Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Mały pistolet do noszenia

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Zlewozmywak
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Mały pistolet do noszenia

Postautor: Zlewozmywak » 2019-08-25, 17:07

:D

Strzelasz w ciemno i pudłujesz niemiłosiernie :D

Funkcja zrzutu zamka poprzez mocne dobicie załadowanego magazynka to jedno, a użycie po prostu przycisku zwalniającego zamek to drugie. Po to ten przycisk w pistolecie jest, by można było go użyć. Taktyka tu jest nieistotna i nie mieszajmy jej do tego . To, że w warunkach bojowych, lepiej jest to zrobić "nakładką" czy też dobiciem ... nie zmienia tego faktu, że skoro przycisk tam jest, to powinien działać tak jak w każdym innym pistolecie. I tyle, nie dorabiaj jakichś teorii do niedoróby fabryki. Też jestem fanem CZtki, bo robią cholernie dobrą broń, ale to ewidentnie zj***li i nie ma co się oszukiwać.

yamnick
Status: Online

Postautor: yamnick » 2019-08-25, 17:09

W Shieldzie nawet w instrukcji o ile pamięta jest napisane że zamek zrzuca się odciągnięciem zamka. Przy pustym magazynku trzeba przyłożyć naprawdę dużą siłę a przy pełnym też jest ciężko. Na początku chciałem reklamować ale poczytałem że tak ma być i już .
Nie wiem jak jest w cezetach, mozę to anomalia

Awatar użytkownika
Zlewozmywak

Postautor: Zlewozmywak » 2019-08-25, 17:17

Wiesz, dla mnie to są jaja jak ci fabryka napisze "że tak ma być" :) No jakże wygodnie tak napisać, zamiast wydać kasę, poświęcić czas i środki na dopracowanie pewnych kwestii. Nie wiem ile różnych pistoletów miałem w ręce w życiu, 50 ? Przycisk zrzutu po prostu działał. Nie przypominam sobie ani jednego pistoletu, gdzie nie byłbym w stanie naciskając palcem zrzucić zamka, choć czasem chodziło to ciężej. W CZ P10 (c oraz s) nie jestem w stanie, w ogóle. To po prostu wada a nie żadne "tak ma być".

Tomtap

Postautor: Tomtap » 2019-08-25, 17:20

Zlewozmywak pisze::D

Strzelasz w ciemno i pudłujesz niemiłosiernie :D

Funkcja zrzutu zamka poprzez mocne dobicie załadowanego magazynka to jedno, a użycie po prostu przycisku zwalniającego zamek to drugie. Po to ten przycisk w pistolecie jest, by można było go użyć. Taktyka tu jest nieistotna i nie mieszajmy jej do tego . To, że w warunkach bojowych, lepiej jest to zrobić "nakładką" czy też dobiciem ... nie zmienia tego faktu, że skoro przycisk tam jest, to powinien działać tak jak w każdym innym pistolecie. I tyle, nie dorabiaj jakichś teorii do niedoróby fabryki. Też jestem fanem CZtki, bo robią cholernie dobrą broń, ale to ewidentnie zj***li i nie ma co się oszukiwać.

nie kumasz co trzymasz w łapce. bojowy pistolet nie może mieć możliwości zrzutu zamka dźwignią bez pewności że pocisk znalazł się w komorze. to byłoby zaprzeczenie jego bojowej funkcji, w najgorszym wypadku kosztujące posiadacza życie (mówiąc o realnie bojowym, nie sportowo-rozrywkowym zastosowaniu). i nie może być to rozwiązane w sposób opóźniający oddanie kolejnego strzału. do zrzutu zamka na pustej komorze/magazynku służy odciągnięcie zamka. tak samo ta linia CZ nie ma bezpieczników oprócz blokady na języku spustu, bo po prostu to ma strzelać od razu po wyciągnięciu. tam w fabryce na szczęście mają pojęcie o tym co projektują. ale możesz oczywiście wpierać sobie co tam zechcesz...

Hyouka

Postautor: Hyouka » 2019-08-25, 17:30

Dorabiasz filozofie to ewidentnej wady produktu... Jeżeli w pistolecie bojowym dźwignia zrzutu zamka ma się nie nadawać do zrzucania zamka to:
1. Dlaczego każdy pistolet bojowy, który miałem w ręce, ma taką możliwość? HK, Glocki, CZty, wszystkie wariacje na temat 1911, Beretty, Makarowy, TTki, Walthery i inne, których nie pamiętam?
2. Po co wogóle jest ta dźwignia, skoro machanizm blokujący zamek w tyllnym położeniu można schować wewnątrz konstrukcji? Wtedy nikt by nie narzekał na to, że się nie da zrzucić zamka dźwignią.
Ostatnio zmieniony 2019-08-25, 17:34 przez Hyouka, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Zlewozmywak

Postautor: Zlewozmywak » 2019-08-25, 17:32

Tomtap pisze:nie kumasz co trzymasz w łapce.

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Hyouka pisze:Dorabiasz filozofie to ewidentnej wady produktu... Jeżeli w pistolecie bojowym dźwignia zrzutu zamka ma się nie nadawać do zrzucania zamka to:
1. Dlaczego każdy pistolet bojowy, który miałem w ręce, ma taką możliwość? HK, Glocki, CZty, wszystkie wariacje na temat 1911, Beretty, Makarowy, TTki, Walthery i inne, których nie pamiętam?
2. Po co wogóle jest ta dźwignia, skoro machanizm blokujący zamek w tyllnym położeniu można schować wewnątrz konstrukcji? Wtedy nikt by nie narzekał na to, że się nie da zrzucić zamka dźwignią.

