Strzelba do dynamiki

Moderator: Moderatorzy WBP

l_bulix_l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 04 kwietnia 2017, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba do dynamiki

Post autor: l_bulix_l »

sql pisze:
l_bulix_l pisze:Za tydzień test w polu na 3gun gdzie będzie trochę dynamicznego strzelania, więc wtedy będę więcej wiedział (testowane będzie 32g Pionek). Na razie wystrzelane ok 150 testowo sztuk na strzelnicy "for fun" :)
Za tydzień są jakieś trzybroniowe zawody???
W Ostródzie.

KS GARDA
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2018, 23:40 przez l_bulix_l, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba siać... || KS GARDA || CZ Shadow 2 9x19 , Doruk Eternal Competition 12Ga, Erma ESP 85A .22lr, Stagarms Tactical 15 .223, AK GN 7.62x39
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strzelba do dynamiki

Post autor: sql »

Aż zerknąłem, ale to nie tyle zawody 3 broniowe, co raczej zawody w 3 konkurencjach...
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
denver
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 12 lipca 2007, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba do dynamiki

Post autor: denver »

Mam M3K, przepuściłem przez nią ponad 10 paczek. Też naczytałem sie o zacinaniu, pazurze wyciągu. Moja sprawuje się świetnie, żadnego zacięcia. Co najmniej 5 paczek 24 g, między innymi saga czy najtańsze Pionki Trap. Cena niska, strzelba lekka i składna tylko szkoda że ma mały magazynek i trzeba przedłużać.
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Strzelba do dynamiki

Post autor: dziki_pl »

reaper1 pisze:Chodzi mi żeby zobaczyć jak głęboko wycięty jest wlot do magazynka (przy łyżce) - to wcięcie, które ułatwia ładowanie.

Jedyne czego nie lubię, to ten przycisk, który podaje pierwszy nabój na łyżkę - mossberg i Winchester nie mają tego przycisku, co przyspiesza "obsługę" na torze jeśli wystrzelamy całego maga.
Podcięcie jest wystarczające by ładować za kryzę, czyli nie ma potrzeby wciskania palca do magazynka.

A w mossbergach jest inaczej? Naboje z magazynka są w automatach podawane w momencie naciśnięcia spustu lub właśnie przyciskiem, jak zabraknie amunicji to mamy zamek z tyłu, wrzucamy nabój do komory, guzik i można oddać jeden strzał lub doładować magazynek.
reaper1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 16 stycznia 2016, 08:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba do dynamiki

Post autor: reaper1 »

W Mossbergu i w Winchesterze nie ma tego guzika podającego nabój na łyżkę.

Dzięki temu, gdy wystrzelam wszystko (zamek zostaje w tylnym położeniu) mam dwie możliwości:
- wrzucić nabój do komory (np.z matchsavera) i doładować resztę,
- zrzucić zamek, doładować ile trzeba, przeładować (bez wciskania dodatkowego guzika) - może tak się nie powinno robić, ale jeśli już się wydarzy wystrzelenie wszystkiego, to jestem "do przodu" o wciskanie tego guzika.

Z ładownicy biorę po dwa - trochę niezręcznie jeden z nich wrzucić do komory, a drugi do magazynka.
Ostatnio zmieniony 21 stycznia 2018, 06:17 przez reaper1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba do dynamiki

Post autor: Mariusz888 »

Ale przecież korzystanie z tego przycisku chyba nie jest obowiązkowe? Na logikę wydaje mi się, że po zatrzymaniu zamka w tylnym położeniu i tak można zrzucić zamek, olać ładowanie do komory i wciskanie opisywanego guzika, tylko po prostu doładować do pełna i przeładować czy może się mylę?
denver pisze:Mam M3K, przepuściłem przez nią ponad 10 paczek. Też naczytałem sie o zacinaniu, pazurze wyciągu. Moja sprawuje się świetnie, żadnego zacięcia. Co najmniej 5 paczek 24 g, między innymi saga czy najtańsze Pionki Trap. Cena niska, strzelba lekka i składna tylko szkoda że ma mały magazynek i trzeba przedłużać.
Dzięki za opinię. Szkoda tylko, że przebieg taki mały bo 10 paczek to niewiele. Ja zakładam, że będę ładował 28g bo już zdarzały mi się poppery do których waliłem i dzwoniło a nie spadały ;)

