Mały pistolet do noszenia

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
Fokat
Zarejestrowany użytkownik

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Fokat »

Bonus pisze:
18 lipca 2020, 11:28
Niemniej jednak cały czas wymieniam potencjalnych 2 napastników, możliwość nietrafienia w stresie i to że nie jest pewnikiem, że akurat po 2 strzalach ktos padnie grzecznie na ziemię. Same te 3 rzeczy pozwalają ocenić, że 6 sztuk nawet .357 magnum przy technicznych możliwościach najnowszych pistoletów do CCW z dwurzędowymi magazynami wypada blado...
Ciągle wymieniasz sytuację, która w ostatnich 30 latach NIE MIAŁA MIEJSCA w naszym kraju.
To jest FIKCYJNY scenariusz, który nie ma szansy realizacji.
MAGAZYNEK i jego pojemność, to jest OSTATNI czynnik, który decyduje o wyborze broni.

Bonus

Post autor: Bonus »

To co piszesz świadczy dobitnie o tym, że w ogóle nie zrozumiałeś co napisałem - wróć proszę do odpowiedniego postu, a nie do cytatu powyżej. Gość z nożem najprawdopodobniej wyjmie go i rzuci się na Ciebie jak będzie jak najbliżej, nie da Ci znać 15 metrów że po Ciebie idzie... strzelanie z 9mm i 357 do cegły. Przeciez pisalem, ze mam swiadomosc tego co robi w ciele czlowieka przez cisnienie itp., w swoim rozumowaniu pominaleś ten fragment? Czytasz strasznie wybiórczo...

Ja w ogóle nie chce do nikogo strzelać - skąd ten pomysł?

Odnośnie postu powyżej, to że coś się nie wydarzyło to nie znaczy że się nie wydarzy. Jeżeli byłoby inaczej to ludzie którzy nigdy nie byli napadnięci, nie kupowaliby np. gazu pieprzowego... Pojemność magazynka ostatnia dla - uwaga - Ciebie. Inni mogą mieć inne zdanie. Dla mnie np. Jednorzędowy magazynek sprawia że rękojeść jest za wąską, A przez to totalnie niewygodna i nie mogę uzyskać poprawnego chwytu, a na pewno nie takiego jak przy szerszej rękojeści. Jedno wynika z drugiego, a przy tym same plusy...
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2020, 12:45 przez montrala, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.

Awatar użytkownika
Sorge

Post autor: Sorge »

Bonus pisze:
18 lipca 2020, 12:03
Dla mnie np. Jednorzędowy magazynek sprawia że rękojeść jest za wąską, A przez to totalnie niewygodna i nie mogę uzyskać poprawnego chwytu, a na pewno nie takiego jak przy szerszej rękojeści. Jedno wynika z drugiego, a przy tym same plusy...
Kup rewolwer... nie będziesz miał problemów z dopasowaniem rękojeści. Możesz dorobić jaką zechcesz, bo nie jest ograniczana magazynkiem. Same plusy... :wink: :)
Fokat pisze:
18 lipca 2020, 11:58
MAGAZYNEK i jego pojemność, to jest OSTATNI czynnik, który decyduje o wyborze broni.
Jak można poczytać... nie dla wszystkich. :wink:

Bonus

Nie wiem jak to kalkulujesz ale 6 minus 10 daje wartość ujemną, także dla mnie to minus. Dodatkowa masa (wyższa niż w rewolwerze, ale niższa niż w pelnowymiarowym pistolecie) daje możliwość znalezienia względnego złotego środka o ile.mozna to tak nazwać. Dla mnie masa broni też nie może być zbyt niska. Ale tutaj wychodzi tylko to że ja biorę pod uwagę również inne aspekty broni, a nie tylko ilość juli jaką ma amunicja...

Jeżeli chcecie jeszcze prowadzić polemikę odnośnie ew. reperkusji prawnych to wytlumaczcie się proszę prorokowi i sędziemu z użycia JHP we wzglednie najmocniejszym kalibrze, bo to przecież najpopularniejszy rodzaj amunicji dla sportowca do małego rewolweru :)
Na pewno odstąpia od oskarżenia i wyroku :) Za to za 9mm będzie od razu 25 lat...

Awatar użytkownika
Sorge

Bonus pisze:
18 lipca 2020, 12:18
Jeżeli chcecie jeszcze prowadzić polemikę odnośnie ew. reperkusji prawnych to wytlumaczcie się proszę prorokowi i sędziemu z użycia JHP we wzglednie najmocniejszym kalibrze, bo to przecież najpopularniejszy rodzaj amunicji dla sportowca do małego rewolweru :)
Na pewno odstąpia od oskarżenia i wyroku :) Za to za 9mm będzie od razu 25 lat...
Jak widzę Ty zupełnie nie masz pojęcia nie tylko o strzelaniu i sytuacjach zagrożenia w naszym kraju ale i o prawie. Amunicja JHP jak każda inna jest legalnie dostępna w sklepie. Jest nawet lepsza od pełnopłaszczowej (FMJ), bo ma mniejsze tendencje do rykoszetowania. Bezpieczniej się strzela do metalowych poperów.
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2020, 12:30 przez Sorge, łącznie zmieniany 1 raz.

