Mały pistolet do noszenia

Moderator: Moderatorzy WBP

chrumpel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 163
Rejestracja: 31 sierpnia 2015, 20:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: chrumpel »

W takiej sprawie to właśnie bardziej chodzi o zrozumienie tematu, potrzeb, możliwości i celu stosowania broni do obrony. Jak to zrozumiesz, to broń wybierzesz bez większego problemu - jak z samochodem. Podawanie konkretnych modeli broni nie bardzo ma sens, bo to co dobre dla innych, nie musi być dobre dla Ciebie. Fajnie wiedzieć, co nadaje się do noszenia a co nie, ale finalnie i tak musisz wybrać pod siebie. I wtedy dobrze wiedzieć mniej więcej czego się chce...
Sklepy są pełne ofert broni do samoobrony i noszenia.

Ja wole zrozumieć temat, dzięki tej dyskusji trochę mi się rozszerzyły poglądy na temat pojemności magazynka, wielkości itp. I na tej podstawie lepiej wybiorę sobie broń.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: biper »

@kulfon
Po to wymyślono kompakty, czyli coś pomiędzy małym, a pełnowymiarowym :)
No i chyba nie pojawiły się one na rynku bez potrzeby.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
chejron74
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 09 grudnia 2016, 01:09
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: chejron74 »

Wielki Wezyrze nie do końca się z Tobą zgodzę. Beretta Tomcat jest dość duża i pękata - większa od mojego sprzedanego już S&W Bodyguard. Podczas gdy mnie zależy na czymś mega dyskretnym, a poziom zagrożenia jest nieduży. Takie coś do kieszeni - zastanawiałem się nad Berettą 950, ale boję się że będzie problem z napinaniem kurka jak niektóry piszą, i dodatkowo nie ma ona ejektora tylko jest ten tip-up barrel.
Michał
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Wielki_Wezyr »

chejron74 pisze: Beretta Tomcat jest dość duża i pękata - większa od mojego sprzedanego już S&W Bodyguard.
Patrzać na dane techniczne w internecie, Tomcat jest i krótszy i "niższy" niż Bodyguard, chyba, że źle widzę:
Tomcat 124 x 95 mm, a Bodyguard 129 x 104.
Natomiast faktycznie "pękata" bo aż 29mm, aż dziwne, mój PPK w .32 jest cieńszy o 4 mm. Nie wiem jak gruby jest Bodyguard.
Nad Berettą 950 sam się zastanawiałem, ale egz. który był w WWA zniknął, zanim zebrałem się aby go obejrzeć.

Strzelając z G19, P83 czy PPK, czuję, że jest to broń do walki. Z doświadczenia ze strzelania z pistoletu .25 miałem za to wrażenie, jakby strzelało się z kapiszonów (amunicja S&B).
Może z jakaś drogą amunicją (Hornady po 4 zł za sztukę?) nie bałbym się tym bronić bo z S&B chyba obawiałbym się zdenerwować ewentualnych napastników:)
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
chejron74
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 09 grudnia 2016, 01:09
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: chejron74 »

Bodyguard był gruby na 23 mm. Mnie chodzi bardziej o odstraszanie niż bycie kilerem . Do tego mam glocka 43 :-D
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Wielki_Wezyr »

I tu się obawiam, że efektu odstraszającego przy .25 nie będzie:
- ledwo go widać w ręku, otwór w lufie jest mikroskopijny,
- dźwięk przeładowania nie budzi respektu jak przy np. Glocku,czy innych pełnowymiarowych giwerach,
- strzał jak z kapiszona (na strzelnicy nawet słuchawek nie zakładałem - tzn. wtedy gdy byłem sam i nikt inny nie strzelał) i wydaje mi się, ze moja wiatrówka na CO2 dawała podobny efekt, więc strzał ostrzegawczy może co bardziej agresywnych / pijanych przeciwników co najwyżej rozbawić, lub upewnić ich, że to jakaś zabawka, straszak lub wiatrówka.

Ale zawsze wolałbym mieć .25 niż nic.
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: dziki_pl »

Dziwi mnie jak ktoś wybierając broń do ochrony osobistej poświęca tyle uwagi na pracę spustu. Dobry pistolet do noszenia jest tylko do noszenia, trzeba wybić sobie z głowy że będzie też służył do strzelania na strzelnicy. Taka broń ma być tak celna by trafić w sylwetkę na 2m. Do tego ma być lekki, niezawodny, obły i bezpieczny z nabojem w komorze.
chejron74
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 09 grudnia 2016, 01:09
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: chejron74 »

