Strzelby Stoeger

Moderator: Moderatorzy WBP

sady
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 01 marca 2015, 11:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Strzelby Stoeger

Post autor: sady »

Cześć - ktoś może powiedzieć o zaletach/wadach tej strzelby? Zwłaszcza Stoeger M3K 3-Gun.... Cena 2,8 plus powiększony magazynek 350 jest atrakcyjna. Wiadomo - fabryka w kebabowni ale nadzór innych inżynierów. Strzela ktoś w.w.?
Pzdr
Marek
lukasz25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 20 listopada 2007, 14:36
Tematy: 29
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelby Stoeger

Post autor: lukasz25 »

Kebabobwnia należy teraz do światowej czołówki, jeśli chodzi o produkcję broni śrutowej.
22lr, .223, .30-06, 9x19, 38Spec, 12/70, 2x12/76
sady
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 01 marca 2015, 11:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelby Stoeger

Post autor: sady »

Tyle to wiem sam. Podobnie jak Chiny w produkcji sprzętu audio. itp. Ale ja jednak uparcie nie uogólniając tylko o tej konkretnej produkcji. :-D :-D
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1229
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelby Stoeger

Post autor: lotnik »

Za takie pieniądze lub lekko wyższe można kupić już strzelbę lepszej marki (znanego producenta)
Na targacy IWA 15 widziałem, miałem w ręku sporo tureckich strzelb, ale jakoś wykonanie nie wzbudziło mojego zaufania.
Kolega kupił strzelbę turecką, dobrze ze on niespotykanie spokojny człowiek jest i ciśnienie mu nie skacze tak bardzo jak co któryś strzał nieprzeładowuje.
lukasz25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 20 listopada 2007, 14:36
Tematy: 29
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelby Stoeger

Post autor: lukasz25 »

lotnik pisze:Kolega kupił strzelbę turecką, dobrze ze on niespotykanie spokojny człowiek jest i ciśnienie mu nie skacze tak bardzo jak co któryś strzał nieprzeładowuje.
Podczas dość intensywnego użytkowania Uzkona ZK11 ani razu mi się nie zdarzyło aby coś nie tak było z przeładowywaniem. Od samego początku, bez żadnego "tuningu" grała z amunicją z Pionek o naważce 24gr a mało tego, bez problemu działał za 21gr. A więc nie każdy "kebab" jest nic nie warty.
22lr, .223, .30-06, 9x19, 38Spec, 12/70, 2x12/76
Awatar użytkownika
Xcudlaty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 307
Rejestracja: 19 lipca 2005, 16:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Yeovil Anglia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelby Stoeger

Post autor: Xcudlaty »

Jak już miałbym brać turka to lepiej chyba takie coś http://www.gunstar.co.uk/hatsan-arms-su ... uns/798734

ze 2-3 pierwsze paczki dobrze jest przynajmniej 32-36g przestrzelać a później bierze wszystko.

A jeśli mam wyrazić prywatna opinię to bym raczej z drugiej ręki szukal czegoś uznanej marki (browning, beretta, benelli). Co prawda używam boka ale od zeszłego roku miałem już nowego iża 28, bettinesoli diamond deluxe, gunmark kestrel, aye yeoman. I dopiero odkąd kupiłem Miroku mk38 jestem zadowolony. Miałem też berette silver pigeon ale 20ga, świetnie sie strzelało ale mało opłacalne na rzutki, szczególnie że z 500 szt amunicji przynajmniej mi idzie miesięcznie.
Augusta Westland Rifle & Pistol Club, Wessex Rifles Full Bore, Walther KKM GX-1 .22, Remington 700 Police .223 , CZ 452 varmint .22. Caesar Guerini Magnus 12ga, Remington 552 speedmaster .22, Chiappa Little Badger 17hmr.
sady
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 01 marca 2015, 11:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelby Stoeger

Post autor: sady »

