Tanfoglio a Tanfoglio Xtreme

Moderator: Moderatorzy WBP

BIG GAME
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 14 stycznia 2013, 21:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tanfoglio a Tanfoglio Xtreme

Post autor: BIG GAME »

Ok, dziękuję. W takim razie porzucam ten pomysł.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Tanfoglio a Tanfoglio Xtreme

Post autor: Sebastian »

Polerka to nic innego jak przesuniety w czasie proces dopasowania sie czesci wskutek tarcia.
Polerka rozni sie od obrobki skrawaniem za pomoca pilnika .Czesci sa naweglane na niewielka glebokosc i polerka nie przekracza tej glebokosci.
Polerowanie czesci ma za zadanie zmniejszyc tarcie czyli charakter pracy czesci.
adamos111
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 26 września 2016, 22:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tanfoglio a Tanfoglio Xtreme

Post autor: adamos111 »

Koledzy, mam nadzieje ze moje pytanie mieści sie w ramach tego wątku - jeśli nie to odeślijcie mnie proszę do lepszego...

Szukam oparcia kciuka (tzw Thumbrest) do Tanfoglio Limited Custom Ex.
Pytanie jest czy ktoś z Was miał z tym do czynienia? Czy wiecie gdzie, ew. który kupić? Czy wręcz są tacy co odradzają?

Nie szykuje sie na żadne zawody, zwyczajnie widzę ze solidne oparcie kciuka prawego na bezpieczniku powoduje znaczące zmniejszenie odrzutu podczas strzału, stąd pomysł, że oparcie lewego kciuka na tej podpórce wkręcanej w szkielet dodatkowo powinno pomóc...

A zatem.., macie jakieś zdanie w tej kwestii?

Z góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam, Adam.
Awatar użytkownika
Muminek69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 99
Rejestracja: 14 października 2015, 09:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tanfoglio a Tanfoglio Xtreme

Post autor: Muminek69 »

bardzo przydatny element - do Standardu wręcz jak znalazł (w moim przypadku). Ja mam produkcji EG (http://www.ericgrauffelonlineshop.com/e ... -rest.html ) ale widziałem u Kolegów na zawodach zaprojektowane przez naszego wielokrotnego mistrza w klasie open (inna geometria i sposób mocowania) i chyba na niego się przesiądę niedługo
Pozdrawiam,
Krzysztof
alex7371
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 23 lipca 2016, 07:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tanfoglio a Tanfoglio Xtreme

Post autor: alex7371 »

Muminek69, a jak się mocuje te od Sławka?
Nie na wkręty do boku szkieletu?
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Tanfoglio a Tanfoglio Xtreme

Post autor: Sebastian »

Wszystkie tego typu wynalazki automatycznie laduja w "open".
Przejmujecie sie polerowaniem a potem wieszacie wodotryski.
Wyspiarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 624
Rejestracja: 25 września 2015, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tanfoglio a Tanfoglio Xtreme

Post autor: Wyspiarz »

adamos111 pisze:Koledzy, mam nadzieje ze moje pytanie mieści sie w ramach tego wątku - jeśli nie to odeślijcie mnie proszę do lepszego...

Szukam oparcia kciuka (tzw Thumbrest) do Tanfoglio Limited Custom Ex.
Pytanie jest czy ktoś z Was miał z tym do czynienia? Czy wiecie gdzie, ew. który kupić? Czy wręcz są tacy co odradzają?

Nie szykuje sie na żadne zawody, zwyczajnie widzę ze solidne oparcie kciuka prawego na bezpieczniku powoduje znaczące zmniejszenie odrzutu podczas strzału, stąd pomysł, że oparcie lewego kciuka na tej podpórce wkręcanej w szkielet dodatkowo powinno pomóc...

A zatem.., macie jakieś zdanie w tej kwestii?

