Haenel CR308

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
Awatar użytkownika
ImTheOne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 29 maja 2012, 22:10
Tematy: 20
Lokalizacja: KS Garda

Haenel CR308

Post autor: ImTheOne »

Widzę, że nie ma tematu o niemieckim karabinie Haenel CR 308, więc zakładam. Pewnie dlatego, że nie jest to popularny producent, a mi się spodobał i od tygodnia jestem właścicielem.
Kupiłem go z powodu kalibru i... lenistwa. Popularny kaliber .308 wybrałem, ponieważ miałem wrażenie, że przy strzelaniu na 500 m w Maryninie jednak wpływ wiatru wpływa za bardzo na to, co widzę na swojej tarczy. Mój model ma 20" lufę.
No i lenistwo - wybralem semi-auto, żeby nie przeładowywać po każdym strzale, i karabin z systemem tłokowym, który - jak sądzę - będzie łatwiejszy w czyszczeniu. Swoją broń czyszczę po każdym strzelaniu, jednak jeżeli mam możliwość szybkiego wyczyszczenia zespołu zamka, to chętnie skorzystam z tej opcji.
Nie mam aspiracji, żeby jeździć na Long Shota ani być na pierwszym miejscu na każdych zawodach. Strzelam bo lubię, i wynik około 1 MOA zawsze mnie będzie zadowalał. Moj plan jest taki, żeby postrzelać z niego sezon albo dwa, a później sprzedać - jak wszystkie moje poprzednie bronie :) Taka strategia. Uprzedzam pytania: wszelkie niekompatybilnosci mi nie przeszkadzaja:
  • ani gwint - zawsze jakiś kompensator dobiorę,
  • ani system montażu łoża - ten bardzo mi się podoba; łoża nie planuję zmieniać, a jest łatwo demontowalne, więc i utrzymanie czystości będzie prostsze.
Na razie jestem na etapie dobierania do niego amunicji. Poniżej wynik na 100 m z amunicji z pociskiem 147 gr z dzisiaj ze strzelnicy FSO; średnica szarego koła to około 40 mm:

Obrazek

Wiem, że do lufy ze skokiem gwintu 1:12 cali powinien być trochę cięższy - pewnie 168 - 180. Jeżeli ktoś z was ma dobraną już amunicję to niech się pochwali, to może nie będę wyważał otwartych drzwi. Ale i tak potestuję różną i będę pisał tutaj jak która lata, aby inni mogli skorzystać z moich doświadczeń.
Oryginalnego spustu na razie nie wymieniam, nie jest taki zły.

I jeszcze zdjęcie platformy:
Obrazek

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”