Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

smith & wesson m&p 15-22

Moderator: Moderatorzy WBP

de Fresz
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: smith & wesson m&p 15-22

Postautor: de Fresz » 2018-10-01, 09:48

Tam nie ma w czym wiercić, bo ścianki są za cienkie... Przynajmniej w tym, który ja kupiłem, a z tego co widzę, większość innych jest zrobiona tak samo.

Ale przejrzałem jeszcze raz fotki chwytów z Taiwana i są takie z miejscem na sprężynę, oznaczone jako GBBR, np. ten:
http://www.taiwangun.com/chwyty-pistoletowe/chwyt-pistoletowy-gunfighter-do-gbbr-ar-15-m4-gray-battleaxe?from=listing&campaign-id=19

Raphael27

Postautor: Raphael27 » 2018-10-01, 12:15

Może ktoś ma zamiar zamówić magazynki z zagranicy ?

APair
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: APair » 2018-10-01, 12:45

de Fresz pisze:Tam nie ma w czym wiercić, bo ścianki są za cienkie... Przynajmniej w tym, który ja kupiłem, a z tego co widzę, większość innych jest zrobiona tak samo.

Ale przejrzałem jeszcze raz fotki chwytów z Taiwana i są takie z miejscem na sprężynę, oznaczone jako GBBR, np. ten:

Zgaduję, iż kupiłeś chwyt od AEG (Airsoft Electric Gun), gdzie w AEG-ach w chwycie znajduje się silnik, więc raczej nie będą pasować - nie muszą mieć tych samych otworków itp, gdyż AEG nie odtwarza mechanizmów palnego odpowiednika.

GBBR to "Gas Blow Back with Recoil" - airsoft gazowy z odrzutem. Tutaj zasada działania całości jest najbardziej zbliżona do palnego odpowiednika, z tym, że kulka jak i odrzut zamka zamiast gazami ze spalania prochu, napędzane są gazem ze zbiornika... Mają zamek, płytkę tylną, rure buforową z buforem, podobnie zbudowaną komorę spustową itp itd i wszystkie sprężynki i dziurki na ogół/w większości w tych samych miejscach.

Dlatego jeśli już, to raczej można użyć chwytu od GBB/GBBR, AEG na pewno odpada. Nie każdy GBB/GBBR musi pasować - część producentów karabinków airsoft nie trzyma milspecowych rozmiarów, ze względu na prawo w ichnich krajach (z tego co się orientuję, rozmiarów nie trzyma na przykład TM - Tokyo Marui).

Awatar użytkownika
chemik22

Postautor: chemik22 » 2018-10-01, 13:29

APair pisze:
de Fresz pisze:Tam nie ma w czym wiercić, bo ścianki są za cienkie... Przynajmniej w tym, który ja kupiłem, a z tego co widzę, większość innych jest zrobiona tak samo.

Dlatego jeśli już, to raczej można użyć chwytu od GBB/GBBR, AEG na pewno odpada. Nie każdy GBB/GBBR musi pasować - część producentów karabinków airsoft nie trzyma milspecowych rozmiarów, ze względu na prawo w ichnich krajach (z tego co się orientuję, rozmiarów nie trzyma na przykład TM - Tokyo Marui).

Ok widzę że sprawa bardziej skomplikowana, czy wobec tego mógłby ktoś podesłać linka do jakiegoś konkretnego modelu chwytu który ma u siebie zamontowany i się sprawdził, tzn. pasuje ? Bo tak oglądając tylko obrazki na taiwangun itp. stronach nie ma szans na świadomą decyzję..

Awatar użytkownika
Severin

Postautor: Severin » 2018-10-07, 09:37

Jakie rozmieszczenie przyrządów preferujecie i dlaczego ?

