Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Moderator: Moderatorzy WBP

Zitar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 08 lipca 2014, 08:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: Zitar »

geminix pisze:@Zitar
No faktycznie, szerooooki wybór :) (BTW. podaj, proszę, linka do tej kolby pod frezowaną komorę bo z kumplem szukamy do jego Gieni)
a chwyty pistoletowe pasują wszystkie (nawet magpula).
A poza tym po co mam dawać 3400 za bóg wie jaki szajs nie wiadomo przez kogo ile razy strzelany i jak czyszczony, skoro dopłacam 100 (słownie sto) zł i mam nówkę nieśmigankę AKM-a do którego WSZYSTKO pasuje?
Bez przesady, skoro pasuje TDI/CAA to będzie pasować większość innych akcesoriów typu nakładki/łoża i nie potrzeba do tego ingerencji rusznikarza. Różnice dotyczą tylko grubości lufy przy jej mocowaniu. Da się ogarnąć.
Rury do frezów były w Sprzęcie Militarnym, ale trzeba pytać bo nie były wystawione. Jedynie dolny wąs od mocowania kolby trzeba odciąć.
Oczywiście zgadzam się, że 3400zł to cena za którą się kałacha nie kupuje (no ja bym nie kupił). Ja za swojego AKMS dałem magiczne 1999zł, a kolegi AKGN kupowaliśmy jeszcze za 2300-2400.
Natomiast nie wszystkie karabinki z Rogowa są wykonane OK, ale to inny temat.
Moov
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 28 sierpnia 2013, 17:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: Moov »

Masz może jakieś sprawdzone informacje na temat źle poskładanych karabinków z Rogowa? Nie ukrywam, że w tym momencie najbardziej skłaniam się ku AK właśnie stamtąd.
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: geminix »

polemass pisze:(...)kolanko zaspawane i tlok gazowy naciety(...)
Barbarzyńcy! :)

@Zitar
No nie bez przesady, bo mamy z kolegą za sobą te doświadczenia. Ja - wyjąłem z pudełka i po prostu zamontowałem cały szpej na swoim AKM (chwyt i cały przód - magpul, kolba - IMI). Kolega - AKGN - na razie tylko przód UTG - 2 dni walki z flexą i pilnikiem, chwyt IMI pasuje (jak pisałem - z chwytami akurat nie ma problemu), kolby dopiero szuka. Prosiłem Cię link, jeśli możesz. albo chociaż firmę.
Zitar pisze:Jedynie dolny wąs od mocowania kolby trzeba odciąć.
No i tu jest mały haczyk, a właściwie duży. Bo kolega nic by nie chciał zmieniać w swoim kałaszku, jeśli już to własnie w szpeju. Bo z obcinaniem "wąsów" to myśmy znaleźli patenty i to nie jeden. A tak bez obcinania się nie da?
Ostatnio zmieniony 21 października 2016, 06:58 przez geminix, łącznie zmieniany 1 raz.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: LARPAK »

Na brownells.com mają taką.
Musisz szukać kolby oznaczonej jako AK47 milled reciever.
Tecum Seh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 22:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: Tecum Seh »

Mam AKGN (TGun) ze sprzetmilitarny.pl - jestem zadowolony, w zasadzie wszystko ok, poza drobnym szczegółem jakim jest zbyt lekko chodzący moim zdaniem zawór gazowy.

Mam pytanko a propos montażu kolimatora do tegoż - nigdy jeszcze nie bawiłem sie w żadne modyfikacje - gdzie najlepiej zamontować szynę, tak aby "nie przeszkadzała"?

Chodzi mi o to, ze idealnie byłoby mieć możliwość po zdjęciu kolimatora strzelania także z przyrządów otwartych - zatem nie chcę ich demontować.

Czytałęm że wtedy wchodzi w grę szyna na rurze gazowej, ale trochę daleko i może być niewygodnie w celowaniu.
Wychodzi że najlepsza szyna na pokrywie zamka, ale: 1. Czy oznacza to konieczność demontażu szczerbinki, 2. Czy będzie ona "pewnie" leżeć i np po zdjęciu do czyszczenia karabin należy przystrzelać od nowa?

