Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Amunicja B-N Michał Sowiński

Moderator: Moderatorzy WBP

PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Postautor: PaRa09 » 2018-03-04, 21:00

poeta pisze:A w jakiej cenie można kupić 223 z tym nowym pociskiem FMJ

Ja płaciłem 1,25 zł pakowana po 100 szt.
XDM 3,8
Smith & Wesson M&P15-22
Armalite Eagle Arms EAGLE-15 VSR

Snajper_aon

Postautor: Snajper_aon » 2018-06-25, 10:36

Wczoraj miałem nieprzyjemną historię z 9 mm - trafił się squib load, całe szczęście go wyłapałem. Pocisk utkwił zaraz za stożkiem wejściowym.

zwierzu90

Postautor: zwierzu90 » 2018-06-25, 11:49

Snajper_aon pisze:Wczoraj miałem nieprzyjemną historię z 9 mm - trafił się squib load, całe szczęście go wyłapałem. Pocisk utkwił zaraz za stożkiem wejściowym.

Nie jestem przekonany czy dynamice wyłapałbym taki przypadek... az niedobrze mi się zrobiło.
W paczkach jest karteczka z numerem serii.
Podaj proszę ją i tak na marginesie, skontaktuj się z producentem, moze to nie pierwszy przypadek i potencjalnie uda się uratować komuś palce.

poeta

Postautor: poeta » 2018-06-25, 12:02

A mi się ciepło robi jak wyobrażę sobie takie coś w .223

Awatar użytkownika
Wilek1

Postautor: Wilek1 » 2018-06-25, 14:40

wystrzlealem tego ju troche, zero problemow, ale ten squib straszy... :shock:

ale u jednego kolegi widzialem 1 przetartą łuske w naboju (az dziura-przeswit taka byla) - odlozyl
inny kolega mial 1 niewypal (kilka prob dostarzałek z dwoch broni bez rezulatatu - zbijak sie trafil)

Awatar użytkownika
Pabcio

Postautor: Pabcio » 2018-06-25, 14:52

1 squib na jakies 10-20 tys. razem przez wszystkich sztuk to i tak dobry wynik. Każdemu producentowi się może zdarzyć. Trzeba być po prostu ostrożnym i trzymać coś do sprawdzania lufy przy sobie, np. żyłkę, wskaźnik. Najgorzej jak ktoś trenuje dynamikę; stres robi swoje, oj niewypał to przeładuję, naciśnięcie na spust i... Ajj, jedyna z rzeczy która mnie w strzelectwie przeraża :shock:.

Awatar użytkownika
skipper

Postautor: skipper » 2018-06-25, 16:28

Rozumiem, że w przypadku squib load ładunek prochu w naboju jest wypalony w całości ale pocisk zatrzymuje się w lufie więc raczej powinno się dać odróżnić squib load od niewypału? Mowa oczywiście o strzelaniu niedynamicznym.

Awatar użytkownika
Pabcio

Postautor: Pabcio » 2018-06-25, 21:59

Łatwo pomylić, ale najczęściej przy pocisku w lufie charakterystyczny dymek wychodzi od strony zamka/komory nabojowej no i słychać "klik" bez wystrzału. Ważne, żeby skontrolować co po usunięciu zacięcia wpadnie z komory - łuska czy cały nabój. Jak (często okopcona) łuska to raczej squib.

poeta

Postautor: poeta » 2018-06-25, 22:35

skipper pisze:Rozumiem, że w przypadku squib load ładunek prochu w naboju jest wypalony w całości ale pocisk zatrzymuje się w lufie więc raczej powinno się dać odróżnić squib load od niewypału? Mowa oczywiście o strzelaniu niedynamicznym.

Najczęściej zdążą się że nabój został scalony bez prochu lub z za mała ilością. Splonka robi takie ciśnienie że pocisk wbije się w lufę na tyle że da się podać następny nabój i jak mawiają hamburgery kaboom!
Zazwyczaj taki nabój robi lekkie pyk i automatyka pistoletu/karabinu nie zadziała.
W takim przypadku nie przeładowywujesz ręcznie tylko sprawdzasz. Na zawodach ipsc sprawny sędzia zatrzyma cie. Widziałem coś takiego na zawodach raz w życiu. Sędzia złapał gościa który chciał przeładować pistolet z pociskiem w lufie. Brawo on
Ostatnio zmieniony 2018-06-25, 22:38 przez poeta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
skipper

Postautor: skipper » 2018-06-26, 00:00

Właśnie o te lekkie "pyk" mi chodziło :wink: w końcu w jakiś sposób pocisk musi dostać się do lufy.
Na zawodach IPSC tak jak piszesz, gdy wszystko jest w pośpiechu, w przypadku awarii broni większość (mniej doświadczonych?) strzelców pewnie przyjmuje że to zwykły niewypał, a tym czasem można się nieźle oszukać.

Awatar użytkownika
sql
Kontaktowanie:

Postautor: sql » 2018-06-26, 08:31

Na początku mojej przygody z elaboracją kilka razy zdarzyło mi się zrobić nabój bez prochu :). Spłonka miała tyle "siły", aby wbić pocisk w lufę, ale bardzo płytko - zawsze mi wtedy brakowało do zaryglowania kolejnego naboju, choć fakt że wybić go nie było bardzo łatwo.
Podobne sytuacje obserwowałem u kolegów i było tak samo. Chyba żeby pocisk się wbił w gwint, to proch musi być, ale raczej bardzo mocno niedosypany.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

Chochla

Postautor: Chochla » 2018-06-26, 12:12

@sql: Dokladnie tak. Wbrew obiegowym opiniom sama splonka nie da rady wbic pocisku tak gleboko w lufe, zeby kolejny sie zaryglowal (przynajmniej dla 9x19, bo nie wiem jak to wyglada przy splonkach typu large).

Awatar użytkownika
Spitfire24

Postautor: Spitfire24 » 2018-06-28, 08:36

Zadrzyło mi się nienasypać prochu w .308 lekko zaciskanym (bushing 336). Pocisk nawet nie drgnął i został w łusce. Faktycznie było tylko takie lekko słyszalne "pyk".
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.

Snajper_aon

Postautor: Snajper_aon » 2018-07-12, 15:11

Niestety przepakowałem naboje bo swojej paczki i karteczka najpewniej powędrowała do kosza ( sprawdzę jeszcze czy w szafie gdzieś jednak nie odłożyłem ) . Pocisk utkwił na tyle płytko że nie dało się załadować poprawnie kolejnego naboju.

Gill

Postautor: Gill » 2018-07-22, 18:05

Wczoraj wśród naboi B_N .223 trafił mi się jeden zrobiony z łuski .222 zamiast .223. Nie zauważyłem tego i załadowałem. Nie dało się go odpalić, bo z racji dłuższej szyjki wszedł głębiej do komory i iglica do niego nie dostała. Pazur wyciągu też nie dostawał więc musiałem wybijać wyciorem (stąd pocisk wbity głębiej na zdjęciu). Niegroźna sprawa, ale teraz będę wcześniej wszystkie przeglądał. Niestety nie mam już numeru partii bo karteczkę wywaliłem.
ObrazekObrazek

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”