smith & wesson m&p 15-22

Moderator: Moderatorzy WBP

Sieklapno
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 13:10
Tematy: 1
Lokalizacja: Piaseczno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: Sieklapno »

Dystrybutorem S&W jest Kaliber, tak, jak napisał Mastercard, spróbuj tam zapytać. Jeśli nie mają, to pewnie mogą sprowadzić.
Awatar użytkownika
desperado
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 734
Rejestracja: 14 maja 2011, 08:19
Tematy: 35
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: desperado »

Wrzuć zdjęcie iglicy.
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: PaRa09 »

Mam pytanie dotyczące tłumika do naszych karabinków, nie interesuje mnie w tym momencie czy można go używać czy też nie.Czy ktoś z Was może widział lub słyszał jak działa S&W z tłumikiem ?
Tu widzę jakiś tani, budżetowy tłumik, chyba że nie jest to tłumik dzwięku ?
https://celowniki.com.pl/pl/produkty/tec-wave-22lr
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: arturo111 »

Masz jeszcze drugą wersję - carbon wave - jest lżejszy .
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: PaRa09 »

arturo111 pisze:Masz jeszcze drugą wersję - carbon wave - jest lżejszy .
Faktycznie, całe 10 gram i tłumi lepiej o 1 decybel. Ktoś może kupił ten produkt ?
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Awatar użytkownika
cyraniusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 24 października 2015, 20:39
Tematy: 4
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: cyraniusz »

Na S&W MP 22 świetnie sprawdza się filtron 526 z takim adapterem:
https://www.ebay.pl/itm/Automotive-Oil- ... SwgLlagT~C

do tego amunicja S&B standard tak żeby było poddzwiękowo (dźwięk to średnio 340m/s) i jedyne co słychać to ruch zamka i brzęczenie gongów, wystrzał jest całkowicie niesłyszalny, wrażenie jakbyś nie strzelał tylko naciskał spust w zabawce :-D Na amunicji HV niestety jest hałas przez przekraczanie bariery dźwięku także musi być 320m/s lub niżej ale nie ma sensu wydawać ekstra kasy na dedykowane subsonic, zwykła S&B Standard robi robbotę.
"Dzięki Ci Boże mój za ten krzyż, który Jezus cierpiał za mnie..."
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: PaRa09 »

cyraniusz pisze:Na S&W MP 22 świetnie sprawdza się filtron 526 z takim adapterem:
https://www.ebay.pl/itm/Automotive-Oil- ... SwgLlagT~C

do tego amunicja S&B standard tak żeby było poddzwiękowo (dźwięk to średnio 340m/s) i jedyne co słychać to ruch zamka i brzęczenie gongów, wystrzał jest całkowicie niesłyszalny, wrażenie jakbyś nie strzelał tylko naciskał spust w zabawce :-D Na amunicji HV niestety jest hałas przez przekraczanie bariery dźwięku także musi być 320m/s lub niżej ale nie ma sensu wydawać ekstra kasy na dedykowane subsonic, zwykła S&B Standard robi robbotę.
Patent z adapterem i filtrem oleju jest prosty, tylko estetyka mi nie pasuje. Kupię ten adapter i sprawdzę jak to działa.
Jak najprosciej można odkręcić tłumik płomieni ? Łapię lufę i kręcę ?
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Awatar użytkownika
cyraniusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 24 października 2015, 20:39
Tematy: 4
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: cyraniusz »

U mnie tłumik siedział bardzo mocno, musiałem lufę w imadło przez drewienka chwycić żeby odkręcić. Pamiętaj tylko żeby łapać za lufę a nie za łoże. Patent z filtrem działa super na S&B Standard, z HV nie będzie działać (ale to żaden tłumik nie zadziała). Sprawdź na allegro tłumiki wiatrówkowe (powinny dać radę na 22lr, są z aluminium lotniczego 3mm) wystarczy wpisać "TŁUMIK na gwint 1/2X28" i wyskakują, sam jestem ciekawy jak to ustrojstwo działa.
"Dzięki Ci Boże mój za ten krzyż, który Jezus cierpiał za mnie..."
Awatar użytkownika
hudini
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 30 listopada 2013, 16:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Ząbki/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: hudini »

