Kursy instruktorskie - opinie

Moderator: Moderatorzy WBP

tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: tomekwroclawski »

Onegdaj zasada była następująca - minimum bodaj III kl. mistrzowska w dyscyplinie sportowej,

potem ktoś sobie jakoś tak inaczej te przepisy przetłumaczył i furtka się otworzyła,

a potem przyszedł p. Gowin i mówiąc szczerze powiedział głośno to, co też myślę : zlikwidować uprawnienia, przenieść ciężar weryfikacji na stowarzyszenia, organizacje, samorządy itp., świetnym przykładem niech będzie PZN, który szkoli i udziela stosownego namaszczenia instruktorom narciarstwa,

a co do jakości szkolenia najlepiej ocenią ją sami zainteresowani, głosując nogami

kurs instruktorów od początku pomyślany był pod kątek nauki podstaw strzelania, rys ogólny metodyki, dyscypliny, elementy treningu strzeleckiego, akurat w sam raz na prowadzenie kółka LOK w szkole,

wszelkie "wkładki" , "kursy strzelania bojowego" itp., itd. to były wyłącznie wolne inicjatywy firm organizujących te kursy, warte tyle co papier, na którym owa "wkładka" była drukowana, święta była czerwona książeczka, wydawana przez Ministerstwo Sportu i Rekreacji

jakość kursu - osobiście uważam, że było warto, dużo się nauczyłem, sporo się rozjaśniło w głowie, ale ... za skarby świata nie uważam się za instruktora, co najwyżej mogę stwierdzić, iż teraz mam szansę, z podstawową wiedzą wyniesioną z kursu zostać czeladnikiem u kogoś, kto podzieli się ze mną swoim doświadczeniem i wiedzą

plus jeszcze jedno - własne doświadczenie w danej konkurencji strzeleckiej plus parę lat pracy z mniej lub więcej uzdolnionymi zawodnikami, włącznie z zawodami, zgrupowaniami, cyklem przygotowań przed zawodami, oceną wyników zawodów, itp., itd. a może wówczas coś tam się w głowie zacznie kluć i będzie można powiedzieć, że ma się jakie takie pojęcie o "byciu instruktorem"

a te wasze słodkie pie .... nie ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing:
Awatar użytkownika
Belze
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 01 marca 2011, 18:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Wieruszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: Belze »

Dokładnie Tomek. Ja od 10 lat trenuje leżaka amatorsko i troche teraz pistolet. Mozna powiedzieć że strzelanie statyczne do tarczy.
O bojowym nawet nie myślę bo nie miałbym czasu wszystko trenować na jakimś równym i w miarę dobrym poziomie.


Znajomy jest instruktorem od kilku tygodni ale posiada niesamowitą wiedzę na temat strzelania dynamicznego oraz budowy broni.
A przy okazji wplata ciekawe historie w to co mówi.

Ale tyle różnych szkoleń już ukończył ze lepiej e zaliczać kosztów. Porostu czlowiek uczy się całe życie ale najpierw wiedza a później instruktor ;)
Tak powinno być.
Baikał Record 0.308, CZ Shadow 2 9x19, KK150, Anschutz 54 Super Match 0.22, Keppeler 0.22, Anschutz 1807
sebsaa1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 07 września 2014, 10:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: sebsaa1 »

@tomekwrocławski chyba Ci się pomyliło bycie instruktorem od bycia trenerem.

Gwoli ścisłości:

Instruktor: osoba udzielająca innym fachowych wskazówek i porad, jak właściwie wykonywać jakąś czynność lub uprawiać jakąś działalność.

Trener: osoba zajmująca się przygotowaniem fizycznym i psychicznym swoich podopiecznych (najczęściej grupy) w wielu dziedzinach życia, m.in. sportu. Najczęściej wyspecjalizowany jest w jednej, konkretnej dyscyplinie (np. piłka nożna, koszykówka czy gimnastyka). Jego zadaniem jest umotywowywanie i wyszkolenie osób, z którymi pracuje.

Mówisz, ze nie czujesz się osobą, która mogłaby udzielać innym wskazówek i porad jak fachowo wykonywać jakąś czynność lub uprawiać jakąś działalność? Przecież to właśnie robisz w swoich postach tu na forum. :) Papier "ministerialny" instruktora był tylko przepustką do prowadzenia zajęć w ramach PZSS. Nikt tu nie mówił o trenowaniu ponieważ trener to ktoś więcej niż instruktor.
G17, G19, AR15, AKMŁ, 12ga, 0.357
Heniek75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 154
Rejestracja: 18 marca 2015, 07:19
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: Heniek75 »

A najgorsze jest to ze tych pseudo instruktorów to mnoży sie teraz jak grzybów po deszczu. niektórzy to maja nawet parcie na szkło i instruują np o bojowym przeładowaniu strzelby....
w mnie dobry instruktor strzelectwa bojowego to facet po przejściach operacyjnych we współczesnych konfliktach który ma na rozkładzie parę dusz który przeżył i doświadczył sytuacje które mogą sie potencjalnie zdarzyć.
ale niestety jest ich mało bo większość przezywa zespól stresu pourazowego,
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: tomekwroclawski »

Po raz kolejny mój post zniknął w cudowny sposób z tego forum.

