Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Mały pistolet do noszenia

Moderator: Moderatorzy WBP

czarek11
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Mały pistolet do noszenia

Postautor: czarek11 » 2019-09-09, 15:17

Loco słusznie prawi (jednak podróże kształcą). Poszedłem za jego (wcześniejszymi) radami i w sobotę nabyłem XDS-a 3,3 w męskim kalibrze. Dobrze leży w dłoni (z magazynkiem "6" ). Wystrzeliłem ok. 20 sztuk amo, tak, aby rozdziewiczyć (dłuższy test za 2 tygodnie) i mile mnie zaskoczył. Może spust trochę twardy, ale to przecież nie "tarczówka", a poza tym pewnie jeszcze się wyrobi. Bezpiecznik chwytowy, muszka światłowodowa, 3 magazynki, dwie nakładki rękojeści w i na dodatek bardzo ładnie się prezentuje.

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: adnikauto » 2019-09-28, 12:32

Panowie, taki maluch Springfield Armory Hellcat reklamowany jako "The Highest Capacity Micro-Compact in the World"... 11 standartowo lub 13 kulek przy extended magazine.

https://www.springfield-armory.com/hellcat-features/

Z laserem wyglada troche... futurystycznie ;laughing: :)
Obrazek
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...

bunisko

Postautor: bunisko » 2019-09-28, 13:18

Czarku jak wrażenia z xds'a? Czy chwyt przy tym kalibrze dobrze się sprawuje?
Spust trochę twardy - masz możliwość porównać do innego pistoletu?

mxi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: mxi » 2019-09-28, 22:31

fajny jest ten hellcat, ale jeżeli mamy kierować się tylko pojemnością magazynka, to jest coś
https://www.rainierarms.com/sphinx-sdp- ... 9mm-da-sa/
co bije tu wszystko pod tym względem w rozmiarze subcompact
tylko cena kładzie, osiągalny jest w pl za 5k

nazarr

Postautor: nazarr » 2019-09-29, 10:13

mxi pisze:fajny jest ten hellcat, ale jeżeli mamy kierować się tylko pojemnością magazynka, to jest coś
https://www.rainierarms.com/sphinx-sdp- ... 9mm-da-sa/
co bije tu wszystko pod tym względem w rozmiarze subcompact
tylko cena kładzie, osiągalny jest w pl za 5k

Podany przykład subkompakta , szerokości 31mm z dwurzędowym magazynkiem pojemności 13 szt. jest absolutnym standardem i niczego na głowę nie bije. jedynie cena jest tym co wyróżnia.
Ostatnio zmieniony 2019-09-29, 10:15 przez nazarr, łącznie zmieniany 1 raz.

czarek11
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: czarek11 » 2019-10-02, 14:20

Bunisko, wystrzeliłem 100 kulek. Na 10 i 15 metrów jak na swe gabaryty bardzo celny, na 20 i 25 trochę słabiej (zaznaczam że super strzelcem to ja nie jestem) lecz nie było źle. Nad dubletami na 10 metrów tez muszę trochę popracować , ale tragedii nie ma. Generalnie mało "kopie", a spust nie jest taki twardy (moim zdaniem), oczywiście nie jest to XDM, a tym bardziej Sig Sauer p226 LDC (bo z tym mogę porównać), ale xds ma inne przeznaczenie.Kolega , który ma wielkie doświadczenie po kilku strzałach był mile zaskoczony. Jeżeli bywasz w Warszawie to możemy się spotkać.

mxi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: mxi » 2019-10-02, 22:03

ok. Nazarr to wymień mi pistolety w rozmiarze subcompact które mają 13sztuk w magazynie, bez przedłużonego magazynka.

mr123456

Postautor: mr123456 » 2019-10-02, 22:23

adnikauto pisze:Panowie, taki maluch Springfield Armory Hellcat reklamowany jako "The Highest Capacity Micro-Compact in the World"... 11 standartowo lub 13 kulek przy extended magazine.

