Mały pistolet do noszenia

Moderator: Moderatorzy WBP

blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: blair7 »

dziki_pl pisze:
blair7 pisze: Tylko 1 tys droższe, a dlaczego klon 911 ma być zawodny? Przecież sprawdzone za oceanem są
1911 jest kultowy ale nie idealny. Ma kilka słabych punktów, największy to chyba pazur wyciągu.
Oczywiście że nie jest idealny i pisałem o tym jako ciekawostce, się w porównaniu do xds trzymając ona naraz, to bez porównania.
Awatar użytkownika
zed123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 230
Rejestracja: 31 stycznia 2014, 00:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: zed123 »

katerhasser pisze:Też czekam na małego siga.
Miałem dziś małego siga w rękach. Jest wystawiony na stoisku Szustera na targach Hubertus Expo 2018 w Warszawie. Targi trwają do niedzieli, więc kto chce pomacać, to ma jeszcze szansę.
Braterstwo, ZKS Warszawa
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: MarcinKr »

Lepiej opisz swoje pierwsze wrażenie.
Wiesz może czy będzie dostępny, a jeśli tak to w jakiej cenie?
Awatar użytkownika
zed123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 230
Rejestracja: 31 stycznia 2014, 00:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: zed123 »

Co do dostępności, to usłyszałem "najwcześniej drugi kwartał 2019". Cena była zaprezentowana na tabliczce: 3800 zł. Tylko nie wiem po co, bo do połowy 2019 r. wszystko może się zmienić. Pistolet był bez trytowych przyrządów, podobno nie można ich importować z USA do Europy bez jakichś formalnych cyrków.
Co do samej broni, subiektywnie: tak jak na obrazkach chwyt wydaje się być za mały w stosunku do zamka, tak jest i w realu, ale o dziwo trzyma się to dobrze. Choć wrażenie małości chwytu pozostaje. Pistolet był prezentowany z magazynkiem z przedłużeniem na mały palec i dzięki temu broń leżała w ręce bardzo stabilnie. Mały palec mieścił mi się w całości choć na styk, czyli tak jak być powinno (mam średnie łapy). Ogólnie kształt chwytu i jego faktura są dużo fajniejsza niż w XD's-ie. Bardziej anatomiczne i mniej śliskie (mam XDm'a i pomimo agresywnej faktury chwytu uważam go za śliski). W dwóch rękach też trzyma się go bardzo dobrze. Spust mniej gumowaty niż w XDm'ie, krótki skok, dość lekki. Generalnie ok, choć zastawia mnie brak jakiegokolwiek zabezpieczenia zewnętrznego, przy tak krótkim i na mój gust lekkim spuście (nawet jeśli miałoby ono być bardziej dla spokoju sumienia).
Generalnie bardzo fajna broń, fajniejsza w ręce niż inne maluchy, ale cena.... Osobiście nie dałbym więcej niż 2800-2900 zł. No może z wielkim bólem du** 3000 z małym plusem, bo jednak leży w dłoni jak trzeba i mieści 10 kulek. Ale 3800???
Ostatnio zmieniony 07 kwietnia 2018, 14:59 przez zed123, łącznie zmieniany 1 raz.
Braterstwo, ZKS Warszawa
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Wielki_Wezyr »

Miałem dziś okazję dzięki uprzejmości kolegi ze strzelnicy, przestrzelać starszego SiGa, tj. SIG P232 .380. Wrażenia na plus:
- w ręku leży dobrze, pasował mi bo podobnie jak P83, do którego jestem przyzwyczajony i którego lubię (egz. z którego strzelałem miał chwyt wymieniony na gumowy),
- dobry komfort strzelania (także z 1 ręki), mało gryzie (spora różnica na plus w porównaniu do P83 (przy czym podobno przed zmianą chwytu było sporo gorzej),
- celny, wystrzeliłem ok 50szt na 12,5m (w tym 1 magazynek z jednej reki) w szybkim tempie mieszcząc się w 20cm (tylko 1 pestka z 50 zeszła na prawo w trojkę na tarczy).
- kilka strzałów było z double-action, całkiem OK,
- na 50 strzałów żadnych zacięć, właściciel twierdzi, że u niego nigdy się nie zaciął (strzelane z meksykańskiej amunicji Aguila)