Ktoś ma jakieś sensowne wytłumaczenie ?

Ale dla dobra ogółu powtórzę co napisałem

" koledzy WIELKI SZACUN "

Dawno sie tak nie uśmiałem

Dobrze ze prostata na miejscu :roll:
nyga
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 06 lipca 2016, 22:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: nyga »

Witam Panowie
czy jest jeszcze ktoś kto brał udział w kursie instruktora strzelectwa sportowego lub instruktora strzelectwa, możecie polecić jakąś firmę ?
jezeli wszystko co na forum jest kryptoreklamom to proszę na priva,
pozdrawiam
tom_23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 02 stycznia 2015, 01:39
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: tom_23 »

Wracając do pytania Voya, dla zwykłego "strzelacza", wystarczy zrobić kurs na prowadzącego a zaoszczędzoną kasę przeznaczyć na amunicję i jak najwięcej strzelać. Lepiej spędzić kilkadziesiąt godzin na strzelnicy z doświadczonymi kolegami, niż kilka godzin na kursie. A jak ktoś potrzebuje być szkolonym przez profesjonalistów, może się zapisać do klubu, który ma trenerów/instruktorów na etatach.
bardzoprzyjazny
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2017, 13:27
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: bardzoprzyjazny »

Firma Incolt Euro Szkolenia Specjalistyczne - najgorsza firma z jaką miałem do czynienia. Właścicielka nierzetelna oszustka, która wyłudza pieniądze i oświadczenia o wyrażaniu zgody na wykorzystywanie wizerunku uczestników kursu. W trakcie trwania kursu podnosi jego cene. Tak bylo z pierwsza pomoca ktora miala kosztowac 400 zl nagle przy wydaniu dokumentow uslyszalem, ze podniesli jej cene, wiec ona tez musi ja podniesc o 50 zl. Inaczej nie wyda dokumentow. Dokumenty Instruktora Sportu Strzeleckiego byly w PZSS od dwoch miesiec, a ona wyjechala sobie na wczasy nie wydajac ludziom dokumentu. Zabronila PZSS wydawac dokument bez jej zgody, gdzie PZSS tez sie przy tym osmieszyl. Kobeita klamala na każdym kroku, że ma dużo pracy, że nie ogarnia, że nie jest wstanie wszystkich dokumentów wydać. Po ukonczeniu kursu mowila, ze dokumenty beda po 2ch tygodnia okazalo sie, ze byly po ponad dwoch miesiacach! Obiecywala za oplacenie calowsci legitymacje bojowa, pozniej pokrecila, ze bojowa to jednak prowadzacy strzelanie i na koncu okazalo sie, ze jedni za lekarza placili 100 zl inni 50 zl a cene byly rozne. Ludzie ktorzy brali caly pakiet kursów, prowadzący, inbstruktora, sedzia, pierwsza pomoc okazalo sie ze roznica cenowa byla okolo 500-700 zl. Gdzie każda z osób mundurowych miala zniżkę 200 zł. Szczerze odradzam ludziom tą firmę i te szkolenia. Właścicielka nastawiona jest tylko na kasę. Jak juz ja dostanie to ma klienta w du*** nie liczy się dna niej nikt. Pradowpodobnie zgubila legitymacje czesci ludzi to mowila, ze do drukarni dostalo sie CBA, kto dzwonil otrzymywal inna informację. Szczerze ceny są na maxa zawyżone o 100-200% w tym co mozna zrobic w innych firmach. Zdecydowanie odradzam!!!!
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3000
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: strk »

Czyli co, zarejestrowałeś się tutaj godzinę temu i pierwszy post to paszkwil?

Może czas wracać na lekcje, dzwonek już był.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
Awatar użytkownika
Tomek1976
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 21 kwietnia 2015, 17:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: Tomek1976 »

Robiłem kurs instruktorski i kurs prowadzącego strzelanie stosunkowo niedawno w firmie Incolt. Pozwolę sobie nie zgodzić się z moim przedmówcą. Mam pozytywne wrażenia po odbytym kursie. Cena - była niezmienna od samego początku ( prawdą jest 200 złotowy rabat dla funkcjuszy służb mundurowych). Same zajęcia były prowadzone m.in. przez Panów: Kulmatyckiego, W.Płecha, A. Kamińskiego. Wysoki poziom wiedzy praktycznej prezentowali także panowie zajmujący się pomocą przedmedyczną. Gdybym miał do czegoś się przyczepić , to może jedynie blok poświęcony medycznym aspektom strzelectwa (interpretacja wydruku elektrokardiogramu jakoś średnio mnie interesowała :) ). Kwestia wydawania legitymacji - prowadzący strzelanie - praktycznie bezpośrednio po zakończeniu kursu, instruktor - około 5-6 tygodni po zakończeniu. Nie wiem zatem, gdzie tu dopatrywać się "zgrzytów".
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: franek »

