Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Moderator: Moderatorzy WBP

Moov
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 28 sierpnia 2013, 17:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: Moov »

Koledzy,

Przeszukałem całe forum odnośnie nurtującego mnie pytania, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
Mianowicie chcę w najbliższym czasie kupić karabinek z rodziny AK i zastanawia mnie, jaka opcja będzie najlepsza. Rozważam kupno Worksa 11, RT, Tguna, WBP Rogów i Arsenala. To, na czym najbardziej mi zależy to tzw. "stan magazynowy" - po prostu jak najmniej zużyty lub nowy. Mam też parę innych pytań - chyba najbardziej przejrzyście będzie w formie listy:

1/ Czy ktoś orientuje się jaka jest jakość karabinków z Rogowa? - podobno sami wytwarzają większość elementów, a lufy biorą z Radomia?
2/ Podobno Works 11 i TGun to składaki z używanych części po odnowieniu - jak to się sprawuje po dłuższym (parę lat intensywnego strzelania) czasie?
3/ Czy Works 11 ma zawsze tylko karabinki od Pana Tobysa?
4/ Czy mogliby wypowiedzieć się koledzy używający dłuższy czas karabinków Arsenal, czy nie ma żadnych kłopotów?
5/ Co innego moglibyście polecić, bo w zasadzie ceny się w tym roku mocno wyrównały - nie ma znaczenia czy AKMS składak, czy Arsenal - wszystko kosztuje +/- 3000 zł.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i przepraszam za przydługi post :)
gufner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 13 lutego 2016, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: gufner »

Mogę wypowiedzieć się w temacie pytania numer 1) Jakość na pierwszy rzut oka - rewelacyjna. Wszystko super poskładane. Obsługa również na bardzo wysokim poziomie. Pomimo moich durnych pytań, widać było, że to dla nich nie pierwszyzna. Z karabinu strzela się wyśmienicie. Wyregulowania pode mnie wymagała jedynie muszka, strzały są w osi pionowej, ale musiałem ją dać lekko na dół. Po wystrzelaniu około 300 sztuk pestek na obudowie w miejscu przełącznika rodzaju ognia już jest wytarta farba, to samo tyczy się górnej obudowy pokrywy zamkowej, boków komory zamkowej. Z farby się nie strzela więc dla mnie to normalne miejsca, które się wycierają i już. Same mechanizmy karabinu po wystrzelaniu tych pestek tylko na plus się dotarły.

Podsumowując - polecam zakup. Nowy jednak robi różnicę.
Ostatnio zmieniony 17 października 2016, 14:17 przez gufner, łącznie zmieniany 1 raz.
RKjordi85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 08 sierpnia 2016, 16:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: RKjordi85 »

Arsenal to numer 1 wśród rodziny ak jak masz dostęp to bierz bez wachania
Awatar użytkownika
radim92
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2148
Rejestracja: 01 lutego 2012, 12:34
Tematy: 8
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: radim92 »

Podepnę się pod temat. Jakie ceny są za "kałaszopodobne" spod ręki Ryszarda Tobysa?
CZ 75 SP-01 Shadow 9x19, Mosin wz. 1891/30, Uskon AS16, Kbk AKM "Jack" 7.62x39
Moov
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 28 sierpnia 2013, 17:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: Moov »

Dzięki za odpowiedzi. Właśnie z tym Arsenalem to nie do końca jest tak, że jest nr 1. Na amerykańskich forach był nad nim długo zachwyt, ale było też sporo osób, które narzekały na jakość użytej farby - podobno "gotuje się" i odchodzi na lufie. Standardem też wydają się krzywo zmontowane niektóre elementy karabinu. Ja wiem, że to pierdoły nie przeszkadzające w strzelaniu, ale jednak jeszcze do niedawna był to AK o ponad 1000zł droższy od innych dostępnych w Polsce karabinków z tej rodziny. W Stanach kosztuje tyle, co całkiem dobry AR-15. Wydaje mi się, że Arsenal powinien składać karabiny dokładniej, albo polepszyć swoją kontrolę jakości. W końcu cenią swoją broń dość wysoko. Czy jacyś jeszcze koledzy (zwłaszcza użytkownicy Arsenala) mogliby powiedzieć coś o tych karabinach?
Moov
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 28 sierpnia 2013, 17:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: Moov »

Z tego co ostatnio pytałem Pana Tobysa, to chyba 3500 (nie daję głowy) za kałacha z komorą tłoczoną. Także dość sporo - inna sprawa, że jeśli to rzeczywiście ma być 1 klasa, to rozważałbym. Wolę wspierać Polskich przedsiębiorców jeśli mam wybór, nawet jeśli mam zapłacić trochę więcej.
Podczaszy5
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 26 października 2012, 22:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: Podczaszy5 »