Wady:
- dźwignia magazynka na spodzie (jak w P83 nota bene),
- tylko 7 sztuk w magazynku (ale z magazynkiem przedłużonym do 8, można mieć zapakowane 8+1 co jest już niezłym wynikiem), oczywiście o ile da się dostać "przedłuzkę".
- trudno dostępna u nas amunicja i sporo droższa niż 9x19.
- niedostępne w Polsce magazynki,

Ogólnie fajna "zabawka", szczególnie gdy nie bierze się pod uwagę niedostępności magów/ammo a same walory pistoletu.
Ostatnio zmieniony 07 kwietnia 2018, 21:52 przez Wielki_Wezyr, łącznie zmieniany 1 raz.
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Spitfire24 »

zed123 pisze:Co do dostępności, to usłyszałem "najwcześniej drugi kwartał 2019". Cena była zaprezentowana na tabliczce: 3800 zł. Tylko nie wiem po co, bo do połowy 2019 r. wszystko może się zmienić. Pistolet był bez trytowych przyrządów, podobno nie można ich importować z USA do Europy bez jakichś formalnych cyrków.
Co do samej broni, subiektywnie: tak jak na obrazkach chwyt wydaje się być za mały w stosunku do zamka, tak jest i w realu, ale o dziwo trzyma się to dobrze. Choć wrażenie małości chwytu pozostaje. Pistolet był prezentowany z magazynkiem z przedłużeniem na mały palec i dzięki temu broń leżała w ręce bardzo stabilnie. Mały palec mieścił mi się w całości choć na styk, czyli tak jak być powinno (mam średnie łapy). Ogólnie kształt chwytu i jego faktura są dużo fajniejsza niż w XD's-ie. Bardziej anatomiczne i mniej śliskie (mam XDm'a i pomimo agresywnej faktury chwytu uważam go za śliski). W dwóch rękach też trzyma się go bardzo dobrze. Spust mniej gumowaty niż w XDm'ie, krótki skok, dość lekki. Generalnie ok, choć zastawia mnie brak jakiegokolwiek zabezpieczenia zewnętrznego, przy tak krótkim i na mój gust lekkim spuście (nawet jeśli miałoby ono być bardziej dla spokoju sumienia).
Generalnie bardzo fajna broń, fajniejsza w ręce niż inne maluchy, ale cena.... Osobiście nie dałbym więcej niż 2800-2900 zł. No może z wielkim bólem du** 3000 z małym plusem, bo jednak leży w dłoni jak trzeba i mieści 10 kulek. Ale 3800???
Byłem dziś, miałem w łapach i ... podpisuję się w 100% pod opinią kolegi :piwo: . Pistolet bardzo fajny, ale cena wzięta z kosmosu.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: MarcinKr »

@zed @Spitfire
Dzięki! Ostudziliscie mój zapal cena 3800 bez trytu. W Stanach on jest... tani. To zapewne przez pozycjonowanie go gdzieś koło Walthera PPS który tez tani nie jest. Trzeba liczyć na taka cene, jak za p320 albo rozsądek czeskiego dystrybutora. A jak wrażenie jakości wykonania? Pytam o wrażenie bo na targach ciezko rozebrać i oglądnąć dokładnie.
Ostatnio zmieniony 08 kwietnia 2018, 11:45 przez MarcinKr, łącznie zmieniany 1 raz.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: poeta »