Koledzy - z używkami strzelb do dynamiki i 3 Guna tak jak z dziewicami w akademiku.. niby są, ale nikt nie widział.
Pytam tu na forum i na fejsie. Nie ma. Mossbergi też wymiotło. Szukam zatem jakiejś alternatywy, trochę węszę przy Winchester'ze, znalazłem tego Stoegra więc pytam
de Fresz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1276
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 20:28
Tematy: 6
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelby Stoeger

Post autor: de Fresz »

Jeśli to ma być pod sport, szukaj sprzętów do których da się kupić jakieś akcesoria (jeśli nie będzie dobrych w standardzie, to przyrządy celownicze - najlepiej Ghost Ring, przedłużki maga, shell holdery na zamek). Czyli z grubsza są amerykańskie i później długo, długo nic. Sprawdź jak tam obecnie z Remkami 870, bywały w strawnych cenach (okolice 3k za nówkę). Do Winchesterów też jest trochę gratów (przynajmniej za oceanem).
Awatar użytkownika
NIKO72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 01 października 2015, 15:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelby Stoeger

Post autor: NIKO72 »

Z tego co wiem Stoeger jest budżetową marką Benelli i własnością tej marki. Rzeczywiście model M3K 3Gun jest odpowiednikiem Benelli M2, a graty od tego modelu w większości są zamienne. Jeśłi chodzi o rozmieszczenie bezpiecznika, zwalniacz zamka i manual - są praktycznie identyczne. Kupiłem i rzeczywiście przy pierwszym strzelaniu nie przeładowywała słabszej amo ( 24 / 28 ) a przy 32 cięła się co jakiś czas - nie wyciągała łusek. Jedno co musiałem zrobić to wymienić extractor na extractor i sprężynkę od benelli M2 za całe 12 + 3 USD. Tą operację zalecają na forach użytkowników w US jako absolutną konieczność, a fabryczny pazur wyciągu jest opisywany jako częsta przyczyna problemów z przeładowaniem. Obecnie jestem w fazie testów strzelby i amo po w/w zabiegu i jestem zadowolony. Przy bardzo szybkim strzelaniu na 50 kulek 28g 1 x nie przeładowała. Przy amo 32g chodzi jak należy ( amo Fiocchi) . Ja jestem zadowolony z zakupu - bardzo przyjazny manual + gadżety - zwalniacz i dzwignia zamka takie jak Taran Tactical w cenie. Poza tym z tego co wiem z opowieści kolegów każdy półautomat kaprysi co do amo i trzeba nieco popracować nad sprzętem zanim zacznie działać jak należy kompletnie bez zacinek. Ja sam grzebię przy sprzęcie i tak naprawdę stwierdziłem, że konstrukcja strzelby jest prostsza niż konstrukcja cepa - to naprawdę nie może się ciąć - wystarczy zdiagnozować problem i nad nim popracować 8-)
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Strzelby Stoeger

Post autor: tomekwroclawski »

"wystarczy zdiagnozować problem i nad nim popracować "

Ale właściwie po jaką cholerę ????? Skoro idę do sklepu i wydaję swoje cieżko zarobione pieniądze, na które muszę nieźle zapier ... miesiąc albo i dłużej, czemu mam na dzień dobry robić na rusznikarza i bawić się jak Adam Słodowy ??????????

Ja chcę kupić coś, co wyjmę z pudełka i będzie działać.

Nie wiem, czy to mentalność wiecznie nie dorobionych i byle jak wykonanych rzeczy, które trzeba bylo sobie potem w domu dokręcić, czy musimy wciąż tkwić korzeniami w odmętach minionej epoki i kupować byle co i byle by a potem to się jakoś tam podpiłuje, doklepie, coś tam wymieni i będzie Pan zadowolony ? Jak żywo staje mi przed oczami całkiem spory sklepik w którym sprzedawane były rzeczy, które już wypuszczone z fabryki były uszkodzone, trzeba było sobie je tylko naprawić. I ten szturm jak pewnego pięknego dnia pojawiły się w nim nie działające telewizory. Nie działały, ALE BYŁY, się kupi a potem się naprawi i jakoś to będzie.