Panowie prośba sprawdźcie u siebie czy pazur wyciągu łuski jest osadzony na sztywno czy ma lekkie luzy. U mnie trochę się rusza i nie wiem czy to norma czy coś się spier…. ;)
.22LR / 9x19 / 12GA / .223
hubu79
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 02 lutego 2018, 11:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: hubu79 »

hudini pisze:Panowie prośba sprawdźcie u siebie czy pazur wyciągu łuski jest osadzony na sztywno czy ma lekkie luzy. U mnie trochę się rusza i nie wiem czy to norma czy coś się spier…. ;)
W której płaszczyźnie masz te luzy? Generalnie pazur wyciągu łuski często sprawiał problemy (źródło:fora USA) ale to dotyczyło materiału z jakiego był wykonany i następnie jego odgięciu, co powodowało brak ekstrakcji łusek.
Jeżeli wszystko działa to ja bym nie szukał problemu.
Ostatnio zmieniony 13 czerwca 2018, 09:27 przez hubu79, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: sql »

Odgina się wurzutnik łusek, a nie pazur wyciągu. Problemy z pazurem wyciągu są takie, że czasem wystrzelał w kosmos i tyle go widzieli :/.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: KudrigY »

U mnie coś poważnie nie grało - średnio co 10 strzałów, łuska nie była prawidłowo usuwana, i była "łapana" przez powracający bolt assembly i dociskana do ściany okna wyrzutowego.
Pomogło lekkie dogięcie wyrzutnika, dokładnie tak, jak na jednym z podlinkowanych w tym wątku filmikach na youtube.

Po "operacji", która zajęła całe 10 minut, puściłem na strzelnicy już ponad 400 kulek i wszystko jest OK :)

Tak więc jak ktoś ma tego typu problemy, to można je szybko naprawić...
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Awatar użytkownika
chemik22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 173
Rejestracja: 28 czerwca 2015, 21:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: chemik22 »

Własnie rozglądam się za jakimś pasem nośnym do MP15-22. Podpowiecie co macie u siebie i się sprawdza ?
r9999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 16 kwietnia 2014, 13:47
Tematy: 2
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: r9999 »

chemik22 pisze:Własnie rozglądam się za jakimś pasem nośnym do MP15-22. Podpowiecie co macie u siebie i się sprawdza ?
Ja mam takie coś:

Obrazek

na takim czymś:

Obrazek

:-D
Awatar użytkownika
chemik22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 173
Rejestracja: 28 czerwca 2015, 21:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: chemik22 »

Jak często tnie się wam ten sprzęt ? Mi średnio co 15 strzałów. Raczej średnio zależy to od amunicji (mam na myśli tych poniżej 40 groszy). Próbowałem jus różnych jak m. in. Wichester M22, CCI standard, To-Shot (to chyba to samo co CCI), Remington Target.


Na Remington Thunderbolt bywało chyba lepiej ale ostatnio nigdzie jej nie widzę. Próbowałem też Viper Remington ale za mało aby cos stwierdzić (po za tym za drogi z nią interes :-D ). Z ciekawostek to ostro waliło jak załadowałem CCI Stringer ale 22lr za 1,40 sztuka nie jest chyba zdrowe ani dla portfela ani dla tego sprzętu. Nigdy nie próbowałem American Eagle bo jakoś niedostępny w mojej okolicy...


Wracając do meritum, czy jak tnie się co ca. 15 strzałów to należy to zaakceptować i z tym żyć czy coś nie tak ? Zacięcie zawsze kończy się koniecznością wyjęcia magazynka bo kolejny nowy nabój już jest w komorze a pusta łuska jest ustawiona poprzecznie, zwykłe odciągnięcie zamka niewiele wtedy pomaga, najgorzej na zawodach.. ech.. :-/ ponieważ pewnie to problem z za słabym przeładowaniem to wychodzi że zawody wyłącznie z amunicja HV (pewnie Viper Remington)..
Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2018, 19:27 przez chemik22, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”