Ja mam pytanie do byłych użytkowników Xds co jest z nimi nie tak ze były wyczekiwane a teraz co dzień pojawia się oferta sprzedaży używanego 100szt przebiegu? Coś z nimi nie tak? Interesuje mnie proszę o podpowiedź
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: KG92RS »

poeta pisze:Ja mam pytanie do byłych użytkowników Xds co jest z nimi nie tak ze były wyczekiwane a teraz co dzień pojawia się oferta sprzedaży używanego 100szt przebiegu? Coś z nimi nie tak?
Też chętnie się dowiem... Mam, używam, BARDZO sobie chwalę. Ale ja mam małe dłonie, więc nawet z krótkim magazynkiem nie mam problemów.
Przypuszczam, że chodzi o wielkość: z jednej strony za mały, żeby go wygodnie trzymać, ale z drugiej - jednak za duży, żeby go wygodnie nosić :)
Awatar użytkownika
Chemik78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 21:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Chemik78 »

KG92RS pisze:Też chętnie się dowiem... Mam, używam, BARDZO sobie chwalę. Ale ja mam małe dłonie, więc nawet z krótkim magazynkiem nie mam problemów.
Przypuszczam, że chodzi o wielkość: z jednej strony za mały, żeby go wygodnie trzymać, ale z drugiej - jednak za duży, żeby go wygodnie nosić :)
Ja też sobie chwalę- mimo dużych dłoni chwyt bardzo wygodny. Na tyle, że wręcz idealnie obsługuje kciukiem zrzut magazynka i zamka.
Nie zgadzam się, że jest za duży, by wygodnie nosić. Za duży? To co jest mniejszego?
Moim zdaniem sprzedającym nie pasuje bardzo ciężki spust. Na oko (u mnie) chyba ponad 3 kg. Za to reset świetny.
Spust jest ciężki, ale w takim pistolecie ma być chyba taki, nie?
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: KG92RS »

Chemik78 pisze: Nie zgadzam się, że jest za duży, by wygodnie nosić. Za duży? To co jest mniejszego?
To lekka ironia była. Oczekiwania, po opiniach na YT, były przeogromne -> miał być taki wygodny w noszeniu, że nic, nigdy się "nie wbije" i "nie będzie uciskać". A rzeczywistość -> jednak gniecie :) Jak każdy, bez względu na wielkość.
Chemik78 pisze: Spust jest ciężki, ale w takim pistolecie ma być chyba taki, nie?
Mój ma 3,2kg -> w broni przeznaczonej do noszenia, taki ma być.
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Rimski »

poeta pisze:Ja mam pytanie do byłych użytkowników Xds co jest z nimi nie tak ze były wyczekiwane a teraz co dzień pojawia się oferta sprzedaży używanego 100szt przebiegu? Coś z nimi nie tak? Interesuje mnie proszę o podpowiedź
Myślę, że sporo osób kupuje bo nowość, bo ciekawy, bo fajny...
Jak już kupią to szybko się okaże, że jest to typowy pistolecik do noszenia a nie wszyscy noszą. Pobawią się, wystrzelą te 100 kulek bo w sumie to ile można z niego wystrzelać i sprzedają.
Sam bym z ciekawości "pomiał" chwilę XDSa w .45 :-)
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: MarcinD »

Pany a Kimbera Micro ktos moze ma i targa? Tak za mna chodzi troche, ale przyznam, ze jeszcze w rekach nawet nie mialem...
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Mariusz888 »

MarcinD pisze:Pany a Kimbera Micro ktos moze ma i targa? Tak za mna chodzi troche, ale przyznam, ze jeszcze w rekach nawet nie mialem...
Ja miałem mieć i zrobiłem nawet mały research ale ostatecznie kupiłem Glocka 43 - wyboru nie żałuje. :) Jak pytałem użytkowników Kimbera to chwalili.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: MarcinD »

Jednego glocka juz mam, dobry wol roboczy i jak bede szedl na wojne to bo wezme, ale na codzien wolalbym cos nowego, ladnego i w ogole innego od glocka;)
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”