CZ P-10

Moderator: Moderatorzy WBP

daniel_k
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 16 września 2017, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: daniel_k »

Pan akurat w tym sklepie nie wiedział kiedy będzie miał następną.
zagladacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 10 stycznia 2018, 23:57
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: zagladacz »

Strzelałem z P10c i pistolet mi bardzo leży, jednak na strzelnicy na ktorej go testowalem (a jest tam od kilku miesięcy) ma średnio pozytywną opinię

1. Grip jest bardzo agresywny, wiele osob narzeka na nieprzyjemne odczucia i poharataną dłoń "po"
2. Już po tych kilku miesiącach użytkowania widać na niej wyraźne ślady zużycia - nie pytałem o przebieg i chyba raczej nikt nie byłby go w stanie określić.
TomKaz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 08 października 2017, 16:27
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: TomKaz »

Jedyną pozytywną rzeczą w tej broni jest jej cena :/ Według mnie broń bardzo źle leży w dłoni i w ogóle wygląda jakby była zrobiona po kosztach, z jakiś kiepskiej jakości materiałów. Wyleczyłem się z niej po pierwszym dotknięciu.
zagladacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 10 stycznia 2018, 23:57
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: zagladacz »

TomKaz pisze:Jedyną pozytywną rzeczą w tej broni jest jej cena :/ Według mnie broń bardzo źle leży w dłoni i w ogóle wygląda jakby była zrobiona po kosztach, z jakiś kiepskiej jakości materiałów. Wyleczyłem się z niej po pierwszym dotknięciu.
Jak widzisz co użytkownik to inna opinia bo i reka inna :) Mi pasuje, wykonanie wd. mnie tez jest OK. Jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny to nic lepszego w okolicy nie znajdziesz. Chyba ze dorzucając troche cebulionów XDM. Tylko akurat XDM bardzo mi nie pasuje :)
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Inku »

Wyczytałem, że broń ma wytrzymać ponad 15 tys. strzałów. Ktoś coś wie więcej? Bo taki próg w porównaniu do np. Glocka to jakiś żart.

Z drugiej strony pamiętam, że MAG został zaprojektowany, żeby wytrzymać 5 tys. strzałów.

http://ceskazbrojovka.com.pl/pl/cz-p-10 ... earth.html
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2018, 18:29 przez Inku, łącznie zmieniany 1 raz.
MJK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 21 października 2014, 21:35
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: MJK »

15 000 strzałów... to rzeczywiście byłby żart, chociaż pytanie, co tu znaczy "wytrzymać" - czy bez żadnej usterki, czy tyle ma wytrzymać lufa? W instrukcji mowa "Long service life ".
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2018, 20:51 przez MJK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Dexter »

Mi pasuje, wykonanie wd. mnie tez jest OK. Jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny to nic lepszego w okolicy nie znajdziesz.
Ergonomia mi też pasuje, wykonanie jest takie-sobie (w kwestii wykonania to ja już nie kumam jakie "wg mnie". Subiektywna to może być ergonomia, od biedy spust czy przyrządy ale wykonanie?). Jeśli zaś chodzi o stosunek jakości do ceny to na pewno P-10 ma świetny. Bo ma bardzo niską cenę a nie wysoką jakość. Wg tego kryterium jeszcze lepszy stosunek jakości do ceny ma proca z gumy od majtek i kijka z krzaka. Może i jakość niska ale cena zbieżna do zera więc jakość/cena ma genialny stosunek.