https://www.springfield-armory.com/hellcat-features/

Z laserem wyglada troche... futurystycznie ;laughing: :)
Obrazek

Wszystko OK, tylko czy dostępny w Polsce? - pewnie jeszcze długo nie. Oczywiście można próbować to cudo sprowadzać zza oceanu, ale wtedy i cena i czas oczekiwania :(
Kiedyś rozglądałem się za XDs Mod.2 (np. kaliber .45) i również nie był dostępny, nie tylko w Polsce, ale w ogóle w całej UE.

nazarr

Postautor: nazarr » 2019-10-02, 23:58

mxi pisze:ok. Nazarr to wymień mi pistolety w rozmiarze subcompact które mają 13sztuk w magazynie, bez przedłużonego magazynka.

Subcompacty szerokości powyżej 1" CZ P10S (12szt), XD (13szt), Taurus G2C (12szt) i proszę nie róbmy gównoburzy o 1szt .Tak naprawdę pojemność maga 12-13 sztuk w tego typu pistoletach to standard we wchodzących na rynek konstrukcjach. Rozmowa w wątku dotyczyła zaś małego pistoletu do noszenia i podawane były opinie z użytkowania pistoletów szerokości do 1" np.XDS, G43, Sig p365 i tu 12-13 sztuk to wyzwanie, ale nie dla siga :-D
pozdrawiam

mxi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: mxi » 2019-10-03, 23:21

:-D
wymieniłeś jeden który dorównuje, ale żadnego który przebija :-D
Ostatnio zmieniony 2019-10-04, 10:06 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2019-10-04, 10:05

mxi pisze:ok. Nazarr to wymień mi pistolety w rozmiarze subcompact które mają 13sztuk w magazynie, bez przedłużonego magazynka.

Hellcat ma 13 sztuk w przedłużonym magazynku, standardowy magazynek ma 11 sztuk.

Ciekawe zresztą, że nigdzie nie podają jego pełnych wymiarów, a szerokość tyko "rękojeści", a nie całkowitą. Nie widzę, żeby był jakoś rewolucyjnie mniejszy od HK serii "SK" czy Glocka 26. Nie żeby było w tym coś złego. Ja akurat bardzo lubię HK P2000SK z laserem/latarką Viridian C5L.
Ostatnio zmieniony 2019-10-04, 10:05 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.

UltimaRatio

Postautor: UltimaRatio » 2019-10-10, 00:50

montrala pisze:Hellcat ma 13 sztuk w przedłużonym magazynku, standardowy magazynek ma 11 sztuk.

Ciekawe zresztą, że nigdzie nie podają jego pełnych wymiarów, a szerokość tyko "rękojeści", a nie całkowitą. Nie widzę, żeby był jakoś rewolucyjnie mniejszy od HK serii "SK" czy Glocka 26. Nie żeby było w tym coś złego. Ja akurat bardzo lubię HK P2000SK z laserem/latarką Viridian C5L.

Hellcat jest bardzo zbliżony rozmiarami do P365. Czyli szerokością jest gdzieś pomiędzy G26 a subkompaktami jednorzędowymi (np. G43 albo P938).

Zdaje się, że podają grubośc rękojeści bo jej środek to najszersze miejsce pistoletu. Zamek wydaje się wyraźnie węższy.

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2019-10-10, 12:08

Podają rękojeść, po po to żeby nie podać szerokości z manipulatorami, a tak się normalnie podaje całkowitą szerokość. Wtedy nie byłoby już tak super.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.

kill0l

Postautor: kill0l » 2019-10-10, 13:14

Ktoś z forumowiczów może strzelał już ze staccato c? Wygląda fajnie, brzmi fajnie aż człowiek nie usłyszy że to 2011 z jednorzędowym magazynkiem. Jednak 8+1 to chyba trochę mało jak na obecne standardy... Mimo to broń wybrania pistoletem roku w kategorii 'carry' w 2019...
9x19 / 12GA

Awatar użytkownika
Officer_199

Postautor: Officer_199 » 2019-10-10, 15:34

Może dlatego, że do obrony 8+1, to zupełnie wystarczająca ilość?
Zamierzasz prowadzić ogień zaporowy z pistoletu w rozmiarach subcompakt?

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”