Warto wsiąść pod uwagę Yugo Zastave ,ponieważ w Polsce niezbyt często występuje,jest solidna i celna,oraz względnie tania(model M70AB2).
Awatar użytkownika
radim92
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2148
Rejestracja: 01 lutego 2012, 12:34
Tematy: 8
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: radim92 »

To za frezowaną będzie pewnie około 4000 zł. Na razie jestem na początku drogi po promesy więc powoli się rozglądam za interesującym sprzętem.
CZ 75 SP-01 Shadow 9x19, Mosin wz. 1891/30, Uskon AS16, Kbk AKM "Jack" 7.62x39
sprengkapsel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 15:09
Tematy: 20
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: sprengkapsel »

przy okazji może ktoś mi wyjaśni
w Katowicach mamy WORKS 11
w czeskich sklepach spotkałem się z nazwą WORKS ZS podana przed modelem broni . Co to są za oznaczenia ?
Awatar użytkownika
Sokal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 453
Rejestracja: 26 września 2010, 23:29
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: Sokal »

Mam arsenala z frezowana komora i jest super, od podstaw nowy, strzela b celnie, nie tnie się, powłoka bardzo wytrzymała, nie ma luzów. Bardzo dobry zakup. Jak masz możliwość kupić to warto dopłacić nawet 1000zl do jakiegoś paździerza z demobilu. Wiem co mówię bo miałem akma z demobilu i szczęśliwie sie pozbylem tego siewnika, może źle trafiłem, ale więcej nie zaryzykuję zakupu używanego karabinu bez wcześniejszego postrzelania.
Ostatnio zmieniony 19 października 2016, 06:35 przez Sokal, łącznie zmieniany 1 raz.
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: geminix »

Mam AKM-a w wersji ze skróconą lufą od Pana Tobysa i jestem mega zadowolony. Koledzy również chwalą mój sprzęt. Wykonanie I klasa. Jest dość drogi, ja zapłaciłem 3500 (komora tłoczona) i długo się czeka (ok. 4 tygodni) ale to jedyne "wady" jakie zauważyłem :)

Mam pytanko: gdzie w Polsce można kupić Arsenala. Bo jakieś pół roku temu (przez zakupem u Pana Tobysa) rozglądałem się za Arsenalem i natrafiłem na mur we wszystkich miejscach które "pachniały" choćby Arsenalem ("nie ma i nie będzie"). Pisałem do producenta w Bułgarii, który skierował mnie do importera z Niemiec ale tam są Arsenale po ~6000 zł po przeliczeniu co jest ceną wyłącznie dla fanatyków i desperatów (jest sklep w Holandii gdzie jest minimalnie taniej ale niewiele: wychodzi dobrze ponad ~4500) . Pisałem do chyba 20 sklepów w Bułgarii i albo brak odzewu albo "nie , bo nie". Nawet się zarejestrowałem na ich forum łowieckim i też mnie olali.
A więc: czy Arsenal jest do kupienia w "rozsądnej" cenie czy nie?
Awatar użytkownika
Sokal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 453
Rejestracja: 26 września 2010, 23:29
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: Sokal »

Ja kupiłem w emjocie z dostawą do domu ale to ze 3 lata temu.j edyna wadą to urządzenie wylotowe, tłumik płomienia który słabo redukuje odrzut, kupiłem sobie ak74 style od CNCWarrior
Ostatnio zmieniony 19 października 2016, 07:15 przez Sokal, łącznie zmieniany 1 raz.
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: geminix »

W emjocie mi mówili, że nie ma i nie będzie. Pytałem "jak to - nie będzie". Nie będzie w sensie, że na pewno nie w tym roku a w przyszłym też nie wiadomo czy w ogóle i kiedy. A pozostali brali od emjota więc też "d...pa" :)
Zagadka jest na tyle ciekawa, że w Bułgarii są (i to w granicach ~1000 BGN co daje ~2000 PLN już z VAT-em) w Niemczech, Francji, Holandii, Szwajcarii też są (tyle, że co najmniej 2x droższe) a u nas ni cholery.
Awatar użytkownika
bambus0134
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 236
Rejestracja: 16 czerwca 2013, 00:26
Tematy: 5
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: bambus0134 »

A po co wam jakieś Arsenale kupowanie gdzieś za granicą jak na miejscu od ręki macie piękne nówki AK GN z frezowaną komora i grubszą lufą niż blaszany kałach .
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal/Tgun/Rogów/RT/Works?

Post autor: geminix »

bambus0134 pisze:A po co wam jakieś Arsenale kupowanie gdzieś za granicą jak na miejscu od ręki macie piękne nówki AK GN z frezowaną komora i grubszą lufą niż blaszany kałach .
... do których nic nie pasuje i trzeba się nieźle napocić albo zapłacić rusznikarzowi niezłe pieniądze jeśli ktoś myśli o uprawianiu sportu a nie tylko o "maniu". W rezultacie wychodzi drożej :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”