CZ P-10

Moderator: Moderatorzy WBP

Bonus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 02 listopada 2018, 20:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Bonus »

Opisze ktoś albo poda link do źródła w którym będzie opis w jaki sposób poprawiono blokadę iglicy (jeżeli w ogóle coś takiego miało miejsce)?

Wprowadzenie prowadnicy iglicy wpływa na to że nie może się ona obrócić uniemożliwiając pełny cykl pracy zamka (na YT jest z tym parę filmików). Nie wpływa to na blokadę.

Tutaj - 1:36 widać dokładnie w które miejsce w zespole iglicy wchodzi blokada i jaki jest kształt kanału na blokadę:


Przy takim kształcie kanału w który wchodzi blokada wprowadzenie prowadnicy iglicy nic nie zmienia - to powinno działać niezależnie od tego czy iglica się obrocila czy nie.
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 2019, 12:48 przez Bonus, łącznie zmieniany 4 razy.
Ten post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Vantor »

Czy to jest potwierdzone info, że poprawiona wersja ma zrzut po jednej stronie?
Chce spytać o to w sklepie, jak można inaczej zidentyfikować nową wersję? Chciałbym dostać wersje po poprawkach - nawet jeśli są drobne.
wolfhound
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:15
Tematy: 0
Lokalizacja: śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: wolfhound »

Jeśli data produkcji będzie świeża, daj Panie Boże 2018/2019 to chyba będziesz mógł spać spokojnie :one: 8-)
Awatar użytkownika
Focus2018
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 25 grudnia 2018, 12:19
Tematy: 28
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Focus2018 »

Czy ktoś wie coś więcej o zmianach w nowych wersjach CZ P10C?

Czy poprawiono tę blokadę iglicy?

Co powiecie na ten filmik?


Pozdrawiam,
Focus.
Bonus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 02 listopada 2018, 20:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Bonus »

Wydaje mi się, że blokada działa w ten sposób, że sciągany spust odchyla blokadę pozwalając na ruch iglicy.

Taka zabawa iglicą przy ściągnięty spuście musi się skończyć wystrzałem - blokada jest odchylona. Przy napięty spuście blokada jest dociśnięta i nie pozwala na wystrzał.

Warto sprawdzić dociskającą sprężynę blokady - mówią o tym na filmiku, który przytoczyłem.

Zaznaczam, że wydaje mi się - dlatego ostatecznie przepłaciłem za glocka 19.
Ten post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Vantor »

I co w końcu z tym zrzutem magazynka? Ktokolwiek ma po jednej stronie? Gdzie nie dzwonię jest dwustronny, a wątpię żeby wszędzie była stara wersja
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Vantor »

Sam sobie odpowiem. Informacja jest potwierdzona. 2018 rok - dwustronny zrzut maga. 2019 rok - jednostronny. Działa 1000x lepiej.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Wilek1 »

chlopie, postrzelaj z tego pistoletu, to bedziesz mowil co gorzej co lepiej, nie teoretyzuj i nie filozuj ;) ;laughing: :) :piwo:
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Vantor »

Wilek1 pisze:chlopie, postrzelaj z tego pistoletu, to bedziesz mowil co gorzej co lepiej, nie teoretyzuj i nie filozuj ;) ;laughing: :) :piwo:
Mogę wiedzieć o czym mówisz? Nie teoretyzuje. Strzelałem. A to co widzę i czuję mając w ciągu 20 minut dwie czty z różnych lat produkcji - to jest praktyka nie teoria. Widziałem jak dzialają. I nie, jak postrzelam z jednego to nie będę wiedział który działa lepiej lul

Z resztą co ma strzelanie do zrzutu maga, bez jaj

" ;laughing: :) :roll: :wink: "
Ostatnio zmieniony 01 sierpnia 2019, 10:32 przez Vantor, łącznie zmieniany 2 razy.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Wilek1 »

to jak obliczyles ze teraz jest 1000x lepiej ?
Ostatnio zmieniony 01 sierpnia 2019, 10:59 przez Wilek1, łącznie zmieniany 2 razy.
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Vantor »

Wilek1 pisze:a jak obliczyles to 1000x lepiej ?
Strzelanie z tej broni umożliwiło mi dokonanie tego skomplikowanego obliczenia :wink:

A tak na poważnie to kiedy z Glocka trzymanego magiem pionowo w dół mag ledwo się wysuwa i wypada, a z czty trzymanej pod kątem 90° dosłownie wystrzela, to dla mnie jest to 'nieporównywalnie lepiej' - wstaw w to miejsce ile chcesz, 1000x, 50000x.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Wilek1 »

to wstawiam 2x , pozdrawiam ! 8-)

PS.
ludziom to nie dogodzi - jak jest jednostronny to wada, wiec producenci wszyscy idą na dwie strony (nawet glock! szok) - ale potem jak jest znowu jednostronny ale chodzi ciut lzej, to juz znowu jest sto razy lepiej niz dwustronny, ktory i tak sie wyrabia po 2 pudelkach nabojów, a poza tym to drobiazg bo i tak wszyscy mowią ze ladują "dobijając magazynek" i samo sie zamyka / a inni taktyczni mowia ze tym przyciskiem nie powinno sie robic, bo lepiej jest za zamek z ilustam powodow)...

mozna sie pogubic ;laughing:
Ostatnio zmieniony 01 sierpnia 2019, 11:05 przez Wilek1, łącznie zmieniany 2 razy.
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Vantor »

Rozmawiamy o zrzucie magazynka nie zamka.

U mnie w klubie po kilkudziesięciu tysiącach nabojów nadal działa gorzej niż jednostronny fabrycznie więc.. tak, wolę jednostronny
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Wilek1 »

czyli jednak sie pogubilem ;) rany nie wiem co mozna zarzucac zrzutowi magazynka, to juz jest rozkladanie sprawy na pierwiastki
ale spoko, Klient maca, wybrzydza i decyduje ! :piwo:

ale moja uwaga moze dotyczyc jedno/dwustronnych zarowno zrzutów maga jak i zamka...
Ostatnio zmieniony 01 sierpnia 2019, 11:46 przez Wilek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TATA_KAZIKA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 01 lutego 2018, 01:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: TATA_KAZIKA »

Czyli wersja z obustronnym zwalniaczem magazynka jest męska, a marudne osoby mogą wybrać z jednostronnym. Co do samego wątku o pistolecie nic to nie wnosi.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”