Mały pistolet do noszenia

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: slepe_oko »

Mnie odpowiada Derringer. Magazynek 1+. :-D
:512:
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: biper »

Sorge pisze: 18 lipca 2020, 21:19 Oznacza. Bo magazynek 19 nabojowy to magazynek podstawowy. Klasyczny. 13 nabojowy jest specyfikiem. Poza tym nie ma o co się spierać. To magazynek dwurzędowy. Do samoobrony w Polsce potrzebny jak... umarłemu kadzidło. ;laughing:
Bardziej absurdalnego tekstu na forum nie czytałem ;laughing: ;laughing: ;laughing:
No, może w dziale Humor, ale tam to zrozumiałe :)



@Mumin
Po drodze jeszcze inne osoby tu wrzucały pytania. Tak działa forum :)
To, że pierwszy autor dostał odpowiedź i zamknął swój temat, nie oznacza, że trzeba wątek zamknąć, a kolejni użytkownicy z podobnym pytaniem mieliby otwierać nowe identyczne wątki. Bo wówczas miałbyś bajzel, a nie forum.
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2020, 09:06 przez biper, łącznie zmieniany 1 raz.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Smerf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 382
Rejestracja: 02 marca 2009, 07:33
Tematy: 11
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Smerf »

Ja do noszenia kupiłem sobie poczciwego Makarowa, postrzelać na 25 m można sobie nim, a i do obrony jakby co się nadaje się, choć bardziej kupiem go jako historyczną broń układu warszawskiego, choć produkowanego już pod nazwą Bajkał. To w temacie małej broni. A i tak jest ciężki i nie wiem czy będę go nosił. :)
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"
Bonus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 02 listopada 2018, 20:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Bonus »

Sorge, dziękuję za polecenie kanału Szeryfa. Widać, że czyta co tu piszemy:

https://youtu.be/xfxXnv7FlGk

Od razu zaznaczę, że wklejam powyższy filmik tylko w kontekście tej nieszczęsnej policjantki która oddała X strzałów (najciekawszy dla mnie jest fragment o 3 policjantach, potrąceniu i strzelbie). Do noszenia niech każdy wybierze co będzie chciał. Każdy wniósł coś do tematu, więc osoby, które będą rozważały noszenie może przemyślą sprawę w kontekście szerszym niż tylko ilość juli

Jeszcze tylko jedna rzecz, bo tego Sorge też nie bierzesz pod uwagę, a myślisz ze ktos od razu wystrzeli cały magazynek - może wystarcza 1 - 2 strzały pod nogi, żeby kogoś odstraszyć (Tak z 6 sztukami .357 też się da)? A jeżeli się nie da to zostaje Ci 4-5 sztuk, może wywiaże się szamotanina, może pociski pójdą w ziemię, może zostanie ich zbyt mało... Wiem, że dużo tych może, ale bycie przygotowanym to stwarzanie warunkow dogodnych dla siebie, a nie potencjalnego napastnika. Możliwości większej ilości słabszej amunicji są - w mojej ocenie - wyższe niż mniejszej ilości silniejszej...

Odnośnie dalszej dyskusji ja się wyłączam, bo raczej nic odkrywczego się nie napisze, a zbędnych wrzutek i postów nic nie wnoszacych jakoś tak coraz więcej. Widać, że wymiana opinii przyciągnęła za dużo gawiedzi...
Ten post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Spitfire24 »

biper pisze: 19 lipca 2020, 08:53 @Mumin
Po drodze jeszcze inne osoby tu wrzucały pytania. Tak działa forum :)
To, że pierwszy autor dostał odpowiedź i zamknął swój temat, nie oznacza, że trzeba wątek zamknąć, a kolejni użytkownicy z podobnym pytaniem mieliby otwierać nowe identyczne wątki. Bo wówczas miałbyś bajzel, a nie forum.
@biper
Ależ ja wcale się nie zamknąłem wątku, napisałem przecież że czytuję wpisy kolegów. Problem w tym, że czasem (tak jak dzięki koledze @Sorge i jego niektórym adwersarzom) robi się gównoburza, która potencjalnych zainteresowanych odstraszy od dalszego czytania wątku.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Smerf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 382
Rejestracja: 02 marca 2009, 07:33
Tematy: 11
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Smerf »

A gdzie ten mały pistolet do noszenia jak w temacie ;laughing:
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"
Bonus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 02 listopada 2018, 20:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Bonus »

W serii filmików Szeryfa, którą Sorge wrzucił parę stron wcześniej...

