CZ P-10

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Mareek1980
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 01 listopada 2017, 15:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Mareek1980 »

Zespół iglicy ma kod 0552-0700-01ND. Koszt ~40 euro https://www.cz-spare.parts/firing-pin-a ... cz-p-10c-3. Możesz spróbować reklamować iglicę, ale mogą Ci nie uznać reklamacji, bo tak jak napisałeś, dużo strzelałeś "na sucho".
CZ P-10C kal. 9x19, CZ SP-01 Shadow kal. 9x19, Mossberg 500 Tactical Ghost Ring kal. 12/76, AKM kal.7,62x39 1969 F.B. Radom, AR-15 FedArm 16" kal. .223
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Chochla »

Już dzwoniłem do sklepu. Ma się zorientować czy iglica podlega czy nie pod gwarancję.
Z drugiej strony zaczynam być trochę wkurzony na cala sytuacje. Do P09/07 można kupić iglicę jako samodzielny element. Koszt 30zl. A do 10C tylko jako zespól 7 razy droższy. Mi się nie rozsypał zespól tylko jeden pi***zony gwoździk. No chyba, że nowe iglice nie banglają z zespołem z pierwszej serii i trzeba kupować w związku z tym cały komplet ???
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: biper »

Pamiętaj, że masz jeszcze rękojmię - 2 lata. To tak na wypadek, jakby gwarancja była roczna.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
ryjek_krk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 13:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: ryjek_krk »

Chochla pisze:Już dzwoniłem do sklepu. Ma się zorientować czy iglica podlega czy nie pod gwarancję.
Kolego kupiłeś w sklepie działający pistolet.
1. Stroną dla ciebie jest sklep gdzie kupiłeś i tam domagasz się rękojmi - pamiętaj żeby wskazać swoje żądanie jako kliena. I nie interesuje cie co tam jest na jakiś gwarancjach.
2. Kupiłeś działający pistolet i taki ma być. Jak by coś ściemniali że nie podlega albo inne pierdy to wal do rzecznika konsumenta o pomoc on ich pomagluje.

Swoją drogą jest lipa jak cholera z tymi polskimi dystrybutorami. Chciałem muchę światłowodową - no masakra jakaś. Hubertus.com.pl może będzie mieć jak przyjedzie, a może nie - wyobrażam sobie jak mucha wsiada w pociąg z Czech i wali na Białystok żeby być łaskawie u nich w sklepie. Drugi podany na stronie (zbrojownia.eu / ceskazbrojovka.com.pl) nawet na maile nie raczył odpowiedzieć. Pytałem też w Knieja.pl mieli oddzwonić czekam już miesiąc.
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Chochla »

Ok, dzieki. Uderze do sklepu w takim razie w ramach rekojmi.
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: lto »

Nowa generacja P10c na horyzoncie:

Obrazek

Za MAC-iem:
The next gen @czusafirearms P10C but it’s a little bit out. There are some subtle but really functional changes to the controls. The trigger is improved, the mag release is now reversible vs. ambi, and it’s clearly optics ready. Don’t ask about F model as I can’t currently comment.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Wilek1 »

Czy to nie plotki jakies ? Na foto sie nic nie rozni...

Od zawsze jest w pelni dwustronny i dziala to bdb. Znaczy co sie zmienia ? Ze co jest "reversible" ?
Spust byl-i-jest jeden z absolutnie najlepszych w bijnikowych plastikach (w tej klasie)... Ciekawe o jakiej porawie mowimy...

Optics ready... obecnie są plytki w miejsce much pod kolimator (a mi to wogole nie potrzebne), ale jak rozumiem pewnie dosdzie wersja zamka na gotowo przystosowanego. Ale to rozbudowa o kolejna wersje (tak jak u konkurencji "OR"), a nie już "Gen2"... i to tak szybko po debiucie rok temu... ?
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: lto »

To nie są plotki. MAC siedzi w fabryce CZ od paru dni i widocznie pozwolono mu pokazać nową generację P10c.

Co do różnic: przecież gołym okiem widać, że zamki się różnią - wycięcie pod RMR/optykę, napis jest przesunięty. Co do zrzutu magazynka: on obecnie jest dwustronny a będzie "przekładalny" na lewą stronę. To duża różnica. Swoją drogą zmiana IMHO conajmniej dziwna.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: biper »

Może postanowili przekonstruować zaczep magazynka, bo w obecnych P10C cholernie ciężko to chodzi. Miałem w łapach jedną praktycznie nową - masakra, ale także jedną z niezłym przebiegiem (strzelnicowa) i tez zbyt lekko to nie chodziło.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Inku »

Chochla pisze: Do P09/07 można kupić iglicę jako samodzielny element. Koszt 30zl. A do 10C tylko jako zespól 7 razy droższy. Mi się nie rozsypał zespól tylko jeden pi***zony gwoździk. No chyba, że nowe iglice nie banglają z zespołem z pierwszej serii i trzeba kupować w związku z tym cały komplet ???
Z ciekawości sprawdziłem ile kosztuje iglica do klocka. Cena zespołu iglicy - bo samodzielnie nie występuje x2 tego co do CZ :651:
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: CZ P-10

Post autor: sql »

Z tym, że po 30k strzałach nie ma nawet podejrzeń zużycia. Nie wiem po ilu by trzeba było ją wymienić.
Zużycie po 3k to jakaś kpina! Nawet jakby ten zespół kosztował dwa złote.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: biper »

Chochla, a co dokładnie się stało?
Możesz wrzucić jakieś fotki?
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Wilek1 »

lto pisze:To nie są plotki. MAC siedzi w fabryce CZ od paru dni i widocznie pozwolono mu pokazać nową generację P10c.

Co do różnic: przecież gołym okiem widać, że zamki się różnią - wycięcie pod RMR/optykę, napis jest przesunięty. Co do zrzutu magazynka: on obecnie jest dwustronny a będzie "przekładalny" na lewą stronę. To duża różnica. Swoją drogą zmiana IMHO conajmniej dziwna.
Dzieki.
Tak, widze wyciety zamek, mialem na mysli ze to jeszcze nie "Gen2" tylko raszej wersja OR (optics ready) porównując z konkurencją.
Spust - zobaczymy... Likwidacja obustronnosci na rzecz "przekladek" jest glupia. Poczekamy zobaczymy. JESLI bedzie lepszy, to git :)
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Chochla »

Obrazek
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: biper »

No cóż.. mieliśmy już tu na forum pęknięty fragment bijnika w HK SFP9 (też chyba dość świeżym), wadliwe lufy w Glockach Gen.4, więc ta iglica z P10C (jak na razie jednostkowy przypadek opisany na forum), to chyba nie taka tragedia (poza przykrym doświadczeniem pechowca).

Ale do reklamacji jak nic!
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”