Bonus

Możesz o mnie myslec co chcesz, ale jeżeli myślisz, że to nie będzie wzięte pod uwagę i biegły sądowy nie zwroci na to uwagi... Hmm... Coz mogę powiedzieć... Powodzenia.

Oczywiście o niczym nie mam pojęcia :) masz strasznie lekcewazace podejście do rozmówcy...

Od razu dodam, że chodziło mi o to że zostanie to ocenione tak samo w przypadku 9mm jak i .357 - w obu przypadkach przy JHP...

Zrobiłem błąd że dalej tu odpisuję...

Awatar użytkownika
Sorge

Bonus pisze:
18 lipca 2020, 12:30
Możesz o mnie myslec co chcesz, ale jeżeli myślisz, że to nie będzie wzięte pod uwagę i biegły sądowy nie zwroci na to uwagi... Hmm... Coz mogę powiedzieć... Powodzenia.
Ty się lepiej zastanów co powiesz biegłemu sądowemu, prokuratorowi i sędziemu, gdy Cię zapytają dlaczego wywaliłeś do napastnika 12-13 strzałów (jak ta policjantka z USA). Do tego na osiedlu mieszkaniowym... ;laughing:

Bonus

Nic - po prostu pójdę siedzieć, bo mam świadomość co w tym kraju mnie czeka za próbę obrony... A na pewno nie będę sie oszukiwał, że po 2 strzałach ktoś mnie uniewinni... W kraju gdzie za odparcie próby zaboru dostaje się wyroki (vide sprawa Stiopy)...

Kret67

Post autor: Kret67 »

Czy to nie jest dziwne, że w filmikach z za wielkiej wody ładują do faceta kilka- kilkanaście pocisków, a przykłady z naszego podwórka np. Konin, Żyrardów czy okolice Zakopanego pokazuje że starcza 1-2????

Awatar użytkownika
Sorge

Bonus pisze:
18 lipca 2020, 12:44
Nic - po prostu pójdę siedzieć, bo mam świadomość co w tym kraju mnie czeka za próbę obrony... A na pewno nie będę sie oszukiwał, że po 2 strzałach ktoś mnie uniewinni... W kraju gdzie za odparcie próby zaboru dostaje się wyroki (vide sprawa Stiopy)...
Nie musisz się oszukiwać. To oczywiście zależy od sytuacji. Jednak łatwiej będzie o uniewinnienie, gdy z trupa napastnika wyjmą dwie kule, a nie 12. Jeśli podziurawisz napastnika jak ser szwajcarski prokuratorowi prosto będzie Ci udowodnić, że tu nie chodziło o samą obronę, a o chęć zabicia za wszelką cenę.
Kret67 pisze:
18 lipca 2020, 15:26
Czy to nie jest dziwne, że w filmikach z za wielkiej wody ładują do faceta kilka- kilkanaście pocisków, a przykłady z naszego podwórka np. Konin, Żyrardów czy okolice Zakopanego pokazuje że starcza 1-2????
Nie to nie jest dziwne. Po prostu duży rozgłos mają przypadki skrajne. W USA statystycznie ludzie giną najczęściej od 2 strzałów.

Awatar użytkownika
biper

Post autor: biper »

Sorge pisze:
17 lipca 2020, 23:40
Kupiłeś sobie pistolet z 15+ pociskami. OK. Ja też. Ale nie staraj się udowodnić, że to jedynie słuszny wybór, bo narażasz się na śmieszność.
Chyba Sorge czegoś nie doczytałeś, albo osoby pomyliłeś, bo ja nie mam pistoletu z 15+.
Ani nie staram się udowodnić, że to jedynie słuszny wybór. Być może coś źle zrozumiałeś (zdarza się przy dyskusjach w sieci).. Ba powiem więcej.. Ja odczytałem to samo z Twoich wpisów. W wielu miejscach dostrzegłem ironizowanie z ludzi, którzy kupują konstrukcje typu Sig P364, Hellcat, HK-SFP SK..
Ogólnopolska Giełda Wymiany Magazynków Do Broni Kolekcjonerskiej - wpisz czego szukasz lub pomóż innym znaleźć ich trofea.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"