A tak może z innej beczki - kto się pochwali posiadanym modelem który ma większy przebieg tj 1000, 2000 czy 5000 szt? :)
Gebel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 244
Rejestracja: 25 grudnia 2014, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba do dynamiki

Post autor: Gebel »

Benelka Supernova 3000+

Po wymianie zespołu spustowego ( problemy opisywałem w tym wątku) na gwarancji śmiga dalej jak szalona
Mirox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 27 lutego 2004, 19:28
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba do dynamiki

Post autor: Mirox »

Eternal Competition 24" Czy jest możliwość zakupu tej zabaweczki w okolicach śląska. No i czy jest w ofercie przedłużka.
Pozdrawiam MIROSŁAW
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba do dynamiki

Post autor: m2c »

reaper1: czy masz jeszcze jakieś problemy z 930JM oprócz wilgoci? Gdyż z tym można sobie poradzić kupując zmodyfikowaną tuleję lub... nawiercając oryginalną ;)
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba do dynamiki

Post autor: oscyp »

Nie chcę dublować wątków więc napisze tutaj.
Koledzy doradźcie:

Bardzo podoba mi się Mossberg 590 (Model: 50665) w takiej konfiguracji jak jest tutaj - http://www.siwiaszczyk.pl/bron-srutowa- ... 11462.html
poza jednym szczegółem - nie ma wymiennych czoków :/
Czy można coś z tym zdziałać, ew znaleźć coś bardzo podobnego ale z wymiennymi czokami?

Niestety mam nieco ograniczoną infrastrukturę (wysokość szafy, szerokość auta i długość torby), której póki co nie zamierzam zmieniać więc strzelby długości 1,04m to max, interesuje mnie pump-action oraz możliwie pojemny magazynek (podany przykład ma defaultowo nawet dodatkowy zasobnik w kolbie co też bardzo mi się podoba), no tylko te czoki... :/

Strzelanie amatorskie, rzutki, poppery, tarcza - dlatego pomyślałem, że wymienność czoków była by wskazana. Co myślicie?
janek777
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 08 stycznia 2010, 23:10
Tematy: 15
Lokalizacja: Giżycko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba do dynamiki

Post autor: janek777 »

janek777 pisze:Czy któryś z kolegów strzela z Beretty 1301. Mam okazje kupić nową 1301 tactical za 4k i się mocno zastanawiam.
Powtarzam pytanie
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Strzelba do dynamiki

Post autor: dziki_pl »

reaper1 pisze: - zrzucić zamek, doładować ile trzeba, przeładować (bez wciskania dodatkowego guzika) - może tak się nie powinno robić, ale jeśli już się wydarzy wystrzelenie wszystkiego, to jestem "do przodu" o wciskanie tego guzika.

Z ładownicy biorę po dwa - trochę niezręcznie jeden z nich wrzucić do komory, a drugi do magazynka.
W Doruku jak masz zamek zatrzymany z tyłu i nie chcesz ładować do komory (co jest bez sensu) to możesz zrobić tak:
- zrzucić zamek
- nacisnąć guzik lub nacisnąć spust
- doładować
- przeładować
- strzelić

Nie mam mossberga ale ktoś kto ma może zrobić prosty test? Wsadzamy nabój do magazynka i przeładowujemy strzelbę bez naciskania spustu, sama poda nabój na łyżkę?
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba do dynamiki

Post autor: m2c »

Poda. Nawet nie wiedziałem że inne strzelby działają inaczej ;)
reaper1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 16 stycznia 2016, 08:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba do dynamiki

Post autor: reaper1 »

m2c pisze:reaper1: czy masz jeszcze jakieś problemy z 930JM oprócz wilgoci? Gdyż z tym można sobie poradzić kupując zmodyfikowaną tuleję lub... nawiercając oryginalną ;)
Odkąd odstawiłem ammo 24g i strzelam z 28g nie mam żadnych problemów.
Jednak musiałem wypolerować wlot do komory, bo miałem FTF - nabój stawał pod kątem opierając się o ostrą krawędź komory.
reaper1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 16 stycznia 2016, 08:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba do dynamiki

Post autor: reaper1 »

dziki_pl pisze:
Nie mam mossberga ale ktoś kto ma może zrobić prosty test? Wsadzamy nabój do magazynka i przeładowujemy strzelbę bez naciskania spustu, sama poda nabój na łyżkę?
Tak, podaje.
Wiem, bo mam.
Ostatnio zmieniony 21 stycznia 2018, 16:54 przez reaper1, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”