Glock 17 gen. IV - pierwsze mody

Moderator: Moderatorzy WBP

Janusz123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 08:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Ślůnsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 17 gen. IV - pierwsze mody

Post autor: Janusz123 »

Na początku myślałem że popełniłeś błąd wybierając glocka, ale po Twoim ostatnim poście widzę że (tak jak moim przypadku) była to świadoma decyzja.
Polecam te przyrządy celownicze:
http://www.wayofthegun.us/proctor-y-not ... k-pistols/
Koszt ok 430 zł przez amerykanosa.

Spustu jeszcze nie zmodyfikowałem ale sprowadzi się to do 2 kg przerywacza oraz polerki. Pamiętaj, że jeśli chcesz strzelać IPSC w klasie fabrycznej (production) to żadne sprężynki czy całe spusty od ZEV'a nie wchodzą w grę. Tylko ori części od Glocka.
Awatar użytkownika
refiko
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 22:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 17 gen. IV - pierwsze mody

Post autor: refiko »

Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 17 gen. IV - pierwsze mody

Post autor: Ghostdog »

refiko pisze:Nie mam zamiaru się pozbywać G17! Z shadow'ki strzelało się fajnie, ale to nie Glock! 8-)
Nie interesuje mnie typowy sport. Idę tylko i wyłącznie w kierunku strzelania praktyczno-bojowego (mam nadzieję, że mój skrót myślowy jest jasny).
Możecie mi przybliżyć różnice między przyrządami celowniczymi światłowodowymi za ok. 300, a 1000 tego samego producenta? I tak nie kupię tych za 1k pln, ale jestem ciekaw. Polerka będzie bezpieczna? Gdzieś czytałem jakieś bzdury, że takim zabiegiem mogę zrobić więcej złego niż dobrego... :shock:
Te za 1000PLN to zapewne Trugo TFX Pro - trytowo światłowodowe przyrządy. Róznica ? Jakość wykonania, trochę marketingowego bełkotu, tryt. Do taktyki nie brałbym odsłoniętych światłowodów. Po pierwsze, są dość delikatne, po drugie przy strzelaniu z latarką są niepraktyczne. Tutaj TFX Pro są znacznie lepsze ( mimo to wolę Trijicony HD ).
To co czytałeś to nie bzdury. Jak się bierzesz za polerkę mechanizmu spustowego dremlem, to łatwo zrobić więcej złego niż dobrego. Tak, G17 przy zbytnim "poprawieniu" styku zęba iglicy i szyny spustowej strzela seriami. Podobno przy zyłym zpiłowaniu ( zbyt głębokim ) można uszkodzić wierzchną utwardzoną warstwę metalu - czy to prawda nie wiem, ale tak czy inaczej z zasady zdejmujesz jak najmniej materiału i tylko delikatnie poprawiasz meichanizm. Polerkę wykonuje się drobnym ( 1500+ ) papierem ściernym, żeby wyeliminować większe zadziory, a później, w zalezności od potrzeby pastą polerską, żeby było na błysk. Trochę wolnego czasu przed telewizorem i można cały spust zrobić w jeden wieczór.
I love my SIGs.
Janusz123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 08:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Ślůnsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 17 gen. IV - pierwsze mody

Post autor: Janusz123 »

To zależy do czego chcesz te przyrządy. Do sportu (dynamika) weź sobie światłowód oraz "czysty tył", przez to łatwiej będzie się skupić na muszce.
Chcesz "taktyczne" to weź trytowe.
Ghostdog.. co do światłowodu:
- jak nawet "zepsujesz" włókno światłowodu to zostaje zwykła muszka
- jak używasz latarki to: a) widzisz obrys muszki na oświetlonym celu (nawet takiej bez światłowodu) b) światło rozproszone również w niewielkim stopniu jest zbierane przez włókno

A strzelać całkowicie po ciemku (z trytem) nie polecam bo nie widać do czego się strzela. A ta wada w postaci "niezasłoniętego" od przotu światłowodu to takiego samego rodzaju wada jak radioaktywność trytów :wink:
Ramzes78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 07 stycznia 2013, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 17 gen. IV - pierwsze mody

Post autor: Ramzes78 »

Delling pisze:
Ramzes78 pisze:Dodatkowo oprócz przerywacza w miarę tanio dostaniesz sprężynki ZEVa
Komplet 3 sztuk to koszt ok 70 zł. Taki zestaw już wystarczy by poczuć różnicę :)
Zgoda, pod warunkiem, że nie wymienia się sprężyny iglicy... Bo po takiej operacji często nie zbija spłonek.

