Strelok PRO

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strelok PRO

Post autor: montrala »

Nie wiem jak na Androidzie, ale na iOS można Strelokowi te wszystkie dostępy zablokować i jedyna strata to kilka funkcji związanych z pobieraniem aktualnej pogody dla naszej lokalizacji, celowania aparatem dla określenia kąta strzelania, komunikacji z Dropbox etc. Więc jak ktoś się obawia wycieku danych, to niech po prostu zablokuje te dostępy i tyle.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strelok PRO

Post autor: Sebastian »

Wyobrazmy sobie taka hipotetyczna sytuacje.
Mamy dane ze Strieloka. Wiemy duzo o nieswiadomym strzelcu z czego strzela. Dodatkowo wiemy gdzie i kiedy strzela. Nie trzeba duzych umiejetnosci zeby sprawdzic ze jego obecnosc na przestrzeni czasu regularnie pokrywa sie np. z lokalizacja znanych nam obiektow wojskowych. I to bez siegania po dane prywatne . A to nam wystarczy.
I teraz pojawia sie ten numer w przyfrontowej strefie walk. Nie potrzebujemy juz Strieloka. Wystarczy GPS , lub lokalizacja tylko na podstawie stacji bazowych.
Salwa artyleryjska i po ptokach. W Gruzji tak zniszczono kilka kompanii tylko na podstawie zglaszania sie komorek do stacji bazowych.A to nie byly smartfony.

Nie mam IOS-a. Problem w tym ze zablokujesz tylko majac swiadomosc badz podejrzenia ze cos jest nie tak.

Nie pisze ze Strielok to narzedzie wywiadowcze. Uwazam tylko ze zbiera pewne dane ktore moga posluzyc niekoniecznie zgodnie z naszymi zyczeniami. Producent pochodzi z kraju w ktorym sluzby moga byc zywo zainteresowane tym danymi i wykorzystywac je w swoim celu oraz wplywac na producenta do implementowania oczkiwanych przez nie funkcjonalnosci.Zreszta jak widac z innych jego aplikacji jest obeznany z geolokalizacja i trackingiem. Ciekawe polaczenie umiejetnosci.
Aplikacje tego typu wymagaja duzego poziomu zaufania. Jako uzytkownik mamy bardzo ograniczony wplyw na to co i jak robia.
Tylko tyle. Dla 99 % strzelcow (w tym dla mnie ) to zaden problem. Dobrze jednak miec swiadomosc kto siedzi po drugiej stronie druta.
Ostatnio zmieniony 21 marca 2018, 14:56 przez Sebastian, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strelok PRO

Post autor: montrala »

Sebastian pisze:Nie mam IOS-a. Problem w tym ze zablokujesz tylko majac swiadomosc badz podejrzenia ze cos jest nie tak.
W iOS każdą zgodę musisz wyrazić z osobna. System pyta o nią przy pierwszym razie kiedy program sięga po dany zasób (podając krótkie wyjaśnienie). Jeśli odmówisz, to potem możesz przyznać ręcznie przez panel ustawień. Apple jest dość restrykcyjne i sprawdza czy podane powody dostępu zgadzają się z tym co robi kod aplikacji.

U mnie program prosi o dane lokalizacji tylko w czasie działania programu. Powodem ma być obliczanie efektu Coriolisa. Dla dostępu do Aparatu powodem jest pomiar kąta nachylenia.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
just
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 174
Rejestracja: 01 lutego 2011, 23:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strelok PRO

Post autor: just »

U mnie (wersja PRO na IOS) na firewallu, przez który przechodzi cały ruch z sieci, nie widać żadnego ruchu przy uruchamianiu i korzystaniu z programu.

Inna sprawa - trudno mi sobie wyobrazić, bym się wybierał na wojnę z działającym telefonem.
Pardini SP/HP, Glock 42, Glock 19, HK SP5K, HK MR223a3 11", SAKO TRG 22
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strelok PRO

Post autor: montrala »

Powinien być ruch jak pobierasz pogodę z zewnętrznego serwera i przy robieniu backup/restore w sieci. Nie wiem czy nie sięga też po bazę pocisków.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
just
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 174
Rejestracja: 01 lutego 2011, 23:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strelok PRO

Post autor: just »

Wyraziłem się nieprecyzyjnie. Przy wyłączonych uprawnieniach aplikacji do korzystania z GPS, aparatu (i domyślnych ustawieniach) - brak ruchu.

Generalnie na IOS aplikacja niewiele chce - dostęp do GPS (zrozumiałe) i aparatu (nachylenie). Po włączeniu w opcjach WeatherFlow WINDMeter - chce mieć dostęp do mikrofonu.
Pogoda mi się nie aktualizuje, nie wiem dlaczego, nie korzystałem z tego do tej pory.

