CZ 75 B i modele jemu podobne - Co sądzicie?

Moderator: Moderatorzy WBP

Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 990
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 75 B i modele jemu podobne - Co sądzicie?

Post autor: Piotr_JG »

@ Inku
Tak ślicznie wygląda, że aż podejrzane. Sprawdź przede wszystkim rygle i wślizg do komory to będziesz miał pewność. Pazur wyciągu dziwnie, w porównaniu z resztą, podrapany (ostatni obrazek).
Piotr
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 75 B i modele jemu podobne - Co sądzicie?

Post autor: Inku »

Moim zdaniem była malowana. Lufa z zewnątrz ma spore otarcia (w środku ładna, gwint wyraźny, żadnych wżerów), co najmniej kilka(naście) tysięcy puszczone. Na 3-cim zdjęciu jest nawet farba na prowadnicy. Przy takim zużyciu lufy prowadnica na pewno nie miałaby farby. Na rygle nie zwróciłem uwagi, bo sprzedawca twierdzi, że jest fabrycznie malowana, więc sobie odpuściłem. Dziś już przebieg "nieznany". Nie lubię matactwa. Cena 1480zl bez możliwości negocjacji. Przy zakupie gumowych okładzin i drugiego maga, to już wolę dołożyć 350-400zl do Omegi. Spust może nie taki sam ale nowa z gwarancją.
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 75 B i modele jemu podobne - Co sądzicie?

Post autor: blair7 »

Pomijając fakt matactwa, weź pod uwagę, że dzisiejsza cz, to nie ta sama jakość. Miałem stara 75b i mam teraz nową Shadow, i uważam że life to ja bym ładniej pilnikiem wykończył.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 75 B i modele jemu podobne - Co sądzicie?

Post autor: Inku »

blair7 pisze:uważam że life to ja bym ładniej pilnikiem wykończył.
Że co??

Kupno używanej broni przypomina mi kupno używanego samochodu - każdy wciska ciemnotę. Zupełnie inaczej wygląda pójście do salonu/sklepu, zupełnie inaczej do komisu/rusznikarni/army bazar. Całkiem niedawno te pistolety chodziły po 400-600zł, a teraz są prawie w cenie nowych po 8-miu właścicielach. No bez jaj, kilkuletnie sztuki po 150-400zł taniej? Nawet na forum było kilku takich biznesmenów co stówkę chcieli stracić, a akcesoria odsprzedać w cenie nowych.

W Shadow z 2015 nie mogę się doszukać żadnych spadków jakości. Nie strzelam 20 tys./rok żeby to miało dla mnie jakieś diametralne znaczenie. Zresztą w starych 75-kach też pękały osie główne. Trwałość na poziomie 30 tys. uważam za wystarczającą. Komitet kolejkowy do P10 jakoś też się nie przejmuje :)

Oglądałem ostatnio Omegę i ta wydaje mi gorzej wykonana od Shadow - inna farba, deckoker jakiś taki lichy. Nie wiem na ile to się przekłada na bebechy.
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2018, 15:44 przez Inku, łącznie zmieniany 1 raz.
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 75 B i modele jemu podobne - Co sądzicie?

Post autor: blair7 »

Miało być "lufę"
Shadow z 2017 jest wykończona tragicznie.
sirocco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 01 kwietnia 2011, 20:32
Tematy: 12
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 75 B i modele jemu podobne - Co sądzicie?

Post autor: sirocco »

Inku
Przesyłam Ci do porównania zdjęcie mojej CZ. Mam ją od nowości, przebieg niewiele poniżej 1000.

Obrazek
wz. 48, KK150, CZ75 Omega, Ruger 512 Mk III i...
kriss91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 227
Rejestracja: 18 września 2017, 16:01
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 75 B i modele jemu podobne - Co sądzicie?

Post autor: kriss91 »

Moja CZ85B po ok 2000 tys strzałów nie ma najmniejszych otarć na lufie i ryglach, no może rygle na zamku są troche otarte z farby. Na pewno prowadnice są wyszlifowane na lusterko i to tez nie na całości.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 75 B i modele jemu podobne - Co sądzicie?

Post autor: Inku »

sirocco pisze:Inku
Przesyłam Ci do porównania zdjęcie mojej CZ. Mam ją od nowości, przebieg niewiele poniżej 1000.
Widzisz, że u Ciebie jest większe wytarcie? Założę się, że lufa wygląda jak nowa i tam też taka powinna być.
Kolor też jest inny - bardziej w szary wpada. Wszystkie CZ które miałem w ręku były takie lekko szarawe, włącznie z tymi z Czechosłowacji. Napisy są głębsze u Ciebie. Tak samo spójrz na numery - w tej którą wrzuciłem są lekko płytsze.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”