smith & wesson m&p 15-22

Moderator: Moderatorzy WBP

rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: rzufik1 »

Severin pisze:dokładnie ten montaż

https://www.taiwangun.com/montaze-szyny ... aign-id=19

Przyrządy mechaniczne mam ustawione na ok. 15 m

hm chyba posłańca wyśle z browarem :)


dzięki :)
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: stangret »

Ramzes78 pisze:A tą sprężynę do kurka da się kupić? Czy pozostaje zakup całego kurka?
Choćby tu :516: : https://www.brownells.co.uk/epages/UK.s ... llFacets=1
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
michal_e
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 07 lutego 2016, 01:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: michal_e »

hej, mam pytanko, bo przymierzam się do zakupu tej maszyny,a że do tej pory same systemy AK przerabiałem to słabo ogarniam AR i szpej do niego. Obecnie są dwie wersje :
podstawowa

i moe
oba na stronie u BH
czy ktos coś może szepnąć: warto/ nie warto/ bez sensu czy po prostu się przymierzyć.
Jak czytam to większość poleca chwyt wymienić, coś tam jeszcze - jak to się ma do powyższego?
dzięki i pozdro.
Sandersbravo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 102
Rejestracja: 04 sierpnia 2018, 22:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: Sandersbravo »

michal_e pisze:hej, mam pytanko, bo przymierzam się do zakupu tej maszyny,a że do tej pory same systemy AK przerabiałem to słabo ogarniam AR i szpej do niego. Obecnie są dwie wersje :
podstawowa

i moe
oba na stronie u BH
czy ktos coś może szepnąć: warto/ nie warto/ bez sensu czy po prostu się przymierzyć.
Jak czytam to większość poleca chwyt wymienić, coś tam jeszcze - jak to się ma do powyższego?
dzięki i pozdro.
różnica jedyna to kolba i chwyt. W pierwszej standardowa AR a druga MOE plus innych chwyt. Kto co woli. Ja bym wziął podstawowy a kolbę i chwyt to sobie dopasujesz taką jaka ci będzie pasić..
Ostatnio zmieniony 06 maja 2019, 13:28 przez Sandersbravo, łącznie zmieniany 2 razy.
Ramzes78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 07 stycznia 2013, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: Ramzes78 »

stangret pisze:
Ramzes78 pisze:A tą sprężynę do kurka da się kupić? Czy pozostaje zakup całego kurka?
Choćby tu :516: : https://www.brownells.co.uk/epages/UK.s ... llFacets=1

To niestety nie ta :) . Mówimy o tym maleństwie co przechodzi przez oś kurka i robi za blokadę całego pinu
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: stangret »

No i fajny pykacz zaczął niedomagać :cry: Otóż w sobotę na strzelnicy pojawiło się mnóstwo zacięć i niewypałów. Praktycznie co drugi strzał to niewypał lub nabój nie doniesiony do komory. Amunicja Eley Action Plus. Ponieważ sporo wcześniej zauważyłem postępujące zużycie iglicy, zakupiłem nową i po koniecznych modyfikacjach polegających na polerowaniu i doszlifowaniu zamontowałem w zamku. Jakiś czas temu zmieniłem spust na Jard.
Wczoraj udałem sie znowu na strzelnicę i efekt był tylko troche lepszy :-/ Zamieniłem amunicję na Eley Force i było ciutke lepiej. Potem SK Magazine i chyba ciuteczkę lepiej. Lepiej to nie znaczy ok. Poza tym pojawiły się dwukrotnie podwójne strzały :shock: Generalnie jestem zaskoczony bo wcześniej łykał wszystko.
W tym stanie jakikolwiek start w zawodach jest niemożliwy :(
Miał ktoś podobne problemy? Jakieś sugestie?
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
Severin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 558
Rejestracja: 25 sierpnia 2010, 00:01
Tematy: 43
Lokalizacja: Knurów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: Severin »

może powróć do oryginalnego spustu
Różne takie co dają radość :)
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: rzufik1 »

w jeden dzień 650 sztuk... przeważnie CCI i SB zwykle... owszem zdażały się zacięcia ale to wina u mnie magazynków.. jak źle ładujesz to później źle układały się naboje. żadnych za to niewypałów.
Magazynki i sprzęt funkiel nówka wieć się rozrusza ...banan do dziś nie schodzi z twarzy , teraz tylko czekam na szybkoładowaczki które Sevrin polecił :) bo paluszki strasznie bolą :)
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Ramzes78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 07 stycznia 2013, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: Ramzes78 »

stangret pisze:No i fajny pykacz zaczął niedomagać :cry: Otóż w sobotę na strzelnicy pojawiło się mnóstwo zacięć i niewypałów. Praktycznie co drugi strzał to niewypał lub nabój nie doniesiony do komory. Amunicja Eley Action Plus. Ponieważ sporo wcześniej zauważyłem postępujące zużycie iglicy, zakupiłem nową i po koniecznych modyfikacjach polegających na polerowaniu i doszlifowaniu zamontowałem w zamku. Jakiś czas temu zmieniłem spust na Jard.
Wczoraj udałem sie znowu na strzelnicę i efekt był tylko troche lepszy :-/ Zamieniłem amunicję na Eley Force i było ciutke lepiej. Potem SK Magazine i chyba ciuteczkę lepiej. Lepiej to nie znaczy ok. Poza tym pojawiły się dwukrotnie podwójne strzały :shock: Generalnie jestem zaskoczony bo wcześniej łykał wszystko.
W tym stanie jakikolwiek start w zawodach jest niemożliwy :(
Miał ktoś podobne problemy? Jakieś sugestie?
Sprawdź czy masz nie wysunięty pin od młotka- tam pada sprężynka, pin ucieka i młotek idzie po skosie a wtedy blokuje zamek i są zacięcia i niewypały.

