CZ P-10

Moderator: Moderatorzy WBP

lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1230
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: lotnik »

LARPAK pisze:
@lotnik: nie każdy chce akcesoria, ale zwróć uwagę co już nie raz na forum pisałem - chcesz jakiś pistolet kupić jako broń użytkową to sprawdź dostępność akcesoriów i części zamiennych - to się tyczy wszystkiego od kabur, ładownic, magazynków, części zapasowych itd. - jak już napisałem powyżej co z tego, że masz super wypasiony czy egzotyczny pistolet na naszym rynku jeżeli magazynek do niego kosztuje 300+ PLN, a kabur nie ma więc trzeba na zamówienie robić. Niech dojdzie do jakiejś awarii z winy materiału czy wady fabrycznej - głupia sprężynka i masz sprzęt unieruchomiony.
Poważnie masz problem z zakupem magazynków w cenie kilkudziesięciu złotych czy świetnej kydexowej kabury za 130 zł do P10C ? A pistolet już P10C masz czy sprawdza się moja teoria ze najbardziej marudzą Ci co jeszcze nie mają ? ;)
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3247
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: biper »

To może ja Ci odpowiem lotnik, bo widzę, że nie dociera.
Kupiłbym P-10C nawet dziś, gdybym mógł kupić do niej przyrządy Trueglo lub Trijicon.
Promeski leżą i czekają na podjęcie decyzji..

I stąd to moje marudzenie.
Pod tym kątem patrząc, na naszym rynku praktycznie tylko Glock daje taką swobodę.. Właściwie to pod tym kątem patrząc nawet w USA P-10 nie daje takiej swobody, wbrew temu co piał przed premierą ich marketing.

I tak jak pisałem wcześniej - kabury to najmniejszy problem, bo najłatwiej je zrobić i już nawet na naszym rynku są.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 930
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: CZ P-10

Post autor: Dariusz DC »

 ! Message z: Dariusz DC
Skończcie wycieczki osobiste, bo doprowadzą do flejmu i w konsekwencji do użycia kija
DC jeszcze nie 9
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: bezduszny »

lotnik pisze: A pistolet już P10C masz czy sprawdza się moja teoria ze najbardziej marudzą Ci co jeszcze nie mają ? ;)
Ja się ma to już za późno na marudzenie ;laughing:

A poważniej...
P-10C i G19 w moim subiektywnym odczuciu są naprawdę dobre i bardzo porównywalne..... i nie da się jednoznacznie powiedzieć, że jeden jest lepszy a drugi gorszy.
W takim przypadku czynnikiem decydującym jest albo "lubienie" pewnej marki czy "niechęć" do niej... lub jak jest to nam obojętne (jak mi) to właśnie dostęp do części pozwalających jak najbardziej spersonalizować broń pod własne wymagania i gusta.
Tu jak na razie król jest jeden... a życzył bym sobie, by również i CZ miała takie wsparcie części tuningowych.
Ostatnio zmieniony 31 lipca 2017, 10:14 przez bezduszny, łącznie zmieniany 1 raz.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1230
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: lotnik »

Czy jak wchodzi nowy model samochodu na rynek to wpierw pojawiają się części zamienne i akcesoria tuningowe?
Cierpliwosci :)

CZ P10C jest na rynku w PL od 3-4 miesięcy, poza tym jak już kupisz i postrzelasz to się przekonasz że np przyrządy celownicze są całkiem dobre .
Co byście chcieli zmienić w CZ P10C ? Pytam wyłącznie tych co już mają lub strzelali to teoretykom dziękuję, niewiele wniosą do tematu

Ja nie rozpatruję akurat tego pistoletu jako konkurencja dla Glocka 19, bo zwolennik Glocka kupi Glocka a zwolennik CZ kupi CZ, akurat ja nie jestem zakochany w żadnej marce więc nic nie stoi na przeszkodzie mieć oba pistolety. Zdecydowanie lepiej mi się strzela z CZ niż Glocka, ale to nie stoi na przeszkodzie żebym miał Glocka i CZ. To tylko przedmiot, nie musisz się decydować na całe życie.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3247
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: biper »

