Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Moderator: Moderatorzy WBP

galka90
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Postautor: galka90 » 2019-01-17, 08:39

Wiem wszystko, bo sprawdzałem w cura i wiem dlaczego tak jest. Wysłałem koledze prywatną wiadomość odnośnie druku 3d. co do designspark mechanical to na początku w nim robiłem, ponieważ znam go dużo lepiej i jest łatwy i przyjemny, ale nie ma możliwości zapisu w pliku stp. Teraz projekt jest robiony w solid edge, dlatego będzie zapisane w stp stl i wielu innych teraz muszę wydrukować chwyt, bo jest gotowy przymierzyć zrobić poprawki, otwory pod szynę oraz pod mocowanie kolimatora wykonane z blachy (np z kielni:p) i dopiero wyślę do kolegi spitfire gotowy w 100procentach pasujący plik w formacie stp.

Awatar użytkownika
Spitfire24
Status: Online

Postautor: Spitfire24 » 2019-01-17, 13:35

:one: dzieki za info. Czekam spokojnie.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.

KudrigY

Postautor: KudrigY » 2019-01-25, 12:55

Po szukaniu na aliexpress, pewnie ogarnę jeden z tych dwóch montaży:

https://pl.aliexpress.com/item/Picatinn ... 11190.html
https://pl.aliexpress.com/item/Tactical ... 38371.html

Jednostronne, więc może będzie łatwiej dostosować do pomysłów kolegi projektanta :)
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA

galka90

Postautor: galka90 » 2019-01-25, 19:26

zostałem wywołany do tablicy więc:
Dzięki pomocy kolegi Przemo77 mamy postęp w pracach a mianowicie taki (sorki za jakość zdjęć)

https://drive.google.com/drive/folders/1DAOcXM84pBOgPxiLpfPRkrFWvFFRZgDr?usp=sharing

Popełniłem dwa małe błędy w projekcie, więc tak jak myślałem super, że jest wydruk 3d:P
Co pozostało:
-szyna pod spodem (kupić maksymalną jaka wchodzi to 75mm lub krótsza) zrobić otwory
-Jakoś to fajniej pozaokrąglać i wtedy też będę miał pewność ile mam miejsca na szynę
-Otwory na boku i tu też wstawiłbym tak jakoś, aby osoby chętne mogły sobie zamontować jakąś krótką szynę na latarkę lub celownik laserowy po bokach

mocowania kolegi to świetny pomysł i finalnie też o nich bym pomyślał

Awatar użytkownika
Spitfire24

Postautor: Spitfire24 » 2019-01-27, 11:24

Spitfire24 pisze::one: dzieki za info. Czekam spokojnie.

Nie mogąc doczekać się ;laughing: efektów pracy kolegi galka90 zrobiłem pierwsze modyfikacje mając na względzie funkcjonalność i estetykę rozwiązania:
- zamontowałem szynę z lewej strony pod latarkę, która pełni jednocześnie rolę oparcia dla kciuka i zaczepu dla złożonej prowadnicy kolby;
- stałą stopkę kolby zrobioną z asgejowej kolby za 20 zł.
Obrazek
Obrazek

Nie mam na razie pomysłu jak wykończyć górę stopki, żeby było estetycznie. Może ktoś z Was miałby ciekawy patent na to ?
Obrazek

Więcej zdjęć tu:
https://1drv.ms/f/s!AkdsgtxBLN_UpQSVlfI2ylH5r9KP
Ostatnio zmieniony 2019-01-27, 11:26 przez Spitfire24, łącznie zmieniany 1 raz.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.

galka90

Postautor: galka90 » 2019-01-28, 14:20

Witam i pozdrawiam
Jako, że udało mi się wygenerować trochę czasu mam dwie wersje finalnego chwytu tak mogą być wersje w stp:P
https://drive.google.com/open?id=1bQMmPbj0Q2yn65VN9OTkJVESqGu3JVfu

Jeśli kolega przemo77 wydrukowałby mi jeszcze raz to mielibyśmy 100procent pewności co i jak i finalizowalibyśmy pracę (wolałbym tą wersję z szyną). Czekam na sugestię czy coś jeszcze zrobić. Informuję, że zrezygnowałem z otworów. Myślę, że każdy sobie wywierci po swojemu i nagwintuje, a tak zmuszę wszystkich do jednego modelu szyny i jednej metody montażu koli na chwycie. Kto ma małe zdolności manualne to każdy tokarz to ogarnie za grosze.

