CZ P-10

Moderator: Moderatorzy WBP

owiess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 08 grudnia 2014, 21:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: owiess »

Jakby ktoś chciał postrzelać, to na ZKSie są dwie sztuki w ofercie.
9x19, .45ACP, 7,62x39, .22 LR, 12/89
newark333
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 19:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Ełk
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: newark333 »

Czy to ptak? Czy to samolot? Nie, to P10c ,)

Dla spragnionych, szukających - jest - pojawił się i czeka, aż ktoś go kupi.

Dzisiaj byłem, widziałem, kto ma chęć na wycieczkę na Mazury to zapraszam. Sklep w Giżycku, cena 2000 zł, do wzięcia od ręki.
Ostatnio zmieniony 16 października 2017, 18:54 przez newark333, łącznie zmieniany 2 razy.
Fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem.
Awatar użytkownika
merkant
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 27 marca 2017, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: merkant »

W Lublinie też sa.
Crossman Copperhead, HW40, CZ SP-01 Shadow 9x19, Star FR Sport .22LR
Janusz123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 08:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Ślůnsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Janusz123 »

Nieprzychylna recenzja od Omaha Outdoors :
Wygląda na to że bijnik (striker) potrafi się obrócić i zahacza wtedy o szkielet, uniemożliwiając zaryglowanie zamka:
Obrazek

Zwróćcie również uwagę czy dobrze została w fabryce zamontowana pewna sprężynka. Jeśli zrobiono to źle to w pistolecie nie działa blokada iglicy (zapobiegająca wystrzałowi przy upuszczeniu broni):
Ostatnio zmieniony 16 października 2017, 20:24 przez Janusz123, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
betoniarz08
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 18 grudnia 2016, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: CZ P-10

Post autor: betoniarz08 »

W Bydgoszczy też jest ten "glockkiller"
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Twilight7 »

Panowie, odebrałem dziś ze sklepu swoją długo oczekiwaną CZ P-10C :-D :-D :-D
Nie ma opisywanej niedoróbki ze sprężyną blokady iglicy. Chwyt wcale nie jest tak agresywny jak ludzie opisują - leży w dłoni super :-D
A spust (na sucho) - BAJKA ! :-D :-D :-D

Po strzelaniu napiszę coś więcej.
Ostatnio zmieniony 19 października 2017, 14:30 przez Twilight7, łącznie zmieniany 1 raz.
Hermes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 27 września 2015, 12:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Hermes »

...
Ostatnio zmieniony 19 października 2017, 17:23 przez Hermes, łącznie zmieniany 1 raz.
Hermes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 27 września 2015, 12:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Hermes »

Ja też mam i jestem pozytywnie zaskoczony.
Zaskakuje mnie bardzo krótki reset.Dobrze mi leży w ręce ze średnią nakładką z wymiennych rękojeści.Dobrze wypada w celowaniu intuicyjnym.Nie ma opisywanego problemu z zabezpieczeniem iglicy.Pasuje kabura IMI od HK P30L.
Fajny pistol za mała kasę...
Też jeszcze nie strzelałem.
Awatar użytkownika
John_Doe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 17 maja 2017, 13:37
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: John_Doe »

Byłem mocno napalony na CZ P-10. Pomacałem przypadkiem w "Makamie" w Opolu. Faktycznie ten "zrzut zamka" potrafi dać się we znaki.Musiałem go naprawdę mocno molestować. Do tego jakoś spasowania,wykonania... porównałem do stojącej obok CZ P-07 i P-10c wygląda jakby ją na szybko w garażu klepano.... Wiem że to są dwie różne konstrukcje ale lekko mnie to porównanie rozczarowało na niekorzyść P-10C.
Szkoda że nie miałem okazji postrzelać z obu tych modeli.
9x19 : .223Rem : .22LR : 12/76 : 5,45x39 : 7,62x25 : 7,62x39 : 9x18 : 308Win
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Twilight7 »

John_Doe pisze:...Do tego jakoś spasowania,wykonania... porównałem do stojącej obok CZ P-07 i P-10c wygląda jakby ją na szybko w garażu klepano...
Co konkretnie wg Ciebie jest nie tak z jakością wykonania i spasowania ? Które elementy wypadają lepiej na korzyść P-07 Twoim zdaniem ?

