ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
LWfilip
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 18 października 2017, 13:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: LWfilip »

A wiem, dlaczego to powstało, człowiek ma chęć coś pomajstrować. Efekt jest pozytywny. Już po kilku dniach użytkowania PMa miałem uwagi co do dość krótkiej jak dla mnie , wysuwanej kolby. :) Szanuje chęć zrobienia czegoś inaczej. Tym bardziej, że są dziś o wiele lepsze możliwości.
Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni idą tam gdzie chcą.
MyffasaSFPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 17 grudnia 2017, 23:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: MyffasaSFPL »

Jak dla mnie, zbyt pokracznie wygląda ten ris i jeszcze chwyt do karabinu... No ale co kto lubi. PM RAK jest dosyć trudną platformą modyfikacji. Bardziej bym zalecał pozostać przy tym chwycie co jest, a tylko obok dodać ris na latarkę. Coś jak w MP7 tak? Tam też jest składana rączka estetyczna, i obok risy, prawda. Bynajmniej fajnie, że są ludzie, którzy takie rzeczy ogarniają. Szanuję.
grzempek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 15:21
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: grzempek »

MyffasaSFPL pisze:Jak dla mnie, zbyt pokracznie wygląda ten ris i jeszcze chwyt do karabinu... No ale co kto lubi. PM RAK jest dosyć trudną platformą modyfikacji. Bardziej bym zalecał pozostać przy tym chwycie co jest, a tylko obok dodać ris na latarkę. Coś jak w MP7 tak? Tam też jest składana rączka estetyczna, i obok risy, prawda. Bynajmniej fajnie, że są ludzie, którzy takie rzeczy ogarniają. Szanuję.
Dla mnie oryginaly chwyt jest pokraczny, niewygodny i w dodatku ma luzy. Jego jedyna zaletą jest to ze jest składany. Obecny chwut jest o wiele wygidniejszy. Co do szyny i kolimatora to moze i jest wysoko, ale nizejnsie nie da ze wzgledu na muche, natomiast uwazam ze jest na idealnej wysokosci do zlożenia sie do strzału. Nie wyobrqzam sobie miec go nizej.
grzempek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 15:21
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: grzempek »

grzempek pisze:
MyffasaSFPL pisze:Jak dla mnie, zbyt pokracznie wygląda ten ris i jeszcze chwyt do karabinu... No ale co kto lubi. PM RAK jest dosyć trudną platformą modyfikacji. Bardziej bym zalecał pozostać przy tym chwycie co jest, a tylko obok dodać ris na latarkę. Coś jak w MP7 tak? Tam też jest składana rączka estetyczna, i obok risy, prawda. Bynajmniej fajnie, że są ludzie, którzy takie rzeczy ogarniają. Szanuję.
Dla mnie oryginaly chwyt jest pokraczny, niewygodny i w dodatku ma luzy. Jego jedyna zaletą jest to ze jest składany. Obecny chwut jest o wiele wygodniejszy. Co do szyny i kolimatora to moze i jest wysoko, ale nizej sie nie da ze wzgledu na muche, natomiast uwazam ze jest na idealnej wysokosci do zlożenia sie do strzału. Nie wyobrazam sobie miec go nizej.
Indy123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 26 lipca 2014, 20:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: Indy123 »

MyffasaSFPL pisze:Jak dla mnie, zbyt pokracznie wygląda ten ris i jeszcze chwyt do karabinu... No ale co kto lubi. PM RAK jest dosyć trudną platformą modyfikacji. Bardziej bym zalecał pozostać przy tym chwycie co jest, a tylko obok dodać ris na latarkę. Coś jak w MP7 tak? Tam też jest składana rączka estetyczna, i obok risy, prawda. Bynajmniej fajnie, że są ludzie, którzy takie rzeczy ogarniają. Szanuję.
Kształt szyny RIS wymusza pewien kształt chwytu. W grę wchodzi też kształt pustej przestrzeni wewnątrz chwytu, miejsca otworów montażowych itp.
Jeśli ma byś szyna RIS to nie wyobrażam sobie innego kształtu. Jeśli szyny ma nie być to można po prostu skopiować oryginalny chwyt w aluminium (ze stalowymi elementami mechanizmu rączki np.). Natomiast nie montowałbym szyny do tego plastikowego chwytu bo po prostu nie ufam jego wytrzymałości. Cała zabawa zaczęła się u mnie od tej luźnej rączki, która mnie drażniła.

Rączka w MP7 akurat mi się niezbyt podoba po złożeniu, już w RAKu lepiej to wygląda ale to oczywiście kwestia gustu.

Nie mam niestety teraz czasu na dalsze zabawy w modyfikacje, wrócę do RAKa niedługo bo pomysłów mam parę.
Adam1983
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 231
Rejestracja: 04 października 2017, 22:28
Tematy: 15
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: Adam1983 »

Z szyną dolną i pod kolimator Rak mógłby spokojnie występować w Star Treku jako broń kosmitów :) Dla mnie bomba, zwłaszcza dolna szyna.
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: galka90 »

W końcu finał mojej potyczki z chwytem. Dzięki pomocy jednej firmy, która podjęła wyzwanie i wykonała mój projekt mam chwyt aluminiowy. Niestety projekt okazał się zbyt pracochłonny i zostały wykonane dwie sztuki (niestety Pan Mariusz z firmy zajmującej się bronią pneumatyczną - polecam świetny kontakt i chętnie zrobiłbym reklamę, ale nie mogę- mimo szczerych chęci nie wykona ich więcej). Zostało dorobić montaż pod koli, jednak na razie nie mam czasu, bo zaangażowałem się w coś innego równie ciekawego:P Wstawiam zdjęcia do podziwiania ogromu pracy jaki został wykonany.