Z tą różnicą, że żaden producent nowego modelu samochodu nie wmawia przed wprowadzeniem go do sprzedaży, że będą do niego pasowały części od najpopularniejszego 20-telniego Volkswagena czy Skody ;laughing:
lotnik pisze:CZ P10C jest na rynku w PL od 3-4 miesięcy, poza tym jak już kupisz i postrzelasz to się przekonasz że np przyrządy celownicze są całkiem dobre.
Do zabawy na strzelnicy na pewno są OK. Ale do innych zastosowań już niekoniecznie będą "całkiem dobre".
lotnik pisze: Ja nie rozpatruję akurat tego pistoletu jako konkurencja dla Glocka 19, bo zwolennik Glocka kupi Glocka a zwolennik CZ kupi CZ, akurat ja nie jestem zakochany w żadnej marce więc nic nie stoi na przeszkodzie mieć oba pistolety.
Skoro nie jesteś zwolennikiem żadnej z tych marek, to właśnie Ty, powinieneś rozpatrywać P-10 jako konkurenta dla G19 (bo jako taki została stworzona, o czym świadczy choćby ich hasło reklamowe - Beyond Perfection). Nie ukrywam, że dla mnie w tym przypadku także nie gra roli, czy na zamku mam logo CZ, czy G.
Twój komfort polega na tym, że Ciebie stać na to aby mieć oba pistolety z tego samego segmentu. Zazdroszczę w pozytywnym znaczeniu.
Mnie dwa kompakty niepotrzebne, stąd dylemat.. :wink:
edyta:
A co do cierpliwości, to dziś byłem w jednym sklepie i dowiedziałem się, że P-10 na polski rynek się skończyły i nie wiadomo kiedy będzie nowa dostawa.. Także cierpliwość jak najbardziej potrzebna, nawet pomijając akcesoria :)
Ostatnio zmieniony 31 lipca 2017, 15:48 przez biper, łącznie zmieniany 1 raz.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: bezduszny »

lotnik pisze: Co byście chcieli zmienić w CZ P10C ? Pytam wyłącznie tych co już mają lub strzelali to teoretykom dziękuję, niewiele wniosą do tematu.
Widzisz... tuning to taka choroba :) i zawsze chce się coś zmienić i poprawić.. co nie znaczy, że bez tego źle działa.

A co ?
A na przykład zrobić coś takiego .... bo broń nie musi być nudna :)

Obrazek
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1230
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: lotnik »

A jakiś konkret w temacie tuningu dotyczący pistoletu o którym jest ten temat?
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: bezduszny »

zamek z miejscem na kolimator ?
większa dźwignia zwalniania magazynka ?
różne mechanizmy spustowe ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Chochla »

Zmierzylem wczoraj (ale bardzo, bardzo pobieznie bo bez wykrecania) szczerbinke na P10 i P09. Jest niewielka roznica w szerokosci stopki (0,3mm) ale nie wiem czy wynikajaca z gownianej jakosci pomiaru czy z faktycznych wymiarow. Ktos, gdzies zaslyszal info czy przyrzady od P07/09 pasuja do P10?
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3247
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: biper »

Jak szukałem informacji to nic na temat wymienności z innymi modelami CZ nie znalazłem.
Co nie znaczy, że tak jest.
Jako przykład można podać fakt, że przyrządy w XDm są wymienne z niektórymi modelami SigSauera (P220, 225 i 228 lub 9 - jeśli dobrze pamiętam, bo mam to zapisane na innym kompie), a w większości sklepów takiej informacji przy opisie danego modelu przyrządów też się nie znajdzie.
Ostatnio zmieniony 01 sierpnia 2017, 20:04 przez biper, łącznie zmieniany 1 raz.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
forfiter
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 19 kwietnia 2017, 20:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: forfiter »

Czy ktoś wie kiedy będzie można kupić bez problemu P10?
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: bezduszny »

Ktoś niedawno pisał w jakimś temacie związanym z P10c, że ma kilka na półce.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Twilight7 »

bezduszny pisze: ...
A na przykład zrobić coś takiego .... bo broń nie musi być nudna :)

Obrazek
A czy cóś z tej fotki zostało z oryginalnego Glocka ? :-D
Czy to serio jest nadal tuning ?
Skoro większość ( ? ) części pochodzi od innych firm... to po co kupować Glocka ? Nie lepiej od razu kupić takie coś na części ?
Skoro prawie wszystko trzeba poprawić/wymienić, to wychodzi na to, że to nie jest zbyt dobry pistolet ( dla osoby która to wszystko wymieniła ) :-/
... No, ale w sumie to indywidualna kwestia 'gustów' i zasobności portfela.

Tego typu totalny tuning zadziwia mnie pewno dlatego, że ja wolę kupić coś, co mi odpowiada z pudełka.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: bezduszny »

No własnie o to chodzi....
że możesz aż tak dużo zmienić, że z oryginały nie zostaje zupełnie nic.
Nie oznacza to, że musisz to robić i na taką skalę..... ale, że masz taką możliwość. To jest właśnie fajne.

W przypadku innych marek nie masz nawet połowy takich możliwości.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”