Awatar użytkownika
Sorge

biper pisze:
18 lipca 2020, 18:46
Chyba Sorge czegoś nie doczytałeś, albo osoby pomyliłeś, bo ja nie mam pistoletu z 15+.
Ani nie staram się udowodnić, że to jedynie słuszny wybór. Być może coś źle zrozumiałeś (zdarza się przy dyskusjach w sieci).. Ba powiem więcej.. Ja odczytałem to samo z Twoich wpisów. W wielu miejscach dostrzegłem ironizowanie z ludzi, którzy kupują konstrukcje typu Sig P364, Hellcat, HK-SFP SK..
Wszak to nie ja , a Ty wrzuciłeś do dyskusji filmik mający dowodzić, że 6 kulek do obrony osobistej to mało. A i 14 ledwie starczyło w tym filmiku. Więc nie rżnij niewiniątka.
Poza tym nie kłam...
biper pisze:
11 czerwca 2020, 22:59
Ale im większy jesteś, tym łatwiej go ukryć. Mam XDm Compact - bez trudu chowa się pod T-shirtem.
"Model XDM Compact ma w zestawie dwa rodzaje magazynków:
– Klasyczny o pojemności 19+1
– Krótki o pojemności 13+1"

Awatar użytkownika
biper

Post autor: biper »

OK, właśnie udowodniłeś, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Chyba trzeba jednak tłumaczyć jak dziecku..
FABRYCZNIE XDm Compact dostarczany jest z magazynkiem 19-stonabojowym i 13-stonabojowym. To nie oznacza, że mam 19-tkę DO NOSZENIA.
Może też ciężko Ci się było domyślić, ale pisząc o ukryciu Compacta także nie miałem na myśli maga 19-nabojowego, z którym chwyt robi się tak samo długi, jak cały zamek.

Równie dobrze mógłbyś się dopierdzielić, że Glock 26 przyjmuje magazynki 33-nabojowe i jak ktoś sobie taki kupi, to pewnie do NOSZENIA.
19-tka z przedłużką, jest o tyle fajna, że na strzelnicy mogę się bawić, mając pełny chwyt, a wciąż ten sam spust, te same przyrządy. ROZUMIESZ teraz?!

Tak, wrzuciłem filmik, że 6 to MOŻE być mało. Podobnie jak sam wrzuciłem porównanie .45ACP i 9Para, gdzie poza niemal identyczną skutecznością (wciąż to pomijasz, choć wcześniej cisnąłeś, jako to .45ACP wspaniała, a potem szybko uciekłeś do .357mag), zawarty był też argument na korzyść stanowiska "wystarczy 6".
Moim skromnym jednak zdaniem, mając obecnie w ofercie broń o gabarytach takich samych jak małe 1-rzędowce, nie ma sensu się ograniczać do 6szt. Bo można się kiedyś załapać na sytuację wykraczającą poza "1-3szt. załatwiają sprawę". Dlatego uważam, że głównym czynnikiem w doborze broni do CCW powinna być wygoda obsługi, dobycia. W moim przypadku taki komfort pewnego chwytu dają mi dwurzędowce. Wąski chwyt jednorzędowców po prostu zupełnie nie leży w moich rękach.

I tu wracam do tego co pisałem na samym początku: decyduje przede wszystkim osobnicza anatomia, co Ty zanegowałeś, twierdząc, że pewne rzeczy są stałe, niezależnie od wszystkiego.
Ogólnopolska Giełda Wymiany Magazynków Do Broni Kolekcjonerskiej - wpisz czego szukasz lub pomóż innym znaleźć ich trofea.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"

Awatar użytkownika
Sorge

biper pisze:
18 lipca 2020, 20:59
FABRYCZNIE XDm Compact dostarczany jest z magazynkiem 19-stonabojowym i 13-stonabojowym. To nie oznacza, że mam 19-tkę DO NOSZENIA.
Oznacza. Bo magazynek 19 nabojowy to magazynek podstawowy. Klasyczny. 13 nabojowy jest specyfikiem. Poza tym nie ma o co się spierać. To magazynek dwurzędowy. Do samoobrony w Polsce potrzebny jak... umarłemu kadzidło. ;laughing:
biper pisze:
18 lipca 2020, 20:59
. Podobnie jak sam wrzuciłem porównanie .45ACP i 9Para, gdzie poza niemal identyczną skutecznością (wciąż to pomijasz, choć wcześniej cisnąłeś, jako to .45ACP wspaniała, a potem szybko uciekłeś do .357mag), zawarty był też argument na korzyść stanowiska "wystarczy 6".
A możesz kłamczuszku wrzucić cytat w którym twierdzę, że .45 ACP jest taka wspaniała?

maciek199815

Post autor: maciek199815 »

Jeden, na wypadek awarii pierwszego. Razem całe 21 sztuk.
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2020, 12:46 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”