https://images89.fotosik.pl/307/a1894c14e9309853med.jpg

https://images90.fotosik.pl/307/6a66e8e529be5987med.jpg

https://images90.fotosik.pl/307/bea9efdb127e97cfmed.jpg

https://images92.fotosik.pl/308/a5bb887ee3d40407med.jpg
Ostatnio zmieniony 21 stycznia 2020, 12:42 przez galka90, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
l2k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 240
Rejestracja: 23 stycznia 2009, 11:41
Tematy: 1
Lokalizacja: S-E
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: l2k »

I takie łoże bym brał :) :)
Lee Enfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 11 listopada 2019, 13:07
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: Lee Enfield »

A ja tam nic nie kombinuję. Jest jak jest i niech tak zostanie. Da się strzelać dość celnie. 2 tygodnie temu byli chłopaki z PM63 z kolimatorem. Niesmak pozostał...
7,62x25 7,62x39 7,65Br 9x19 9x18Mak 9x18Police 45LC 45ACP 22lr
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: Spitfire24 »

galka90 pisze: Zostało dorobić montaż pod koli, jednak na razie nie mam czasu, bo zaangażowałem się w coś innego równie ciekawego:P https://images89.fotosik.pl/307/a1894c14e9309853med.jpg
Mam pomysł na chwyt, za 2-3 tygodnie będę mógł przedstawić wynik modzenia (albo nie jak się nie uda ;laughing: ). Będę miał wtedy kolego do Ciebie prośbę o lekkie zmodzenie twojego projektu chwytu, żeby go wydrukować skoro w alu się nie da (pogratuluj roboty znajomemu, może pochwały skonią go do rozważenia zrobienia jeszcze kilku chwytów).

PS Co ciekawego robisz?
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: galka90 »

Myślę, że czyta ten wątek i wie że wykonał świetną robotę. Co do drugiego projektu jutro jak uda mi się przetestować to na pewno się pochwalę:P
grzempek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 15:21
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: grzempek »

Spitfire24 pisze:
galka90 pisze: Zostało dorobić montaż pod koli, jednak na razie nie mam czasu, bo zaangażowałem się w coś innego równie ciekawego:P https://images89.fotosik.pl/307/a1894c14e9309853med.jpg
Mam pomysł na chwyt, za 2-3 tygodnie będę mógł przedstawić wynik modzenia (albo nie jak się nie uda ;laughing: ). Będę miał wtedy kolego do Ciebie prośbę o lekkie zmodzenie twojego projektu chwytu, żeby go wydrukować skoro w alu się nie da (pogratuluj roboty znajomemu, może pochwały skonią go do rozważenia zrobienia jeszcze kilku chwytów).

PS Co ciekawego robisz?
Z tego co pamietam kolega Indy123 miał plan(chęci??) na wykonanie kilku sztuk łoża aluminiowego, takiego jakie wykonał dla mnie. Chciał zrekompensować koszty kupna frezarki. Może nadal aktualne? Efekty jego pracy mozna podziwiać na moim raczku kilka postów wyżej
Indy123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 26 lipca 2014, 20:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: Indy123 »

galka90 pisze:W końcu finał mojej potyczki z chwytem.


Fajnie wyszło. Zgadzam się odnośnie pracochłonności. Czy dobrze widzę, że szyna jest osobną częścią? Też myślałem o takim rozwiązaniu zamiast uchwytu z dwóch połówek.

Grzempek - do swoich prac wrócę po wymianie frezów i przy odrobinie czasu. Jak oceniasz uchwyt z perspektywy czasu?

Lee Enfield - rozumiem sentyment do oryginalnego RAKa ale równocześnie zastanawiam się co by było gdyby przykładem np. Mp5, AK czy CZ75 był modyfikowany/modernizowany - chociażby wizualnie. Był przecież prototyp w kal. 9mm. Dziś pewnie by wymiatał na strzelnicach i nie byłby "pamiątką po PRL" tylko narzędziem. Bez obaw - nasze mody nie sprawią, że w muzealnych Rakach pojawią się szyny RIS.
Ostatnio zmieniony 22 stycznia 2020, 21:12 przez Indy123, łącznie zmieniany 1 raz.
grzempek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 15:21
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: grzempek »

Indy123 pisze:
galka90 pisze:W końcu finał mojej potyczki z chwytem
Grzempek - do swoich prac wrócę po wymianie frezów i przy odrobinie czasu. Jak oceniasz uchwyt z perspektywy czasu?



Bardzo dobrze. Co prawda nie uzywam go czesto. Moj zmodowany rak jest bardziej kolekcjonerski. Jedyne co zawuwazylem to, to ze trzeba ostroznie dokrecal dolną śrube, gdyż za mocne dokręcenie blokuje zamek. Srubka lubi też poluzować się po strzelaniu, ale to prawdopodobnie przez brak podkładki (którą ciągle zapominam dołożyć). Poza tym super. Koli trzyma zero. W dodatku (być może jest to nawet ficzer projektanta :)) da się strzelać z wykorzystaniem muszki, co sprawia, że zmodowany rak jest jeszcze bardziej taktyczny. :D
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: galka90 »

Tak szyna jest oddzielnie wpuszczona na jaskółczy ogon (chyba). Co do śrubki blokującej zamek to znaczy że ona za głęboko się wkręca i koniecznie musisz dać podkładkę. Odkręca ci się bo nie możesz jej porządnie dokręcić.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”