CZ P-10

Moderator: Moderatorzy WBP

xylen
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 17 sierpnia 2017, 23:27
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: xylen »

galka90 pisze:
LARPAK pisze:
galka90 pisze:To może ktoś zna jakieś dobre tanie fabryczne kabury pasujące do cz p10c, bo nie wszystkie od glocka 19 pasują jak wieść gminna niesie.
Tania? Tak. Dobra? Jak na razie użytkowałem kilka razy i nosiłem też przez cały dzień kilka razy - daje radę.
http://www.taiwangun.com/kabury-2/konfi ... aign-id=19

Do swojej nowej CZ P10 C Tritium zakupiłem przed kilkoma dniami kaburę Cytac'a zewnętrzną, dedykowaną do... CZ P10C. Jest dostępna w "Kaliber7,62" za kwotę <120PLN z dostawą kurierem i płatnością do łapy kuriera. Kabura ma zabezpieczenie zwalniane kciukiem, co mnie osobiście bardzo pasuje. Mocowanie do pasa lub na płetwie do pasa. Brak roto, niewielka regulacja góra-dół.

Wady: zauważyłem jedną - po dokręceniu śrubek blokujących regulację wysokości kabury w stosunku do pasa zwalniacz blokady przestaje działać. Wyleczyłem to dwoma standardowymi podkładkami płaskimi fi 6mm, wstawionymi między płetwę a kaburę. Nie mam pojęcia jak zachowa się "w pranu", ale używam ją od kilku dni i sprawuje się doskonale. Materiał kabury wygląda na nylon.
Ostatnio zmieniony 16 czerwca 2018, 23:28 przez xylen, łącznie zmieniany 1 raz.
xylen
----------------
CZ P10C Tritium, S&W Victory .22, CZ 455 Thumbhole Grey, Mossberg 500, Typhoon F 12 Puma, CZ Shadow2 + Kidon, Mossberg MMR Pro + ATN X-Sight 4K Pro 5-20x
Awatar użytkownika
Mareek1980
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 01 listopada 2017, 15:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Mareek1980 »

Gdzie kupiłeś CZ P-10 C Tritium?
CZ P-10C kal. 9x19, CZ SP-01 Shadow kal. 9x19, Mossberg 500 Tactical Ghost Ring kal. 12/76, AKM kal.7,62x39 1969 F.B. Radom, AR-15 FedArm 16" kal. .223
Awatar użytkownika
piotrbati
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 237
Rejestracja: 11 lutego 2009, 18:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: CZ P-10

Post autor: piotrbati »

Mareek1980 pisze:Gdzie kupiłeś CZ P-10 C Tritium?


pierwszy wynik z google

http://bron-sklep.pl/7-bron-krotka-/17- ... 19-mm.html


:)
Ostatnio zmieniony 18 czerwca 2018, 12:21 przez piotrbati, łącznie zmieniany 1 raz.
Grupa Bydgoska
Obrazek
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Wilek1 »

problem jest z kaburami - trzeba robic na zamowienie

niby reklama huczy ze glockowe pasuja ale przymierzylem ich sporo i zadna nie pasowala
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Chochla »

Dramatyzujesz. Nie wszystkie pasuja, to fakt, ale od razu zadna?? Pare dni temu przymierzalem dzisiatke do IMI MORF od G19 (nie do konca pewien 19 ale do konca pewien G) i pasowala jak ulal. Do jakiegos wypieku customowego do G17 u innego kumpla tez weszla.
Ostatnio zmieniony 19 czerwca 2018, 08:52 przez Chochla, łącznie zmieniany 1 raz.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Wilek1 »

nie dramatyzuje, tylko informuje , po co ten pretensjonalny ton ?

... zadna z ktorych przymierzalem ... (akurat na MORF nie trafilem z pólki)
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Chochla »

Nie jest protekcjonalny. Zwracam uwgae, ze Ty przesadzasz z haslami, ze zadna nie pasuje - tak samo jak CZ przesadza mowiac, ze kabury sa wymienne. Wszystko.
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1340
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: CZ P-10

Post autor: Marin205 »

Wilek1 pisze:problem jest z kaburami - trzeba robic na zamowienie ...
Bez przesady. Są dedykowane. Ja używam kabury marki DesignTech . Co prawda tego modelu nie ma w sklepie ale wystarczy dopytać. Model przygotowany specjalnie przez czeskiego producenta dla polskiego przedstawiciela, który dostarczył te kabury do Krajowej Administracji Skarbowej.

W tym modelu broń może być odblokowywana kciukiem lub poprzez przełamanie siły utrzymującej broń w kaburze. Ta siła regulowana jest dociskiem śruby.