Strzelałem kilka razy z P-09 i P-07. Wrażenia bardzo ok, choć trochę za bardzo kanciaste chwyty jak dla mnie. Gdyby P-07 miał ergonomie P-10C,
to dodatkowo bym go kupił choćby z powodu kurka :-D

W PN będę miał okazję dokładniejszego porównania w klubie 1:1 mojego P-10 z P-07. Mam na myśli głównie subiektywne porównanie podczas strzelania.
Wygląd obu dla mnie jest bardzo ok. P-10C nawet bym powiedział, że bardzo mi się podoba ze względu na prostotę i elegancję linii.
Ale generalnie wygląd dla mnie jest najmniej istotny. Ważniejsze jak leży w dłoni, jak pracuje spust i na ile łatwo poddaje się mojej kontroli podczas strzału.

Oba pistolety to broń bojowa/służbowa a nie sportowa, więc nie należy spodziewać się ciasnego pasowania (jeżeli to masz na myśli) BTW takiej broni,
która nie jest projektowana do działania w warunkach sterylnych (sport), wręcz zaszkodziłoby zbyt ciasne pasowanie moim zdaniem (łatwiej o zacięcia).
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: poeta »

Raczej chodzi o porównanie do konkurencyjnych konstrukcji weź do porównania Glock'a XDM'a a nawet poczciwe P99 i się okazuje że faktycznie CZ są zrobione jak w ruskiej fabryce w poniedziałek rano. Wiem co mówię miałem P09 i wykonanie jest naprawdę na niskim poziomie. Trzeba zwrócić uwagę że P07/09 poniósł przez to porażkę jako służbowy pistolet ani policja ani wojsko czeskie nie chciało tego złomu. Za to odniósł sukces na rynku cywilnym bo... tanie były. Ja też kupiłem P09 bo był tani. Teraz już wiem że co tanie to drogie
Ostatnio zmieniony 20 października 2017, 08:58 przez poeta, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Twilight7 »

W moim przypadku jednym z istotnych parametrów również była cena. Ale nie kupiłem P-10C do gabloty, lecz do użytku na strzelnicy :wink:
Porównywałeś P-99 ( polski czy niemiecki ? ) z P-10C na strzelnicy czy mówisz jedynie o wrażeniach estetycznych ?

Moje wrażenia ze strzelania z Glock i XDM są umiarkowane . Glock zupełnie mi nie leży ( choć bardzo podoba mi się jego prostota ).
XDM lepiej mi leżał, ale mnie jakoś nie zauroczył (mieszane wrażenia ze strzelania). Broń trzeba dopasować do siebie, żeby leżała od razu prosto z pudełka.
Wystarczyło mi kilka strzałów z P-10C, żeby ocenić, że jest dla mnie.
Zabawne jest przy tym dla mnie to, że moja pierwsza reakcja na pierwszy artykuł o glockopodobnym CZ była dość negatywna (złe skojarzenia z Glock) :wink:

BTW
Nie wiem czy o P-10C można ocenić jako "ruskie" wykonanie (każdy ma prawo do własnych ocen).
Ale bardzo podoba mi się prawdziwa ruska produkcja broni. Lubię w broni prostotę i surowość wykonania.
Ostatnio zmieniony 20 października 2017, 09:35 przez Twilight7, łącznie zmieniany 1 raz.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: LARPAK »

poeta pisze:Wiem co mówię miałem P09 i wykonanie jest naprawdę na niskim poziomie.
W porównaniu do czego?
poeta pisze:Trzeba zwrócić uwagę że P07/09 poniósł przez to porażkę jako służbowy pistolet ani policja ani wojsko czeskie nie chciało tego złomu.
Polecam przejechać się do Pragi i popatrzeć co noszą tam w kaburach różne uzbrojone formacje - można spotkać zarówno P-07/09, 85, 75B i pochodne różnej maści.
Nie każdy produkt musi być zakupiony przez ich rząd tak jak ma to miejsce u nas.

Niewątpliwą zaletą P07 i P09 jest cena i dostajesz to za co płacisz.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: poeta »

W porównaniu do tych trzech których wymieniłem bo z nimi mogłem porównać. Nie piszę jako oglądacz YT, tylko przez rok miałem P09, nie sprzedałem przez złe wykonanie bo strzelało, ale jest zbyt klocowaty, i z racji że używałem pistoletu do IPSC jak się człowiek nauczył strzelać wyszły takie rzeczy jak kiepski spust w DA i słaby restet, z perspektywy czasu kupiłbym sobie używkę CZ75(takiego bez spustu omega), o pięć klas lepszy pistolet używek sporo, nowy za niewiele większe pieniądze do kupienia.
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Twilight7 »

LARPAK pisze: ...
Niewątpliwą zaletą P07 i P09 jest cena i dostajesz to za co płacisz.
:piwo:
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”