Kursy instruktorskie - opinie

Moderator: Moderatorzy WBP

Voy
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 13 października 2014, 21:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: Voy »

Witam,
Proszę o opinie o kursach na instruktora strzelectwa w obecnej sytuacji prawnej i rynkowej.
Mam do czynienia z bronią od kilkunastu lat ale naszła mnie jakaś żądza dodatkowej wiedzy i zastanawiam się czy warto taki kurs zrobić.
Oferta jest różna, każdy chwali swoje a ja chciałbym dostać rzetelną informację od osób, które taki kurs robiły, robią, prowadzą lub mają na ten temat coś konstruktywnego do powiedzenia. Warto? Szkoda kasy? Jeśli warto to gdzie?
LeMat1
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwietnia 2016, 21:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: LeMat1 »

hej ostatnio robilem "prowadzacego strzelanie" w Incolt EURO w Warszawie i jestem bardzo zadowolony (http://www.incolt.pl)
kurs trwal 3 dni kosztowal 600zl + 100zl lekarz. Wyczerpujace wyklady, super podejscie do tematu, doskonaly park broni dla kazdego kursanta a nie jakas fuszerka ze jeden pistolet a reszta patrzy ;)) 100% zadowolenia !!! Polecem Incolt Euro :502: /

Obrazek

 ! Message z: Jka
W drodze wyjątku administracja przywraca ten post reklamujący jednego z naszych sponsorów. Prosimy niemniej aby użytkownicy zaczynający karierę na naszym forum nie zaczynali jej od działań nieregulaminowych
babangida
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 262
Rejestracja: 03 sierpnia 2014, 01:59
Tematy: 24
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: babangida »

Też przyłączam się do pytania autora, szczególnie jeśli chodzi o kurs instruktorski ?
LeMat1
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwietnia 2016, 21:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: LeMat1 »

zapisalem sie na instruktora 21go maja start ... zdam relacje po ;) zobaczymy ;) http://www.incolt.pl/kurs/instruktor-strzelectwa/ :502:
Awatar użytkownika
TommyT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1263
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, 18:04
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: TommyT »

LeMat1 - jakoś mi strasznie reklamą śmierdzisz... :090:
nitro i powietrze
LeMat1
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwietnia 2016, 21:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: LeMat1 »

spoko ... zobacz zdj ile gratow dali jak tu nie byc zadowolonym? czlowiek dowiedzial sie duzo dobrej wiedzy i postrzelal sobie jak nigdy! idz rob gdzie chcesz ... ja jestem zadowolony a jak co dziala to trzeba korzystac wiec robie kolejne . Pozdro600
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: Hubert »

Jeden z rzetelnych kursów instruktorów to ten przeprowadzany swego czasu przez firmę Ka-Liber gdzie wykładali m.in. Kazimierz Kurzawski, Andrzej Kijowski, Krzysztof Rymski, Antoni Kamiński i Krzysztof Oczesała. Wpisz sobie w wujka google te nazwiska jeśli za wiele Ci nie mówią. Planują jakiś kurs w Warszawie i innych miastach. Najlepiej szczegóły dowiedzieć się u Pana Aleksandra Libertowskiego, który również wykładał na kursie jak "cylnąć dychę" czy "sypać cukier".
http://www.ka-liber.pl/articles/view/ku ... aktycznego
Gdy kiedyś chciałem uzyskać informacje kto w firmie InColt prowadzi zajęcia to za wiele nie dowiedziałem się. Kurs instruktorski jest bardziej dla tych co mają w przyszłości szkolić innych a nie w celu nauczenia się strzelania. Nie wiem czy w firmie InColt kładą nacisk na konkurencje olimpijskie bo mam wrażenie, że raczej na bojowe. Nie spodziewam się też po firmie InColt wykładu na temat naboru młodzieży do sekcji strzeleckich czy też sprawdzania predyspozycji młodych zawodników.
Proszę mnie wyprostować jeśli pomyliłem się.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
strzelnica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: strzelnica »

Dobra darmowa kryptoreklama kursu "prowadzącego strzelanie" szkoda że tylko albo raczej na potrzeby wojny.
:502:
Awatar użytkownika
TommyT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1263
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, 18:04
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: TommyT »

