Gongi dla początkującego strzelca dynamiki.

Moderator: Moderatorzy WBP

MrocznyZgred
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 18 listopada 2015, 13:36
Tematy: 16
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gongi dla początkującego strzelca dynamiki.

Post autor: MrocznyZgred »

Sebastian pisze:
tomekwroclawski pisze:Zadufane w sobie dupki, co rozumy całego świata pozjadały, specjaliści od IPSC, IDPA i Bóg jeden wie czego jeszcze.
Do zalozyciela watku.
Zamiast gongow , PRZEDE WSZYSTKIM musisz potrenowac do tarczy kartonowej aby w ogole zobaczyc co prezentujesz i jakie bledy robisz. Na gongach nic nie widac i nie da sie wyciagac wnioskow. Gongi sa na zawody.
No jak nie widać? Dzwoni, trafaiłem, nie dzwoni nie trafiłem, od roku jeżdżę po zawodach statycznych, kilka razy robiłem jakieś takie podstawowe FBaje, poszedłem na kurs z dynamiki, oglądam yt co tam hamburgery polecają ćwiczyć. Na pewno jestem nowicjuszem ale sorry latanie wiecznie do kartonu i zaklejanie mnie doprowadza do szału.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Gongi dla początkującego strzelca dynamiki.

Post autor: Sebastian »

MrocznyZgred pisze:No jak nie widać? Dzwoni, trafaiłem, nie dzwoni nie trafiłem
Moze i wiesz ze trafiles. Ale jezeli NIE TRAFILES to nie wiesz dlaczego i jakie bledy robisz.
Trening dynamiczny to nie trening szybkiego strzelania. Mimo ze tak to moze wygladac z boku.
To trening strzelania CELNEGO z jak najwieksza osiagalna przez strzelca szybkoscia.
MrocznyZgred pisze:od roku jeżdżę po zawodach statycznych, kilka razy robiłem jakieś takie podstawowe FBaje, poszedłem na kurs z dynamiki, oglądam yt co tam hamburgery polecają ćwiczyć
To sie chwali. Z tymi hamburgerami to zwroc tylko uwage ze u nich to przemysl i filmy nie sa instruktazowe a stanowia bardziej element "marketingu" poszczegolnych osrodkow szkoleniowych. Poza tym tego czego oni ucza na tych kursach w glownej mierze to bezpieczne poslugiwanie sie bronia w ruchu a nie strzelectwo dynamiczne w kontekscie umiejetnosci i wynikow. Chodzi o to zeby sie ludzie nie pozabijali. Stad na niektorych blachy.
Oczywiscie sa to bardzo wartosciowe materialy i trzeba to przede wszystkim opanowac zanim zacznie sie cisnac szybkosc.
Najwazniejsze w sportowym strzelectwie dynamicznym to nie szybkosc a celnosc, pamiec i opanowanie , zeby nie popieprzyc toru i nie nalapac procedur czy DQ.
A to wbrew pozorom nie takie latwe.
Ostatnio zmieniony 20 września 2016, 09:39 przez Sebastian, łącznie zmieniany 3 razy.
Leoman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 211
Rejestracja: 01 marca 2009, 22:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Gongi dla początkującego strzelca dynamiki.

Post autor: Leoman »

Przy treningu należy pamiętać że cele stalowe wymuszają strzelanie z zachowanie minimalnych odległości, które zależą od broni z jakiej strzelamy. Powyższe czasami uniemożliwia zastosowanie celi stalowych w uwagi na konfiguracje osi strzeleckiej.
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 29
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gongi dla początkującego strzelca dynamiki.

Post autor: xxxam »

Jak chcesz ćwiczyć dublety to najodpowiedniejsze będą cele takie jak sql polecił (tac plate) - strzelanie dubletów do dyndającej blachy to proszenie się o kłopoty.
Jeden rodzaj gonga nie załatwi każdego rodzaju treningu - lepiej zastanów się co konkretnie chcesz ćwiczyć

Tarczy do karabinu nie unikniesz - min odległość od blachy to 80-100 m. Można i bliżej ale trzeba mieć specjalniejszą amunicję.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Gongi dla początkującego strzelca dynamiki.

Post autor: Sebastian »

xxxam pisze:Jak chcesz ćwiczyć dublety to najodpowiedniejsze będą cele takie jak sql polecił (tac plate)
Te blache wykorzystuje sie jak juz UMIESZ strzelac dublety i trafiasz powtarzalnie. Sluzy do zwiekszania szybkosci,wtedy to ma sens.
Jezeli nie wiesz gdzie i dlaczego nie trafiasz to jest to moim zdaniem przerost formy nad trescia.
No ale lans z pewnoscia bedzie jak sie rozstawi to na strzelnicy , nie to co bieda karton :)
Ostatnio zmieniony 20 września 2016, 09:55 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 29
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gongi dla początkującego strzelca dynamiki.

Post autor: xxxam »

Oj Sebastian, nie przesadzajmy :-)

Chce, niech ma - noszenie żelastwa poprawia kondycję ;-)
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Gongi dla początkującego strzelca dynamiki.

