Pistolet Rex Zero 1

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: Twilight7 »

Strzelałem z CZ P10C, CZ 75 (nie omega), HK USP i SIG P226 (z jego klona "Rex" nie strzelałem).
CZ ty bardzo dobrze mi leżą ( może prócz P-09 ).
Awatar użytkownika
CATZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 17:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: CATZ »

MarcinKr pisze:Twilight że zapytam - strzelałeś z niego, czy to tylko takie luźne przemyślenia?
Ja tez myślę, CZ to bezpieczny wybór, aczkolwiek spust omega to jakieś nieporozumienie jak dla mnie.
Ale CZ robisz pod siebie, sa części i serwis. A co masz do rexa ? Zestaw sprężyn za 12 euro ? Spust w CZ można zrobić i mamy ładna bazę do dalszych modyfikacji za niższa cene od rexa.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: MarcinKr »

Ja też mam cz (shadow2) i bardzo go sobie chwalę. Nie grzebalem, bo na razie w konfiguracji fabrycznej jest dużo lepszy niż ja.
Chodzi mi o to, że wydawanie wyroku o wartości pistoletu bez wystrzelenia choćby jednego naboju jest faktycznie jak tu kolega powyżej napisał pier...m.
Jak dla mnie ilość części aftermarketowych nie jest wyznacznikiem ani jakosci, ani użyteczności broni. Nie jest mi potrzebny wybór 40 rodzajów sprężyn jeśli ta firmowa jest zwyczajnie dobra i wystarczajca. Może do pistoletu sportowego ma to jakiś sens, ale do siga czy rex'a? Nawet smialbym twierdzić, że np. powszechna tutaj opinia kup Glocka i wymień w nim spust świadczy o tym, że ten spust jest po prostu kiepski w wersji fabrycznej. I brak takiej opcji do innej broni nie musi świadczyć o tym, że jest to konstrukcja nieudana tylko wręcz przeciwnie. Oczywiście do Glocka nic nie mam - bron dobra i taniavi zapewne dlatego popularna.
Ostatnio zmieniony 17 października 2017, 18:10 przez MarcinKr, łącznie zmieniany 1 raz.
gracjan_m
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 01 stycznia 2016, 20:46
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: gracjan_m »

A może poprostu nie każdy chce jeździć Passatem (CZ). Może komuś niezależy na pierdyliardach sprężynek tylko wystarczy mu pistolet fabryczny żeby czasami popykać a pistolet ma się poprostu podobać. Na początek trzebaby określić do czego ta broń i dopiero zaczynać dyskusje czy warto czy nie. Dla jednych warto dla innych nie. A minusem Rexa może być serwis a poza tym nie widze minusów i sam się zastanawiam. A co do pistoletów HK to cena ich magazynków to jest dopiero nieporozumienie, ze złota są czy co?
Awatar użytkownika
CATZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 17:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: CATZ »

gracjan_m pisze:A może poprostu nie każdy chce jeździć Passatem (CZ). Może komuś niezależy na pierdyliardach sprężynek tylko wystarczy mu pistolet fabryczny żeby czasami popykać a pistolet ma się poprostu podobać. Na początek trzebaby określić do czego ta broń i dopiero zaczynać dyskusje czy warto czy nie. Dla jednych warto dla innych nie. A minusem Rexa może być serwis a poza tym nie widze minusów i sam się zastanawiam. A co do pistoletów HK to cena ich magazynków to jest dopiero nieporozumienie, ze złota są czy co?

Nie widzisz minusów, bo może z niego nie strzelałeś, a bron jak sam napisałeś ma sie tylko podobać. Moje zdanie jest zupełnie inne. Bron musi być niezawodna i funkcjonalna. Jeśli ma sie tylko podobać to nie warto w ogóle zaczynać dyskusji o wadach i zaletach rexa, każdemu podoba sie co innego a rynek jest spory, jeden woli passata CZ a inny nowa niesprawdzona markę i bedzie czekał miesiącami na naprawę jak cos mu sie popsuje. Właśnie taka jest zaleta popularnej broni do której jest duży wybor części zamiennych.
Ostatnio zmieniony 17 października 2017, 22:55 przez CATZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: MarcinKr »

Łatwy i szybki dostęp do części zamiennych jest niewątpliwą zaletą. I tu chyba nie ma co dywagować, że takiego w przypadku rex'a na razie nie ma. Myślę, że jest to jeden z czynników, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie.

