CZ P-10

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3745
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: bezduszny »

Z tym u nas to nie wiem... Polska to dziwny kraj ostatnio.
Ile strzałów rocznie oddaje Policjant ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: LARPAK »

Co do dostępności można spotkać się z informacjami od stycznia do października nawet.
Niestety nie pozostaje nam nic innego jak czekanie.

Pierwszeństwo mają czeskie służby oraz zapewne USA jako większy rynek zbytu, a jak patrzeć na historię bezkurkowców w stajni CZ (modele 100 i 110) oraz niejako kopię pewnych rozwiązań od Glock'a to niestety Europa nie jest raczej docelowym rynkiem zbytu.
I nie ma ca narzekać bo Amerykanie przetestują wszelkie mankamenty wieku dziecięcego w CZ P-10C, które zostaną usunięte w następnych egzemplarzach.
Chociaż z Shadow 2 było nieco inaczej bo można powiedzieć, że wszędzie szła po równo (tak plus minus), ale P10C i SH2 to zupełnie dwa różne światy.
Awatar użytkownika
Logos82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 10 października 2016, 18:57
Tematy: 2
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Logos82 »

bezduszny pisze:Z tym u nas to nie wiem... Polska to dziwny kraj ostatnio.
Ile strzałów rocznie oddaje Policjant ?
mam kolegę w policji i powiedział że na rok maja ok 40 (dokładnie nie pamiętam) strzałów ale w zeszłym roku (2016) nie strzelali ze względu na awaryjność p99.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3745
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: bezduszny »

no to przestępcy mogą czuć się bezpieczni ... 40 na rok i do tego z P99
;laughing:
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
ryhu82
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 15:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: ryhu82 »

A z czego by niby mieli strzelać? Strzelają z broni jaką noszą, mogą wystrzelać i 5k szt. i żadna z tych wystrzelonych nie odzwierciedli stresu i sytuacji w jakiej się znajdzie policjant zmuszony do użycia lub wykorzystania broni, 40 szt. to wcale nie jest tak źle ;-)
CZ P10 nadal nie widzę w sprzedaży.
Awatar użytkownika
qbis
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 20 października 2016, 11:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Kuj-Pom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: qbis »

Jeśli dobrze pamiętam cena P10C oscyluje w granicach 400$, to taniej niż G17 (ok. 550$). Dzwoniłem dzisiaj do miejscowego sklepu, w którym są szybko nowości od CZ. Powiedzieli, że wprowadzą najszybciej jak mogą :p obstawiali późną wiosnę.

Co do nowszych, poprawionych wersji P10 - nie spodziewałbym się ich szybko. P10 ma już poprawki z nowej wersji P07.
Osobiście bym wymienił przyrządy na trytowe i może zmniejszył siłę spustu, ale tylko może ;)

Miałem kupić P07, jednak wolę poczekać na P10C ;)
#ZŁODUPIEC
p07
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 02 grudnia 2016, 17:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: p07 »

Z P99 policjanci strzelają 2 razy w roku po kilkanaście strzałów max. Może do tego dojść PM, AKMS, gładka lufa- zależnie od jednostki i przeszkolenia konkretnego policjanta.
Awatar użytkownika
qbis
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 20 października 2016, 11:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Kuj-Pom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: qbis »

Mały edit z mojej strony. Wygląda niestety na to, że w P10 będzie "klasyczna" sprężyna powrotna zamiast podwójnej...
Szkoda, że CZ nie pomyślało nad wprowadzeniem tego rozwiązania. Pozostaje czekać aż DPM wprowadzi swoje sprężyny.
#ZŁODUPIEC
Awatar użytkownika
cyraniusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 24 października 2015, 20:39
Tematy: 4
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: cyraniusz »

Dzisiaj oglądałem P10C na targach Knieje. Niestety pomacać się nie udało, Pan z Hubertusa na pytanie o odpięcie pistoletu żeby się przymierzyć dostał miny jakbym mu proponował sprzedaż broni do państwa islamskiego, wydusił z siebie krótkie "nie ma takiej możliwości" :-? Potrzymać się nie udało ale facet twierdził że w maju mają być w sprzedaży. Wizualnie pistolet prezentuje się super ale tyle to widać na zdjęciach.
"Dzięki Ci Boże mój za ten krzyż, który Jezus cierpiał za mnie..."
Awatar użytkownika
qbis
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 20 października 2016, 11:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Kuj-Pom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: qbis »

