Nieco egzotyczny kaliber - gdzie kupić amunicję w Warszawie

Moderator: Moderatorzy WBP

MiLykie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2015, 20:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Nieco egzotyczny kaliber - gdzie kupić amunicję w Warszawie

Post autor: MiLykie »

Witajcie!
Ponieważ niedługo uzyskam pozwolenie na broń (do celów sportowych) zaczynam powoli myśleć o tym, co chciałbym posiadać - z krótkiej broni centralnego zapłonu.

Z pobieżnej analizy kilku sklepów w Warszawie (tych z pierwszych miejsc w google'u) wynika, że we wszystkich można kupić mniej więcej to samo. Głównie 9mm Para, trochę .40 S&W, .45 ACP. Czasem jakiś rewolwer w .38/.357. Wszyscy oferują to samo i nic ponadto. Wybór nowych jednostek broni w ogóle jest marny, ale to inny temat. W związku z tym, że sprzedają taką broń to i taką amunicję oferują. Logiczne, prawda?

Załóżmy, że chciałbym coś innego, takiego jak .32 ACP albo .44 magnum. Może .380 ACP lub 10mm Auto. Ogólnie - coś co istnieje, ale wychodzi poza te najbardziej standardowe kalibry...

O ile kupić broń w tym "nieco nietypowym" kalibrze można - są komisy, są prywatni sprzedający... o tyle nie mam pomysłu skąd zorganizować do niej amunicję. A do tego dochodzi fakt, że chciałbym, aby znaleźć ją w Warszawie (no, w powiedzmy, że w województwie mazowieckim), a nie w Czechach czy pod Szczecinem. Bo jak wiemy - wysyłka nie wchodzi w grę.

I teraz tak - albo ja jestem taka sierotka, która nie potrafi nic znaleźć, albo te sklepy mają beznadziejne strony www i nic tam nie umieszczają? Jak to jest naprawdę? Ktoś może polecić sklep, który oferuje coś więcej niż podstawowe 4-5 rozmiary?
Awatar użytkownika
krzysztof ss
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 805
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 19:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Leszno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: krzysztof ss »

Skąd wiesz wiesz że dostaniesz pozwolenie? :shock: Tak na początku się zapytam.

http://sklep.incorsa.pl/amunicja,cp163,pl.html

Chciałbym tak blisko mieszkać:)
Ślepy jak kret
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Post autor: dziki_pl »

my staramy się mieć duży wybór amunicji który cały czas poszerzamy:
http://www.magazynuzbrojenia.pl/pl/c/Amunicja/1
Krzysztof66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 15:43
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Krzysztof66 »

A kiedy w końcu ta spodziewana dostawa 308win SM?
9x19, 5,56 NATO, 12/76.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

W kazdym sklepie kupisz dowolna nawet cudaczna amunicje-ale na zamowienie.
Kwestia ceny i ilosci.Nie licz jednak ze ktos bedzie trzymal dla Ciebie paczke .454 Casull przez pol roku.
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Post autor: dziki_pl »

Krzysztof66 pisze:A kiedy w końcu ta spodziewana dostawa 308win SM?
Szykujemy dla tej amunicji alternatywę, mam nadzieję że w czerwcu już pojawi się w ofercie.
Krzysztof66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 15:43
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Krzysztof66 »

A ta alternatywa,to, jeśli można wiedzieć, w jakiej mniej więcej cenie i co to takiego?
9x19, 5,56 NATO, 12/76.
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Post autor: dziki_pl »

Fabrycznie nowa amunicja FMJ, w pełni cywilna i powtarzalna. Staramy się znaleźć amunicję która będzie dostępna stale, w przynajmniej dwóch gramaturach i będzie stabilna.
Cena w okolicach 2,5.
Narazie idzie .308 i 6,5x55, w następnym zamówieniu 8x57.

Wszystkie w podobnych cenach.
Krzysztof66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 15:43
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Krzysztof66 »

Bardzo dobra wiadomość, czekam niecierpliwie. Kolega z Mauserem też się już cieszy :-D
Pozdrawiam
9x19, 5,56 NATO, 12/76.
MiLykie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2015, 20:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MiLykie »

krzysztof ss pisze:Skąd wiesz wiesz że dostaniesz pozwolenie? :shock: Tak na początku się zapytam.

...link do incorsa, którego nie mogę wrzucić, bo niedawno się zarejestrowałem...

