Pistolet Rex Zero 1

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: MarcinKr »

@Ghostdog
Tak, cena to 3000 PLN. Porównujesz je jednak do wyrobów niemieckich i amerykańskich gdzie koszty pracy są "nieco" wyższe. CZ Shadow, również all-metal kosztuje 3000 PLN, wersje "służbowe" CZ 75 nawet taniej. Patrząc na tańsze kraje - Norinco NP22 - 2000 PLN - to również kopia SIG'a.
Awatar użytkownika
CATZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 17:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: CATZ »

Rex jest produktem tanim. Na rynku w tej cenie ze szkieletem metalowym jest maly wybor, taniej tylko norinco. Produkt szwajcarski, niemiecki, kosztuje wiecej, bo placisz za jakosc i marke. Podobnie jest z innymi produktami na rynku, a na marke nie pracuje sie dwa lata jak w przypadku Rexa.
Nie rozsmieszaj mnie z ta powtarzalnoscia, maszyny tez sie myla, a caly proces trzeba kontrolowac i w tym tkwi probem. Trzeba sie na tym znac i miec od tego ludzi, ktorzy naprawde wiedza jak produkowac bron, a jaka bron jeszcze produkuje Arex ? chyba nie musze pisac ;) . A ten ladny film z hali produkcyjnych widzialem juz u roznych producentow i znowu nie sugerowalbym sie samymi maszynami tylko ludzmi ktorzy je obsluguja, z doswiadczeniem ludzkim nie wygrasz, maszyny ulatwiaja i przyspieszaja prace i bez nich nie ma mozliwosci produkcji wiekszych partii.

Nizej zamieszczam zdjecia super najlepszego i najdrozszego pistoletu :) Polecam tez super obsluge klienta firmy Arex, ktora krotko mowiac ma klienta gdzies. Klient kupil to niech klient sie martwi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2017, 18:50 przez CATZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
CATZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 17:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: CATZ »

Mowiac o szkieletach metalowych mialem na mysli oczywiscie klony SIGa. CZ pomijam, bo to inna konstrukcja.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: MarcinKr »

Produkt szwajcarski czy niemiecki kosztuje więcej, bo płacisz głownie za wyższe zarobki pracowników i obciążenia podatkowe. Oczywiście masz rację, że znaczek też swoje kosztuje.
I zapewne znasz ludzi z Arex'a i wiesz, że to papraki co maszyny nie umieją obsłużyć, a w Sauerze sami eksperci - też twoi znajomi, bo chyba musisz ich znać żeby móc porównać do Słoweńców - nie śmiem nawet przypuszczać, że piszesz co ci ślina na język (palec) przyniesie.

A w czym konstrukcja CZ 75 jest na tyle różna, ze uzasadnia dwukrotnie wyższą cenę P226 i nie można porównać tych pistoletów pod kątem kosztów produkcji?

To jak tak internetowo zdjęcia wklejamy, to wystarczy wydać 2,5x tyle - 8000 PLN, żeby otrzymać to:
https://gunpowdermeditation.com/2017/04 ... ao-legion/

Darmowy safety feature pozwalający strzelać z włączonym bezpiecznikiem też zapewne jest rozwiązaniem przemyślanym przez doświadczonych inżynierów (a może zaimplementowanym - bo chyba nie wychwyconym - na etapie kontroli jakości):
https://gunpowdermeditation.com/2016/12 ... ety-issue/

Dość głupot kolego. Chcesz oglądnąć, przetestować na dowolnej ilości amunicji - zapraszam. Poznaj, potem oceń. Chcesz sobie wklejać zdjęcia z internetu - znajdziesz je dla każdego modelu broni, więc szkoda twojego i mojego czasu.
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2017, 20:31 przez MarcinKr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
CATZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 17:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: CATZ »

Zdjęcia sa mojego autorstwa i nie znajdziesz ich w internecie. Widzę, ze mam do czynienia z najmądrzejszym z całej wsi, który jedyne co potrafi to sie wywyższać i nie dopuszcza innych do własnego zdania, które może sie różnic. Nie chce mi sie tracić czasu na dyskusje z tobą. Wnioski niech wyciągną inni. Po to jest forum. I nie chce mi sie już porównywać skody do mercedesa, bo i tak nie zrozumiesz. Do tego wychwalasz firmę bez doświadczenia w produkcji broni. Bez sensu ta cała dyskusja. Założę sie, ze różnicy w CZ i Sphinxie tez nie widzisz.
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2017, 22:22 przez CATZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: MarcinKr »

Jak widać każdemu producentowi zdarzają się wpadki, które nie powinny mieć miejsca.
Reklamowałeś w sklepie? Wymienili jako gwarant?
Awatar użytkownika
CATZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 17:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: CATZ »

