STRZAŁpl

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
LWfilip
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 18 października 2017, 13:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: LWfilip »

Bardzo dobra myśl. Na temat broni strzeleckiej nie ma za dużo literatury w naszym kraju ( ciekawe dlaczego) i to co jest powinno być merytorycznie, najwyższego lotu. Z rysem historycznym się zgadzam. Historia broni powinna być ukazywana w różnych kontekstach. Oczekuję jednak, mimo możliwości kopania w internecie, że pismo z .pl i bez :532: wezmą też na siebie rolę nauczyciela i propagatora wiedzy strzelecko-rusznikarskiej. Ciekawym tematem jest też elaboracja. Pisma o broni przypominają mi trochę czasopisma motocyklowe. Numery są pełne nowości bo własnie były jakieś targi albo pełne staroci lub customów bo odbyła się wystawa. Nie neguje tego. Szukam jednak pisma " starego typu" z którego dowiem się czegoś praktycznie pożytecznego. Na targi czy wystawę, w dzisiejszych czasach mogę sobie pojechać.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2018, 10:35 przez LWfilip, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni idą tam gdzie chcą.
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1340
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: STRZAŁpl

Post autor: Marin205 »

Twilight7 pisze:... i tu zachodzi pytanie czy regularne wywadawanie ‚pl’ VS nieregularne ‚bez pl’ nie jest okupione koniecznością stosowania wydmuszek .....
STRZAŁpl jest miesięcznikiem
STRZAŁ magazyn o broni to dwumiesięcznik,który po opuszczeniu tytułu przez redaktora naczelnego z całym zespołem miał przestój. Stworzono nowy zespół, ale gazeta wydawana jest REGULARNIE co dwa miesiące. W związku z tym przesunięciem 2 numery z roku 2017 wyszły w tym roku ale redakcja goni i wydaje numery w krótszym terminie.

Ostatni numer starego zespołu redakcyjnego przed założeniem STRZAŁpl był we wrześniu 2016. Porównałem ten numer pod kątem rodzaju treści z aktualnym numerem Strzał magazyn o broni. Nowy STRZAŁ kontra stary STRZAŁ

Osobiście uważam, że podział jest dobry. STRZAŁpl skupia się na tym co robi najlepiej czyli monografiach broni a STRZAŁ magazyn o broni jest nowoczesnym multitematycznym magazynem strzeleckim.
Obrazek
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: STRZAŁpl

Post autor: montrala »

Marin205 pisze:Tu trzeba pytać autora artykułu.
Z naszej strony była to próba pokazania innego niż "krwawy" obrazy strzelectwa w środowisku miłośników zegarków (sam KMZiZ to grube kilkadziesiąt tysięcy osób). Sam tekst był napisany jednocześnie na portal KMZiZ i do STRZAłpl, co wypłynęło na jego, wyraźnie skierowaną do "nie wtajemniczonych", formę. Sam miałem wątpliwość czy w tej formie powinie pojawić się również w STRZAŁpl, ale uznaliśmy że tak. Nie była to przecież ani recenzja, ani prezentacja, tylko lekko potraktowana relacja z wydarzenia, w którym wzięliśmy udział. Nie zmieniamy się w miesięcznik "lajfstajlowy" ale czasem można zrobić coś z przymrużeniem oka ;)
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
ZDT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 29 września 2009, 20:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: ZDT »

Kto pisze dla Strzału bez pl? Wie ktoś i podzieli się wiedzą?
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1340
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: STRZAŁpl

Post autor: Marin205 »

ZDT pisze:...
Jest wielu autorów. Od trzech numerów, coś tam skrobię w temacie prawa. Czytam sporo prasy i obserwuję jak pisma kształtują tematykę pod odbiorców. STRZAŁpl ewidentnie stawia na monografie + to co jest pisane pod reklamodawców. Jest jakaś reklama sprzedana a do tego pojawia się artykuł o danej broni. Wydaje mi się, że krytyka jak się pojawia to jest BARDZO delikatna. STRZAŁ m.o.b. jest więcej krytyki a tematyka jest dobierana pod konkretne grupy odbiorców, szersze w stosunku do tego co ma STRZAŁpl.

Tutaj masz porównanie składu ilościowego treści z podziałem na rodzaj treści. https://blog.gdziestrzelac.eu/nowy-strz ... al-nr-143/ Porównywałem ostatni numer STRZAŁ mob pod starą redakcją i ostatni jaki się ukazał. Akurat miały dokładnie tyle samo stron treści.
Obrazek
zamek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 09 sierpnia 2016, 21:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: zamek »

.edit
Ostatnio zmieniony 05 maja 2018, 13:54 przez zamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Smoczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:21
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: Smoczy »

montrala pisze: Z naszej strony była to próba pokazania innego niż "krwawy" obrazy strzelectwa w środowisku miłośników zegarków
Widze, że z każdej bzdurki można zrobić piękną historię, ale fakt - od tego w końcu są media .
A moja córka stwierdziła, że takie tworzenie śmieci to idiotyzm. Wiec cel "inny niż "krwawy"" został zapewne osiągnięty.
Ot - taka opinia jednej z Waszych czytelniczek.
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: Twilight7 »

Marin205 pisze:
...