Glock to dobra broń, a najlepsza inwestycja to kilka zbijaków i 15 minut dziennie strzelania na sucho.
Słyszałem o tym ale nie potwierdzam :) - jeszcze mi się nie trafiło by nie zbił spłonki po wymianie. A sporo kulek przeleciało.
Pozdrawiam
alex7371
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 23 lipca 2016, 07:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 17 gen. IV - pierwsze mody

Post autor: alex7371 »

Mam to samo.
Wszystkie sprężyny, włącznie z iglicy, wymienione i brak problemów ze zbijaniem.
Ostatnio zmieniony 13 listopada 2016, 01:03 przez alex7371, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
desperado
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 734
Rejestracja: 14 maja 2011, 08:19
Tematy: 35
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 17 gen. IV - pierwsze mody

Post autor: desperado »

Polecam Ghost 3.5 ROCKET Trigger.
Bdb jakość wykonania i krótszy reset spustu.
David
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 28 grudnia 2009, 16:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 17 gen. IV - pierwsze mody

Post autor: David »

Ja ostatnio wymieniłem przerywacz na taki LINK i spust działa teraz lepiej niż w mojej Shadowce :)
Poza zmniejszeniem oporu oraz skróceniem resetu udało się otrzymać zupełnie inną charakterystykę pracy... Teraz mechanizm spustowy zachowuje się jak jednooporowy. Naprawdę bajka, ze swojej strony polecam przerywacze Ghost`a.
Awatar użytkownika
refiko
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 22:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 17 gen. IV - pierwsze mody

Post autor: refiko »

Czy prócz wymiany tych części, brałeś się za jakąś "polerkę" czy po prostu wymieniłeś w/w części i osiągnąłeś efekt jaki osiągnąłeś?
David
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 28 grudnia 2009, 16:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 17 gen. IV - pierwsze mody

Post autor: David »

Przerywacz był do podpiłowania (to dodatkowe ramię, którego nie ma w standardowym przerywaczu) i ogólna polerka powierzchni, które pracują. Z tego co wiem w Best Hunters będzie mozliwość montażu na miejscu przy zakupie, ale to juz się musisz dowiadywać u nich.
Bombel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 422
Rejestracja: 04 maja 2014, 19:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 17 gen. IV - pierwsze mody

Post autor: Bombel »

Czy ktoś ma jakiś sposób na wymianę szczerbiny w Glocku, bez imadła, w domowym zaciszu?
passiv
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 04 listopada 2011, 14:07
Tematy: 2
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 17 gen. IV - pierwsze mody

Post autor: passiv »

młotek, drewniany kołek i schodzi ;)
Bombel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 422
Rejestracja: 04 maja 2014, 19:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 17 gen. IV - pierwsze mody

Post autor: Bombel »

Dobra poszło, bez uszkodzenia mebli, ale nie obyło się bez bluzgów narzeczonej :one: :) :) :)
karolmail
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 13 marca 2017, 15:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 17 gen. IV - pierwsze mody

Post autor: karolmail »

Koledzy wyjaśnijcie bo może piwo do obiadu za bardzo komplikuje ;) na yt są filmy jak gościowie zmieniają muszkę i szczerbinkę w g17/g19 za pomocą takiej specjalistycznej ala prasy/imadła sęk w tym tym że to cudo kosztuje ok 100$ a jak wiadomo przyrządów tych nie wymienia się 5 razy w tygodniu... A tu rozumiem że kolega wymienił domowym sposobem...Muszkę też wystarczy zwykła nasadka czy trzeba ten specjalistyczny kluczyk glocka? I jeszcze czy warto kupić takie przyrządy celownicze trytowo-światłowodowe chodzą w USA po ok 120$?
Bombel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 422
Rejestracja: 04 maja 2014, 19:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 17 gen. IV - pierwsze mody

Post autor: Bombel »

Wymieniałem szczerbinę, do tego wystarczy młotek j/w, a co do muszki to chyba trzeba kluczyk? :583:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”