ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Moderator: Moderatorzy WBP

galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: galka90 »

Chciałem wyciągnąć ten chwyt trochę nad kabłąk spustowy, ale raczej będzie to problematyczne. Co do żeber i rozstawów sprawdzę to jeszcze raz w niedzielę. Co do miejsca na zaczep spustowy jest tam miejsce będzie to pracować dobrze. Szyna zmieści się 75mm jakby co.

Sprawdziłem te żebra. Obejrzyj szkielet sam kąt jest ten sam od początku do końca, tylko z przodu wchodzą ciut głębiej. Całość jest zrobiona jak z tyłu dla uproszczenia obróbki.
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2019, 18:20 przez galka90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: Spitfire24 »

galka90 pisze:Zmieniłem program będzie można w .stp.
Linki do Twoich projektów przekazałem koledze od CNC. Poniżej jego odpowiedź.
CNC pisze:Niestety pliki które mi przesłałeś nie nadają się do niczego. Potrzebuję tego w .stp, to co dostałem jest w .stl. to pierwsze, to format bryłowy, drugi powierzchniowy, który wykorzystywany jest w prototypowaniu. Moje maszyny rozumieją .stp, przy .stl pojawiają się błędy, jak "dziury" w modelu.
Samą bryłę widzę, ale nie jestem w stanie jej nawet pomierzyć, co wyklucza ewentualną wycenę.
No i od razu rzuca się w oczy jeden błąd konstrukcyjny, a mianowicie pogłębienie, chyba w tylnej części pod łeb śruby. Ścianka w jednym miejscu jest za***iście cienka i istnieje duże ryzyko, że się złoży. Sugerowałbym to zmienić.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: galka90 »

Kolego spokojnie mówiłem, że projekt nie jest skończony. Został troszkę uproszczony co do ścianki sprawdzę, bo pewnie jest już lepiej. jak wydrukuje mi ktoś to w 3d będę miał pewność co i jak co jeszcze poprawic. Plik mam też w stp. więc kolega będzie zadowolony.
Awatar użytkownika
Przemo77
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 21:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Słubice
Grupa: Użytkownik komercyjny

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: Przemo77 »

galka90 pisze: jak wydrukuje mi ktoś to w 3d będę miał pewność co i jak co jeszcze poprawic...
Mogę to duknąć na próbę i sprawdzić jak pasuje do PM 63 bo mam go w szafie.
Tylko ten .stl coś mi się jako malutki obiekt otwiera programie :roll: masz może ten plik w .rsdoc tak żeby to otworzyć np. w designspark mechanical ( nim się akurat bawię w 3d ) i z niego zapisać jako .stl ??
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2019, 21:00 przez Przemo77, łącznie zmieniany 1 raz.
CZ75B Omega, PM-63 Rak, ALFA-PROJ 3541steel 357 Magnum, TT-33 1944, UZKON AS46, AKMS 7,62x39 1981, Remington Speedmaster 552 .22, TOZ17 .22, Iż43M 16/70, MOSIN 7,62x54R, P-64 9x18, WALTHER GSP .22
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: galka90 »

Wiem wszystko, bo sprawdzałem w cura i wiem dlaczego tak jest. Wysłałem koledze prywatną wiadomość odnośnie druku 3d. co do designspark mechanical to na początku w nim robiłem, ponieważ znam go dużo lepiej i jest łatwy i przyjemny, ale nie ma możliwości zapisu w pliku stp. Teraz projekt jest robiony w solid edge, dlatego będzie zapisane w stp stl i wielu innych teraz muszę wydrukować chwyt, bo jest gotowy przymierzyć zrobić poprawki, otwory pod szynę oraz pod mocowanie kolimatora wykonane z blachy (np z kielni:p) i dopiero wyślę do kolegi spitfire gotowy w 100procentach pasujący plik w formacie stp.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: Spitfire24 »

:one: dzieki za info. Czekam spokojnie.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: KudrigY »

Po szukaniu na aliexpress, pewnie ogarnę jeden z tych dwóch montaży:

https://pl.aliexpress.com/item/Picatinn ... 11190.html
https://pl.aliexpress.com/item/Tactical ... 38371.html

Jednostronne, więc może będzie łatwiej dostosować do pomysłów kolegi projektanta :)
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: galka90 »

zostałem wywołany do tablicy więc:
Dzięki pomocy kolegi Przemo77 mamy postęp w pracach a mianowicie taki (sorki za jakość zdjęć)