Awatar użytkownika
Spitfire24

Postautor: Spitfire24 » 2019-01-28, 15:44

@galka90
1. Poproszę w imieniu kolegi w .stp 8-)
2. Czy mógłbyś wrzucić do tego folderu jeszcze jakieś jpg, co by zobrazować efekt Twojej pracy :).

Awatar użytkownika
Spitfire24

Postautor: Spitfire24 » 2019-01-28, 15:48

Jak wrzucisz w wątku jpg-i to prosiłbym wszystkich zainteresowanych o wstępną deklarację zakupu.
Będzie wtedy łatwiej (znając ilość do zamówienia) określić koszt finalny.

galka90

Postautor: galka90 » 2019-01-28, 16:07

Wersja z szyną
Obrazek
Obrazek

bez szyny
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Poza brakiem szyny jest jedna zasadnicza różnica a mianowicie:
chwyt ma większy wymiar, że tak go nazwę góra dół (dół to tam gdzie montuje się szynę). Wynika to z tego, że musiałem zostawić trochę miejsca na otwory i gwinty dla śrub pod szynę. Mi osobiście lepiej pasuje ta wersja z szyna integralna ale czekam na ewentualną wycenę.

Kolego co do zbierania zamówień najpierw zorientuj się o cenie gotowca dostałeś prywatną wiadomość .
Ostatnio zmieniony 2019-01-28, 16:23 przez galka90, łącznie zmieniany 2 razy.

Margolin

Postautor: Margolin » 2019-01-28, 16:39

Fajnie to wyszło
Obrazek
Już widzę tam zamontowany laserek :502:
jak robić to tylko z szyną, praktyczne bardziej. Bez wiercenia i gwintowania. Zakładam i mam.
Ciekaw jestem jakby takie szyny po bokach dodać ( w sumie byłyby 3) to o ile wzrosłoby wykonanie czegoś takiego?

Wstępnie się piszę na takie cacko :one:

Awatar użytkownika
Spitfire24

Postautor: Spitfire24 » 2019-01-28, 16:41

Też wolę z szyną :-D .
Co do wyceny to … :one:

galka90

Postautor: galka90 » 2019-01-28, 16:48

cieszę się że koncepcja się spodobała i cierpliwie czekaliście:P Dodatkowo powiem, że bez szyny będzie to wyglądać dużo gorzej
Co do szyn na bokach: nie robiłem, ponieważ docelowo to jest do montażu kolimatora, więc każdy sobie nawierci na boku i wstawi szynę jeśli chce i jaką chce
Ostatnio zmieniony 2019-01-28, 16:50 przez galka90, łącznie zmieniany 1 raz.

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2019-01-28, 17:23

A jakby tak nieco wydłużyć chwyt z przodu, aby sięgał aż osłabiacza podrzutu - zwłaszcza kiedy zamek jest w przednim położeniu - lub dać możliwość nakręcenia jakiejś rurki aby wyglądało jak w B&T MP9 - tak, aby wizualnie nadać mu nieco inny wygląd.
Może to być nawet w formie przykręcanej końcówki jak w tym chwycie co zaprezentowano powyżej na wzór obciążników/kompensatorów dokręcanych do wyczynowych pistoletów.

Takie kształty lekko kanciaste z fazowaniem są jak najbardziej OK.
Jeżeli cena szyny specjalnie nie będzie wyższa od szyny dokręconej przez posiadacza to nie ma sensu się bawić tylko brać komplet.

galka90

Postautor: galka90 » 2019-01-28, 17:49

Chodzi ci o nadanie mu takiego zaokrąglenia z przodu ala osłona na palce przed chwytem?? Zrobić można wszystko ale koszty potem mogą rosnąć znacząco :) co do wersji bez szyny, wymiar o którym pisałem będzie większy o 3mm może nie dużo ale wizualnie zmieni to wiele. Mógłbym jeszcze 2mm zmniejszyć ten wymiar, ale nie będzie już gdzie przykręcić mocowania do kolimatora w wersji z szyną, a bez szyny gdzie dokręcić szyny. Szynę od spodu w wersji bez niej trzeba dobrze doszlifować, co też będzie upierdliwe, dlatego druga wersja z integralną szyną jest lepsza.

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2019-01-28, 18:06

Chodzi mi o to, aby osłabiacz podrzutu był schowany.
RAK ma fajny wygląd, ale najbardziej wtedy kiedy jest gotowy do strzału i chodzi o to, aby był on stały i niezmienny więc coś w stylu B&T MP9 było by całkiem OK.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”