Elaboracja 9x19 proch Lovex D032 posiski FMJ 124gr 139gr 140gr

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 9x19 proch Lovex D032 posiski FMJ 124gr 139gr 140gr

Post autor: Matthius »

OAL 29,7mm
D032 4.3gr (4.2gr też ujdzie)
pocisk DMA Reloading 124gr

A co do forum elaboracja.pl, to nie ma dramatu... Po prostu czasem nie ma tam osoby, która może udzielić odpowiedzi.
Choć faktem jest, że często nie potrafią zrozumieć pytania. Na przykład ktoś chce robić setkami tanią amunicję do zabawy, a odpowiedzi są w stylu "kup matryce do benchrestu, prasę jednostanowiskową, 100 pocisków i opakowanie drogiego VV".
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
Awatar użytkownika
epaa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 839
Rejestracja: 14 września 2005, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: trój miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 9x19 proch Lovex D032 posiski FMJ 124gr 139gr 140gr

Post autor: epaa »

Na elaboracja.pl się nie dyskutuje tyle co tu.
Co do zasady ludzie tam nie piszą na sprawy już opisane, a 9x19 jest tam opisane że wszystkich stron.

Tam podanie błędnej receptury może być śmiertelnie niebezpieczne.

Może 9 do nawalania wygląda niepoważne i jest bardzo tolerancyjna na głupotę elaboranta, to w karabinie konsekwencje mogą być poważne.

Po nauce z błędem w manualu Lovexa stosowanie prochów sprawdzam jeszcze w tabelach porównawczych prędkości spalania czy przepisach na forach. Na szczęście Lovex miał błąd w wolną stronę i niedoszczelniał, w drugą stronę mógłby rozerwać.
Awatar użytkownika
go43
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 791
Rejestracja: 09 października 2007, 10:59
Tematy: 5
Lokalizacja: Kwidzyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 9x19 proch Lovex D032 posiski FMJ 124gr 139gr 140gr

Post autor: go43 »

O jakim kalibrze / prochu piszesz?
M1 Carbine?
KSSK Gward Kwidzyn
Awatar użytkownika
epaa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 839
Rejestracja: 14 września 2005, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: trój miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 9x19 proch Lovex D032 posiski FMJ 124gr 139gr 140gr

Post autor: epaa »

Tak. M1 Carbine. Dmuchało do tyłu. W końcu pocisk został w lufie. Dobrze że nie przeładowałem i nie strzeliłem.
Pisałem do nich ale nadal mają ten błąd w manualu.
cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 9x19 proch Lovex D032 posiski FMJ 124gr 139gr 140gr

Post autor: cezarycezary »

Szanowni koledzy sportowcy, moim celem założenia tego postu było uzyskanie jak najwiecej info na temat elaboracji jak w tytule w celu uzyskania amo nadającego się do strzelania rekreacyjnego a jednocześnie zbytnio nie odbiegającego od budżetowej amunicji i myślę ze takie info uzyskałem i chętnie się nim podzielę Właśnie wróciłem ze strzelnicy / wstyd że na ZKS nie maja chrono, ponoć kiedyś był ale się zmył/ Przygotowałem 2 partie amo FMJ 124gr pociski alsa i limited, spłonki fiocci proch lovex D032, łuski wszystko S&B 2 naważki 3,9 i 4,0 grein OAL 29,3-29,4 /suwmiarka mechaniczna granica błędu/ przy strzelaniu nie zauważyłem różnicy wynikającej z marki pocisku na 25m naważce 3,9 przestrzeliny układały sie jakieś 3-4cm niżej niż przy 4,0gr przy 4,0gr czuć już delikatne ,,kopnięcie,, ale nie tak mocne jak przy budżetowej S&B. 2 partia amo z pociskami FMJ limited 139gr i alsa 140gr proch lovex D032 spłonka fiocci OAL 28,6-28,7 naważki 3,0gr 3,1gr 3,2gr 3,3gr przy tej ostatniej miałem małe dylemat bo wg moich pomiarów odlegość miedzy górną powierzchnią prochu a dnem pocisku była mniejsza niż 2mm wyższe naważki przy tym osadzeniu groziły ,,ubiciem,, prochu strzelałem do poperów odległość 15m, przy każdej naważce automatyka pistoletu działała prawidłowo popery sie kładły strzały przy każdej z naważek miękkie przyjemne minimalny odrzut. Wiem już w jakim kierunku pójdę dalej. Dla wszystkich pociskow zrobię OAL 29,2 przy tym OAL-u nie będzie miało znaczenie ,,pękatość,, pocisków różnych firm przy 124gr FMJ zastosuję naważke 4,0gr przy cięższych 139gr 140gr i pewnie kiedyś 147gr zastosuję naważke lovexa 3,5gr powinna powstać amo uniwersalne idealne do zabawy dla jednego ustawienia matrycy i mieszczące sie na granicy faktora 125 Strzelałem z Norinco NP22 oraz CZ75b proch odmierzałem super dokładnie ręcznie z dokładnością 0,01greina. Wszystkim kolegom z forum dziekuję :piwo: za cenne uwagi
Awatar użytkownika
remzibi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 367
Rejestracja: 25 lipca 2013, 21:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Rumia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 9x19 proch Lovex D032 posiski FMJ 124gr 139gr 140gr

Post autor: remzibi »

cezarycezary pisze:.....odmierzałem super dokładnie ręcznie z dokładnością 0,01....
Zawsze powtarzam, sa obliczenia do czwartego miejsca po przecinku - jest zabawa :-D .
Te .01 to juz po zaokragleniu :-D
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Braterstwo, KS GARDA, WAS Banditos
Awatar użytkownika
go43
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 791
Rejestracja: 09 października 2007, 10:59
Tematy: 5
Lokalizacja: Kwidzyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 9x19 proch Lovex D032 posiski FMJ 124gr 139gr 140gr

Post autor: go43 »

@ cezarycezary, sprawdzałeś na tarczy te elaboracje?
btw dozownik objętościowy plus prasa progresywna znacznie przyśpieszają proces elaboracji..