Dokładnie - tak jakby ilośc "gratów" świadczyła o jakości kursu na prowadzącego strzelanie.
Człowieku - reklamować też należy się z sensem... :027: :027:

Ja ze swojej strony też polecam Ka-Liber
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2016, 08:04 przez TommyT, łącznie zmieniany 1 raz.
nitro i powietrze
Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 809
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: Maniusel »

Też robiłem w Ka-Librze. I jestem zadowolony. Niestety wysoka zdawalność ich kursów deprecjuje ich troche moim zdaniem.
Compro...
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: tomekwroclawski »

Znaczy, jak byś nie zdał, to byś chwalił :027: ?
Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 809
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: Maniusel »

Jeśli bym nie zdał to znaczy że poziom wymagan bylby bardzo ale to bardzo wysoki. Natomiast były 2 czy 3 osoby które moim zdaniem nie posiadały ani wiedzy ani umiejętności ani chyba predyspozycji a kurs ukonczyły. Niestety ale filozofia: "płace wiec musze dostac" akurat (moim zdaniem) w przypadku broni palnej nie powinna miec miejsca.
Compro...
Awatar użytkownika
JohnyRamboPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 84
Rejestracja: 03 kwietnia 2015, 23:09
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: JohnyRamboPL »

Hubert pisze: Nie wiem czy w firmie InColt kładą nacisk na konkurencje olimpijskie bo mam wrażenie, że raczej na bojowe. Nie spodziewam się też po firmie InColt wykładu na temat naboru młodzieży do sekcji strzeleckich czy też sprawdzania predyspozycji młodych zawodników.
Proszę mnie wyprostować jeśli pomyliłem się.
W kwestii prowadzącego strzelanie, które robiłem w firmie InColt moja subiektywna ocena jest taka:
Kurs robiony jest pod klienta tak aby zdał i zbytnio się nie przemęczał. W trakcie 3 dniowego kursu, nie było nawet minuty dotyczącej jak prowadzić zajęcia - metodyka.
W teorii przychodzisz na miejsce siadasz i albo słuchasz jakie nowości ma firma współpracująca, albo sucha teoria na temat broni (broń leży na stoliku i tylko w czasie przerwy można się dowiedzieć cokolwiek) albo budzisz się na koniec zajęć wypijając kawę i naładowanym energią wracasz do domu.
Prawdopodobnie część osób nie powinna dostać legitymacji, ale wytrwali na strzelnicy więc zdali.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: tomekwroclawski »

prowadzący strzelanie to prowadzący strzelanie, z metodyką nauki strzelania tudzież naborem do sekcji strzeleckich wiele wspólnego to nie ma, w sumie to nic

co do metod naboru do sekcji strzeleckiej :?: sprawdzania predyspozycji strzeleckiej młodzieży :?: a co to :?:
Awatar użytkownika
Belze
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 01 marca 2011, 18:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Wieruszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kursy instruktorskie - opinie

Post autor: Belze »

Błagam...
Nie dogodzisz. To może kolega sobie patent też by zrobił na Policji a nie przez PZSS ??? Ciekawe czy by lamentowal że zdawalnosc za duża. Mnie osobiście nie obchodzi co kto potrafi. Jak zdał to zdał bo nie ja tworzylem wytyczne kto może przystąpić do kursu i na jakich zasadach ma zdać.

Osobiście wprowadził bym jakis wymóg podstawowego obchodzenia się z bronią i jakiś 2-3 letni staż w klubie strzeleckim. Ciężko mi wyobrazić sobie że poucza mnie ktoś kto nie potrafi utrzymać skupienia z danej broni a ma instruktora i stek bzdur napchane odnośnie "naboru młodzieży" i sprawdzanie predyspozycji do strzelania.

Nie chce się rozwodzić nad tym bo to i tak nie ma sensu. Dla mnie instruktorem może być tomekwroclawski bo wiem że ma doświadczenie na strzelnicy. Akurat nie wiem czy ma instruktora ale ja osobiście wole takiego instruktora niż tego z "kwitkiem"
Baikał Record 0.308, CZ Shadow 2 9x19, KK150, Anschutz 54 Super Match 0.22, Keppeler 0.22, Anschutz 1807
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”