Kolejna garść informacji. Dzwoniłem dzisiaj do Progresu. Sklep stara się o uzyskanie statusu dystrybutora CZ. Mamy dzwonić pod koniec marca - wtedy będzie wiadomo co i jak ;). Także spodziewam się nowego P10 w przystępnej cenie i w miarę szybko ;)
#ZŁODUPIEC
Awatar użytkownika
bartek75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 618
Rejestracja: 23 listopada 2007, 22:28
Tematy: 47
Lokalizacja: Kościan
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: bartek75 »

cyraniusz pisze:Niestety pomacać się nie udało, Pan z Hubertusa na pytanie o odpięcie pistoletu żeby się przymierzyć dostał miny jakbym mu proponował sprzedaż broni do państwa islamskiego, wydusił z siebie krótkie "nie ma takiej możliwości" :-? Potrzymać się nie udało
Pistolety na stoisku CZ były przymocowane na szybkozłączki. Trzeba było odpowiednio zagadać. Mi dał "pomacać" wszystkie jednostki jakie chciałem, nawet osobiście przecinał scyzorykiem szybkozłączki :-D Chwyt moim zdanie lepszy niż w SFP9, spust lepszy niż PPQ - bajka.
qbis pisze:Kolejna garść informacji. (...) Mamy dzwonić pod koniec marca - wtedy będzie wiadomo co i jak ;)
Nie mogę powiedzić z jakiego źródła ale na 99% marzec/kwiecień CZ P-10 będzie w sprzedaży w Polsce :-D
qbis pisze:Także spodziewam się nowego P10 w przystępnej cenie i w miarę szybko ;)
Cena będzie niższa od G17 gen.4 o 500 zł. (słownie: pięćset złotych polskich) - to informacja pewna na 100%
CZ-75SA, IŻ-35M, Ural-2, Walther GSP, RT 47, Glock 17, PM Makarow, Anschutz 54 i 1813, Toz-35, Hammerli 280, Howa 1500, Beretta 92FS, Erma 85
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3745
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: bezduszny »

bartek75 pisze: Cena będzie niższa od G17 gen.4 o 500 zł. (słownie: pięćset złotych polskich) - to informacja pewna na 100%
powiem... wow :shock:
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
qbis
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 20 października 2016, 11:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Kuj-Pom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: qbis »

bartek75 pisze:
cyraniusz pisze:Niestety pomacać się nie udało, Pan z Hubertusa na pytanie o odpięcie pistoletu żeby się przymierzyć dostał miny jakbym mu proponował sprzedaż broni do państwa islamskiego, wydusił z siebie krótkie "nie ma takiej możliwości" :-? Potrzymać się nie udało
Pistolety na stoisku CZ były przymocowane na szybkozłączki. Trzeba było odpowiednio zagadać. Mi dał "pomacać" wszystkie jednostki jakie chciałem, nawet osobiście przecinał scyzorykiem szybkozłączki :-D Chwyt moim zdanie lepszy niż w SFP9, spust lepszy niż PPQ - bajka.
qbis pisze:Kolejna garść informacji. (...) Mamy dzwonić pod koniec marca - wtedy będzie wiadomo co i jak ;)
Nie mogę powiedzić z jakiego źródła ale na 99% marzec/kwiecień CZ P-10 będzie w sprzedaży w Polsce :-D
qbis pisze:Także spodziewam się nowego P10 w przystępnej cenie i w miarę szybko ;)
Cena będzie niższa od G17 gen.4 o 500 zł. (słownie: pięćset złotych polskich) - to informacja pewna na 100%

Uhuhu, czyli ostatnie dni przed maturą spędzę na strzelaniu z własnej klamki zamiast uczeniu się ;) szczerze mówiąc trochę blado to widziałem. Możesz chociaż zdradzić jaki sklep sprowadzi je do tego czasu? ;) Interesuje mnie głównie wersja C z gwintem.
#ZŁODUPIEC
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Spitfire24 »

Pytanie czy taka wersja zostanie sprowadzona do Polski ?
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: McMonster »

bartek75 pisze:Cena będzie niższa od G17 gen.4 o 500 zł. (słownie: pięćset złotych polskich) - to informacja pewna na 100%
Co mogę napisać, chyba jedynie BIERĘ...

...jak tylko napaleńcy się nasycą, problemy ujawnią, akcesoria pojawią, utworzy się rynek wtórny i ceny spadną jeszcze troszeczkę. ;)
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”