@ epaa, kojarzę Twój wpis na elaboracja.pl jak szukałem prochu do M1, dziękuje. Składam na RS30.
KSSK Gward Kwidzyn
Awatar użytkownika
epaa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 839
Rejestracja: 14 września 2005, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: trój miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 9x19 proch Lovex D032 posiski FMJ 124gr 139gr 140gr

Post autor: epaa »

0,01 grania. Do 9x19. No szacun.
Ja do precyzji do karabinu robię z dokladnością na wyświetlaczu 0,02 co daje pewnie 0,05 tak realnie uwzględniając dokładność wagi.
Do dynamiki lecę na progresie na objętościowym co pewnie daje 0.1 błędu albo i więcej.
cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 9x19 proch Lovex D032 posiski FMJ 124gr 139gr 140gr

Post autor: cezarycezary »

Go43 ale mnie sie nigdzie nie śpieszy ;laughing: te 250-300 ,,kulek,, miesięcznie to sobie ,,ukręcę,, na jednostanowiskowej odmierzając proch ręcznie na mojej super chiper czułej wadze ;laughing: mierzącej z dokładnością do 0,001 grama i 0,01grejna kupionej na Chińskim allegro ca całe 17$ /zresztą przepłaciłem bo żółtek kilka dni później zrobił promocje i sprzedawał o 1,5$ taniej/ Poza tym w ,,hameryce,, gdzie elaborantów jest kilka milionów / u nas góra kilka tysiecy w wiekszości myśliwych/ tam setki tysiecy elaboruje ,,kulki,, na matrycach ,,młotkowych,, łacznie z karabinowymi, przy pistoletowych nawet nie myją łusek /myją po kilku strzałach/ i jakoś strzelaja :) a u nas jak prasa to najdroższa i to nic z tego że dozownik prochu sie zatyka ;laughing: że spłonki sie osadzają nierówno i trzeba dokupić reczne,, auto prime,, że rozspłonkowywanie idzie kiepsko i rospłonkowuja na odzielnej prasie ;laughing: Moja ,,prasa,, do rozspłonkowywania warta jest góra 40zetow/ młotek, pin oraz tuleja z dziurką/ i rozspłonkowuje 200 łusek w 30min a jak bym ścisnoł pośladki to pewnie i 300 :-D
Awatar użytkownika
go43
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 791
Rejestracja: 09 października 2007, 10:59
Tematy: 5
Lokalizacja: Kwidzyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 9x19 proch Lovex D032 posiski FMJ 124gr 139gr 140gr

Post autor: go43 »

To była tylko drobna rada, nie musisz oczywiście nawet jej rozważać.
KSSK Gward Kwidzyn
Awatar użytkownika
epaa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 839
Rejestracja: 14 września 2005, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: trój miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 9x19 proch Lovex D032 posiski FMJ 124gr 139gr 140gr

Post autor: epaa »

Na progresie lee loadmaster jest 300 szt ma godzinę ale na gotowo.
Luk@s81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 12 lipca 2013, 19:02
Tematy: 20
Lokalizacja: Chojnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 9x19 proch Lovex D032 posiski FMJ 124gr 139gr 140gr

Post autor: Luk@s81 »

Może to nie ładnie, ale podłączę się pod temat.
Składa ktoś 9-kę na prochu RS20 ? Pociski DMA, Alsa Pro, Hornady RN. Wszystkie 125 gr. Spłonka CCI 500. Byłbym wdzięczny za wskazanie jakiejś drogi. Stosując manual z katalogu RS dochodząc w pobliże maksymalnej naważki strasznie kopie. COL jak w katalogu 27,7 mm.

A może zamiast RS20 zrobić na RS12??
Awatar użytkownika
epaa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 839
Rejestracja: 14 września 2005, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: trój miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 9x19 proch Lovex D032 posiski FMJ 124gr 139gr 140gr

Post autor: epaa »

mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 9x19 proch Lovex D032 posiski FMJ 124gr 139gr 140gr

Post autor: mkw »

Nie bardzo rozumiem co się tak koledzy czepiają forum elaboracji. Dla mnie kopalnia wiedzy i ludzie od których sporo się można nauczyć. Dodatkowo jak się poszuka to jest tam tyle gotowych przepisów że się w pale nie mieści.
Zaobserwowałem natomiast taką cichą niechęć do roszczeniowych i obcesowych userów - to prawda. Prawda jest też taka, o czym koledzy wspominali, że i tak każdego gotowca trzeba przetestować, zmierzyć, łuski pooglądać
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
Awatar użytkownika
remzibi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 367
Rejestracja: 25 lipca 2013, 21:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Rumia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 9x19 proch Lovex D032 posiski FMJ 124gr 139gr 140gr

Post autor: remzibi »

A co tam, pochwale sie 8-) .
Tak dla kronikarskiego porzadku, ponizej link do opisu moich zmagan z elaboracja nie na D032, ale na Vectanie,
w postaci pracy na konkurs sklepu Parabellum, o efektach elaboracji na prochu Vectan
https://sites.google.com/site/elaboracjavectan/
Dodam, ze praca konkursowa zostala wyrozniona i zdobyla nagrode :-D http://parabellum.pl/konkurs-vectan ,
z czego to sie bardzo, bardzo ciesze, bo ostatnia butelka skonczyla mi sie juz w lutym. I przyda sie odnowienie zapasow ;)
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Braterstwo, KS GARDA, WAS Banditos
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”