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Popełniłem dwa małe błędy w projekcie, więc tak jak myślałem super, że jest wydruk 3d:P
Co pozostało:
-szyna pod spodem (kupić maksymalną jaka wchodzi to 75mm lub krótsza) zrobić otwory
-Jakoś to fajniej pozaokrąglać i wtedy też będę miał pewność ile mam miejsca na szynę
-Otwory na boku i tu też wstawiłbym tak jakoś, aby osoby chętne mogły sobie zamontować jakąś krótką szynę na latarkę lub celownik laserowy po bokach

mocowania kolegi to świetny pomysł i finalnie też o nich bym pomyślał
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: Spitfire24 »

Spitfire24 pisze::one: dzieki za info. Czekam spokojnie.
Nie mogąc doczekać się ;laughing: efektów pracy kolegi galka90 zrobiłem pierwsze modyfikacje mając na względzie funkcjonalność i estetykę rozwiązania:
- zamontowałem szynę z lewej strony pod latarkę, która pełni jednocześnie rolę oparcia dla kciuka i zaczepu dla złożonej prowadnicy kolby;
- stałą stopkę kolby zrobioną z asgejowej kolby za 20 zł.
Obrazek
Obrazek

Nie mam na razie pomysłu jak wykończyć górę stopki, żeby było estetycznie. Może ktoś z Was miałby ciekawy patent na to ?
Obrazek

Więcej zdjęć tu:
https://1drv.ms/f/s!AkdsgtxBLN_UpQSVlfI2ylH5r9KP
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2019, 11:26 przez Spitfire24, łącznie zmieniany 1 raz.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: galka90 »

Witam i pozdrawiam
Jako, że udało mi się wygenerować trochę czasu mam dwie wersje finalnego chwytu tak mogą być wersje w stp:P
https://drive.google.com/open?id=1bQMmP ... ESqGu3JVfu

Jeśli kolega przemo77 wydrukowałby mi jeszcze raz to mielibyśmy 100procent pewności co i jak i finalizowalibyśmy pracę (wolałbym tą wersję z szyną). Czekam na sugestię czy coś jeszcze zrobić. Informuję, że zrezygnowałem z otworów. Myślę, że każdy sobie wywierci po swojemu i nagwintuje, a tak zmuszę wszystkich do jednego modelu szyny i jednej metody montażu koli na chwycie. Kto ma małe zdolności manualne to każdy tokarz to ogarnie za grosze.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: Spitfire24 »

@galka90
1. Poproszę w imieniu kolegi w .stp 8-)
2. Czy mógłbyś wrzucić do tego folderu jeszcze jakieś jpg, co by zobrazować efekt Twojej pracy :).
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: Spitfire24 »

Jak wrzucisz w wątku jpg-i to prosiłbym wszystkich zainteresowanych o wstępną deklarację zakupu.
Będzie wtedy łatwiej (znając ilość do zamówienia) określić koszt finalny.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: galka90 »

Wersja z szyną
Obrazek
Obrazek

bez szyny
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Poza brakiem szyny jest jedna zasadnicza różnica a mianowicie:
chwyt ma większy wymiar, że tak go nazwę góra dół (dół to tam gdzie montuje się szynę). Wynika to z tego, że musiałem zostawić trochę miejsca na otwory i gwinty dla śrub pod szynę. Mi osobiście lepiej pasuje ta wersja z szyna integralna ale czekam na ewentualną wycenę.


Kolego co do zbierania zamówień najpierw zorientuj się o cenie gotowca dostałeś prywatną wiadomość .
Ostatnio zmieniony 28 stycznia 2019, 16:23 przez galka90, łącznie zmieniany 2 razy.
Margolin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 25 stycznia 2017, 15:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: Margolin »

Fajnie to wyszło
Obrazek
Już widzę tam zamontowany laserek :502:
jak robić to tylko z szyną, praktyczne bardziej. Bez wiercenia i gwintowania. Zakładam i mam.
Ciekaw jestem jakby takie szyny po bokach dodać ( w sumie byłyby 3) to o ile wzrosłoby wykonanie czegoś takiego?

Wstępnie się piszę na takie cacko :one:
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: Spitfire24 »

Też wolę z szyną :-D .
Co do wyceny to … :one:
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”