CZ P-10

Moderator: Moderatorzy WBP

CZ@rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 28 lutego 2016, 13:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: CZ@rek »

Sprawdziłem bez łuski.
Blokada puszcza ale nie wraca już na miejsce. Iglica lata swobodnie.
Awatar użytkownika
kermorvan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 11 kwietnia 2015, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: kermorvan »

Ale sprawdziłeś na złożonym pistolecie? Zrzuciłeś na ziemię? Walnąłeś młotkiem? I puściło?
Bo na razie wszyscy testują na samym zamku i u wszystkich blokada puszcza (u mnie też), ale nikt nie wie jak to wygląda w stanie, w którym wszyscy noszą broń (czyli szkielet razem z zamkiem).
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Matrix33 »

Tłukłem mocno gumowym młotkiem ze zbijakiem w komorze w złożony pistolet z napiętą iglicą. Na razie nie udało mi się zwolnić w ten sposób iglicy. Raz ze zbijakiem spadł na płytki aż uszkodzilem muszkę (przypadek podczas treningu) - iglica nie została zwolniona.
Mam wrażenie po moich testach, że strach jest przedwczesny.
CZ@rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 28 lutego 2016, 13:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: CZ@rek »

@kermorvan, na rozłożonym.
Do złożonego jeszcze nie podchodziłem.
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Twilight7 »

Zastanawiam się czy jest w planach CZ P10C Kadet.
Bardzo lubię moją P10C ... strzela mi się z niej lepiej niż z AF Strike One ( pewno głównie z powodu chwytu i może trochę spustu ).
Tereningi z dynamiki ( przynajmniej cześć z nich ... ) byłyby znacznie tańsze ...
nazarr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 196
Rejestracja: 24 kwietnia 2016, 14:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: nazarr »

Temat działania blokady iglicy jest nader poważny aby się nim nie interesować. sprawdzając pistolet pomyślałem że;
1.cykl pracy mechanizmu napinania iglicy w CZ p10c polega na uniesieniu szyny spustowej przez sprężyny powrotne zamontowane pod szyną, dzieje się to w momencie ruchu wstecznego zamka. na końcu szyny spustowej jest zaczep iglicy który w trakcie ruchu powrotnego zamka przechwytuje/zaczepia ząb bojowy iglicy i napina w ten sposób iglice na ok 85-90%. mamy wiec sytuację o której wspomnieli koledzy czyli połączenie działania zamka z szyna spustową, w momencie napięcia iglicy samoczynna blokada iglicy opada zabezpieczając mechanizm aktywuje się też główny mechanizmu zabezpieczający czyli bezpiecznik spustowy.
2. cykl pracy mechanizmu spustowego polega na poruszeniu języka spustowego do tyłu, skutkuje to :
ruchem uniesionej szyny spustowej w kierunku tylnym broni co powoduje napięcie iglicy do krańcowego położenia (100%) równocześnie metalowa krzywka na szynie spustowej tuz obok zaczepu iglicy odblokowuje samoczynną blokadę iglicy. jednocześnie następuje zwolnienie bezpiecznika spustowego w szynie spustowej ( dosłownie pod zaczepem iglicy), ten bezpiecznik spustowy to kołek na 2 sprężynach, jego ruch powoduje opuszczenie szyny spustowej z zaczepem iglicy . kiedy szyna spustowa opada do pierwotnego położenia wówczas następuje zwolnienie iglicy .
3. zasadniczym elementem bezpieczeństwa jest więc bezpiecznik spustowy którego działanie wymusza ruch języka spustowego, jest jeszcze ewentualność że może pęknąć sprężyna napinająca ale to już insza inszość. samoczynny bezpiecznik blokady iglicy jest dodatkowym zabezpieczeniem, co nie zmienia faktu ze działać powinien. te dwa zabezpieczenia usuwane są ruchem spustu.
ale mam taką uwagę że w normalnym cyklu pracy broni nie ma takiego czegoś jak prezentują koledzy to jest napieprz.... ze 100% mocą w ten bezpiecznik i to po stokroć, w końcu tak mała sprężynka bezpiecznika może stracić swoje parametry. może rozwiązaniem będzie sprężyna o innej charakterystyce pracy? ale rusznikarzem nie jestem. jestem tylko człowiekiem i mylić się mogę, pozdrawiam
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: galka90 »