Pistolet który kupiłem był jednym z pierwszych rexow w Polsce. Niestety miał niski numer z drugiej setki, co moim zdaniem wcale nie usprawiedliwia Arexa w kontroli jakości. Możliwe, ze trafiłem felerny egzemplarz, a reszta jest Ok, ale zraziłem sie najbardziej do obsługi klienta Arexa, która nie widziała problemu, no bo przecież produkujemy pistolet idealny, co widać na filmikach na YT.
Oczywiście pistolet był na gwarancji. Przebieg koło 2 tys niestety mu zaszkodził. Sklep przyjął go do siebie, po prawie pol roku zaproponowano mi zwrot pieniędzy. I tak krótko, bo sprawę załatwiałem bezpośrednio z dystrybutorem, który niestety serwisu nie ma, a wadliwy egzemplarz miał zostać odesłany i znowu bym czekał. Dogadałem sie w bardzo kulturalny sposób na zwrot pieniędzy, wiec dystrybutor zachował sie w porządku. Moim zdaniem wszystko trwało za długo. Oczywiście miło dostać zwrot, ale niesmak do firmy Arex pozostał. Może i sa zadowoleni użytkownicy, ale trafi sie jeden gorszy Rex i co ? Kolejny ma czekać pol roku aż firma Arex łaskawie rozpatrzy reklamacje, bo nie ma części zamiennych ? Życzę każdemu dużego bezawaryjnego przebiegu, ale warto myśleć przyszłościowo i uczyć sie na błędach innych.
Ostatnio zmieniony 10 sierpnia 2017, 00:26 przez CATZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Logos82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 10 października 2016, 18:57
Tematy: 2
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: Logos82 »

No i mamy nowosc 8-)

Rex Alpha


https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 7957237846

Wstępnie 1000$
Ostatnio zmieniony 28 sierpnia 2017, 18:27 przez Logos82, łącznie zmieniany 1 raz.
Lewcio
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 15 października 2017, 00:57
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: Lewcio »

Witam wszystkich, chciałbym się poradzić odnośnie zakupu, co polecacie bo jest dylemat sprawdzone Jericho 941 czy Rex 01.
Awatar użytkownika
CATZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 17:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: CATZ »

Lewcio pisze:Witam wszystkich, chciałbym się poradzić odnośnie zakupu, co polecacie bo jest dylemat sprawdzone Jericho 941 czy Rex 01.

Rexa nie polecam. Jest mocno przereklamowany. Jest sporo lepszej broni na rynku.
Wilczurek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwietnia 2011, 04:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: Wilczurek »

Mam oba.

Jericho 941 (w pełni metalowego) i Rexa Zero 1S.

Z Jericho fajnie się strzela statycznie do tarczy, na spokojnie (bo ciężkawy), ale już nieco gorzej go nosić u pasa (bo znowu ciężkawy). Czyli kapitalny pistolet na strzelnicę gdzie po każdym magazynku można go sobie położyć na stoliku przed sobą.

Rex dla mnie to pistolet dla tych którzy marzą o nowym SIGu, ale ich tylko stać na używanego. Poza tym zupełnie przeciętny, aczkolwiek wyprodukowany wyśmienicie, pistolet z korzeniami z lat 80-tych.

Poza tym to ani jeden ani drugi nie podpasował mi na tyle abym je wziął na strzelnicę więcej niż dwa albo trzy razy.
Lewcio
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 15 października 2017, 00:57
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: Lewcio »

Dzięki za info, myślę bardziej o wersji PSL czyli polimerowej, znacznie lżejszej. Dlaczego uważasz że Rex 0 1 jest przeciętny, wydaje mi się dość dopracowany, widziałem film, 1000 strzałów, zero zacięcia...
Wilczurek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwietnia 2011, 04:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: Wilczurek »

Lewcio pisze:Dlaczego uważasz że Rex 0 1 jest przeciętny, wydaje mi się dość dopracowany, widziałem film, 1000 strzałów, zero zacięcia...
W tej grupie cenowej powinno się już wymagać aby broń chodziła bez zacięć.

A co do przeciętności... Wydaje mi się że kopiowanie, aczkolwiek udanego i sprawdzonego, systemu SIGa sprzed 35 lat nie jest szczytem inżynieryjnym czy też technologicznym. Bardziej jest to pójściem na łatwiznę. (Czyli inaczej, zabierają Chińczykom chlebek).

Co dalej nie znaczy że nie jest to dobry pistolet. Tyle że nie widzę powodu aby paść przed nim na kolana.
Lewcio
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 15 października 2017, 00:57
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: Lewcio »

Ale daj konkrety co jest z tymi sprzęt ami nie tak, nie celne, grzeją się, za ciężki.... konkretnie, bo to że coś się kopiuje to nie argument...
Magnes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 14 października 2015, 17:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: Magnes »

Wilczurek pisze:
Lewcio pisze:Dlaczego uważasz że Rex 0 1 jest przeciętny, wydaje mi się dość dopracowany, widziałem film, 1000 strzałów, zero zacięcia...
W tej grupie cenowej powinno się już wymagać aby broń chodziła bez zacięć.

A co do przeciętności... Wydaje mi się że kopiowanie, aczkolwiek udanego i sprawdzonego, systemu SIGa sprzed 35 lat nie jest szczytem inżynieryjnym czy też technologicznym. Bardziej jest to pójściem na łatwiznę. (Czyli inaczej, zabierają Chińczykom chlebek).

Co dalej nie znaczy że nie jest to dobry pistolet. Tyle że nie widzę powodu aby paść przed nim na kolana.
Ale co konkretnie jest skopiowane z Siga ? dźwignia zrzutu zamka która jest jednocześnie zwalniaczem kurka ? ,bezpiecznik działający na kurek napięty ?. Sig ma te rozwiązania całkowicie inne więc nie można mówić o kopii no chyba że Kierujesz się wyglądem zewnętrznym ale idąc takim tokiem myślenia to wszystkie polimerowe pistolety bez kurka to "Glocki" ;laughing:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”