Ja rozumiem że przelicznik złotego do "----" itd., że wszystko dla nas jest drogie i bardzo drogie, ale naprawdę lepiej odłożyć, dorzucić i mieć od razu dobre, a nie ...
Putoran
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 29 czerwca 2014, 21:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelby Stoeger

Post autor: Putoran »

Wyluzuj tomek i weź pod uwagę inne punkty widzenia;)
Ja na ten przykład mam dwa metry i nawet najdroższe strzelby w najlepszych warszawskich sklepach mi nie odpowiadały. W każdej strzelbie i tak musiałbym przedłużać kolbe, czyli albo ja, albo rusznikarz musielibyśmy nieznacznie, ale jednak, nad sprzętem popracować. No i co z tego?
Uważam, że początkującym strzelcom ( i nie tylko) lepiej zrobi jeżeli kupią używany albo tańszy sprzęt, ale za to dużo więcej amunicji, którą będą regularnie utylizowac na strzelnicy.
Pomijam kwestie, że w naszym kraju sporo kolegów ma zepsuty dzień jak na polowaniu zaczepi lufa strzelby w cenie samochodu o gałąź z której wpadnie mu do środka trochę chrobotka reniferowego;)
To nie Rosja;)
sady
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 01 marca 2015, 11:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelby Stoeger

Post autor: sady »

tomekwroclawski ma dużo racji. Tak czy inaczej. I nie wiąże się to z indywidualnym dopasowaniem sprzętu tylko z funkcją działania podstawowego. Skoro problem jest znany za oceanem to może wystarczyłoby, żeby informacja dotarła do menagera czy inszego dyrektora i zamiast shitu włożyli by od razu te części z Benelki. Koszt wzrósłby o kilka dolarów zaledwie ale PR byłby lepszy. Ech.. wygląda, że prosto z pudełka na podobnym poziomie wygra 930 JM.
Putoran
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 29 czerwca 2014, 21:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelby Stoeger

Post autor: Putoran »

sady pisze:tomekwroclawski ma dużo racji
Nie mówię, że nie ma ;) Nie zawsze jednak jest tak pięknie jakbyśmy tego oczekiwali i również uważam, że to na co wydajemy ciężko zarobione pieniądze powinno działać bez zarzutu. Sporo jednak zależy od umiejętności i doświadczenia konkretnego strzelca. Wielokrotnie miałem w ręku sprzęt, który moim zdaniem był super, a koledze (właścicielowi) zdecydowanie nie odpowiadał np. kształt bezpiecznika albo mocowanie światłowodu i pierwsze co, to sprowadzał zza oceanu jakiś kawałek metalu za 5 baksów. Tylko, że kolega aktywnie bierze udział w zawodach na najwyższym poziomie i dla niego każda 'pierdoła' to cenne ułamki sekundy, a ja tylko rekreacyjnie i bez skutku próbuję rozstrzelać swoje krążki z hardoxu ;)
Awatar użytkownika
NIKO72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 01 października 2015, 15:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelby Stoeger

Post autor: NIKO72 »

Chłopak pyta o opinię więc piszę ( tomek - nie ma co się żołądkować - zawsze można kupić benelkę M2 albo Berettę 1301 ). Dla mnie STG M3K jest b.dobry i tyle - jakość/cena - 100/100. Pazur wyciągu - problem się zdarza ( mi się akurat przytrafił ) ale to nie powód do płaczu. W przypadku zdiagnozowania koszt żaden - wymiana 2 minuty . Wyjęcie z pudełka sprzętu igła gotowego i super sprawnego bez żadnych problemów i nie wymagającego odrobiny atencji to naprawdę los na loterii.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Strzelby Stoeger

Post autor: tomekwroclawski »

Litości ...

Chyba postawie świeczkę w kościele za swojego SFP 9
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”