Wiem że fiński Valmet i izraelski Galil mają celowniki przeziernikowe właśnie na pokrywach, więc chyba nie powinno być źle? Ale nie znam się, uprasza się o wyrozumiałość:)

Jeśli możecie doradzić co i gdzie kupić, będę zobowiązany:)
____________________________
AK GN wz. 1960, P-83, MAG 95, Radom Sport .223, PM 63 RAK, HK SFP9
polemass
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 563
Rejestracja: 11 października 2014, 20:04
Tematy: 17
Lokalizacja: Przegnily Wychodek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: polemass »

Kup sobie dodatkowa pokrywe na alegro i szyne ris stalowa od beryla-i zacznij kombinowac,jest to mozliwe.Jedyna ingerencja w twoja bron to maly kolek ustalajacy pod szczerbina,w szczelinie tam gdzie wchodzi przod pokrywy i wyciecie na ten kolek w pokrywie 2mmx2mm...Reszta to modernizacja nowej pokrywy i sprawdzanie roznych kombinacji.Ja mam mala lunetke X4 a pod nia widze stale przyrzady,dziala do 300m :P
Ostatnio zmieniony 21 października 2016, 16:08 przez polemass, łącznie zmieniany 1 raz.
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: geminix »

LARPAK pisze:Na brownells.com mają taką.
Musisz szukać kolby oznaczonej jako AK47 milled reciever.
Widziałem ją. Beznadzieja. Tak jak pisałem - wybór żaden. 3 strony kolb do tłoczonej i jedna sztuka (!) do frezowanej. W dodatku też wygląda na to (ba - sądząc po zdjęciach jestem pewien), że dolny wąs albo trzeba by było ciąć albo by wystawał, co też by beznadziejnie wyglądało.
Ostatnio zmieniony 21 października 2016, 19:47 przez geminix, łącznie zmieniany 1 raz.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: LARPAK »

@polemass: montaż szyny od Beryla wymaga nacieć na podstawie szczerbinki oraz kołka ustalającego na obsadzie kolby. Ten drugi można odpowiednio wykombinować bez ingerencji w konstrukcję broni.
Pokrywa tutaj mało co da.
Pisałem o tym dokładniej w wątku o montażu do AK - jest to na forum...

@geminix: to poszukaj bardziej i w innych sklepach.
Skoro jest napisane, że do frezowanego to do frezowanego.
Kolbę możesz zamontować inną, potrzebujesz montażu z prowadnicą i to jest w zestawie.
Szukasz czegoś innego to trzeba było kupić tłoczonego (więcej akcesoriów), ingerować w broń poprzez odcięcie/dospawanie elementów lub kupić zwyczajnie inną broń, która jest fabrycznie dostosowana do takich modyfikacji.
Ostatnio zmieniony 21 października 2016, 21:57 przez LARPAK, łącznie zmieniany 1 raz.
Zitar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 08 lipca 2014, 08:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: Zitar »

geminix pisze:@Zitar
No nie bez przesady, bo mamy z kolegą za sobą te doświadczenia. Ja - wyjąłem z pudełka i po prostu zamontowałem cały szpej na swoim AKM (chwyt i cały przód - magpul, kolba - IMI). Kolega - AKGN - na razie tylko przód UTG - 2 dni walki z flexą i pilnikiem, chwyt IMI pasuje (jak pisałem - z chwytami akurat nie ma problemu), kolby dopiero szuka. Prosiłem Cię link, jeśli możesz. albo chociaż firmę.
Zitar pisze:Jedynie dolny wąs od mocowania kolby trzeba odciąć.
No i tu jest mały haczyk, a właściwie duży. Bo kolega nic by nie chciał zmieniać w swoim kałaszku, jeśli już to własnie w szpeju. Bo z obcinaniem "wąsów" to myśmy znaleźli patenty i to nie jeden. A tak bez obcinania się nie da?
Ja też montowałem do AKGN łoże TDI, z worka, bo w pudełkach nie sprzedają ;), praca dremelem na 30 sekund bo tak jak napisałem lufa w miejscu mocowania odrobinę grubsza. Nakładka na rurę weszła bez problemu.
Szyny UTG te aluminiowe skręcane to i do zwykłych AKMS bez szlifowania potrafią nie pasować. Jedno z gorszych rozwiązań wg mnie do AK.