Edit: Potrafi to być na tyle subtelne że się zastanawiasz o co chodzi bo nie widać problemu ( wystarczy lekki skos jak tylko pin wyjedzie lekko z otworu) , niby działa dalej ale tak jak opisujesz- albo nie zbija albo zacięcia przy ekstrakcji łuski.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2019, 16:48 przez Ramzes78, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cyraniusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 24 października 2015, 20:39
Tematy: 2
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: cyraniusz »

przy samych zacięciach przy wyrzucie pomaga ta naprawa:


U mnie zrobiłem to krótko po zakupie i zacięcia całkowicie ustały. Strzelam głównie z Winchestera czarnego bez żadnych problemów.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2019, 17:44 przez cyraniusz, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dzięki Ci Boże mój za ten krzyż, który Jezus cierpiał za mnie..."
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: Hoz85 »

Ja może uzupełnię swoje odczucia z ammo: kupiłem na próbę S&B HV. Szukałem jakieś bardziej szczegółowe informacje o tych nabojach i wygląda na to, że używany jest w nich zwykły czarny proch?? :512:
Ja na testach przygodę kończę z HV od S&B - zostawię sobię paczkę na jakieś strzelania 100m. Głównie dlatego bo broń po paczce amo wygląda jakby siedziała na szychcie w kopalni, a po każdym strzale dym z broni idzie jak z lokomotywy.

Testować będę jeszcze czerwonego Geco bo mogę go kupić po taniości - 0,31 zł/szt. Czytałem sprzeczne opinie. Jedni pisali, że ładnie lata i łyka ją każdy rodzaj broni, a inni odwrotnie, że sieje po tarczy i są zacięcia. :583:

Co do broni - nadal bez problemu. Nie miałem jeszcze ani jednego zacięcia. Fakt taki, że staram się dobrze układać naboje w magazynku i go czyszczę razem z bronią - zbiera się na nim (i w nim) sporo syfu. Wyobrażam sobie, że może to powodować jakieś problemy w przypadku gdy magazynek nie będzie czyszczony. U mnie np. na czystym karabinku i magazynku po naciśnięciu przycisku zwolnienia magazynka, wypada on swobodnie. Po powrocie ze strzelania ta sama czynność nie jest już taka oczywista - czasami magazynek muszę wyjąć ręcznie (nie, że się siłuję czy coś w ten deseń, ale swoboda wypadania zaczyna zanikać).
Ostatnio zmieniony 07 maja 2019, 19:04 przez Hoz85, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: stangret »

Ramzes78 pisze:Sprawdź czy masz nie wysunięty pin od młotka- tam pada sprężynka, pin ucieka i młotek idzie po skosie a wtedy blokuje zamek i są zacięcia i niewypały.
Edit: Potrafi to być na tyle subtelne że się zastanawiasz o co chodzi bo nie widać problemu ( wystarczy lekki skos jak tylko pin wyjedzie lekko z otworu) , niby działa dalej ale tak jak opisujesz- albo nie zbija albo zacięcia przy ekstrakcji łuski.
:roll: Tylko, ze ja zadnego pina w młotku nie mam. Jest młotek/kurek i sprężyna. Wszystko siedzi na jednej ośce, więc nie wiem o co kaman :583:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Ramzes78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 07 stycznia 2013, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: Ramzes78 »

sql pisze:Kurek powinien wyglądać tak:
Obrazek
U mnie nie ma tej przetyczki pina, w górnym "okienku" mam tylko szpilkę na której mniemam, iż zamocowana jest sprężyna. Patrząć "od dołu" mam goły kurek - nie mam tam nic, a powinna końcówka sprężyny.
Oddałem wczoraj klamę, więc nie mam jak zrobić zdjęcia.
Nawiasem mówiąc, gdyby okazało się że to jakiś straszny logistyczny problem, to czy można wstawić do niego jakiś akcesoryjny spust od "dorosłego" ARa?
Chodzi mi o siłę uderzenia kurka w iglicę (tudzież szkielet) - czy mi taki zestaw spustowy nie zmasakruje karabinu po kilku tysiącach strzelania
Kolega tu pokazał o który pin chodzi- ta drobna przetyczka w kurku.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: stangret »

Tylko, że u mnie żadnej przetyczki, sprężynki czy dziurki w kurku nie ma :583:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Ramzes78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 07 stycznia 2013, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: Ramzes78 »

Ciekawe.. To jak się stabilizuje kurek i co trzyma pin na miejscu by nie wyjechał ?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”