Z góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam, Adam.
ja mam :) kupiłem w sklepie u Erica podobnie jak okłądziny sprężyny muszkę podkładki, ma WSZYSTKO dostępne od ręki na już.
Dużo z niego strzelałem i jest REWELA, niestety dostałem smutną rzeczywistość xD tj 3gun i moje spaczone nawyki muszą się przestawić na strzelanie bez niego, bo nie pójde do open tylko przez thumbresta bo to bezsensu , a mniejsza masa na szkielecie nie pomaga, choć przy dobrym chwycie ze zmienionymi sprężynami i odpowiednią ammo jest w sumie bdb, tylko szlifuje chwyt i strzelanie.

Obrazek

pzdr. Łukasz
Ostatnio zmieniony 06 października 2016, 11:36 przez Wyspiarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Muminek69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 99
Rejestracja: 14 października 2015, 09:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tanfoglio a Tanfoglio Xtreme

Post autor: Muminek69 »

W IPSC w klasie Standard jest dopuszczony tumbrest u nie zmienia on na konieczność zminny na open.
W 3gun jest również dopuszczony w standard (Tactical optic gdzie strzelam) weryfikoealismy z sędziami regulaminy i nie miałem zakazu jego używania. Jedynie w lidze sportera nie sprawdzałem tego jeszcze. Mam również kabure zrobiona do 3gun żeby mieścił się bez problemu (na wieszak do ipsc mieści się oczywiscie bez żadnych zmian).
Co do montażu - na 2 sruba M4x8 wkreca się do szkieletu
Pozdrawiam,
Krzysztof
alex7371
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 23 lipca 2016, 07:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tanfoglio a Tanfoglio Xtreme

Post autor: alex7371 »

Dziękuję Muminek69, ale polska język trudna język :)
Wyspiarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 624
Rejestracja: 25 września 2015, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tanfoglio a Tanfoglio Xtreme

Post autor: Wyspiarz »

w 3gun thumb jest tylko do open

Pistoletu centralnego zapłonu wyposażonego tylko w mechaniczne
przyrządy celownicze. Broń ta nie może mieć zrobionego „portingu” lufy str. 5

oraz nie może być wyposażona w: jakiekolwiek urządzenie wylotowe;
dołączane elementy do opierania kciuków; lejek gniazda magazynka,

to podstawowy zapis odnośnie pistoletu, w klasie taktycznej/taktycznej plus pozwolono na użycie dodatkowo co najwyżej lejka do magazynków, thumbresta nie, dopiero w OPEN.



pzdr. Łukasz
Awatar użytkownika
Muminek69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 99
Rejestracja: 14 października 2015, 09:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tanfoglio a Tanfoglio Xtreme

Post autor: Muminek69 »

Jadę samochodem i mi się palec przesuwa nie zawsze w dobre miejsce
Pozdrawiam,
Krzysztof
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Tanfoglio a Tanfoglio Xtreme

Post autor: Sebastian »

Obrazek
Skup sie na drodze a nie bzdurach w necie.
Dobrze ze Twoje WPA o tym nie wie.
Stwarzasz zagrozenie dla siebie i otoczenia.
Ostatnio zmieniony 06 października 2016, 12:11 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
adamos111
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 26 września 2016, 22:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tanfoglio a Tanfoglio Xtreme

Post autor: adamos111 »

Dziękuje za informacje i fajną dyskusje. Nie wziąłem pod uwagę, że przecież po przykręceniu tego "drobiazgu" w zasadzie można sie pożegnać ze wszystkimi zwykłymi kaburami...
Ale świadomość, że realnie/istotnie pomaga w szybkości strzelania (w rozumieniu lepszej stabilizacji odrzutu) kusi rozważeniem zakupu i stosowania.

Jeszcze raz dziękuję + pozdrawiam,
Adam.
Wyspiarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 624
Rejestracja: 25 września 2015, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tanfoglio a Tanfoglio Xtreme

Post autor: Wyspiarz »

Ok odgrzebię trochę temat bo pare osób zastanawiało się nad polerką częściami extreme itp.

