Kolimatory opinie Delta / PWS

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolimatory opinie Delta / PWS

Post autor: Spitfire24 »

Albo mogą być podobnie tylko z zewnątrz.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolimatory opinie Delta / PWS

Post autor: Tommy54 »

desperado pisze:... Aczkolwiek PWS kz-03 zbiera dobre opinie w kategorii tanich celowników.
Napis PWS na tym tanim modelu koli, to tylko "nazwa handlowa" , którą kazano chińczykom nanieść, zamawiając ich partię do Polski.
Takiej samej budowy koli są przez nich wytwarzane z różnymi napisami , są nawet po 100 kilkadziesiąt złotych...
Ja sprawdzałem w Sklepie trzy KZ-03 - TRAGEDIA !!! Plamka z 5 m - "na pół ściany" tzn. miały po ok 6-7 MOA.
Awatar użytkownika
desperado
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 734
Rejestracja: 14 maja 2011, 08:19
Tematy: 34
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolimatory opinie Delta / PWS

Post autor: desperado »

To chyba patrzelismy przez inne kolimatory :-D
Miross
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 108
Rejestracja: 28 kwietnia 2016, 21:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolimatory opinie Delta / PWS

Post autor: Miross »

Było już wałkowane na forum PWS to chińszczyzna po 25 dolców - na forum są zdjęcia porównawcze obu egz bez różnicy w jakości jedynie w budżecie jeśli producent twierdzi, że to jego wyrób to z chęcią przejadę się na jego linie produkcyjną ... oczywiście nie zamierzam lecieć do niej z paszportem...
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolimatory opinie Delta / PWS

Post autor: LARPAK »

Nie ma potrzeby zakładania nowego tematu więc zapytam w istniejącym.

Wczoraj przerzuciłem kolimator Delta Optical Entrz Dot z RAK'a na AKMS i mam problem z ustawieniem.
Niby wszystko OK, ale jak przesuwam ŚPT w lewo to poza minimalną poprawką w lewo przesuwa on się również w dół!
Z tego co pamiętam to tak nie było, a nie był on od dłuższego czasu używany - więcej leżał w szafie razem z bronią niż był na strzelnicy.

Czy w waszych modelach było podobnie czy ujawniła się jakaś wada?

Przy okazji to mając wadę wzroku plamka w Entry Dot'cie jest okrągła kiedy w SPARC II jest dla mnie postrzępiona lub skośną kreską!
chthp
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2015, 12:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolimatory opinie Delta / PWS

Post autor: chthp »

Sporadycznie używałem Delta Optical EntryDOT - mocny, bo cały w tubusie. Jednak rozsypał się przed końcem okresu gwarancji. Coś się stało z regulacją plamki. Fabrycznie wyłączenie świecenia było na 0, a "przeniosło się" na 1. Plamka na najwyższym nastawie (na 11, po "zmianie" na 0) w typową pogodę (średnio słonecznie) była słabo widoczna. Do tego ze środka oderwał się jakiś paproch i przykleił się do przedniego szkła. Reklamację mi uznano - zamiast kolejnej szt. dostałem zwrot pieniędzy.
Wierząc w firmę (właściwie w budżetowe kolimatory) kupiłem Delta Optical MiniDot. Zamontowałem na broń i pojechałem na strzelnicę, by go ustawić. Dosłownie 4 pocisk i nie mam kropki. Zdejmuję kolimator, a okazuje się, że szkło (pryzmat) dokleił się od ramki. Kolejna reklamacja i czekam na odpowiedź.
Teraz nadal wierzę w budżetowe kolimatory i zastanawiam się nad VOMZ P1x20.
Vindix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 24 września 2017, 18:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolimatory opinie Delta / PWS

Post autor: Vindix »

witam, czy na rynku coś się zmieniło i są inne koli za okolo 350zł godne polecenia, czy tylko zostaje wybierać miedzy PWS/Delata?
misiekc77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 297
Rejestracja: 13 października 2010, 10:33
Tematy: 19
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolimatory opinie Delta / PWS

Post autor: misiekc77 »

Za 350zl możesz rodzinę do restauracji zaprosić a nie kupić godny polecenia kolimator
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach wśród odwróconych plecami i obalonych w proch"
Z.Herbert
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolimatory opinie Delta / PWS

Post autor: LARPAK »

To mu doradziłeś...
Jakoś w wielu sklepach myśliwskich na półkach leżą i często polecają Deltę w stylu Doctera lub dużo droższego Doctera bo jest wielu myśliwych co to na tanie rzeczy nie spojrzą bo jak tanie to się nie nadaje, a i w łowisku się wstyd pokazać.
Jakoś kolimatory Delty czy PWS działają i spełniają swoją rolę.
misiekc77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 297
Rejestracja: 13 października 2010, 10:33
Tematy: 19
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolimatory opinie Delta / PWS

Post autor: misiekc77 »

Ja wychodzę z założenia że ni stać mnie na buble, a z delta miałem raz do czynienia i wystarczy
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach wśród odwróconych plecami i obalonych w proch"
Z.Herbert
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolimatory opinie Delta / PWS

Post autor: LARPAK »

Mam Deltę EntryDot'a - działa na AKMSN bez problemów.
Kolega miał PWS'a - najpierw na CZ 858, a następnie na AR15 - działała bez problemów, aż zmienił na SPARC II i Holosun w następstwie.

Wszędzie zdarzają się gorsze lub lepsze egzemplarze - Hera Arms w .223 (AR15) za 8000 zł - niedoróbki powłoki lakierniczej - odchodząca farba, a karabinek nowy na pierwszym strzelaniu.
Vortex SPARC (jedynka) - wysiadały po pewnym czasie przyciski dlatego wprowadzili SPARC II, a kolimator kosztuje ok. 1000 zł i czasami w nim widzę nierówną plamkę, gdzie nie mam tego problemu z EntryDot'em, który kosztował ok. 300 zł.
Git
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 29 kwietnia 2017, 15:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolimatory opinie Delta / PWS

Post autor: Git »

Mam Delta Optical EntryDot. Założyłem na Galila (kal. 5,56). Porażka. Tak znosiło w prawo, że zabrakło mi skali na pokrętle regulacyjnym. Na mechanicznych przyrządach - celność idealna. Dałem do reklamacji - czekam na wynik.
Magnes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 14 października 2015, 17:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolimatory opinie Delta / PWS

Post autor: Magnes »

Miałem KZ 03 i w ciągu roku raz był w serwisie bo się po prostu wyłączył na amen a był używany na AR-15 i potem trochę na AKS 74 U . A za drugim razem było to samo po tym jak go UZI przygniotło w walizce na broń ( był ślad na początku tubusu przed szkłem ) Z tanich kolimatorów to jeszcze otwarty VOMZ Pilad mi zdechł na AKS-74 U po kilku tysiącach strzałów . Ludzie dajce sobie spokój z jakimiś tanimi wynalazkami i uzbierajcie na Vortexa SPARCa ale to tylko moja skromna rada . Mając te dwa kolimatory miałem tak naprawdę gówno przez cały ten okres a wydałem więcej niż na Vortexa który na pewno działałby do tej pory .
Ostatnio zmieniony 05 lutego 2018, 08:53 przez Magnes, łącznie zmieniany 1 raz.
Sasha009
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 08 grudnia 2019, 12:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolimatory opinie Delta / PWS

Post autor: Sasha009 »

Czy pws nada się na strzelbę patrz winchester Defender sxp? Czy ktoś ma strzelbę z kolimatorem?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”