Osobiście uważam, że podział jest dobry. STRZAŁpl skupia się na tym co robi najlepiej czyli monografiach broni a STRZAŁ magazyn o broni jest nowoczesnym multitematycznym magazynem strzeleckim.
Jeżeli spojrzeć na to w ten sposób, to muszę Tobie przyznać rację.
Tak czy inaczej kupuję oba. W każdym zawsze znajdę coś, co mnie interesuje.

Ale jest jeszcze miejsce na rynku dla czasopisma o broni, które poruszałby tematy bazujące na powtarzających się pytaniach na tym forum. To forum może być kopalnią inspiracji.
Mam na myśli cykle artykułów dotyczacych np.:
- czyszczenia broni ( dobrych i złych praktykach )
- techniki celowania, postaw i chwytu broni na różnych dystansach i w różnych konkurencjach ( czym się różnią ),
- przystrzeliwanie wszelakiej broni na różnych dystansach,
- dobieranie amunicji do konkretnych konkurencji i konkretnej broni...

Czyli codzienne praktyczne wskazówki dla każdego strzelca.
Jako strzelcy bywa, że opieramy się na mitach w różnych kwestiach dot. broni. Warto to wszystko regularnie weryfikować i próbować czy czegoś nie można zrobić lepiej.
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: mkl1 »

Twilight7 pisze: - przystrzeliwanie wszelakiej broni na różnych dystansach,
- dobieranie amunicji do konkretnych konkurencji i konkretnej broni...

Czyli codzienne praktyczne wskazówki dla każdego strzelca.
Jako strzelcy bywa, że opieramy się na mitach w różnych kwestiach dot. broni. Warto to wszystko regularnie weryfikować i próbować czy czegoś nie można zrobić lepiej.
-dodałbym elaborację- porady....ponieważ łączy się z powyższymi
Ostatnio zmieniony 06 maja 2018, 16:25 przez mkl1, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Idaho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 178
Rejestracja: 19 listopada 2015, 00:43
Tematy: 2
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: Idaho »

I takie czasopismo chętnie bym zaprenumerował.
.22 / .223 / 7,62x39 / 9x18 / 9x19 / 12GA
zamek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 09 sierpnia 2016, 21:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: zamek »

dokładnie jak piszecie
fakty i mity strzelania czy strzelania statycznego czy dynamicznego - najczęściej popełniane błędy przy
trzymaniu broni
przyjmowaniu pozycji
celowniku
bezpieczeństwie w dynamice
różnicach pomiędzy strzelaniem sportowym dynamicznym a bojowym

elaboracja zaczynając od podstaw -porownanie sprzętu w wersji ekonomicznej zaczynając od wag i pras
bezpieczeństwo i organizacja miejsca elaboracji
najczęściej popełniane błędy
podpowiedzi jak optymalizować prace (tips and tricks)

tez bym prenumerował.
gregmoto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 16 sierpnia 2016, 10:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: gregmoto »

Zgadzam się z powyższym! Mam serdecznie dość nic nie wnoszących artykułów i tysiąca zapchaj-zdjęć! Mógłbym nawet zapłacić więcej bylebym otrzymał pismo z merytorycznymi informacjami.
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: Twilight7 »

gregmoto pisze:Zgadzam się z powyższym! Mam serdecznie dość nic nie wnoszących artykułów i tysiąca zapchaj-zdjęć! Mógłbym nawet zapłacić więcej bylebym otrzymał pismo z merytorycznymi informacjami.
Dokładnie tak :one:

Generalnie do wszystkich informacji, które mnie interesują jestem w stanie sam dotrzeć w necie. Trzeba jednak spędzić sporo czasu na "oddzielaniu ziarna od plew".
Doświadczony branżowy redaktor, mógłby nas w tym wyręczyć.
Na początku mojej drogi strzeleckiej wiele artykułów była dla mnie inspirująca.
Teraz takich artykułów jest już niestety niewiele, albo wręcz ich brak w niektórych numerach.
BTW Oglądałem w empiku ostatnie numery obu czasopism ( pl i bez pl) ... i żadnego nie kupiłem... Nuda ...
Stwierdziłem, że dla jednego artykułu nie kupię.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: STRZAŁpl

Post autor: Sebastian »

Co wiecej ten jeden artykul okazal sie tylko jednostronnicowa zajawka.
Poczulem sie rozczarowany. Fakt, moglem sprawdzic zamiast brac w ciemno.
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: Snipper_is »

Panowie
Nie zapominajcie tylko o jednym. Magazyn także czytają początkujący amatorzy. To że ktoś już jest w temacie od kilku - kilkunastu lat to trudno jest napisać coś pod taką osobę. Dla nas są pewne oczywiste ,,oczywistości". Ale dla początkującego to będzie następne doświadczenie. No i w sprawie reklam. Pamiętajmy że to sprawia że cena końcowa w kiosku jest taka a nie wyższa. Reklamodawca płacie przecież a to przekłada się na cenę końcową. Tak więc nie narzekajmy. Bo tak na prawdę to Czytelnik jest zbyt kapryśny by wydawca mógł rezygnować z reklamy. Wystarczy zachować balans między treścią a reklamą. a teraz uważam jest to dobrze zbalansowane. To że są ludzie deklarujący się że mogą płacić więcej to są jednostki. Jak by cena skoczyła to zaraz znajdą się ludzie co będą uważali że za drogo i przestaną kupować. Taka rzeczywistość
Pozdrawiam Snipper
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”