Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Amunicja B-N Michał Sowiński

Moderator: Moderatorzy WBP

specnaz1
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Postautor: specnaz1 » 2018-07-22, 21:36

Nie lepiej dolozyc 20 gr i kupic amunicje GGG?Jak widac ta amunicja nie spelnia minimum jakosci .Nie wspominajac o konsekwencjach prawnych ktore mozna poniesc za posiadanie amunicji na ktora nie ma sie zezwolenia.Bylem swiadkiem na pewnej duzej znanej strzelnicy w Warszawie jak z amunicji tego producenta utkwily w lufie 4 razy na jeden worek .45 pociki w lufie.

Awatar użytkownika
AlphaStr

Postautor: AlphaStr » 2018-07-23, 00:06

specnaz1 pisze:Nie lepiej dolozyc 20 gr i kupic amunicje GGG?Jak widac ta amunicja nie spelnia minimum jakosci .Nie wspominajac o konsekwencjach prawnych ktore mozna poniesc za posiadanie amunicji na ktora nie ma sie zezwolenia.Bylem swiadkiem na pewnej duzej znanej strzelnicy w Warszawie jak z amunicji tego producenta utkwily w lufie 4 razy na jeden worek .45 pociki w lufie.

Wiadomo, że GGG lepiej, ale np u mnie w mieście BN jest tańszy o jakieś 35-40 groszy na sztuce.
9x19 / .45 / 5,45x39 / .223 / 12/76

Awatar użytkownika
ubejane
Kontaktowanie:

Postautor: ubejane » 2018-07-23, 01:27

Kiedyś kupiłem setkę tego czegoś za 110zł (223)
Niby "działało" ale strasznie śmierdziało(aż oczy szczypały!) po strzale oraz usyfiło mi broń niemożebnie.
Ja podziękuję
SP7MM

Awatar użytkownika
McMonster

Postautor: McMonster » 2018-07-23, 03:37

W jednym z klubów jest B-N używany hurtowo i nie słyszałem, żeby były z nim problemy. Sam przerobiłem kilkaset sztuk 9x19 mm bez zacięcia. Nie mogę tego samego powiedzieć o GROM, tam miałem na 100 sztuk 4 zacięcia z powodu ledwie co wyrzucanych łusek. Może akurat to było jedno pechowe pudełko, ale przy różnicy cen nie chce mi się sprawdzać.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk

Awatar użytkownika
sql
Kontaktowanie:
Status: Online

Postautor: sql » 2018-07-23, 07:41

ubejane pisze:Kiedyś kupiłem setkę tego czegoś za 110zł (223)
Niby "działało" ale strasznie śmierdziało(aż oczy szczypały!) po strzale oraz usyfiło mi broń niemożebnie.

Wydaje mi się, że one są elaborowane na D063 - to chyba najtańsza zasypka do 223. Też kiedyś na nim robiłem, ale właśnie z tego powodu (brud & smród) przesiadłem się na VV.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

Awatar użytkownika
longer

Postautor: longer » 2018-07-23, 08:38

mam używam i nie mam zastrzeżeń. Mamy na razie wolny rynek i jak się komuś nie podoba to może jej nie kupować. A co do użytkownika, któremu zaplątała sie łuska 222. Rozumiem, że zgłosił ten fakt dziki.pl lub B-N Sowińskiemu? I nie uzyskał pomocy... został zbyty, wyśmiany... czy bije pianę jak ...
Rule #4 – Identify your target, and what is behind it.

Gill

Postautor: Gill » 2018-09-08, 11:50

longer pisze:mam używam i nie mam zastrzeżeń. Mamy na razie wolny rynek i jak się komuś nie podoba to może jej nie kupować. A co do użytkownika, któremu zaplątała sie łuska 222. Rozumiem, że zgłosił ten fakt dziki.pl lub B-N Sowińskiemu? I nie uzyskał pomocy... został zbyty, wyśmiany... czy bije pianę jak ...

Nie biję piany, tylko daję znać żeby uważać, bo coś takiego mi się zdarzyło.Sam nie zamierzam z tego powodu rezygnować z B_N, bo pomijając tą niegroźną sytuację wszystko jest ok, a cena fajna. Strzelam z 9x19, .45 i .223. Nie zgłaszałem tego ani w sklepie ani u producenta, bo uznałem, że nie ma to sensu, zawieruszyła się im łuska i tyle. Każdemu się mogło zdarzyć.

sprengkapsel

Postautor: sprengkapsel » 2018-09-08, 18:40

Koledzy . Czy w przypadku kiedy pocisk zostanie w lufie np gdzieś w połowie , można spróbować go wystrzelić ładując samą łuskę z ładunkiem prochowym ?

