Jaki Timer strzelecki

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
misiektoja
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 26 października 2015, 19:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Timer strzelecki

Post autor: misiektoja »

CED 7000 Non RF kosztuje 530 PLN to jednak wolałbym już chyba dopłacić te 90 PLN i mieć nówkę z 2-letnią gwarancją z polskiego sklepu (mimo, że jakość wykonania jest badziewna).
ZKS Warszawa
chrumpel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 163
Rejestracja: 31 sierpnia 2015, 20:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Timer strzelecki

Post autor: chrumpel »

Nowy Speed Timer 3000 na eBay to 131$ (coś koło 524 zł), ale raczej bez wygodnej gwarancji. Jakoś bardziej mnie ciągnie w stronę tego niż CED'a...
Awatar użytkownika
misiektoja
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 26 października 2015, 19:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Timer strzelecki

Post autor: misiektoja »

Z takimi zakupami wszystko fajnie jak się nic nie dzieje. Raz już miałem akcje, że musiałem odsyłać słuchawki do USA, bo przestały działać i wyszło mnie to o wiele drożej niż jak bym kupił to w PL. A tutaj jednak jest to refurbished i nigdy nie wiadomo jak długo to pochodzi. Dlatego jak już kupować to bym brał jednak nówkę za te 500 PLN z kawałkiem, jakąś gwarancje na pewno dają.
Ostatnio zmieniony 11 października 2016, 22:55 przez misiektoja, łącznie zmieniany 1 raz.
ZKS Warszawa
chrumpel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 163
Rejestracja: 31 sierpnia 2015, 20:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Timer strzelecki

Post autor: chrumpel »

Generalnie się z Tobą zgadzam choć ja pisałem o nowym a nie refurbished.
Nowy w PL to 675 zł - mało nie jest, ale jak ten z Kanady trafi na VAT to wychodzi na to samo i praktycznie bez gwarancji (wygodnej). Ale jest ryzyko, jest impreza... :)
HotDoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 10:46
Tematy: 9
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Timer strzelecki

Post autor: HotDoc »

A czy jest jakiś timer (poza starym modelem Shotmaxxa i równie niedostępnym CED7000Pro), który umożliwia zgranie czasów na kompa, np. do WinMSSa? Nowy Shotmaxx ma gniazdo USB, ale chyba tylko do ładowania.
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2017, 13:33 przez HotDoc, łącznie zmieniany 1 raz.
HotDoc
---
9x19 mm | .45 ACP | 12G | .22LR | .308 Win | .38 Special | .223 | 6.5 Creedmoor | 6.5x47 Lapua | 6.5x55 SE
Mars
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 31 sierpnia 2004, 23:16
Tematy: 1
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Jaki Timer strzelecki

Post autor: Mars »

Ostatnio zmieniony 26 lutego 2017, 23:15 przez Mars, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Timer strzelecki

Post autor: Twilight7 »

odgrzewam temat...

Na eBay jest coś takiego: Pocket Pro II Shot Timer za ok 110 USD.
Czy ktoś z Was używa tego timera ?
puzon0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 21 maja 2017, 18:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Timer strzelecki

Post autor: puzon0 »

Cześć,
mam ten: https://pact.com/products/shooting-time ... 7d173b068d
więc mogę się podzielić uwagami co do użytkowania. Generalnie wykonanie ok, dość mocny - raz mi upadł z ok. 1,2m i żadnych usterek. Wyświetlacz nie jest podświetlany, w nocy nie widać cyfr. Sygnał jest głośny - na potrzeby treningu na sucho można go łatwo wyciszyć do akceptowalnego poziomu, wystarczy kawałek zwykłej chusteczki higienicznej lub szmatki lekko wepchnąć w ten otwór od dźwięku i zakleić to taśmą izolacyjną. Timer jest dość duży - to mnie zaskoczylo, na filmach jakiś mniejszy się wydawał. Ma jedną małą wadę w funkcjonowaniu - ten największy zielony guzik trzeba się nauczyć wciskac, jest on wykonany z miękkiego tworzywa i zdarza się, że się blokuje w pozycji wciśniętej. Zeby tego uniknąć wystarczy go naciskać po jednej stronie, w moim przypadku jest to strona zewnętrzna timera-nie ta od strony otworu dzwiękowego.
Podsumuwująć - jestem zadowolony, polecam, lecz zaznaczam, że nie miałem do czynienia z innymi timerami.
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Timer strzelecki

Post autor: Twilight7 »

Czytałem o Twoim timerze. Duży, ale wygodny w obsłudze i dość popularny w USA. U nas w sklepach najbardziej powszechny jest CED 7000 ( nie ma niestety wyświetlacza na górze ... więc konieczny obrotowy klips). Wszystkie timery są niestety dość drogie. W cenie 500+ ;) Szkoda że na Ali... nie ma.

Zastanawiam się na ile sprawdzić się może w praktyce wersja na telefon.
Widziałem kilka wersji darmowych oraz płatnych
( max 4..5 dych ).
Porównywaliście funkcjonalność takich na telefonie z tymi 500+ ?
Domyślam się, że dużo wygodniej jest mieć taki sprzętowy ( przyciski fizyczne a nie dotyk ). Ale może tych na telefon da się używać ? Przewagą może być większy i dużo lepszej jakości wyświetlacz na którym lepiej da się wyświetlać wyniki.