Na karabinie mam lunetę biegową x1-6, zaś na boku, pod kątem 45st mam przełożone przyrządy mechaniczne.
Planuję przyrządy wykorzystywać na dystansach do ok. 30-40 m, lunetę powyżej.
Co mówi Wasze doświadczenie ? no i na jaką odległość proponujecie ustawić lunetę i przyrządy (wydaje mi się, ze te mechaniczne właśnie na wymieniony 30-40 m)?
Różne takie co dają radość :)

de Fresz

Postautor: de Fresz » 2018-10-07, 10:05

Kątowych przyrządów (czy to mechanicznych, czy kolimatora) w sporcie używa się głównie na dystansach od 0 do 5, no góra 10 m - zależnie od konfiguracji toru, łatwości celów, tego jak rozstawione są bliskie i dalekie, czy są miejsca, gdzie warto/trzeba kręcić lunetą. Ustawienie na 30 m sensu większego nie ma, bo po co wtedy luneta od x1?
Minirifle strzela się u nas (jak dotąd) na max 70 m, zwykle do 50 m, więc najsensowniejsze jest przystrzelanie głównych przyrzadów własnie na 50 oraz znajomość balistyki pocisku.
Ostatnio zmieniony 2018-10-07, 10:10 przez de Fresz, łącznie zmieniany 1 raz.

wiciuryn1

Postautor: wiciuryn1 » 2018-12-22, 19:09

Zdecydowanie zbyt często.
Mój strzelał bez zacięć dużo amunicji- dużo mam na myśli kilkanaście magazynków.
Było tak sporadyczne- że nawet nie zwracałem na to uwagi. Zresztą podobnie klubowy.

Raphael27

Postautor: Raphael27 » 2019-03-09, 06:44

Awatar użytkownika
maxnet
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: maxnet » 2019-03-09, 07:42

Ciekawe czy w Polsce też można się zgłosić do sprzedawcy?

Awatar użytkownika
sql
Kontaktowanie:

Postautor: sql » 2019-03-09, 09:19

A trafiłeś kiedyś na taki problem? Ja wystrzeliłem ze 30k, a sędziowałem pewnie z 10x tyle i nigdy nie trafiłem na coś takiego - w żadnej generacji miniaka
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

Awatar użytkownika
Spitfire24

Postautor: Spitfire24 » 2019-03-09, 17:33

Były raptem dwa przypadki:
"Smith & Wesson has identified two M&P15-22 firearms from recent production on which the breech face counter bore depth was not within manufacturing specification … "
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.

Awatar użytkownika
Mastercard

Postautor: Mastercard » 2019-03-09, 20:05

sql pisze:A trafiłeś kiedyś na taki problem? Ja wystrzeliłem ze 30k, a sędziowałem pewnie z 10x tyle i nigdy nie trafiłem na coś takiego - w żadnej generacji miniaka

A jakie to ma znaczenie czy się przydarzylo...?
Ważne, że może sie przydarzyć...

Idąc Twoim tokiem rozumowania, można byłoby ignorować akcje serwisowe samochodów, bo np. jeszcze się problemy z hamulcami nie ujawniły...

A wracając do meritum, niby jest instrukcja (i nawet wideo) jak samemu skontrolować czy ma się zamek w normie, ale nie podano jaka ma być głebokość wybrania w zamku pod kryzę naboju.

Jest tylko mowa o przyrządzie, a kto prywatnie będzie ściągał ze Stanów taki instrument. Dla świetego spokoju można się upewnić w np. Kalibrze jaka jest grubość tego wzornika i zmierzyć samemu własny zamek np. suwmiarką.

Po wpisaniu numeru seryjnego moja MP15-22 kwalifikuje się do sprawdzenia. Pewnie wszystkie wyprodukowane przed 2019 dostaną taką rekomendację.
Ostatnio zmieniony 2019-03-09, 20:28 przez Mastercard, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro Mastercard
Jeśli cel jest dalej niż 35m - zbombarduj go,

Ramzes78

Postautor: Ramzes78 » 2019-03-09, 20:52

Powinni podać właściwy wymiar- było by łatwiej.
Pozdrawiam

hubu79

Postautor: hubu79 » 2019-03-09, 21:43

Spitfire24 pisze:Były raptem dwa przypadki:
"Smith & Wesson has identified two M&P15-22 firearms from recent production on which the breech face counter bore depth was not within manufacturing specification … "

W USA ten problem jest znany i nie były to dwa przypadki tak jak podaje S&W. Ten model wyleciał z bardzo popularnych w USA szkoleń dotyczących obsługi karabinów. Nie spełniał wymogów bezpieczeństwa.

mag98c

Postautor: mag98c » 2019-03-13, 20:09

A to nie jest tak, że ten sprawdzian wysyłają do właściciela broni po podaniu numeru seryjnego ?

https://store.smith-wesson.com/m-p-15-2 ... tion-gauge

https://store.smith-wesson.com/m-p15-22 ... order-form

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”