Polać koledze, bo dobrze prawi.
Ostatnio zmieniony 2019-08-25, 17:34 przez Zlewozmywak, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
mgmg
Status: Online

Postautor: mgmg » 2019-08-25, 17:54

Akurat TomTap a rację.
Zrzut zamka działa lekko jeżeli w magazynu jest nabój. Na tyle "delikatnie", że da się go zrzucić energicznym załadowaniem magazynka. Oczywiście jest pewien okres wyrabiania się mechanizmów nim zacznie działać perfekcyjnie ale co to ma do rzeczy.
sport + kolekcja

Tomtap

Postautor: Tomtap » 2019-08-25, 17:59

Hyouka pisze:Dorabiasz filozofie to ewidentnej wady produktu... Jeżeli w pistolecie bojowym dźwignia zrzutu zamka ma się nie nadawać do zrzucania zamka to:

przywołałeś TTkę - weź go do łapki i zrzuć zamek na pustym magazynku, a potem powtórz to samo na załadowanym. jakieś różnice? czy po prostu nic? tak samo to działa w CZ - na pustym jest ciężko w cholerę, na załadowanym da radę bez problemu, chociaż z wyraźnym oporem. dobra nieważne, róbcie tam sobie jak chcecie, pośmiejemy się wzajemnie z własnej głupoty.

Hyouka

Postautor: Hyouka » 2019-08-25, 18:31

Bez problemu można to zrobić w TTce w dowolnej konfiguracji magazynka, zero problemów. Ale patrzę na ostatnie posty i dyskusja nie jest o używaniu dźwigni na pustym magazynku, tylko używaniu dźwigni w ogóle.

Zlewozmywak pisze:Moim skromnym zdaniem ciężko w tej chwili o lepszy pistolet do noszenia niż CZ P10S. Właśnie się pojawiły w Polsce, ja już kupiłem i za tę cenę ... to jest bajka. Jedyna wada jaką widzę w tej chwili, to zrzut zamka, właściwie nie do użycia. Ponoć się to wyrabia po 150-200 strzałach. Z punktu widzenia użycia tej broni do samoobrony, wada dla mnie zupełnie nieistotna.

Od tego zaczęła się dyskusja i nie ma tu nigdzie słowa o pustym magazynku.

Bawiłem się CZ p10c w sklepie i dźwignia chodziła ciężko, na prawdę trzeba było się przyłożyć żeby jej użyć. Z włożonym pustym magazynkiem było to niemożliwe, ale to nie jest problem i nie widzę żeby ktoś miał zastrzeżenia do tych CZek z tego powodu.

Glou

Postautor: Glou » 2019-08-25, 20:04

Glou pisze:Orientujecie się może, kiedy planowane jest wypuszczenie na rynek europejski modelu P365XL od Sig Sauera?
Lub może któryś ze sklepów ma już go w ofercie?

Grzebałem trochę i na razie tylko mniejsza wersja jest po sklepach dostępna czyli P365.
Z góry dzięki! :piwo:

widzę że tu dyskusja hoho :D
ale ja tylko pytałem o dostępność pistoletu na ryneku eu ;laughing:

Sp404
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Sp404 » 2019-08-26, 22:26

W temacie pistoletu do noszenia:

Kahr CM9 - rozmiar sig sauera 365, w cenie 2100zl.

Niezawodna, sprawdzona konstrukcja.
Muszka trytowa w standardzie. Spust miodzio.
Dobrze nosi sie w zwykłej kaburze Fobus IWBS, za ok 100zl. Ostatnio zrobilem nim na zawodach 80/100, skubaniec jest celny.

Awatar użytkownika
BBshooter

Postautor: BBshooter » 2019-08-26, 22:39

gniwko

Postautor: gniwko » 2019-09-02, 19:43

Pytanie do noszących małe pistolety typu Shield, XDS, Ruger itd

Czy jest sens dokładać przy takich pistoletach parę groszy aby mieć: Laser, latarkę, lepsze przyrządy celownicze, granatnik, miotacz ognia?

Czy podczas treningu/życiowych sytuacji wam się takie rzeczy przydały?

Dariusz DC
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontaktowanie:

Postautor: Dariusz DC » 2019-09-02, 23:34

podczas treningu tak
czy podczas sytuacji zyciowych ..? zapewne nie i oby nie

Ale - czy ratowałeś komuś życie ( oddech, praca serca) ? czy używałeś gaśnicy ? czy ratowałeś tonącego?
zapewne nie, ale umiejętności i sprzęt ( gaśnica ) warto mieć i oby się nigdy nie przydało
DC jeszcze nie 9

Awatar użytkownika
loco50

Postautor: loco50 » 2019-09-02, 23:45

XDS 3,3 45ACP. Mały, płaski bo jednorzędowy ale o dziwo dobrze leży w ręce. Trochę brakuje podparcia V palca przy krótkim magazynku. Celny. Dobrze nosi się w Alienie na appendixie. I zrzut zamka też jes ciężki.:-)
.22, 223 REM, 308 WIN, 9 x 19, 357 Mag., 45 ACP, gładka 12

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”