STRZAŁpl

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: Twilight7 »

Snipper_is pisze:Panowie
...
Tak więc nie narzekajmy. Bo tak na prawdę to Czytelnik jest zbyt kapryśny by wydawca mógł rezygnować z reklamy. Wystarczy zachować balans między treścią a reklamą. a teraz uważam jest to dobrze zbalansowane ...
Pozdrawiam Snipper
Nie czepiam się reklam. Rozumiem to ... a nawet kilka razy okazały się dla mnie bardzo praktyczne.
No ale balans wg mnie nie jest zachowany... bo treść jest w zaniku w wydaniu „pl”. A było tak, że było znacznie bardziej interesujące od „bez pl”.
Redaktorzy tego drugiego chyba wyciągnęli wnioski a ci z „pl” osiedli na laurach...
Fizyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 648
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: Fizyk »

Kompletnie nie mogę się zgodzić z przedmówcami, co zapewne jednak wynika z innych zainteresowań. Dla mnie strzał.pl jest pełen treści historycznych, rzetelnej, naprawdę głębokiej wiedzy.

Jakiś czas temu kupiłem strzał bez pl, bo był w nim artykuł o "tomiganie" i stwierdziłem, że w tym artykule jest jeszcze tylko jeden sensowny artykuł o S&W 39, a poza tym to jakieś takie puste pitu-pitu o apteczkach, rękawiczkach, jakieś pseudo-filozoficzne bajanie o samoobronie czy pierwszej pomocy i mega-techniczny artykuł o tłumikach, może przydatny komuś, kto projektuje tłumiki i przerabia broń pod amunicję poddźwiękową.

Więc może niech zostanie tak jak jest - w .pl niech zostaną długie, ale głębokie artykuły historyczne, relacje i testy nowości, a w tym drugim taki przypadkowy zlepek krótkich tekstów, w których każdy znajdzie coś dla siebie.
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: Twilight7 »

jest to jakiś pomysł ...
Smoczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:21
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: Smoczy »

Adam90 pisze:
Tylko, że konkurencja od 4 miesięcy nic nie wydaje
Ja dziś w Empiku kupiłem - wiec wydaje
Fizyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 648
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: Fizyk »

A ja odszczekuję moje narzekania na Strzał. Numer, o którym pisałem, to był Arsenał.

Przepraszam kolegów za wprowadzenie w błąd i redakcję za nieuzasadnioną krytykę. Może w ogóle ktoś z moderatorów ten poprzedni post wyrzuci w niebyt.
panKompot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 20 września 2017, 14:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: panKompot »

A dla mnie ten wasz ulubiony Strzał pl jest na równi z Arsenałem. Owszem zajrze do niego (choć do Arsenału raz na ruski rok) A jeśli go kupie to tylko ze względu na jeden bądź dwa artykuły. A jako że nie mam 70 lat to nie interesuje mnie 30 czy 40 stron historii. Jak bym chciał historii to bym sobie kupił książkę od historii. Reszta magazynu to Badziew (tak z dużej). W Polsce jest tak naprawde jedna gazeta o broni (idą coraz lepiej) i wole poczekac 2 miesiące niż wkurzać się na kiblu że kupiłem makulature.
Ten niżej śmierdzi rybką...
big_brotherco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 612
Rejestracja: 08 kwietnia 2006, 18:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Wa-wa i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: big_brotherco »

panKompot pisze:A dla mnie ten wasz ulubiony Strzał pl jest na równi z Arsenałem./-/ W Polsce jest tak naprawde jedna gazeta o broni (idą coraz lepiej) i wole poczekac 2 miesiące niż wkurzać się na kiblu że kupiłem makulature.
Wybacz, świeżutki użytkowniku tego forum, ale głupszej auto/krypto-reklamy dawno nie widziałem ... ;laughing:
Marian
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: Twilight7 »

Smoczy pisze:
Adam90 pisze:
Tylko, że konkurencja od 4 miesięcy nic nie wydaje
Ja dziś w Empiku kupiłem - wiec wydaje
No ja też w końcu przełamałem się i kupiłem ten bez pl...
A był okres, że pl był znacznie fajniejszy.
Panowie to pisanie o historii po kilkadziesiąt stron jest naprawdę grubą przesadą.
Serio nastawiacie się teraz już głównie na historię ( historia oręża polskiego ... itp.) ? Nie twierdzę, że to coś złego, bo są osoby, które to lubią.
Zmieńcie w takiej sytuacji „Strzał pl” na „Strzał history”... wówczas nie będzie niepotrzebnych rozczarowań...
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: Hubert »

Czy tylko mnie się wydaje, czy każdy kolejny numer wychodzi coraz później w każdym kolejnym miesiącu? Czerwcowy wyjdzie na koniec miesiąca a wakacyjny lipcowo-sierpniowy w połowie sierpnia?
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
gelmir
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 17 kwietnia 2018, 21:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: gelmir »

Zapewne przygotowanie samego numeru i nakładu też trwa. Polska to nie jset rynek na którym można znależć wiele interesujących newsów ze świata broni. Z tego powodu mogą wynikać niewielkie obsuwy. Swoją drogą chyba lepiej poczekać niż dostawać czasopismo wypełnione po brzegi następną historią broni?
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: Snipper_is »

A ja tam się historią napawam
Widzisz bo tu jest kolejne potwierdzenie powiedzenia
,, że jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził "
Czyli za dużo historii to Ty nie kupisz. Za mało to ja nie kupię :)
Ot taka życiowa prawda :)
NA chwilę obecną to jest zachowany balans byśmy oboje kupowali :)
Pozdrawiam. Snipper
gelmir
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 17 kwietnia 2018, 21:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: gelmir »

Sniper twój post zmusił mnie do refleksji. Mówisz, że napawasz się historią, hej ja też! Tylko tutaj trzeba się zastanowić jakie źródło jest najlepsze do czytania o historii. W mojej ocenie czasopismo jest to medium, którego głównym zadaniem powinno być dostarczanie nowinek z tematyki jaką się zajmuje. Fakt dział dotyczący historii też być powinien, ale nie jako główny kontent, a subtelne uzupełnienie.
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: Snipper_is »

Myślę że 3 akapit od góry z mojego poprzedniego postu to tłumaczy wszystko :)
Snipper
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: Hubert »

Majowy numer miał być od wczoraj a warszawski Empik i Inmedio wciąż tylko z kwietniem na półce.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: Prezes »

Czytam wypowiedzi kolegów .

Co do news to raczej nikt nie przegoni internetu ....chyba ze chodzi '' profesjonalny test '' jakieś nowości na rynku .

Strzałpl jest na chwilę obecną '' jedyną kopalnią 'wiedzy na temat broni '' ważnej'' z punktu np przełomowej konstrukcji czy też wydarzeń historycznych ........wiem ze na '' zachodzie '' i USA są od tego ksiązki gdzie na temat tylko M1 Garand i Mauser 98K można zebrać małą bibliotekę róznych książkowych publikacji , niestety ''u nas '' książki to raczej albumy z wiedzą marnej jakości ( przeważnie ) niż poważne naukowe fakty .

Dla '' nowoczesnych '' jest Strzał , czasem kupuję ale niestety artukuły są ''mocno '' ( chyba ) sponsorowane bo czyta się artykuły jak tekst reklamowy ( widzę też taki trend w Strzałpl ale cenne dla mnie artykuły dla kolekcjonerów osłabiają to wrażenie gdyż jak reklamowć Thompsona czy Mausera :) .
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”