Co do samego pistoletu to jest dość celny, mój jest bardzo dobrze wykonany, nic mu nie dolega od roku strzelania, oznak zużycia nie widać (poza tymi oczywistymi). Spust jest naprawdę dobry, choć w DA jest Ciezki przez duże C. Jeśli miałbym kupić jako sportowca to zdecydowanie lepsza będzie shadow1. Poza tym to dobry i porządny sprzęt.

Jeśli kiedyś się zepsuje lub zardzewieje to pewnie zmienię zdanie o czym też tutaj napiszę.
pliczner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 13 kwietnia 2017, 21:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: pliczner »

Jakiś czas temu, kupiłem zestaw sprężyn DPM do Rexa. Mam też sprężyny z Polenar Tactical. Na DPM strzela się jeszcze lepiej. I zdecydowanie polecam okładziny Hogue G10.
pliczner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 13 kwietnia 2017, 21:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: pliczner »

Fajny filmik z fabryki AREX'a.

Awatar użytkownika
Lut3k
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 15 grudnia 2016, 14:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: Lut3k »

Witam,
Chodzi mi po głowie zakup tego cacka, jednak strasznie biednie u nas z opiniami na jego temat.
Czy użytkownicy mogą się podzielić swoimi opiniami.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Logos82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 10 października 2016, 18:57
Tematy: 2
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: Logos82 »

Lut3k pisze:Witam,
Chodzi mi po głowie zakup tego cacka, jednak strasznie biednie u nas z opiniami na jego temat.
Czy użytkownicy mogą się podzielić swoimi opiniami.
Pozdrawiam
Przeczytaj ten wątek a trochę informacji znajdziesz. Pistolet jest bardzo przyjemny (I ładny), jest bardzo celny jak na pistolet bojowy, dobrze leży w dłoni choć ciężko bez zmiany chwytu wyciągnąć magazynek (ja robiłem to palcem serdecznym silnej reki).
Ogólnie mimo że bardzo chce to mieć nie zdecydowałem się na razie na zakup ponieważ mam ważniejsze cele na liscie ale i tak pewnie zagości w mojej szafie.
Awatar użytkownika
CATZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 17:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: CATZ »

Lut3k pisze:Witam,
Chodzi mi po głowie zakup tego cacka, jednak strasznie biednie u nas z opiniami na jego temat.
Czy użytkownicy mogą się podzielić swoimi opiniami.
Pozdrawiam

Przeczytaj cały wątek i wyciągnij wnioski sam. Akurat ja miałem zle doświadczenia z Rexem, a serwisu w Polsce brak. W fabryce mnie zbyli i nie było odzewu ani checi pomocy. Moim zdaniem warto iść w sprawdzone konstrukcje jeśli to ma być bron w ciągłej eksploatacji.
pliczner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 13 kwietnia 2017, 21:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: pliczner »

Lut3k pisze:Witam,
Chodzi mi po głowie zakup tego cacka, jednak strasznie biednie u nas z opiniami na jego temat.
Czy użytkownicy mogą się podzielić swoimi opiniami.
Pozdrawiam
Mam i używam. Nie mogę złego słowa o nim powiedzieć. No ewentualnie dla niektórych wadą może być fakt, że chwyt jest dosyć tęgi. Dłonie w rozmiarze 10 nie są w stanie kciukiem zwolnić magazynka. Przymierz się do niego.

W swoim zmieniłem okładziny, sprężyny i przyrządy na światłowodowe. Jeszcze przyjemniej się z niego strzela.
lezyz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 16 grudnia 2017, 21:24
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: lezyz »

Cześć,
Szukam kydexowej kabury IWB do wersji standard. Niestety nie bardzo mogę podjechać na przymiarki poza Wielkopolskę. Znacie kogoś w kraju kto ma doświadczenie z tą bronią?

Znalazłem w USA kabury kydexowe do Rexa (http://renaissancefirearms.com), ale odstrasza mnie czas oczekiwania :-?
modelonh
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 20 lutego 2018, 21:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: modelonh »

Cześć,
ja zamówiłem kaburę do arexa w juesej u Alien Gear Holsters

http://aliengearholsters.com/arex-rex-z ... lster.html

Mają w ofercie też warianty IWB
Paczka przyszła dokładnie 14-tego dnia od założenia zamówienia i opłacenia go, koszt przesyłki USPS do PL to 16.50$.
Dobra kabura, niezłe możliwości konfigurowania.
RKjordi85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 08 sierpnia 2016, 16:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: RKjordi85 »

Witam mam pytanie odnosnie wariantow rexa jakie sa roznice 1/1s/1t czy sa np inne spusty czy tylko wizualne
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”