Tomek1976 pisze: Kwestia wydawania legitymacji - prowadzący strzelanie - praktycznie bezpośrednio po zakończeniu kursu, instruktor - około 5-6 tygodni po zakończeniu. Nie wiem zatem, gdzie tu dopatrywać się "zgrzytów".
Kto wydaje legitymacje instruktorskie? Czyżby PZSS?
To 5-6 tygodni to jest super-blitz. Przypominam, że niektóry nie mają jeszcze wydanych licencji, patentów, a sędziowie klasy innej niż państwowa czy I też jeszcze bez legitymacji chadzają.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
Tomek1976
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 21 kwietnia 2015, 17:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: Tomek1976 »

Tak, PZSS. Wiem, jak długo oczekują moi koledzy na patenty i licencje. Dlatego też zdaję sobie sprawę, że 6 tygodni oczekiwania na legitymację instr. wydaną przez PZSS, to ekspresowe tempo :)
bardzoprzyjazny
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2017, 13:27
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: bardzoprzyjazny »

Tomek1976 pisze:Robiłem kurs instruktorski i kurs prowadzącego strzelanie stosunkowo niedawno w firmie Incolt. Pozwolę sobie nie zgodzić się z moim przedmówcą. Mam pozytywne wrażenia po odbytym kursie. Cena - była niezmienna od samego początku ( prawdą jest 200 złotowy rabat dla funkcjuszy służb mundurowych). Same zajęcia były prowadzone m.in. przez Panów: Kulmatyckiego, W.Płecha, A. Kamińskiego. Wysoki poziom wiedzy praktycznej prezentowali także panowie zajmujący się pomocą przedmedyczną. Gdybym miał do czegoś się przyczepić , to może jedynie blok poświęcony medycznym aspektom strzelectwa (interpretacja wydruku elektrokardiogramu jakoś średnio mnie interesowała :) ). Kwestia wydawania legitymacji - prowadzący strzelanie - praktycznie bezpośrednio po zakończeniu kursu, instruktor - około 5-6 tygodni po zakończeniu. Nie wiem zatem, gdzie tu dopatrywać się "zgrzytów".
Masz prawo się nie zgodzić. Tak się składa, że ja też tam robiłem i o ile prowadzący masz rację wydany po ukonczeniu kursu. Jednak jesli chodzi o instruktora to legitymacje byly juz wydrukowane przez PZSS, ale szanowna wlascicielka nie raczyla ruszyc zadka i isc po nie, aby ludzim wydac. Jesli chodzi o pierwsza pomoc to minely juz 3 miesiace a dokumentu nie mam do tej pory... Zgrzyty, ze ktos obiecuje Ci ze wyda legitymacje po 2 tygodniach po czym nie odbiera telefonu. Gdzie mowi ze pierwsza pomoc kosztuje 400 zl po czym mowi, ze podniesiono jej cene i nie wyda dokumentow nim nie doplacisz 50 zl.
Hubert pisze:Jeden z rzetelnych kursów instruktorów to ten przeprowadzany swego czasu przez firmę Ka-Liber gdzie wykładali m.in. Kazimierz Kurzawski, Andrzej Kijowski, Krzysztof Rymski, Antoni Kamiński i Krzysztof Oczesała. .
Dokładnie w firmie Incolt nie dowiesz się tego co chcesz słyszeć, ani wiedzieć tylko to co chcę Ci powiedzieć cudna właścicielka. Sam osobiście robiłem kurs w firmie Incolt (zdecydowanie odradzam) i w firmie Ka-liber :) tutaj nie mam zastrzeżeń.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2017, 17:07 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
kokolud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 17 marca 2017, 00:05
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: kokolud »

Jak widzę to pewnie się narażę wielu osobom swoją wypowiedzią, jest tu mocna drużyna, ale muszę przyznać, że bardzoprzyjazny nie zaskoczył mnie tym co napisał. Widzę, że nic się nie zmieniło w postępowaniu tej pani. Dokładnie opisał moje doświadczenia z przed kilku lat. Sztuczka z podnoszeniem kosztów, jest mi znana również. Pomimo wielu interwencji dokumenty wystawione mam z błędami i już nawet nie chce mi się z nią rozmawiać. Jej bezczelność przechodzi ludzkie granice. Nie polecam.
wyzwolony
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 04 stycznia 2019, 12:24
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: wyzwolony »

Odświeżę temat, ponieważ jestem zainteresowany takim kursem.
Interesuje mnie czy coś się zmieniły, czy legitymacja instruktora to zwykła makulatura (zdelegalizowany zawód). Warto wyrobić taki dokument w celu podniesienia kwalifikacji zawodowych? Sam kurs chciałbym odbyć w Warszawie, dlatego zastanawiam się nad firmą INCOLT, a widzę że opinie posiada mieszane.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”