Amunicja B-N Michał Sowiński

Moderator: Moderatorzy WBP

kriss91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 227
Rejestracja: 18 września 2017, 16:01
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: kriss91 »

O ile dobrze mi wiadomo to ta amunicja jest robiona na pociskach Alsa 124 która jest bez problemu dostepna
shizo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 16 czerwca 2017, 10:00
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: shizo »

Tak się zastanawiam na ile ta zabawa z tą amunicją jest bezpieczna. Bo o jej precyzji to nie ma nawet co mówić. Jeśli w jednej elaborowanej partii znajdują się łuski od różnych porducentów to już jest problem. Łuski mają standardowe wymiery zewnętrzme a nie wewnętrzne, tak więc przy tej samej naważce mogą występować znaczące skoki ciśnienia.
Awatar użytkownika
noel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 591
Rejestracja: 22 marca 2007, 20:52
Tematy: 22
Lokalizacja: Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: noel »

shizo jak znacząco mogą się różnić te wew. wymiary łuski? 2%? 3%?
W całym tym wątku masz odpowiedź na pytanie o bezpieczeństwo - sporo osób przerobiło tysiące sztuk tej amunicji i nic podejrzanego, nie mówiąc niebezpiecznego się nie wydarzyło.
Dziś, z czystym sumieniem, odbieram kolejny karton i niczego się nie obawiam.
gregg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 24 kwietnia 2015, 09:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: gregg »

Może wiecie koledzy gdzie w wlkp można kupić tą amunicję?
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: Officer_199 »

shizo pisze:Bo o jej precyzji to nie ma nawet co mówić. Jeśli w jednej elaborowanej partii znajdują się łuski od różnych porducentów to już jest problem. Łuski mają standardowe wymiery zewnętrzme a nie wewnętrzne, tak więc przy tej samej naważce mogą występować znaczące skoki ciśnienia.
Testowałeś, że tak odważnie wysuwasz tego typu twierdzenia ?
Co to są te znaczące skoki ciśnienia ? Masz jakieś realne dane, czy sobie teoretyzujesz ?

Jakiś czas strzelałem z S&B, później kupiłem BN na próbę widząc, jak ta amunicja sprawdzała się na lokalnych zawodach, a teraz męczę już drugą 500-setkę i nie narzekam.
Wiele osób z niej strzela i również sobie chwali, niektórzy uważają, że lata lepiej, niż S&B.
Ja nie miałem czasu na zrobienie testu, który by to potwierdził, ale SH2 całkiem dobrze się z amunicją BN dogaduje, nie miałem jeszcze żadnego problemu z tą amunicją.
Uważam, że cena/jakość jest bardzo dobra, a coraz więcej osób ją kupuje- jeżeli czegoś nie zepsują od rosnącego popytu, albo znacząco nie wzrośnie cena, to uważam, że jest to dobra alternatywa dla fabrycznej amunicji w cenie 85-95 gr.
Ostatnio zmieniony 27 grudnia 2017, 15:36 przez Officer_199, łącznie zmieniany 1 raz.
kriss91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 227
Rejestracja: 18 września 2017, 16:01
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: kriss91 »

Sam wystrzeliłem ok 1000 szt tej amunicji i równnież nie było z nia zadnych problemów, a jesli chodzi o celnośc - to moja ręka sprawia problemy a nie te kulki. Jak zaczynałem zabawe z elaboracja to mierzyłem sporo amunicji 9mm różnych producentów żeby miec rozeznanie co do tolerancji z jąka jest składana. Dla S&B różnice w długości całkowitej wynosiły 0,02mm maksymalnie a dla B-N nawet 0,15mm sie zdarzało. Mimo tego moim zdaniem jej celnośc jest przyzwoita.
Awatar użytkownika
noel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 591
Rejestracja: 22 marca 2007, 20:52
Tematy: 22
Lokalizacja: Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: noel »

gregg pisze:Może wiecie koledzy gdzie w wlkp można kupić tą amunicję?
omegamilitary.pl
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: Officer_199 »

Dlatego uważam, że nie ma sensu teoretyzowanie i zastanawianie się, czy np. 0,05 mm da znaczącą różnicę na tarczy, czy nie.
Trzeba po prostu kupić, strzelić z własnej broni i wyrobić sobie opinię patrząc na tarczę, a dopiero później wyciągać wnioski, mając na uwadze stosunek ceny do jakości.

Ja początkowo przyznam też byłem sceptyczny, choćby przez sam wygląd pierwszych partii(esteta ma zawsze pod górkę), ale to później uległo lekkiej poprawie.
Przy strzelaniu na moim poziomie i przy cenie, jaką płaciłem dla mnie nie ma nic lepszego.

Być może Kolega ma bardziej wyśrubowane oczekiwania, ale za tymi oczekiwaniami muszą iść też większe finanse.
Błędem jest oczekiwać w cenie ~70 g za sztukę jakiejś oszałamiającej jakości cechującej o wiele droższą amunicję.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: Spitfire24 »

shizo pisze:.... Bo o jej precyzji to nie ma nawet co mówić. Jeśli w jednej elaborowanej partii znajdują się łuski od różnych porducentów to już jest problem. Łuski mają standardowe wymiery zewnętrzme a nie wewnętrzne, tak więc przy tej samej naważce mogą występować znaczące skoki ciśnienia.
Gdybyś napisał to w wątku dotyczącym amunicji do strzelania Long Range (gdzie na odległościach 300/600/800 m mierzy się skupienie) to bym rozumiał, ale w temacie amunicji pistoletowej do dynamiki i rekreacji ;laughing: ;laughing: ;laughing: .
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: Jedrula »

Powiem tak ultra ciężko zrobić nabój kalibru 9x19 który by rozerwał współczesny pistolet będący w prawidłowym stanie technicznym
Pozdrawiam
Jędrzej
Awatar użytkownika
Przyjaciel
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 22 maja 2016, 07:15
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: Przyjaciel »

Gdzie na Dolnym Śląsku ta amunicja jest dostępna ?
gregg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 24 kwietnia 2015, 09:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: gregg »

noel dziękuje Ci bardzo
ismahel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 29 października 2017, 18:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: ismahel »

Wrocław - Multigun
shizo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 16 czerwca 2017, 10:00
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: shizo »

Jedrula pisze:Powiem tak ultra ciężko zrobić nabój kalibru 9x19 który by rozerwał współczesny pistolet będący w prawidłowym stanie technicznym
To się akurat mylisz. Tu masz przykład po niemiecku , że gościowi rozwaliło gloka strzelając fabryczną amunicją GECO. Finał był taki, że geco przebadało jego partję amunicji przeprosili i odkupili pistolet.
Adam90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 173
Rejestracja: 23 października 2015, 22:21
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: Adam90 »

Na Górnym Śląsku można gdzieś dostać tą amunicję?
MAG 95, XDm 5.25, PM-63 Rak, TT wz. 33, Mosin wz. 1891, ATC CZ BRNO Mod 5 cal. 6,35 mm
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”