Awatar użytkownika
Garfield

Postautor: Garfield » 2018-09-08, 18:49

Nie próbuj nawet o tym myśleć.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."

Awatar użytkownika
JohnyWalker

Postautor: JohnyWalker » 2018-09-09, 06:11

Garfield pisze:Nie próbuj nawet o tym myśleć.

Dlaczego? Słyszałem że zastosowanie ślepaka w takiej sytuacji może pomóc.

kelvinpiotr

Postautor: kelvinpiotr » 2018-09-09, 09:15

Komu ?? Chyba potwierdzić teorie Darwina o przetrwaniu osobników bardziej przystosowanych :-D Zastanów sie jak działa broń , na jakiej zasadzie odryglowany ryglowany jest zamek w pistolecie czy w AR czy AK. Pocisk utkwił w lufie, np. przed blokiem gazowym. W pistoletowej obojetnie gdzie . I próba nie udała się, pocisk jest zablokowany dalej po strzale ze ślepaka. Co rozwali cisnienie w pierwszej kolejnosci ?? :wink: A komu zrobi krzywdę w drugiej ?

KudrigY

Postautor: KudrigY » 2018-09-09, 16:27

Strzeliłem juz ponad dwa worki (czyli ponad 1000) sztuk 9x19, i miałem łącznie chyba 3 albo 4 problemy z wyrzutem łuski po strzale. Nic więcej, a tym bardziej pocisków w lufie. Do tego poszło u mnie ponad 300 .45 i tutaj miałem z 10 niezbitych za pierwszym razem spłonek, ale to urok mojego 1911. Dla mnie Ok za tą cenę. Czy syfi bardziej? Możliwe, ale i tak czyszczę za każdym razem bron po strzelaniu.

Za to kolega meczy się już trzeci miesiąc z pudełkiem .223 i klnie że badziewie straszne.

Może jeszcze nie opanowali do końca produkcji ammo karabinowej?
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA

dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontaktowanie:

Postautor: dziki_pl » 2018-09-09, 16:44

KudrigY pisze:Za to kolega meczy się już trzeci miesiąc z pudełkiem .223 i klnie że badziewie straszne.

Może jeszcze nie opanowali do końca produkcji ammo karabinowej?

A co się dzieje z tą 223? Jak nie mamy informacji zwrotnej którą można przekazać do producenta to ciężko wyeliminować problemy.

claw99

Postautor: claw99 » 2018-09-09, 17:12

JohnyWalker pisze:Dlaczego? Słyszałem że zastosowanie ślepaka w takiej sytuacji może pomóc.

Słyszałem ostatnio przypadek jak w xdmie trafił się squib, strzelec przeładował i poprawił drugim. Pistolet wypalił i wyleciały oba lufą z właściwej strony, nic się nie stało, broń strzela do dziś. Nawet nie rozdęło.

To jest wyjątek potwierdzający regułę.

Kolega przede mną bardzo ładnie to wyjaśnił. Wiele zależy od rodzaju broni. W pistoletach z zamkiem swobodnym niby nic wielkiego stać się nie powinno, poza ostrzejszym potraktowaniem zderzaka zamka, może jakimś pęknięciem. W ryglowanych rozdęcie, rozerwanie, może nic, dużo zależy od tego ile "mięsa" jest na lufie i komorze. W karabinach nie ma możliwości żeby nie rozerwało. Rura zatkana na obu końcach i i ciśnienie rzędu kilkuset MPa- to nie przejdzie.

Tak że tego: nie kombinować, nie czytać mędrków, tylko brać wybijaczek, olej i jazda :) Chyba że kręcisz "Gun Fails" na Youtuba.

dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontaktowanie:

Postautor: dziki_pl » 2018-09-09, 18:30

Nie polecam poprawiać drugim, dwa dni temu na strzelnicy RAK strzelający S&B. Wszystko dobrze, fajka i nie można go przeładować.
Lufa rozdęta, strzelający nawet nie wiedział że kulka nie poleciała i strzelił kolejnym. Lufę opuściły ale nie doleciały do tarczy.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”