Na początek potestuję soft na iPhone:
- Make Ready Lite
- Free Shot Timer
Ostatnio zmieniony 06 sierpnia 2018, 13:21 przez Twilight7, łącznie zmieniany 1 raz.
Hornet_AW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 354
Rejestracja: 15 lipca 2016, 08:09
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Timer strzelecki

Post autor: Hornet_AW »

Ja próbowałem kilu darmowych na telefonie ... niestety lipa bardzo trudno jest je skalibrować i albo łapią wszystko albo wybiórczo coś złapią a coś nie :583:
Podobno płatne wersje, zwłąszcza na iPhone, mają większe możliwości właśnie w kalibracji, ale nie zaryzykuję i będę zbierał na normalny timer.
Ostatnio zmieniony 06 sierpnia 2018, 13:23 przez Hornet_AW, łącznie zmieniany 1 raz.
puzon0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 21 maja 2017, 18:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Timer strzelecki

Post autor: puzon0 »

Aplikacji na telefony nigdy nie próbowałem i nie mogę sie wypowiedzieć. Co do CED'a - też nawet w rękach nie miałem ale Przemek z GunpoinTv go ma i z tego co widać na jego filmach ma on jedną przewagę nad PACT'em - można mu zapętlić partime i nie ma potrzeby naciskania co chwilę guzika. A w przypadku sposobu wyciszania jaki stosuje Przemek taka funkcja to dużaaa zaleta. Z moim bym chyba tak nie dał rady :-/
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Timer strzelecki

Post autor: biper »

puzon0 pisze: [...] ma on jedną przewagę nad PACT'em - można mu zapętlić partime [..]
Kurcze.. jesteś pewien, że gdzieś może głębiej w opcjach PACT takiej funkcji nie ma?
Pytam, bo także przymierzałem się do tego właśnie timera, ale brak tej funkcji praktycznie dyskwalifikuje go do zastosowania w treningu bezstrzałowym..

edyta:
..w sumie do treningu na sucho, to wystarczą programiki na srajtfony..

A on ma jakąkolwiek pamięć.. Np. czy zapamięta poprzednie ćwiczenie i aktualnym, czy zeruje pamięć za każdym razem?

Jeden nasz forumowy kolega nawet sam był bliski stworzenia czegoś ciekawego (idealnego? ;) ), ale jakoś zniknął z forum:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=24&t=169728

Temat założył 08.05, a ostatnio logował się 09.05.. Szkoda, bo mógł być fajny produkt na tym niszowym rynku i w dodatku "made in Poland" ;)
Ostatnio zmieniony 06 sierpnia 2018, 15:54 przez biper, łącznie zmieniany 2 razy.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
puzon0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 21 maja 2017, 18:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Timer strzelecki

Post autor: puzon0 »

@biper: Jeśli chcesz to podeślę Ci skan instrukcji. Przeczytałem ją całą (swoją drogą za wiele nie ma co tam czytać) i nie widzę aby tam była możliwość zapętlania opcji partime. Co prawda instrukcja jest po ang. ale na moim poziomie. W moim przypadku nie jest to takie uciążliwe bo zapinam go o kieszeń spodni i po każdym partime'ie od nowa wciskam zielony guzik. Tylko, że to wymaga przejścia z postawy jaką włąśnie ćwiczysz do takiej ze musisz po prostu wyciągnąć rękę w kierunku timera przed każdym powtórzeniem ćwiczenia - taka upierdliwa błahostka.
Z tego co jest w instrukcji i z testów w naturze to on pamięta wszystkie strzały z jednej serii: startujesz go, dostajesz sygnał dzwiękowy, strzelasz a on łapie poszczególne strzały i potem możesz je sobie podejrzeć ale jak tylko od nowa go wystartujesz to już tamtych nie ma w pamięci.
Być może jakiś kumaty elektronik mógłby więcej się wypowiedzieć ale ja nie widzę żadnych innych opcji pamięciowych tego timera.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Timer strzelecki

Post autor: biper »

Dzięki. Wystarczy mi to co opisałeś. Teraz nawet zerknąłem na YT na kilka recenzji tego timera i faktycznie nigdzie nie mówią ani o zapętlaniu PAR, ani o pamięci..
Wcześniej widziałem tylko recenzję z wykorzystaniem Club Timera do treningów "na ostro", gdzie za każdym razem recenzent uruchamiał funkcję i strzelał, ale nie odnosił się do tych funkcji. Podkreślono tylko jego zalety, sprytnie pomijając wady..
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Timer strzelecki

Post autor: Twilight7 »

jeżeli kolega od timera made in poland ( przydałaby się jakaś nazwa handlowa produktu np. „Tactical Shot Timer PL” ;) ) będzie kontynuował, to byłbym zainteresowany. hardcoreowy wygląd urządzenia nawet mi odpowiada ;) ale bardziej mnie interesuje funkcjonalność i wsparcie / gwarancja. ciekaw jestem na którym timerze ten kolega się wzorował i które funkcje udało się jemu odwzorować a których brakuje. taka pełna i formacja ( manual ) i filmik na YT prezentujący jak działa w praktyce zachęciłyby potencjalnych nabywców :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”