Amunicja B-N Michał Sowiński

Moderator: Moderatorzy WBP

poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: poeta »

A mi się ciepło robi jak wyobrażę sobie takie coś w .223
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: Wilek1 »

wystrzlealem tego ju troche, zero problemow, ale ten squib straszy... :shock:

ale u jednego kolegi widzialem 1 przetartą łuske w naboju (az dziura-przeswit taka byla) - odlozyl
inny kolega mial 1 niewypal (kilka prob dostarzałek z dwoch broni bez rezulatatu - zbijak sie trafil)
Awatar użytkownika
Pabcio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 25 lipca 2017, 12:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: Pabcio »

1 squib na jakies 10-20 tys. razem przez wszystkich sztuk to i tak dobry wynik. Każdemu producentowi się może zdarzyć. Trzeba być po prostu ostrożnym i trzymać coś do sprawdzania lufy przy sobie, np. żyłkę, wskaźnik. Najgorzej jak ktoś trenuje dynamikę; stres robi swoje, oj niewypał to przeładuję, naciśnięcie na spust i... Ajj, jedyna z rzeczy która mnie w strzelectwie przeraża :shock:.
Awatar użytkownika
skipper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 19 stycznia 2015, 14:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: skipper »

Rozumiem, że w przypadku squib load ładunek prochu w naboju jest wypalony w całości ale pocisk zatrzymuje się w lufie więc raczej powinno się dać odróżnić squib load od niewypału? Mowa oczywiście o strzelaniu niedynamicznym.
Awatar użytkownika
Pabcio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 25 lipca 2017, 12:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: Pabcio »

Łatwo pomylić, ale najczęściej przy pocisku w lufie charakterystyczny dymek wychodzi od strony zamka/komory nabojowej no i słychać "klik" bez wystrzału. Ważne, żeby skontrolować co po usunięciu zacięcia wpadnie z komory - łuska czy cały nabój. Jak (często okopcona) łuska to raczej squib.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: poeta »

skipper pisze:Rozumiem, że w przypadku squib load ładunek prochu w naboju jest wypalony w całości ale pocisk zatrzymuje się w lufie więc raczej powinno się dać odróżnić squib load od niewypału? Mowa oczywiście o strzelaniu niedynamicznym.
Najczęściej zdążą się że nabój został scalony bez prochu lub z za mała ilością. Splonka robi takie ciśnienie że pocisk wbije się w lufę na tyle że da się podać następny nabój i jak mawiają hamburgery kaboom!
Zazwyczaj taki nabój robi lekkie pyk i automatyka pistoletu/karabinu nie zadziała.
W takim przypadku nie przeładowywujesz ręcznie tylko sprawdzasz. Na zawodach ipsc sprawny sędzia zatrzyma cie. Widziałem coś takiego na zawodach raz w życiu. Sędzia złapał gościa który chciał przeładować pistolet z pociskiem w lufie. Brawo on
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2018, 22:38 przez poeta, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skipper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 19 stycznia 2015, 14:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: skipper »

Właśnie o te lekkie "pyk" mi chodziło :wink: w końcu w jakiś sposób pocisk musi dostać się do lufy.
Na zawodach IPSC tak jak piszesz, gdy wszystko jest w pośpiechu, w przypadku awarii broni większość (mniej doświadczonych?) strzelców pewnie przyjmuje że to zwykły niewypał, a tym czasem można się nieźle oszukać.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: sql »

Na początku mojej przygody z elaboracją kilka razy zdarzyło mi się zrobić nabój bez prochu :). Spłonka miała tyle "siły", aby wbić pocisk w lufę, ale bardzo płytko - zawsze mi wtedy brakowało do zaryglowania kolejnego naboju, choć fakt że wybić go nie było bardzo łatwo.
Podobne sytuacje obserwowałem u kolegów i było tak samo. Chyba żeby pocisk się wbił w gwint, to proch musi być, ale raczej bardzo mocno niedosypany.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: Chochla »

@sql: Dokladnie tak. Wbrew obiegowym opiniom sama splonka nie da rady wbic pocisku tak gleboko w lufe, zeby kolejny sie zaryglowal (przynajmniej dla 9x19, bo nie wiem jak to wyglada przy splonkach typu large).
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: Spitfire24 »

Zadrzyło mi się nienasypać prochu w .308 lekko zaciskanym (bushing 336). Pocisk nawet nie drgnął i został w łusce. Faktycznie było tylko takie lekko słyszalne "pyk".
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Snajper_aon
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 17 marca 2016, 16:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: Snajper_aon »

Niestety przepakowałem naboje bo swojej paczki i karteczka najpewniej powędrowała do kosza ( sprawdzę jeszcze czy w szafie gdzieś jednak nie odłożyłem ) . Pocisk utkwił na tyle płytko że nie dało się załadować poprawnie kolejnego naboju.
Gill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 13 lutego 2011, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: Gill »

Wczoraj wśród naboi B_N .223 trafił mi się jeden zrobiony z łuski .222 zamiast .223. Nie zauważyłem tego i załadowałem. Nie dało się go odpalić, bo z racji dłuższej szyjki wszedł głębiej do komory i iglica do niego nie dostała. Pazur wyciągu też nie dostawał więc musiałem wybijać wyciorem (stąd pocisk wbity głębiej na zdjęciu). Niegroźna sprawa, ale teraz będę wcześniej wszystkie przeglądał. Niestety nie mam już numeru partii bo karteczkę wywaliłem.
ObrazekObrazek
specnaz1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 159
Rejestracja: 16 października 2012, 12:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: specnaz1 »

Nie lepiej dolozyc 20 gr i kupic amunicje GGG?Jak widac ta amunicja nie spelnia minimum jakosci .Nie wspominajac o konsekwencjach prawnych ktore mozna poniesc za posiadanie amunicji na ktora nie ma sie zezwolenia.Bylem swiadkiem na pewnej duzej znanej strzelnicy w Warszawie jak z amunicji tego producenta utkwily w lufie 4 razy na jeden worek .45 pociki w lufie.
Awatar użytkownika
AlphaStr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 17 maja 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: AlphaStr »

specnaz1 pisze:Nie lepiej dolozyc 20 gr i kupic amunicje GGG?Jak widac ta amunicja nie spelnia minimum jakosci .Nie wspominajac o konsekwencjach prawnych ktore mozna poniesc za posiadanie amunicji na ktora nie ma sie zezwolenia.Bylem swiadkiem na pewnej duzej znanej strzelnicy w Warszawie jak z amunicji tego producenta utkwily w lufie 4 razy na jeden worek .45 pociki w lufie.
Wiadomo, że GGG lepiej, ale np u mnie w mieście BN jest tańszy o jakieś 35-40 groszy na sztuce.
9x19 / 7,62x39 / 5,45x39 / .223 / 12/76
ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: ubejane »

Niby "działało" ale strasznie śmierdziało
Ostatnio zmieniony 19 lutego 2023, 12:45 przez ubejane, łącznie zmieniany 1 raz.
SP7MM
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”