Otóż na nowy sezon chcę spróbować swoich sił w IPSC w klasie Production, stąd TF limited poszedł w rozliczenie i zakupiłem stocka II. Nie chciałem extreme bo te odpustowe kolorki no nie przemawiały do mnie za cholerę, od jakiej strony bym nie patrzał. Z racji, że część rzeczy z extreme już miałem, tzn muszka okładziny sprężyny tak więc pomysł był kupić Stocka II + zrobić z niego w najważniejszym stopniu mechanicznie extreme.

Więc tak wymienione zostały:
1.okładziny
2.muszka światłowodowa
3. Sprężyna kurka ( medium ) + sprężyna oporopowrotna ( aktualnie mam 10lbs i raczej zostanie ona na 99% ) + mam jeszcze sprężynę medium iglicy tak wrazie w jakby słabszy kurek chciał zrobić psikus, ale póki co zero problemów, paczka i tak szła więc jest i ewentualnie czeka w pogotowiu.
4. elementy spustu ta "rama" jest lux obrobiona mimo iż widać jakieś pozorne przebarwienia czy nierówności, jest ona gładziutka i śliska jak ta lala + dopoleruje się w broni, bolec a właściwie jego miejsce pracy jest bardzo gładke jedynie kontur/krawędzie miał do okoła lekko szorstkie pewnie po obróbce powierzchni roboczej, brak po prostu zebrania resztek na krawędzi, dosłownie kilka pociągnieć krawędzią o papier 2000, można też było jakimś ostrym twardym nożem przejechać i zebrać ten materiał, i nie ma właściwie śladu, ( zgodnie z regulaminem można usunąć pozostałości po obróbce co też zrobiłem ). I tak te krawędzie nie mają styku z niczym a te które mają są gładkie a ruch spustu jest płynny. Po poskładaniu wszystkiego póki co bez sprężyny i bolca ( na wciśnietym zbijaku ) poruszałem z 50x spustem i widać miejsca styku gdzie to się dopasowuje, jednak same części wydają się jakby twardsze od ORG. Na org widać było ślady obróbki, bolec był jakby lekko prążkowany i przy wolnym wybieraniu spustu czyć było mini przeskoki w pewnym miejscu, teraz jest GŁADZIUTKO i płynnie.
5. Przerywacz na sztywny ( org jest 2 częściowy ), wydaje mi się, że jest minimalnie inny kąt w miejscu gdzie przychodzi zaczep kurka, bo spust w trybie SA jest odczuwalnie płynniejszy i łagodniejszy, jeszcze się to dopasuj dopoleruje od strzelania i zabawy, jednak na świeżo po poskładaniu różnica jest mocno odczuwalna, poza tym, ze sztywnym przerywaczem, podczas strzelania trybem DA, praktycznie nie rzuca bronią, wcześniej lekko potrafiło.
6. okładziny, wąskie lepszy chwyt ( przynajmniej dla mnie ) oraz chropowate czyli pewniejszy chwyt.
7. muszka światłowodowa, nie ma co tu się rozpisywać, jedni lubią drudzy nie, mi pomaga bo jest ewidentny kontrast.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a całość wygląda tak

Obrazek

Podczas rozmowy z Ericiem , powiedział, że mozna też wymienić kurek na ten z wersji Extreme, że ponoć jeszcze lepiej ściąga się spust w trybie DA, ALE 100E mnie odstraszyło póki co a w opisane zmiany są MOCNO na plus, czy adekwatne do $$$, tak średnio i pewnie jak bym się wziął za polerkę org części i zmienił tylko przerywacz, uzyskał bym podobny jak nie identyczny efekt, ale to już nie było by IPSC LEGAL, a tak jest i klasa production wita otworem.


pzdr. Łukasz
alex7371
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 23 lipca 2016, 07:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tanfoglio a Tanfoglio Xtreme

Post autor: alex7371 »

Kurek "tytanowy" jest niezbędny przy wymianie wszystkich sprężyn na "light".
Normalny nie zbija standardowych spłonek w połączeniu ze słabymi sprężynami kurka i iglicy.
Trzeba wtedy elaborować.
Ostatnio zmieniony 03 listopada 2016, 10:23 przez alex7371, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”