Uwaga na amunicję 9mm Luger MaxxTech !!!

Moderator: Moderatorzy WBP

Wyspiarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 624
Rejestracja: 25 września 2015, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Maxx Tech 9mm para Pobjeda tech. Bośnia

Post autor: Wyspiarz »

Ja nawet nie widziałem takich w sprzedaży, pewnie kosztują tyle co SB itp, więc chyba nikt by ich nie brał pod uwagę przy zakupie, co do elaboracji, jak łuska jest normalna jak od każdej innej 9mm, to jak najbardziej nadawać się będzie do elaboracji.


pzdr. Łukasz
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Maxx Tech 9mm para Pobjeda tech. Bośnia

Post autor: blair7 »

Napewno są w sprzedaży, skoro w Strzale je mieli. Ale np w "Traperze" widziałem te w stalowych łuskach w cenie 49 zl za paczkę...........
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 29
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Maxx Tech 9mm para Pobjeda tech. Bośnia

Post autor: xxxam »

Wyspiarz pisze:Teraz trzyma je jako dawców części do elaboracji, tj spłonek i pocisków :)
A jak te spłonki odzyskuje ?

Maxxtech w mosiężnych jest podobny (jak nie droższy) od SB
Wyspiarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 624
Rejestracja: 25 września 2015, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Maxx Tech 9mm para Pobjeda tech. Bośnia

Post autor: Wyspiarz »

Ja normalnie matrycą uniwersalną do odspłonkowywania wybijam, nic sie nie dzieje, czpień opiera się o blaszkę która rozdziela płomień i normalnie bezproblemowo wychodzi. Spłonka w brew pozorom to bardzo bezpieczna rzecz.

EDIT: no tylko matrycą robię to płynnie, tak ręcznie jak trzeba pier... młotkiem w czpień to może być różnie, choć cholera wie od tej strony teoretycznie nie powinna odpalić, nie mniej jednak okularki na tego typu testy polecam :)

pzdr. Łukasz
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Uwaga na amunicję 9mm Luger MaxxTech !!!

Post autor: montrala »

W Strzale testowane były dwa rodzaje w stalowych łuskach. Natomiast płaszcz pocisku jest miedziany (inaczej niż np. w Barnaulach).

Moim zdaniem część problemów wynika z tego że trafiają się źle wykończone krawędzie łuski i/lub źle osadzone pociski (to można wyłapać oglądając naboje), a po części ze tego że naważka jest naprawdę słaba (też wyszło w teście) a przy słabej naważce (mniejszy odrzut) i zwiększonych oporach usuwania łuski (stalowa łuska) powoduje to wiele problemów. Wyszło że pistolety dobrze przechodzone (zużyte lub osłabione sprężyny powrotne, dobrze "wyślizgane" komory) problemów miały znacznie mniej niż pistolety nowe lub mało używane.
Ostatnio zmieniony 22 sierpnia 2016, 14:26 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeczytałem to co napisałem, przeraziłem się i zrobiłem korektę gramatyczną, stylistyczną i ortograficzną ;)
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
KrisKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 235
Rejestracja: 24 sierpnia 2015, 20:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sam środek niczego
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na amunicję 9mm Luger MaxxTech !!!

Post autor: KrisKK »

Myślę, że montrala ma dużo racji w tym co napisał o wypadkowej słabej naważki i przebiegu broni. Na jednym ze szkoleń byłem świadkiem jak pobiedy w stalowych łuskach niemiłosiernie się cięły (FTE/FTF) na nowiutkim tanfoglio. Wymęczone Sigi i inne strzelnicowe "woły robocze" nie narzekały jakoś specjalnie.
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na amunicję 9mm Luger MaxxTech !!!

Post autor: blair7 »

Nowa p09 znajomego nie miała z nimi problemu. Ale pasując do komory poszczególne naboje, wiedział, że te z krzywo osadzonymi pociskami, lub krzywymi łuskami, będą stawać bokiem.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na amunicję 9mm Luger MaxxTech !!!

Post autor: Inku »

Miałem do czynienia z tą amunicją. Na 300szt. trafiło się 25 krzywych pocisków. Niektórym 1cm brakuje żeby weszły do końca w lufę. Jeden pocisk utknął w lufie, trzeba było go wypychać. 1 zakleszczył się bardzo konkretnie.
Nie ma sensu ta amunicja.
Awatar użytkownika
longer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 02 kwietnia 2007, 11:19
Tematy: 4
Lokalizacja: zDragona
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na amunicję 9mm Luger MaxxTech !!!

Post autor: longer »

dostałem paczkę w ramach promocji.. Miała być poprawiona.

50 sztuk/dwa zacięcia i dużo smrodu. Zapach zbliżony do amoniaku.

Na zawody stanowczo odradzam. Do treningu pewnie tak...

glock 19
Rule #4 – Identify your target, and what is behind it.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Uwaga na amunicję 9mm Luger MaxxTech !!!

Post autor: montrala »

Wziąłem na Mistrzostwa Polski Ligi Sportera dwie paczki MaxxTech (Tak! Twardym trzeba być, nie miętkim!). Jedna starej serii (łuski Pobjeda), druga nowej serii (łuski MaxxTech),

Przed zabraniem amunicji wykonałem "chamber check", czyli wyjąłem lufę z pistoletu (HK SFP9 ma ciasną komorę w dolnej tolerancji CIP) i każdy nabój wrzuciłem do komory, docisnąłem palcem żeby sprawdzić czy równo siada, a następnie odwróciłem lufę pozwalając swobodnie wypaść. Jeżeli nabój swobodnie nie wypadł, odkładałem na bok. Stara seria zdała ten egzamin w całości, w nowej odpadło 11 nabojów z 50:

9 z nich wypadło lekko ruszonych palcem (jeszcze ich nie strzelałem, ale sprawdzę je przy okazji)
2 z nich wymagały podważenia kryzy żeby wyciągnąć z komory. Jeden miał wyraźnie zagiętą krawędź łuski, ale drugi nie miał widocznych odkształceń.

Na samych zawodach 39 "wybranych" nowych MaxxTechów strzeliło bez problemu i poleciało tam gdzie chciałem. Ale jak załadowałem te ze starej partii, to po oddaniu paru strzałów łuska została w komorze i musiałem dość długo walczyć żeby ją z tej komory usunąć (co widać na filmie około 11 minuty). Nie strzelałem dalej z tej amunicji na tych zawodach i została mi jeszcze reszta paczki starych (ponad 40 sztuk), którą przy okazji dokończę, tak jak i 10 z odrzuconych 11 nowych (tego z zawiniętą łuską nie ma co sprawdzać).
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
PENEGRANDE
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 04 lipca 2018, 08:15
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na amunicję 9mm Luger MaxxTech !!!

Post autor: PENEGRANDE »

Witam. Uwaga MaxxTech powraca. Sklep Incorsa wprowadził do swojej oferty taką amunicję: http://sklep.incorsa.pl/maxxtech-amunic ... 40,pl.html Jestem żywotnie zainteresowany jakością tej "nowinki", proszę każdego kto będzie miał styczność z ww. amunicją o opinie na jej temat. Pozdrawiam
D-Q
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 31 maja 2018, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na amunicję 9mm Luger MaxxTech !!!

Post autor: D-Q »

cześć!
''Bażant''w Raciborzu także wrzucił ofertę maxxtech'a po atrakcyjnej cenie....
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”