Czyli SCCY co Dziki? :-D
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: dziki_pl »

chejron74 pisze:Czyli SCCY co Dziki? :-D
Nie piszę tutaj o konkretnym pistolecie, tylko zwracam uwagę że wielu producentów robi broń do ochrony jako DAO. Nie dlatego że nie potrafią inaczej, jest powód dlaczego tak robią. A później jest lament na strzelnicy że tarczówka to nie jest. Tak jak dziwi mnie cały czas mit niezawodności rewolwerów. Rewolwery się potrafią zaciąć a gdy już im się to przytrafi to naprawdę jest problem. Mechanizm obrotu bębna jest dość delikatny a wtedy widać jak posiadacz sobie z tym radzi, albo jak nie radzi. A powodów zacięcia jest kilka. Utkwiły mi w głowie słowa osoby która zabiera broń w dość zimne rejony świata i wspomina że rewolwery w takich okolicznościach przyrody są bardziej niż zawodne.
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Wielki_Wezyr »

chejron74 pisze:Czyli SCCY co Dziki? :-D
Model 2 z 10 sztukami 9x19 w magazynku, przy jego niewielkich wymiarach uważam za rozsądną propozycję w temacie (+ atrakcyjna cena).
Nie wiem tylko jak z niezawodnością tej marki, na forum w temacie SCCY widziałem, że komuś nie zbijał spłonki amunicji BN Sowiński.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2017, 01:27 przez Wielki_Wezyr, łącznie zmieniany 1 raz.
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
Awatar użytkownika
labiel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 14 listopada 2012, 07:55
Tematy: 14
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: labiel »

Wielki_Wezyr pisze:I tu się obawiam, że efektu odstraszającego przy .25 nie będzie[...]
Ale zawsze wolałbym mieć .25 niż nic.
W którymś "Strzale" przytaczano historyjkę, jak to przed wojną pewien gentelman próbował zabić się za pomocą . 25... Ponoć postrzelił się parę razy w głowę, serce a próba samobójcza okazała się nieudana :621:
"Każde społeczeństwo, które poświęci odrobinę wolności, by zyskać na bezpieczeństwie, nie zasługuje na żaden z tych przywilejów i w końcu straci oba."
Idaho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 178
Rejestracja: 19 listopada 2015, 00:43
Tematy: 2
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Idaho »

Próba ostatecznie się powiodła, bo zdenerwowany delikwent rzucił się pod pociąg. Konkluzja była taka, że .25 to co najwyżej do rekreacji się nadaje.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2017, 02:17 przez Idaho, łącznie zmieniany 1 raz.
.22 / .223 / 7,62x39 / 9x18 / 9x19 / 12GA
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: dziki_pl »

Wielki_Wezyr pisze: Model 2 z 10 sztukami 9x19 w magazynku, przy jego niewielkich wymiarach uważam za rozsądną propozycję w temacie (+ atrakcyjna cena).
Nie wiem tylko jak z niezawodnością tej marki, na forum w temacie SCCY widziałem, że komuś nie zbijał spłonki amunicji BN Sowiński.
W porównaniach weź jeszcze pod uwagę masę, większość 9x19 mających 10szt waży okolice 600g a nie 400g.
Zdarzają się sztuki co trafiają do serwisu, ale na ilość sprzedanych egzemplarzy nie odbiega od innych pistoletów. Dla nas najważniejsze jest podejście marki do serwisu. Mamy komplet wszystkich części zapasowych, pistoletów na wymianę i wolną rękę do działania.

A jako ciekawostkę powiem że nie pamiętam czy trafił się klient który podczas przymierzania broni sprawdził jej "uwieralność", czyli jak się go odczuwa podczas codziennych zadań. Mi zawsze najwięcej problemów sprawiał samochód.

Mamy też przygotowane odlewy tych pistoletów by robić sobie kabury pod siebie, ale na naszym rynku nie jest to popularne. Jeden wysłaliśmy do Kajmana a o inne nikt nie pytał.

Niestety nasz rynek nosidełek raczkuje, szczególnie świadomość użytkowników.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2017, 09:36 przez dziki_pl, łącznie zmieniany 3 razy.
chejron74
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 09 grudnia 2016, 01:09
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: chejron74 »

Nie mowię dziki że SCCY to zły pistolet :-D Podziwam tylko Twoje podejście marketingowe. Szczerze. Zaś co do bajek o nieszkodliwości .25 ACP to pomijając bzdurne „Urban legends” polecam poczytać kroniki policyjne i nawet niedawne doniesienia o samobojstwie dokonanym za pomocą tego kalibru. Facet strzelił sobie przez nos i zmarł na miejscu :(
Awatar użytkownika
zed123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 230
Rejestracja: 31 stycznia 2014, 00:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: zed123 »

Pojawiła się kolejna alternatywa: Sig Sauer P365
https://www.sigsauer.com/store/p365-nit ... mpact.html

Wielkość G43/XDS, pojemność 10+1. Uważam, że dla mnie ciekawy.
Braterstwo, ZKS Warszawa
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”