Mały pistolet do noszenia

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Mumin_ »

Bonus pisze:
18 lipca 2020, 10:47
Wątek ma chyba na celu wybranie odpowiedniego pistoletu do noszenia
Taki cel miał 4 lata temu, myślisz, że dalej szuka? :D :D
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Awatar użytkownika
Spitfire24

Post autor: Spitfire24 »

Jako autor tego wątku mogę powiedzieć, że już dawno znalazłem :-D , aczkolwiek czytuje opinie kolegów. Poza tym cały czas wychodzą nowe konstrukcje, także trzymam rękę na pulsie.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.

Awatar użytkownika
Mumin_

Post autor: Mumin_ »

Cicho, koleżanka Sorge właśnie zdefiniowała, że to już nie jest wątek o pistolecie do noszenia, tylko do samoobrony. W Polsce!
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Awatar użytkownika
Sorge

Post autor: Sorge »

Mumin_ pisze:
19 lipca 2020, 00:22
Cicho, koleżanka Sorge właśnie zdefiniowała, że to już nie jest wątek o pistolecie do noszenia, tylko do samoobrony. W Polsce!
Po pierwsze "kolega". Po drugie -... broń Boże. Noś sobie co chcesz na wypadek ataku UFO, zombi, ninja.... czy zwykłego, prozaicznego ... komornika. W kraju nad Wisłą, jest tak wiele zagrożeń, że aż trudno ogarnąć. Wszak prawda? :one:

s1k0r3k

Post autor: s1k0r3k »

Tak to jest jak jutubowi teoretycy biorą się za pisanie na tematy o których nie mają pojęcia.

Fokat

Post autor: Fokat »

Apel do wszystkich.
Panowie, dajcie już spokój z przepychankami. To jest indywidualna sprawa, czy komuś wystarczy amunicji czy nie. Jak dla mnie może mieć 5 magazynków za pazuchą i 4 paczki w kieszeniach. Jak tylko zdrowie i prawo pozwala, to czemu nie?
Przypominam że najsłynniejszy antyterorysta epoki PRL, paradował w latach 90 tych z DE :)
Skupmy się na temacie wątku, zanim rozpęta się kolejny shitstorm na temat noszenia broni w polskich uwarunkowaniach.

Awatar użytkownika
slepe_oko

Post autor: slepe_oko »

Mnie odpowiada Derringer. Magazynek 1+. :-D
''Histeryczne panny, nie znoszące drapania po szkle, ale znoszące pranie ich po pysku''

Awatar użytkownika
biper

Post autor: biper »

Sorge pisze:
18 lipca 2020, 21:19
Oznacza. Bo magazynek 19 nabojowy to magazynek podstawowy. Klasyczny. 13 nabojowy jest specyfikiem. Poza tym nie ma o co się spierać. To magazynek dwurzędowy. Do samoobrony w Polsce potrzebny jak... umarłemu kadzidło. ;laughing:
Bardziej absurdalnego tekstu na forum nie czytałem ;laughing: ;laughing: ;laughing:
No, może w dziale Humor, ale tam to zrozumiałe :)

@Mumin
Po drodze jeszcze inne osoby tu wrzucały pytania. Tak działa forum :)
To, że pierwszy autor dostał odpowiedź i zamknął swój temat, nie oznacza, że trzeba wątek zamknąć, a kolejni użytkownicy z podobnym pytaniem mieliby otwierać nowe identyczne wątki. Bo wówczas miałbyś bajzel, a nie forum.
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2020, 09:06 przez biper, łącznie zmieniany 1 raz.
Ogólnopolska Giełda Wymiany Magazynków Do Broni Kolekcjonerskiej - wpisz czego szukasz lub pomóż innym znaleźć ich trofea.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"

Awatar użytkownika
Smerf

Post autor: Smerf »

Ja do noszenia kupiłem sobie poczciwego Makarowa, postrzelać na 25 m można sobie nim, a i do obrony jakby co się nadaje się, choć bardziej kupiem go jako historyczną broń układu warszawskiego, choć produkowanego już pod nazwą Bajkał. To w temacie małej broni. A i tak jest ciężki i nie wiem czy będę go nosił. :)
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"

Bonus

Post autor: Bonus »