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Wilek1 »

a do czego jej uzywasz ? pogratulowac zakupu ;) (to zart, bez urazy)

jest droga jak na kawalek plastiku (prawie 500) a najwazniejsze ze niestety - ani do skrytego noszenia (bo dosc duza i odstaje) ani do sportu (bo ma te bezpieczniki) - wyglada na "sluzbową" dla ochroniarza...

jesli to taka cena jak widze na www (moze sie myle z tym 470 zl jesli tak to przepraszam, tyle znalazlem) to za to masz trzy zrobione na wymiar i wg zachcianek koloru i gustu (np. sportowa kydex, wewnetrzna kydex + motyl skorzany - to tylko przyklady)

podaj wiecej przykladow dedykowanych skoro "są dedykowane" ?
Ostatnio zmieniony 19 czerwca 2018, 13:20 przez Wilek1, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
lasooch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 12 marca 2017, 14:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Pruszków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: lasooch »

Dedykowanych najlepiej szukać u źródła :wink:

https://www.czub.cz/en/eu-eshop/pistole ... ?model=286

Prawe, lewe, kydex, polimer... co kto lubi. Chociaż osobiście uważam, że najprościej odezwać się do któregoś z lokalnych majstrów, bo formę do P10C chyba ma już każdy z nich.
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1340
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: CZ P-10

Post autor: Marin205 »

Wilek1 pisze:a do czego jej uzywasz ? ... - ani do skrytego noszenia (bo dosc duza i odstaje) ani do sportu (bo ma te bezpieczniki) - wyglada na "sluzbową" dla ochroniarza ...
Tak jak pisałem, bezpieczniki można zdemontować i wtedy by dobyć broń trzeba przełamać opór jaki stawia kabura.

To jest zdecydowanie kabura przeznaczona dla służb mundurowych. Jest dość wytrzymała, jeździłem po niej autem by sprawdzić czy pęknie. Wszystkie gwinty są metalowe i zatopione w plastikowym korpusie. Dobrana odpowiednia twardość śrub. Kabury przeszły certyfikację czeskiej policji. Producent wytwarza je dla służb mundurowych.

Co do ostawania do nie ma kabur cieńszych niż kydex. natomiast pod kurtką na pasie jak najbardziej jej nie widać. Są możliwe różne mocowania. Na zdjęciu akurat mocowanie do kamizelki.

Oficjalnej ceny rynkowej tej kabury nie znam. To jest model przygotowany specjalnie dla Krajowej Administracji Skarbowej. Przyszła do mnie z różnymi innymi prosto od producenta i płaciłem za całość zamówienia.
Obrazek
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Wilek1 »

spoko, jak Ci pasi to luzik, no ale tak jak myslalem (sluzbowa)

kydeksowe przytoczone przez kolegow (tez manufaktura w sumie) to wszystko do skrytego iwb/owb... no to zrobic taniej i nie czeba zamawiac zza granicy (nota bene "dostepnosć" i że "są" bo od reki nikt nie ma do przymierzenia)

zeby nie bylo - nie marudze (wyczulony juz jestem na co poniektórych), tylko informowalem Kolegow zainteresowanych tym pistolem aby wiedzieli w którą strone idą... i ze glockowe wcale nie halo - bpo sam szukalem i przez to przeszedlem (zdziwiony bo reklamy mowily blablabla)

do sportu pewnie dopiero sie pojawią (nie mowie ze wieszaki ghosta, ale zwyczajne na pas bez zadnych bajerow, niskie) ... no i oby

ja tymczasem zrobilem dwie (iwb + sport) i jestem okej :) ale mam ochote na trzecią (latarka lub skora) pozdro !
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2018, 13:30 przez Wilek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 15:43
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Krzysztof66 »

Wiedziałem, że Straż Graniczna zakupiła 1600 szt. pistoletów CZ P-10C, z możliwością dokupienia jeszcze 600 tutaj , ale nie wiem nic o zakupach Krajowej Administracji Skarbowej. Gdzie można znaleźć jakieś info na ten temat?
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2018, 17:43 przez Krzysztof66, łącznie zmieniany 1 raz.
9x19, 5,56 NATO, 12/76.
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1340
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: CZ P-10

Post autor: Marin205 »

W informacji o przetargach szukaj.
Wilek1 pisze:... jest droga jak na kawalek plastiku (prawie 500) ...
Nie wiem skąd wziąłeś tą kwotę bo kabury nie ma na stronie producenta. Jest na stronie polskiego dystrybutora i kosztuje 220 zł.

http://sklep.zbrojownia.eu/kabury-v2/49 ... ze-m-.html
Obrazek
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Wilek1 »

tak google mi wyswietlilo i allego chyba, jak szukalem dla siebie, zreszta dlugi nie szukac:
http://allegro.pl/design-tech-kabura-v3 ... 22646.html
490 z dostawą (tak wiem, ta jest troche inna)

ALE ale
pojawila sie inna propozycja, czego wczesniej nie bylo, za 100 nowy Cytac, moze byc fajny:
http://allegro.pl/kabura-cz-p-10-c-cyta ... 47696.html

wiec zaczyna sie pistolet popularyzowac a i kabur przybywa :one:
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2018, 08:14 przez Wilek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”