Łap:
https://youtu.be/1SYH_4wpPnM

Dla ludzi którym nie chce się czytać czy oglądać - do EDC (a nie obrony domu) nosi XDsa w .45 z dodatkowym magazynkiem... Do obrony domu wybrał rewolwer w innym kalibrze niż .357 MAGNUM, zaznaczając, że wybrał go dla żony, która nie jest ostrzelana. Amunicja która tam wsadził, tez odbiega od standardowej, a na pewno od tej omawianej tutaj...
Ten post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Fokat »

Tylko ten wątek jest o małym pistolecie do noszenia w POLSCE, a nie w Juesej, gdzie wybór broni do noszenia, podlega skrajnie innej SPOŁECZNO/MENTALNEJ sytuacji. Tam noszenie zapasowego maga, jest JAK NAJBARDZIEJ UZASADNIONE.
Nie róbmy kalki, do sytuacji w kraju, gdzie strzelaniny i zabójstwa, to jak najbardziej codzienność.
Znam osobę, które do home defence ma amunicję np. Hornady 115gr XTP, tak więc nie odbiega od warunków amerykańskich.
Bonus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 02 listopada 2018, 20:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Bonus »

Ja nie rozumiem czy czytanie ze zrozumieniem jest takie trudne czy o co chodzi?

Napisałem przecież, że ten Szeryf wybrał taki, a nie inny pistolet/rewolwer do takiego i takiego celu. Nie napisałem nigdzie, że w Polsce trzeba nosić dodatkowe magazynki. Nie napisałem nawet, że w Polsce trzeba nosić broń. Jak ktoś chce wolna wola. Ale jak ktos kupi takiego hellcata to wrzuci do niego 5 naboi? Czy caly magazynek? Jak juz pisalem wczesniej - ironicznie - statystyki mówią, że wystarcza 2 naboje - noś więc 2...
Ten post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: tomekwroclawski »

Bonus

Bój się Boga. Pod nogi ????? :shock:
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: PANPADRE »

Jestem bardzo ciekaw, czy znajdzie się osoba, która nosi (może w celach obronnych) taki pistolet jak CZ Tactical Sports. W końcu magazynki 20 nabojowe i jeden nabój w lufie, to jest dopiero potencjał.
Awatar użytkownika
Rubicon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 258
Rejestracja: 06 marca 2014, 01:15
Tematy: 13
Lokalizacja: WildWest
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Rubicon »

Bonus pisze: 19 lipca 2020, 11:22 Sorge, dziękuję za polecenie kanału Szeryfa. Widać, że czyta co tu piszemy:

https://youtu.be/xfxXnv7FlGk
A owszem...czytam :) :piwo:
Zapraszam na moj kanal: https://www.youtube.com/SzeryfUSA
Insta: https://www.instagram.com/szeryfusa
Podkast: "Szeryf Nadaje" - na wszystkich najwiekszych platformach podkastowych.
Bonus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 02 listopada 2018, 20:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Bonus »

A mógłbyś nagrać i zamieścić nam tu filmik właśnie na temat przypadków użycia broni i tego co dalej robił napastnik (padł na ziemię/stawiał dalszy opór)? Nie chodzi mi o przypadki takie jak suicide by cop gdzie napastnik chce zginąć tylko coś w stylu standardowe kontrole, zgłoszenie przez osoby postronne, w których doszło do wymiany ognia, etc. - przypadki z życia wzięte z Twojego departamentu. Mile widziane wskazanie na kaliber jaki był w ich trakcie używany.

Coś co pokaże ludziom (osobom które noszą broń nie po to żeby poprawić sobie ego, a po to żeby być przygotowanym i które w sytuacji krytycznej rzeczywiście są gotowe jej użyć) i pokaże z czym trzeba się liczyć odnośnie reakcji napastnika po postrzeleniu (np. coś co już opowiedziałeś w jednym z filmików - strzał ze strzelby, wyrwane płuca i serce, a jednak napastnik wysiadł jeszcze z samochodu)...

Fajne analizy wrzuca Donut Operator, ale miłoby było posłuchać opowieści rodaka...
Ten post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Awatar użytkownika
Rubicon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 258
Rejestracja: 06 marca 2014, 01:15
Tematy: 13
Lokalizacja: WildWest
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Rubicon »

@Bonus - dobry pomysl...zrobie taki film jak znajde chwile bo temat faktycznie moze byc ciekawy.
Zapraszam na moj kanal: https://www.youtube.com/SzeryfUSA
Insta: https://www.instagram.com/szeryfusa
Podkast: "Szeryf Nadaje" - na wszystkich najwiekszych platformach podkastowych.
Awatar użytkownika
Sorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 28 maja 2020, 20:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Sorge »

Rubicon pisze: 25 lipca 2020, 16:47 @Bonus - dobry pomysl...zrobie taki film jak znajde chwile bo temat faktycznie moze byc ciekawy.
To czekamy. :piwo:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”