Zgadza się że w normalnym cyklu pracy broni czyli jak chcesz oddać strzał, to zabezpieczenie nie jest potrzebne, bo jest dezaktywowane. Ale co jeśli zaczep iglicy w jakich sposób spadnie z zęba bojowego iglicy np upadek spowoduje złamanie zęba albo zeskoczenie zaczepu z zęba?? Wtedy blokada iglicy ma to zablokować aby nie padł strzał.
Co do bezpiecznika spustowego myślałem że jest w języku spustowym.
Zmiana sprężyny na bezpieczniku iglicy dużo nie da w tym teście bo blokada się delikatnie kosi i zaczepia iglice bardzo delikatnie. Tak jak pisałem wydaje mi się że krzywka dezaktywujaca blokadę podpiera ją dodatkowo co może sprawiać że to będzie działać ale jako cały pistolet a nie tylko zamek. Ciężko będzie to sprawdzić, ponieważ jeżeli zaczep iglicy na szynie spustowej będzie dobrze trzymał to przypadkowy strzał nie ma prawa paść. Oznacza to, że ta blokada będzie nie potrzebna puki połączenie iglica szyna sustowa będzie wystarczająco mocne, aby strzał nie padł.
nazarr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 196
Rejestracja: 24 kwietnia 2016, 14:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: nazarr »

Pisałem posta o pracy mechanizmu spustowego właśnie z zamiarem wskazania że działanie samoczynnego bezpiecznika iglicy należy sprawdzać nie tylko na samym zamku. Jak kolega Galka90 zauważył jest pewna ewentualność że blokada jest podpierana od góry przez wypust wyłącznika blokady i wtedy może trzymać.Natomiast działanie samoczynnej blokady iglicy można sprawdzić tylko w momencie częściowego napięcia iglicy, stwarzając sytuację kiedy ząb bojowy iglicy rozłączy się z zaczepem iglicy. Możemy teoretyzować że pęknie sprężyna powrotna szyny spustowej, złamie się ząb bojowy iglicy a może trzpień przerywacza zostanie przesunięty, wtedy zaczep iglicy rozłączy się z zębem bojowym iglicy i będzie można sprawdzić czy ten rodzaj blokady zadziała. ale dopóki tego nie zrobiliśmy to niewiele mamy, poza nadzieją że wszystko działa albo podejrzeniem że jest wprost odwrotnie.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2018, 21:00 przez nazarr, łącznie zmieniany 1 raz.
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: galka90 »

Tak myśląc dalej i analizując dałoby się to sprawdzić tylko trzeba zdemontować sprężyny z szyny spustowej to może połączenie zaczepu iglicy z zębem będzie na tyle słabe że młotkiem uda się zrzucić iglicę. Możliwe że i przerywacz trzeba wyjąc. Niestety nie mam teraz długo dostępu do swojej cz więc tego nie sprawdzę.
Awatar użytkownika
lasooch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 12 marca 2017, 14:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Pruszków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: lasooch »

Zgłębiał ktoś temat przyrządów do P10C?
Sądząc po sklepie fabrycznym CZ, muszka powinna pasować od P07/P09 (wysokość 5,5mm?), zostawiając fabryczną szczerbinę.
Co do szczerbiny natomiast, w czeluściach internetów znalazłem info, że pasuje od shadowki lub shadow 2 (zależnie od źródła) i powinna wtedy współgrać z muszką 6,5mm?
Ktoś może sprawdzał, testował?
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Wilek1 »

ja gdzies widzialem info ze to ta sama muszka (p07/09/p10)
baxter80
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 04 stycznia 2017, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: baxter80 »

Czy ktoś wie coś na temat wymiany przyrządów celowniczych w p10 . Jakie pasują i gdzie można je dostać, tryt lub światłowód.
Krzysztof66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 15:43
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Krzysztof66 »

Jakie kabury pasują do P 10C i gdzie je można dostać? Czy kydexowe do G 19 będą pasowały?
9x19, 5,56 NATO, 12/76.
baxter80
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 04 stycznia 2017, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: baxter80 »

Krzysztof66 pisze:Jakie kabury pasują do P 10C i gdzie je można dostać? Czy kydexowe do G 19 będą pasowały?
nie pasują p10 jest szersza. najlepiej robić pod broń
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: CZ P-10

Post autor: Marin205 »

Wygląda to tak, że CZ wymyśliło sobie inaczej zabezpieczenie. Robienie testu na samym zamku jest bez sensu, ponieważ część zabezpieczenia zamontowana jest w szkielecie. Zabezpieczenie w glocku jest w całości w zamku i aby odbezpieczyć należy przy wciskaniu spustu część tej pracy przenieść na wciskanie zabezpieczenia. W CZ tego nie ma dlatego spust ma mniejszy opór.
Obrazek
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”