Pistolet Rex Zero 1

Moderator: Moderatorzy WBP

lezyz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 16 grudnia 2017, 21:24
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: lezyz »

Według strony różnią się tylko wymiarami.

"""
All three variants have identical controls and internal construction but differ in external dimensions, barrel length and magazine capacity. Different sizes and additional accessories will fit the needs of police, law enforcement agencies, armed forces and civilian users, be it as a primary defensive sidearm, a concealed carry pistol or a sporting pistol.
"""
modelonh
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 20 lutego 2018, 21:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: modelonh »

RKjordi85 pisze:Witam mam pytanie odnosnie wariantow rexa jakie sa roznice 1/1s/1t czy sa np inne spusty czy tylko wizualne
z tego co wiem, to tactical ma różnice tylko zewnętrzne - podwyższone przyrządy, gwint do tłumika/kompensatora oraz możliwość zamontowania optyki na zamku
SatoTadanobu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 20 stycznia 2018, 15:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: SatoTadanobu »

@MarcinKr
Upłynęło już sporo czasu od kiedy chwaliłeś się, że "puściłeś" 20 paczek. Jak to wygląda dziś? Szczególnie interesuje mnie czy nie widać zużycia na aluminiowych prowadnicach, w dalszej kolejności na innych elementach.
Ostatnio zmieniony 27 czerwca 2018, 13:18 przez SatoTadanobu, łącznie zmieniany 1 raz.
kedlaw0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 19 stycznia 2018, 20:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: kedlaw0 »

ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 280
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: ubejane »

kedlaw0 pisze:A to niespodzianka :

https://www.milmag.pl/news/view?news_id=1143
Co teraz ło boże!
haha
SP7MM
claw99
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 14 grudnia 2015, 22:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: claw99 »

Pierwsze co się ciśnie to 1515 w stosunku do półkowej detalicznej 3000.

Podobają mi się SIG-i czysto wizualnie. Tylko dlatego się nim interesowałem. Wrodzone sknerstwo nie pozwala mi jednak dać
3 tys za coś co w USA mają w detalu za 550-600 USD. A tu jeszcze kwiatek z 1000 sztuk za 1515 z gwarancją na 13 lat i dostawcy dalej się opłaca.

To tylko tyle w temacie luźnych przemyśleń na temat prawdziwej wartości.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1939
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: Dexter »

Prawdziwa wartość na rynku cywilnym, przy sprzedaży detalicznej wynosi dokładnie tyle, za ile one chodzą na rynku cywilnym, w detalu. Czyli w Polsce- około 3k. Zamów 1000 sztuk to też dostaniesz lepszą cenę. Chyba nie trzeba tego tłumaczyć? Wartość to nie to samo co koszt!
Awatar użytkownika
marizy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 184
Rejestracja: 09 marca 2016, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: marizy »

A jednak boli jak w Polsce musimy płacić za tę samą broń (nie tylko za REXa) 40%-60% więcej niż w USA :cry:
Zajrzyj na mój kanał o broni palnej https://www.youtube.com/channel/UCgaMzM ... JGEzfUTL7w
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3222
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: biper »

XDm'y kosztują podobnie, a był nawet czas (przy wyższym kursie $), że u nas były sporo tańsze.
Teraz XDm'y w ciągu 2 lat u nas nieco podrożały, a dolar spadł, więc cena porównywalna.
Fakt, tam dorzucają więcej akcesoriów (ale marnej jakości i nawet u nas tanich).