Chciałbym tak blisko mieszkać:)
Nie róbmy wątku o pozwoleniach - niezbadane są wyroki WPA, ale przyjmijmy, że jest to na tyle prawdopodobne w tym momencie, że rozglądanie się za amunicją ma sens. ;)

Dziękuję za link, faktycznie mają dużą różnorodność i całkiem sensowne ceny.
dziki_pl pisze: my staramy się mieć duży wybór amunicji który cały czas poszerzamy:
...link do magazynuuzbrojenia, którego nie mogę wrzucić, bo niedawno się zarejestrowałem...
Dzięki... Tylko szkoda, że poza .32 ACP nie macie nic z mojej listy. ;)
Sebastian pisze: W kazdym sklepie kupisz dowolna nawet cudaczna amunicje-ale na zamowienie.
Kwestia ceny i ilosci.Nie licz jednak ze ktos bedzie trzymal dla Ciebie paczke .454 Casull przez pol roku.
Wynika z tego, że te sklepy, które sam znalazłem - nawet jeśli mają możliwość sprowadzenia "egzotyka" to nie reklamują tego na swoich stronach. Trochę głupio, nie można porównać ofert... Ale w takim razie ich popytam co mogą zaoferować.

Nie oczekuję, że wszystko czeka w sklepie na klienta, ale jednak liczyłem, że powinni być w stanie przedstawić na stronie www konkretną ofertę, w stylu "taka amunicja, cena tyle a tyle, czas realizacji 7 dni". Bo nie wierzę, że - nawet .454 Casull - w Warszawie schodzi 1 paczka rocznie... Czy naprawdę wszyscy siekają tylko z 9mm/.357/.38/.45ACP...
Awatar użytkownika
wierzba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 667
Rejestracja: 04 kwietnia 2003, 14:45
Tematy: 28
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: wierzba »

Siekający z rzadszych ( i przez to droższych) kalibrów zwykle sami elaborują. Spłonki i proch są na miejscu a przesyłania pocisków nikt nie zabrania.
"Reloaders are the nicest people on the face of the earth. They share
many common quality traits. They hate waste and can't bear to throw
away a perfectly good cartridge case simply because it's empty"
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

Egzotyczne kalibry sa drogie. Stad w przypadku uzytkowania czestszego niz 1 paczka na pol roku oplaca sie zakupic matryce i robic samemu. Kupuje sie jedynie zestaw startowy np. 200 szt. w celu posiadania lusek.
To ze nie reklamuja sie na stronach to norma. Ale sklepy i tak biora amunicje z hurtowni a te zamowia kazda produkowana amunicje np. SB czy Fiocchi. Nie licz jednak na czas realizacji rzedu 7 dni. Raczej 1-2 m-ce. Trzeba kupowac zapas.
A jakiz to kaliber wywolal u Ciebie takie rozterki?
Awatar użytkownika
s2wed
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 234
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 21:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: s2wed »

Niestety musze autorowi watku przyznac racje.... poza tym dochodzi jeszcze inna kwestia, jesli nawet kaliber jest w miare popularny to o jakichs ciekawszych produktach wybiegajacych poza standard mozna zapomniec.... Sprobujcie np. dostac Hydrashoki Federala w .45 czy tez jakies inne typowo "obronne" produkty :-/ Pomarzyc sobie mozna....
:502:
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Post autor: dziki_pl »

MiLykie pisze: Nie oczekuję, że wszystko czeka w sklepie na klienta, ale jednak liczyłem, że powinni być w stanie przedstawić na stronie www konkretną ofertę, w stylu "taka amunicja, cena tyle a tyle, czas realizacji 7 dni". Bo nie wierzę, że - nawet .454 Casull - w Warszawie schodzi 1 paczka rocznie... Czy naprawdę wszyscy siekają tylko z 9mm/.357/.38/.45ACP...
Czas realizacji ciężko zagwarantować, takie realia, po pierwsze dziwna amunicja zazwyczaj nie leży w Polsce a np w Niemczech, z ilościami też problem, jak zapytam hurtownika o paczkę dziwnej amunicji to może zaproponuje sprowadzenie ale tysiąca, sam musi tyle kupić i nie chce brać na siebie ryzyka sprzedaży reszty. A sprowadza raz na kilka miesięcy więc tyle trzeba czekać. W dodatku wszystko na przedpłaty, jeden oferował mi .380 auto w dobrej cenie bo detalista zamówił tysiąc sztuk i tyle go widzieli, tysiąc nie ruszony czeka na właściciela.
Bombel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 422
Rejestracja: 04 maja 2014, 19:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Bombel »

s2wed pisze:Sprobujcie np. dostac Hydrashoki Federala w .45 czy tez jakies inne typowo "obronne" produkty :-/ Pomarzyc sobie mozna....
klik
klik
klik
Nie oczekuję, że wszystko czeka w sklepie na klienta, ale jednak liczyłem, że powinni być w stanie przedstawić na stronie www konkretną ofertę, w stylu "taka amunicja, cena tyle a tyle, czas realizacji 7 dni". Bo nie wierzę, że - nawet .454 Casull - w Warszawie schodzi 1 paczka rocznie... Czy naprawdę wszyscy siekają tylko z 9mm/.357/.38/.45ACP...
klik
klik
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”