Post autor: sql »

xxxam pisze:Tarczy do karabinu nie unikniesz - min odległość od blachy to 80-100 m. Można i bliżej ale trzeba mieć specjalniejszą amunicję.
Nie przesadzajmy. Limit w IPSC Rifle to 50m (+1m na margines rozkroku) i taka odległość jest wystarczająco bezpieczna.

PS-drewniana noga ma tę wadę, że nadspodziewanie łatwo ją przestrzelić, a nie zawsze jest czym ją w polu zastąpić. W przypadku, gdy strzelnica daleko i popsujemy cel na początku treningu, mamy dość długą wycieczkę "na darmo".
Ostatnio zmieniony 20 września 2016, 10:35 przez sql, łącznie zmieniany 1 raz.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
tribal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 09 grudnia 2009, 14:58
Tematy: 11
Lokalizacja: podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gongi dla początkującego strzelca dynamiki.

Post autor: tribal »

Tarrant napisz o tych flipach, gdzie co za ile.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Gongi dla początkującego strzelca dynamiki.

Post autor: Sebastian »

Tarrant pisze:Oceń sam.
Mala uwaga : Ty juz UMIESZ strzelac dynamicznie :)
Fakt ze do treningu i rekreacji sa bardzo wygodne.
Ostatnio zmieniony 20 września 2016, 10:42 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
MrocznyZgred
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 18 listopada 2015, 13:36
Tematy: 16
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gongi dla początkującego strzelca dynamiki.

Post autor: MrocznyZgred »

Mam wrażenie, że wiem coraz mniej, nie chcę na siłę kupować czegoś do czego nie dojrzałem umiejętnościami ale kurde to latanie 25 czy 50 metrów z zaklejkami to dla mnie taka za***ista strata czasu, jak się trenuje w 2-3 to już w ogóle mam wrażenie, że tylko się klei a nie strzela.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Gongi dla początkującego strzelca dynamiki.

Post autor: Sebastian »

MrocznyZgred pisze:kurde to latanie 25 czy 50 metrów z zaklejkami to dla mnie taka za***ista strata czasu
A myslisz ze na blachach to co ? Jezeli chcesz czegos sie dowiedziec to musisz podejsc i obejrzec. I co kilka serii przeciagnac farba.
Moim zdaniem zaklejki sa wygodniejsze - jezeli mowimy o swiadomym treningu.Jezeli tylko rekreacja - blacha wygrywa.
Poza tym pomysl pozytywnie - wiecej czasu poswiecasz na zaklejki - mniej amunicji poswiecasz w krzaki.
Ostatnio zmieniony 20 września 2016, 10:48 przez Sebastian, łącznie zmieniany 2 razy.
Hornet_AW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 357
Rejestracja: 15 lipca 2016, 08:09
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gongi dla początkującego strzelca dynamiki.

Post autor: Hornet_AW »

Może czas zainwestować w lunetę obserwacyjną, interesuje Cię tylko to czy trafiłeś w alfe, nie trzeba zaklejać po każdym dublecie tylko po jakieś serii strzałów. Może też być kolega z lornetką :piwo:
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Gongi dla początkującego strzelca dynamiki.

Post autor: Sebastian »

To samo robisz na kartonie.Nie musisz chodzic za kazdy razem. Strzelasz kilka serii zeby zobaczyc tendencje i swoj blad. A potem zaklejasz. Na blasze robisz kilka serii i potem musisz zamalowac poniewaz nie bedziesz nic wiedzial.Karton wciaz jest tanszy, lzejszy i bezpieczniejszy niz blacha dla poczatkujacych.
Idea blach jest dzwiek. Traktowanie blachy jako tarczy to nieporozumienie.Nie jestem przeciwnikiem blach- ale jak zaznaczylem uwazam ze maja swoje zastosowanie na innym etapie.
Ostatnio zmieniony 20 września 2016, 11:08 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Tarrant
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 20 września 2016, 08:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gongi dla początkującego strzelca dynamiki.

Post autor: Tarrant »

Siemka tribal. Flipy są w trzech rozmiarach 1200 do bocznego zapłonu, 2000 do pistoletu i 3000 do karabinu max. 223rem. Rozmiarowo to 2000 i 3000 to taki sam wymiar tylko trochę grubsze. te 2000 wazą około 2,5 kg a 3000 coś ciut więcej niż 3 kg.Te karabinowe reagują również na strzał z pistoletu. Rozmawiałem w KTJcie (importer) że powinny wytrzymać około 3000 trafień. Ja swoje zakupiłem tu:
http://www.saguaro-arms.com/pl/64_flip-target Jak napisałem na FB jedna wada - amunicja taczkami schodzi dlatego należy przemyśleć trening. :)
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Gongi dla początkującego strzelca dynamiki.

Post autor: sql »

Blachy nie są konkurencją dla papierów - służą do czegoś zupełnie innego. Na karabin na dalszy dystans "trafienie" jest wystarczającą informacją w treningu dynamicznym.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”