Nowe siatki na 99% pojawiają wraz z update'ami aplikacji.
Pardini SP/HP, Glock 42, Glock 19, HK SP5K, HK MR223a3 11", SAKO TRG 22
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strelok PRO

Post autor: montrala »

Aktualizację pogody z internetu trzeba wymusić ręcznie. Wchodzisz w pogodę i potem ikona "Meteo" u dołu, po lewej.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strelok PRO

Post autor: krajes86 »

Mimo wszystko Sebastian - szanuję za tą wskazówkę. Wróg nie śpi. Post bardzo wartościowy. Przy pomocy nasłuchu radiowego, BTS ruscy zabili sporo Gruzinów i Ukrów.
Awatar użytkownika
krzysztof ss
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 807
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 19:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Leszno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strelok PRO

Post autor: krzysztof ss »

Myślałem że facebook jest gorszy
Ostatnio zmieniony 21 marca 2018, 19:19 przez krzysztof ss, łącznie zmieniany 1 raz.
Ślepy jak kret
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strelok PRO

Post autor: sql »

Jeśli chodzi o Androida, to również od wersji 6.0 wzwyż aplikacja musi poprosić o uprawnienia przed pierwszym ich użyciem. Poprzedni model uprawnień (deklaracja przed instalacją aplikacji) się nie sprawdził, ponieważ większość firm zaczęło w rozwoju swoich aplikacji żądać coraz to nowych uprawnień i w zasadzie zaintalowawszy kilka lat wcześniej jakąś fajną aplikację (i przyzwyczaiwszy się do niej) musieliśmy się koniec końców godzić na nowe uprawnienia, jeśli chcieliśmy mieć aktualną jej wersję. Od Androida 6.0 uprawnienia deklarowane przed instalacją w zasadzie nie mają żadnej funkcji - użytkownik na wszystko musi się potem zgodzić w trakcie działania aplikacji. Nie zgodzi się na GPS czy ruch do internetu, to aplikacja go nie dostanie.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Strelok PRO

Post autor: Michaus »

just pisze:U mnie (wersja PRO na IOS) na firewallu, przez który przechodzi cały ruch z sieci, nie widać żadnego ruchu przy uruchamianiu i korzystaniu z programu.
just pisze:Przy wyłączonych uprawnieniach aplikacji do korzystania z GPS, aparatu (i domyślnych ustawieniach) - brak ruchu.
Trochę się tego spodziewałem.
Brak blokady uprawnień (czyli błąd ludzki) pozwolił na wyciek danych, które mogły zadecydować o bezpieczeństwie użytkownika aplikacji i jego kompanów.
Głupsze jest tylko publikowanie wpisów na FB, kiedy nie powinno się zdradzać swojej pozycji.
Największym problemem jest chyba możliwość lokalizowania za pomocą BTS'ów. Wiadomo, że nie będą to tak precyzyjne informacje jak pozycja GPS, którą może przesłać Strelok, ale może się okazać wystarczająca.
just pisze:Inna sprawa - trudno mi sobie wyobrazić, bym się wybierał na wojnę z działającym telefonem.
Na takich bez telefonu też są sposoby. Jeśli nie zdradzi Cię łączność, to zawsze można wleźć na minę sygnalizacyjną.
Kopniesz drut i odpalasz racę. Rozwiązanie o tyle lepsze, że zdradza pozycję Twoją i tych, co za Tobą idą. Zwykła mina pozbawi nóg tylko pierwszego zawodnika.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3247
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strelok PRO

Post autor: biper »

Z tego co kojarzę, to w sieciach 4G dokładność namierzania pozycji telefonu to kilka metrów, także wystarczająca. W 3G było to kilkadziesiąt, a 2G kilkaset.
Teraz operatorzy szykują się do wejścia z 5G.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
tribal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 09 grudnia 2009, 14:58
Tematy: 11
Lokalizacja: podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strelok PRO

Post autor: tribal »

takie czasy, sami sobie zakładamy łańcuch na szyję.
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strelok PRO

Post autor: Kraku »

biper pisze:Z tego co kojarzę, to w sieciach 4G dokładność namierzania pozycji telefonu to kilka metrów, także wystarczająca. W 3G było to kilkadziesiąt, a 2G kilkaset.
Teraz operatorzy szykują się do wejścia z 5G.
Nawet i w tzw starym gsm mogło to być kilka metrów pod warunkiem że były 3 bts'y niedaleko, a ukształtowanie terenu nie powoduje odbić fali radiowej. Aktualnie dokładność też nie jest wiele lepsza, jest za to szybsza. Lokalizacja polega na tzw triangulacji i mierzony jest czas jaki po jakim dochodzi odpowiedź telefonu do każdego z BTS. Jeśli jesteś w wygwizdowie a jedyny BTS nie jest za blisko to ściągnie Cię chyba tylko nalot dywanowy :D
Co nie zmienia faktu że podczas działań wojennych z telefonami należy bardzo uważać. Bo na przykład nie jest problemem wystawienie przez wroga dwóch fałszywych BTSów i zgrubne namierzanie telefonów za linią frontu. A to wystarczy np artylerii.
Aby jednak nie offtopować całkowicie to Streloka pro polecam, na pewno przydaje się do znalezienia wstępnych nastaw przy danych warunkach, powiększeniu czy odległości.
Ostatnio zmieniony 22 marca 2018, 08:45 przez Kraku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzysztof ss
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 807
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 19:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Leszno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strelok PRO

Post autor: krzysztof ss »

Panowie, skoro wy tutaj o działaniach wojennych.
To musicie wiedzieć, że jak co do czego dojdzie,
Pierwsze co zrobią i Najszybciej i najłatwiej
To wyłączone zostanie gsm, jedną wtyczką i kraj sparaliżowany
Ślepy jak kret
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”