Ogólnie poza wyglądem i ergonomią ta broń niczym mnie nie urzeka, po pierwszym strzelaniu zupełnie przeszła mi podnieta tym modelem, po prostu nic ciekawego.
Awatar użytkownika
DzejS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 20 grudnia 2017, 10:54
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: DzejS »

Panowie, ponieważ nikt nie wie kiedy nowa dostawa pojawi się w sklepach mam pytanie - czy ktoś w okolicach Zamościa (okolice to powiedzmy Zamość + 70 km) ma CZ P-10C i udostępni mi ją do "pomacania" i jeśli będzie taka możliwość do oddania kilku strzałów na jakiejś strzelnicy? Czekam z zakupem do czasu aż upewnię się, czy chcę ten pistolet czy chcę inny (inne alternatywy już sprawdzone) i nie wiem czy warto czekać, skoro dostawy może będą w marcu a może nie będą...
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Inku »

Dexter pisze: Może i jakość niska ale cena zbieżna do zera więc jakość/cena ma genialny stosunek.
Teoretycznie... Jeśli ma wytrzymać 15 tys. strzałów, to jest to połowa życia przeciętnego pistoletu i 1/7 Glocka.
Jak ktoś strzela 500/rok, to żadna różnica. Jeśli 500 miesięcznie, to wychodzi że to najdroższa broń.
Nie wiem tylko skąd wyszła ta cyfra. Myślę że dowiemy się w przeciągu roku, bo są i tacy którzy strzelają 20 tys. rocznie.
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Chochla »

zagladacz pisze:1. Grip jest bardzo agresywny, wiele osob narzeka na nieprzyjemne odczucia i poharataną dłoń "po"
Dobrze, ze nie narzekaja na PTSD. Zaczalbym sie martwic o siebie.
Awatar użytkownika
ninor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 18 czerwca 2016, 20:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: ninor »

DzejS pisze: czy ktoś w okolicach Zamościa (okolice to powiedzmy Zamość + 70 km) ma CZ P-10
Jakby ci się chciało (tak przy okazji przelotem, przejazdem ) to zapraszam do Kielc. Mam od czerwca 2017 i jeszcze działa ;) czeski kloc.
...Jesteśmy średniakami historii. Bez celu, bez miejsca. Nie przeżyliśmy wielkiej wojny, ani wielkiego kryzysu. Naszą wielką wojną jest wojna duchowa. Nasz wielki kryzys to całe nasze życie...
Awatar użytkownika
DzejS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 20 grudnia 2017, 10:54
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: DzejS »

Jakby ci się chciało (tak przy okazji przelotem, przejazdem ) to zapraszam do Kielc. Mam od czerwca 2017 i jeszcze działa ;) czeski kloc.
Dzięki ale najbliższy wyjazd do Kielc planuję przy okazji MSPO 2018 a do tego czasu z pewnością już coś wybiorę i kupię ;-)
Co po 6 miesiącach użytkowania możesz napisać o swoim "czeskim klocu"?
Awatar użytkownika
ninor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 18 czerwca 2016, 20:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: ninor »

Działa ;) tj szczela... chwyt agresywny ale jak obmaca to sie ręka przyzwyczaja. Żadnych bugów o jakich pisano na tym forum. Wydaje mi się (moja subiektywna ocena) ze jest celniejszy niż g17.
Jak pisałem, to taki glock ale czeski.
...Jesteśmy średniakami historii. Bez celu, bez miejsca. Nie przeżyliśmy wielkiej wojny, ani wielkiego kryzysu. Naszą wielką wojną jest wojna duchowa. Nasz wielki kryzys to całe nasze życie...
Hermes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 27 września 2015, 12:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Hermes »

...a jak button zwalniania magazynka?
U wszystkuch taki twardy ?
Awatar użytkownika
ninor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 18 czerwca 2016, 20:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: ninor »

zarówno prawym jak i lewym kciukiem zwalniam bez problemu. Pierwszy raz nie miałem siły w lewym kciuku ale teraz .... bez problemów. czp10c taka siłowania dla kciuka ;P
...Jesteśmy średniakami historii. Bez celu, bez miejsca. Nie przeżyliśmy wielkiej wojny, ani wielkiego kryzysu. Naszą wielką wojną jest wojna duchowa. Nasz wielki kryzys to całe nasze życie...
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”