Amunicja 9mm do samoobrony

Moderator: Moderatorzy WBP

rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 9mm do samoobrony

Post autor: rzufik1 »

hm a moze takie rozwiązanie ? jest tańsze....

http://sklep.hubertusprohunting.pl/cate ... mm-kal-355 i poskładać ? cena wtedy wychodzi nawet akceptowalna .
wiem podaje przykład na jednym pocisku ale pozostałe też do kupienia
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Amunicja 9mm do samoobrony

Post autor: montrala »

Posiadacze pozwolenia w celu ochrony osobistej lub ochrony osób i mienia nie mogą elaborować amunicji ani posiadać amunicji wytworzonej nie fabrycznie.

I proszę nie wchodzić w dywagacje o innych rodzajach pozwoleń. Są one wydawane w konkretnych celach i deklarowania samodzielnego wytwarzania amunicji w celu innym niż deklarowany cel posiadania broni nie jest mądrym pomysłem.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
just
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 174
Rejestracja: 01 lutego 2011, 23:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 9mm do samoobrony

Post autor: just »

O, to ciekawe. Umknąło mi to jakoś. Z jakich przepisów to wynika?

Ale mając równocześnie pozwolenia do ochrony osobistej i sportowe można elaborowac czy nie? Jeżeli nie to w ogóle czy tylko do broni kupionej na pozwolenie do ochrony? Trudno mi sobie wyobrazić, żeby nie można elaborowac kal. 308 mając 9x19 do ochrony osobistej.
Pardini SP/HP, Glock 42, Glock 19, HK SP5K, HK MR223a3 11", SAKO TRG 22
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 9mm do samoobrony

Post autor: shapi »

Wynika to z ustawy o broni i amunicji. Jak sie ma sportowe to mozna elaborowac, jednoczesne posiadanie pozwolenia do ochrony osobistej tego nie wyklucza.
Luciano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 01 sierpnia 2016, 15:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 9mm do samoobrony

Post autor: Luciano »

montrala pisze:1. Nie można porównywać cen w USA podawanych bez podatku, ze cenami w Polsce podawanymi z podatkiem 23%. To tak na dzień dobry.
2. Amerykański sklep i hurtownik kupując w fabryce nie musi ponosić mocno wygórowanych cen transportu międzynarodowego amunicji oraz kosztów uzyskania licencji exportowej na wywóz amunicji z USA.
3. I trzeba pamiętać że na rynku, gdzie obroty są małe firmy muszą wyżyć z wyższej marży jednostkowej, niż tam gdzie sprzedaje się bardzo dużo.
Owszem jest VAT, ale doliczając te 23% do tej ceny mamy mniej niż 2 zł. za sztukę, i to tylko hipotetycznie, ponieważ nie doliczamy różne dodatkowe koszty transportu, import/eksportu.
Po drugie, Speer Gold Dot jest dość popularny nabój w Europie, bowiem cała Policja Krajowa i Gendarmerie we Francji ją używa, ponadto dużo służb w wielu Europejskich krajach ją stosuje. Można dodać, że te służby by nie kupowali Amerykańską ammo jak by była za droga.
Po trzecie, Google mi powiedział, że wystarczy przejechać nad Odrą aby znaleźć tą ammo już za połowę cenę niż w Polsce -- 37 EUR za 50 szt., czyli ok. 3,1 zł za jednostkę. A tak naprawdę nie sądzę aby tam warunki były zasadniczo różniejsze niż w Polsce.
Linki:
1. http://www.helmuthofmann.de/pdf/preisli ... tronen.pdf
2. https://www.arms24.com/speer-9-mm-9-52g ... 53619.html

No chyba, że jest coś specyficznego na polskim rynku :583: ?
Ostatnio zmieniony 05 kwietnia 2018, 23:19 przez Luciano, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 9mm do samoobrony

Post autor: Snipper_is »

Taka ciekawostka to amunicja z linku 2 to akurat amunicja używana przez norweską policję. Na strzelnicy znajdowałem puste pudełka i łuski dokładnie po amunicji ze zdjęcia. Górne opakowanie. Law enforcement
Ostatnio zmieniony 05 kwietnia 2018, 23:32 przez Snipper_is, łącznie zmieniany 1 raz.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 9mm do samoobrony

Post autor: LARPAK »

Jeszcze nie przywykliście, że co u nas mało spotykane to musi być drogie - bo to super amerykańckie, limitowana edycja, mało tego mamy itd. - płacisz jak za zboże...
W 2011 lub 2012 kupowałem amunicję S&B JHP po 1,40 lub 1,60 zł za sztukę, gdzie cena zwykłego FMJ wynosiła wtedy poniżej 80 groszy za sztukę.
Inne wynalazki jak Gold Dot'y itp. kosztowały powyżej 3 zł za sztukę - bo to "specjalna" amunicja jest panie...

Nie jest to towar, który ktoś kupuje na kartony jak FMJ więc i sprowadza się go do sklepu mniej, a co za tym idzie to można narzucić większą cenę...
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 9mm do samoobrony

Post autor: Mariusz888 »

LARPAK pisze:Jeszcze nie przywykliście, że co u nas mało spotykane to musi być drogie - bo to super amerykańckie, limitowana edycja, mało tego mamy itd. - płacisz jak za zboże...
Nie jest to towar, który ktoś kupuje na kartony jak FMJ więc i sprowadza się go do sklepu mniej, a co za tym idzie to można narzucić większą cenę...
Co skutkuje tym, że zamiast sprzedać i zarobić choćby mniej to ma się wielkie 0. To że wiele sklepów u nas obdziera klienta z kasy to nic nowego - rozumiem opłaty, podatki itd, ale jak pokazano - jakoś przebitka na zwykłym FMJ to nie jest kilkaset procent. Ja po prostu za taką cenę nie kupię 9x19 choćby to była najlepsza amunicja świata. Nie jestem policjantem, który z bronią chodzi codziennie po ulicy. Co więcej - jak pytam znajomych to większość robi wielkie oczy że w ogóle szukam czegoś innego niż FMJ bo oni noszą właśnie zwykłe FMJ i to obojętne czy 9 czy 45.