A jak poradziłeś sobie z obsadą łoża i zaczepem do pasa? Magpull z tego co wiem pasuje do obsad bez zaczepów a w AKMach ten zaczep występuje.

Pisałem o kolbach, ale widocznie nie doczytałeś.
Rury CAA, do frezowanych komór, dostępne w Sprzęcie Militarnym. Dokładnie chodzi o tę: https://www.caagearup.com/aktm-6-positi ... be-ak47-74 montaż bez przerabiania no poza dolnym wąsem.
W zasadzie można go nie obcinać oprócz penisowego wyglądu i niemożności całkowitego złożenia kolby nic to nie zmienia.
Co więcej zawsze można wrócić do drewnianej kolby bo dolne śruby były dlatego, że ponoć drewniane kolby pękały przy strzelaniu granatami.
Awatar użytkownika
desperado
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 733
Rejestracja: 14 maja 2011, 08:19
Tematy: 34
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: desperado »

Wie ktoś w jakich latach był produkowany AKM(S) radomski?
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: geminix »

@Zitar
Dzięki, ale to chyba odpada u mojego kumpla bo on naprawdę nic nie chce ciąć. A wystający wąs też mu "nie leży" :)
Ale dzięki za linka :)
Magpul robi już przody z miejscem na zaczep przy blokadzie dolnego łoża. Nazywa się to MOE AKM:
http://www.besthunters.pl/magpul-moe-ak ... -ak74.html
polemass
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 563
Rejestracja: 11 października 2014, 20:04
Tematy: 17
Lokalizacja: Przegnily Wychodek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: polemass »

To forum nieszczesne ma to do siebie ze publikacja zdjec jest strasznie skomplikowana-jestem na paru innych za granica i nie mam takich problemow.LARPAK-co Ty pisales to mnie nie interesuje-bo co ja mam to wiem.KROTKA szyna z przedniego uchwytu przyspawana/przykrecona/przynitowana do pokrywy suwadla.KROPKA.DZIALA?-dziala jak dla mnie,na razie.Pytanie jest czego sie oczekuje od takiego mocowania-z tego co czytam to wiekszosc jest juz urobiona ze kalach do 100m i tyle....ok,siemanko...jak sie wkurze to zrobie film i wkleje na jutuba,moze kogos oswieci...wiekszosc ma wyobraznie strasznie okrojona czy co?-ja planuje nastepna modernizacje,kolba od beryla a przedni chwyt od L85A2-juz sprawdzalem,DA SIE ZROBIC :wink:
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: LARPAK »

Bez fotek ciężko mówić co i jak.
Szyna z chwytu? Beryla? Berylw wersji A nie miał na chwycie szyn, w wersji B są plastikowe, wersja C to monolit z aluminium z tego co pamiętam.
Pierwsza wersna szyny szybkoodłącznej była pod 11 mm, druga wersja już pod 22 mm, ale nie w standardzie MIL STD 1913, trzecia wersja to już pełen standard. Była też krótka wersja szyny do mini Beryla.

W dziale WBP masz poradnik jak wstawiać zdjęcia m.in. mojego autorstwa.
Moov
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 28 sierpnia 2013, 17:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: Moov »

Panowie, czy ktoś słyszał o krzywo poskładanych karabinkach z Rogowa?
Magnes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 14 października 2015, 17:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: Magnes »

Ja słyszałem o krzywo zamontowanych podstawach muszki przez co nie da się złapać kuli w tarcze na 100m . Aczkolwiek słyszałem a nie widziałem tego osobiście .
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”