Sorge, dziękuję za polecenie kanału Szeryfa. Widać, że czyta co tu piszemy:

https://youtu.be/xfxXnv7FlGk

Od razu zaznaczę, że wklejam powyższy filmik tylko w kontekście tej nieszczęsnej policjantki która oddała X strzałów (najciekawszy dla mnie jest fragment o 3 policjantach, potrąceniu i strzelbie). Do noszenia niech każdy wybierze co będzie chciał. Każdy wniósł coś do tematu, więc osoby, które będą rozważały noszenie może przemyślą sprawę w kontekście szerszym niż tylko ilość juli

Jeszcze tylko jedna rzecz, bo tego Sorge też nie bierzesz pod uwagę, a myślisz ze ktos od razu wystrzeli cały magazynek - może wystarcza 1 - 2 strzały pod nogi, żeby kogoś odstraszyć (Tak z 6 sztukami .357 też się da)? A jeżeli się nie da to zostaje Ci 4-5 sztuk, może wywiaże się szamotanina, może pociski pójdą w ziemię, może zostanie ich zbyt mało... Wiem, że dużo tych może, ale bycie przygotowanym to stwarzanie warunkow dogodnych dla siebie, a nie potencjalnego napastnika. Możliwości większej ilości słabszej amunicji są - w mojej ocenie - wyższe niż mniejszej ilości silniejszej...

Odnośnie dalszej dyskusji ja się wyłączam, bo raczej nic odkrywczego się nie napisze, a zbędnych wrzutek i postów nic nie wnoszacych jakoś tak coraz więcej. Widać, że wymiana opinii przyciągnęła za dużo gawiedzi...

Awatar użytkownika
Spitfire24

Post autor: Spitfire24 »

biper pisze:
19 lipca 2020, 08:53
@Mumin
Po drodze jeszcze inne osoby tu wrzucały pytania. Tak działa forum :)
To, że pierwszy autor dostał odpowiedź i zamknął swój temat, nie oznacza, że trzeba wątek zamknąć, a kolejni użytkownicy z podobnym pytaniem mieliby otwierać nowe identyczne wątki. Bo wówczas miałbyś bajzel, a nie forum.
@biper
Ależ ja wcale się nie zamknąłem wątku, napisałem przecież że czytuję wpisy kolegów. Problem w tym, że czasem (tak jak dzięki koledze @Sorge i jego niektórym adwersarzom) robi się gównoburza, która potencjalnych zainteresowanych odstraszy od dalszego czytania wątku.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.

Awatar użytkownika
Smerf

Post autor: Smerf »

A gdzie ten mały pistolet do noszenia jak w temacie ;laughing:
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"

Bonus

W serii filmików Szeryfa, którą Sorge wrzucił parę stron wcześniej...

Łap:
https://youtu.be/1SYH_4wpPnM

Dla ludzi którym nie chce się czytać czy oglądać - do EDC (a nie obrony domu) nosi XDsa w .45 z dodatkowym magazynkiem... Do obrony domu wybrał rewolwer w innym kalibrze niż .357 MAGNUM, zaznaczając, że wybrał go dla żony, która nie jest ostrzelana. Amunicja która tam wsadził, tez odbiega od standardowej, a na pewno od tej omawianej tutaj...

Fokat

Post autor: Fokat »

Tylko ten wątek jest o małym pistolecie do noszenia w POLSCE, a nie w Juesej, gdzie wybór broni do noszenia, podlega skrajnie innej SPOŁECZNO/MENTALNEJ sytuacji. Tam noszenie zapasowego maga, jest JAK NAJBARDZIEJ UZASADNIONE.
Nie róbmy kalki, do sytuacji w kraju, gdzie strzelaniny i zabójstwa, to jak najbardziej codzienność.
Znam osobę, które do home defence ma amunicję np. Hornady 115gr XTP, tak więc nie odbiega od warunków amerykańskich.

Bonus

Ja nie rozumiem czy czytanie ze zrozumieniem jest takie trudne czy o co chodzi?

Napisałem przecież, że ten Szeryf wybrał taki, a nie inny pistolet/rewolwer do takiego i takiego celu. Nie napisałem nigdzie, że w Polsce trzeba nosić dodatkowe magazynki. Nie napisałem nawet, że w Polsce trzeba nosić broń. Jak ktoś chce wolna wola. Ale jak ktos kupi takiego hellcata to wrzuci do niego 5 naboi? Czy caly magazynek? Jak juz pisalem wczesniej - ironicznie - statystyki mówią, że wystarcza 2 naboje - noś więc 2...

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”