Mam zamówioną Hornady Critical Defense normalną ale będzie za miesiąc. W Snajperze jest ostatnia paczka Hronady CD ale w wersji Lite jakby ktoś potrzebował - czekają też na dostawy. Niemniej te okolice 4zł to jeszcze jest do przyjęcia. Natomiast jak widzę że te Gold Doty potrafią być po 37,5euro za paczkę to jest połowa tego co trzeba zapłacić u nas. Nikt nie wymaga jechania po to specjalnie, ale przecież taki karton czy dwa można raz na jakiś czas zabrać jadąc "po drodze" po inny towar... Niestety - Polak musi zedrzeć z drugiego (nie jest to reguła ale ten przypadek dobitnie o tym jest). Mnie i tak najbardziej rozbraja przykład Aliexpress gdzie Chyńczyk potrafi za darmo wysłać kawałek przysłowiowego kijka z drugiego końca świata, a Polak żeby dać drugiemu wysyłkę darmo to albo nie ma takiej opcji albo jest w zakupach powyżej 500 czy 800zł...
zioman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 30 września 2008, 17:03
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 9mm do samoobrony

Post autor: zioman »

Wysyłka na AliExpress może być darmowa ponieważ chiński rząd dopłaca do tego promując i zalewając swoim towarem świat. To że Polacy swoje zdzierają to niestety fakt..
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 9mm do samoobrony

Post autor: krajes86 »

JHP z S&B w zupełności wystarczy - koszt 1,4zł/szt.
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1023
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Amunicja 9mm do samoobrony

Post autor: slepe_oko »

LARPAK pisze:
Arctic pisze:Statystyki użycia broni przez policję w USA podają, że średnio podczas użycia broni przy interwencji Policjant strzela 3-4 razy.
Możesz policzyć strzały:
https://i1.jbzdy.pl/contents/2018/04/6b ... 7083c4.mp4
Trafił ile?
:512:
Xtz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 19 listopada 2008, 19:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 9mm do samoobrony

Post autor: Xtz »

W 1:25 pięknie trafił we własny radiowóz...
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 9mm do samoobrony

Post autor: LARPAK »

Nie wiem ile trafił - z pewnością raz z tego co widać. Nie widać też, aby gość gdzieś dostał, ale mogła zadziałać adrenalina.

Trafienie w radiowóz - dokładniej szybę to raczej nie jest przypadkowy strzał, a celowy właśnie przez szybę - nie ma co oceniać celności bo gość działa pod presją, cel ma broń, która mu zagraża - to nie karton, który nie odstrzeliwuje, nie ma wsparcia - nie wie czy ktoś nie leży na tylnym siedzeniu z bronią, do tego dochodzi wiele innych czynników jak dochodzenie "czy słusznie użył broni" itd. oraz wiele innych czynników.
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1023
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Amunicja 9mm do samoobrony

Post autor: slepe_oko »

LARPAK pisze:
Trafienie w radiowóz - dokładniej szybę to raczej nie jest przypadkowy strzał, a celowy właśnie przez szybę .
To auto to Ford? To napewno celował we wlasa szybę :033: Zerknij na dane balistyczne floty w stanach. A propos bo pewnie strzelasz, strzelałeś kiedys w cos innego niz kartka by trafic w cel za przeszkodą o dajmy np taka jak szyba pod kątem.
:512:
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 9mm do samoobrony

Post autor: biper »

Sam nie sprawdzałem, ale z tego co widziałem na wielu filmach, gdzie ludzie sporo trenowali, waląc także przez szyby z auta do celu na zewnątrz, ale też w drugą stronę, to przez przednią szybę auta, mimo że jest ona pod kątem, pocisk przechodzi prosto.

Co do filmu.. sądzę, że raczej postrzał szyby był przypadkowy.. Za blisko słupka przedniego. Jakby mierzył celowo przez szybę, to raczej by się obniżył, aby walić bardziej przez środek.
Moim zdaniem celował ponad słupkiem, ale strzał "zerwany"..

Ten film pokazuje, że w sytuacji realnego zagrożenia 6-nabojowe magazynki to kiepskie rozwiązanie (ale nie zaczynajmy tu po raz kolejny dyskusji na ten temat :) ) - to tylko moja opinia.

Bardzo fajnie pokazana jest też reakcja policjanta. Napastnik z bronią, mierzy do niego. W pierwszym odruchu ostrzeliwuje się zza drzwi auta, aby już za moment schować się za tył..
W Hollywood by siedzieli za tymi drzwiami i zebrali cały magazynek na klatę ;)
Dwa.. nie wyłazi wprost na napastnika, ale obchodzi auto dookoła.

Zastanawiam się na ile są to instynktowne odruchy, a na ile szkolenie. Pytanie, czy większość osób w tej sytuacji, w stresie, nie wylazłaby jednak na lewą stronę auta.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”