Także jak widać można..
Ostatnio zmieniony 25 lipca 2018, 12:14 przez biper, łącznie zmieniany 1 raz.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: SpaceDog »

marizy pisze:A jednak boli jak w Polsce musimy płacić za tę samą broń (nie tylko za REXa) 40%-60% więcej niż w USA :cry:
A głosować byłeś? :027:
Trzeba było głosować na takich, co zniosą 23% podatku Vat... (że o kosztach transportu i licencji eksportowej nie wspomnę...)
Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: REMOV »

claw99 pisze:Wrodzone sknerstwo nie pozwala mi jednak dać 3 tys za coś co w USA mają w detalu za 550-600 USD.
Zdajesz sobie sprawę, że nie mieszkasz w USA tylko na innym kontynencie? Bo to zdanie powyżej jest mocno zabawne. Co z tego, jaka jest cena danego towaru w Stanach? I dlaczego akurat tam, a nie powiedzmy w Brazylii? Albo Pakistanie? Albo u handlarza w Somalii? Jest jakieś wytłumaczenie mające choćby trochę znamiona logiki? ;-)
Ostatnio zmieniony 25 lipca 2018, 13:22 przez REMOV, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: montrala »

Ciekawe że Glock i P99... nie spełniają warunków przetargu, bo nie posiadają szyny standardu MIL-STD-1913/Picatinny. Owszem, maja szyny na których da się zamocować akcesoria stworzone dla tego standardu, ale sama szyna nie jest zgodna ze standardem (w każdym razie ja bym wniósł odwołanie do KIO w tej kwestii). A ta w Rex Zero jak najbardziej jest. W Canik TP9 też. I w Walther PPQ, ale ten nie był oferowany.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: REMOV »

montrala pisze:Ciekawe że Glock i P99... nie spełniają warunków przetargu, bo nie posiadają szyny standardu MIL-STD-1913/Picatinny.
Fabryka Broni twierdzi jednak, że wytwarzany w Radomiu pistolet P99AS jest wyposażony w "szynę Picatinny". Co do G17 Gen 3, to zgoda.

PS. O ile sobie dobrze przypominam, uznawałeś autorytet FB w przypadku nazwy pewnego urządzenia kupowanego w jednym z postępowań, to jak będzie teraz? ;-)
claw99
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 14 grudnia 2015, 22:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: claw99 »

Przepraszam, zdaję sobie sprawę, że dyskusje o pieniądzach zawsze wywołują emocje.
Dla mnie akurat wartość i koszt są tożsame. Lubię myśleć że przedmiot, który posiadam pochłonął ileś tam materiałów, ileś tam energii do wytworzenia, ludzkiej pracy itp. Powstał i jest. Skoro powstał w jednej fabryce to jest to jeden i ten sam przedmiot, tylko zawędrował w różne zakątki świata.

I teraz:

Chcąc go nabyć robię krótki risercz, porównuję ceny w sklepach, jeżeli mniej więcej trzymają jeden poziom to uznaję że jest to cena rynkowa.

Określenie "po ile chodzą na rynku cywilnym" w odniesieniu do polskiego rynku jest śmieszne. Ile jest REXa w rękach polskich cywili? Kilkanaście? Kilkadziesiąt?

Argument "zamów 1000 będziesz miał cenę 1500" jest też niepoważny. Świadczy tylko o tym że sprzedawca sprzedając za 1500 nie dokłada do interesu. Kupując za 3000 czułbym się jak napalony frajer. Ale to ja. Nie chcę oceniać szczęśliwych posiadaczy. Czasem emocje towarzyszące nowej zabawce są silne. Rozumiem to. I gratuluję nabytku.

Mając te wszystkie informacje ja się na niego nie zdecyduję. Zdaję sobie sprawę że na rynku zachodzi szereg zjawisk których nie rozumiem, nie zrozumiem i dlatego jest jak jest. A skoro nie zrozumiem to nie zaprzątam sobie nimi głowy i wybieram coś mniej skomplikowanego.
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: blair7 »

Lekko przesadzasz, jakim autem jeździsz? Jeśli którymś z popularnych kompaktów, to wywal go już teraz na złom bo zostałeś napalonym frajerem, który kupił ten samochód 30% drożej niż jakaś tam firma, która jednorazowo zakupiła (wzięła w leasing, czyli jeszcze więcej zaoszczędziła) 100 samochodów.
Albo buty w których chodzisz, sklep w którym je kupiłeś ma je w zakupie połowę taniej - to się nazywa rynek detaliczny, a Ty jesteś detalistą
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”