Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
chemik22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 173
Rejestracja: 28 czerwca 2015, 21:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: chemik22 »

Czy ktoś miał przyjemność używać sprzętu BRIXIA 1911 i mógłby się wypowiedzieć jak wypada na tle innych klonów ? Na półce sklepowej ładnie wygląda, na papierze też ale pytanie jak to się ma do praktyki. Wiele osób mówi że wart swojej ceny ale z drugiej strony jakoś nie jest rozchwytywany... Może ktoś wie też jak dalekie modyfikacje poczyniono względem oryginału ?
Awatar użytkownika
chemik22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 173
Rejestracja: 28 czerwca 2015, 21:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: chemik22 »

Czy ktoś miał przyjemność używać sprzętu BRIXIA 1911 i mógłby się wypowiedzieć jak wypada na tle innych klonów ? Na półce sklepowej ładnie wygląda, na papierze też ale pytanie jak to się ma do praktyki. Wiele osób mówi że wart swojej ceny ale z drugiej strony jakoś nie jest rozchwytywany... Może ktoś wie też jak dalekie modyfikacje poczyniono względem oryginału ?
Awatar użytkownika
Flexpoint
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 121
Rejestracja: 18 marca 2008, 13:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: Flexpoint »

Z racji tego, że jestem fanem Colta i zbieram Colty oczywiście wybór był prosty... Colt. Niestrzelanego Colta Gold Cup Trophy National Match 70-Series udało mi się w zeszłym roku kupić w Niemczech za 4200 zł (wraz z kosztami wysyłki do Polski), bez niemieckich bić bo był z kolekcji jakiegoś oficera armii amerykańskiej, który po służbie został w Niemczech i tam założył rodzinę. Broń była nowa choć z 1976 roku, strzela świetnie, 95 pkt już się udało na zawodach ustrzelić (85-90 pkt to standard), i nie zamieniłbym na nic innego choć cały czas oglądam różne sztuki w sklepach i na strzelnicach. Oczywiście sam elaboruję. Jakość wykonania i spasowanie perfekcyjne. Polecam rozglądać się za .45tką niekoniecznie w Polsce... Pamiętam Colty Gold Cupy oferowane przez Saguaro ale były mocno przechodzone. Governmenty czy Gold Cupy z serii 70 w stanie o niebo lepszym często pojawiają się w Niemczech lub Belgii w cenach dużo niższych niż były w Saguaro. Nie mówiąc już o serii 80, która jest generalnie tańsza niż 70. A co do różnić w serii 80 i 70 to oczywiście w 80 jest dodatkowe zabezpieczenie iglicy, przez które teoretycznie spust jest twardszy. Jak wypuścili w USA serię 80 to była na ten temat gorąca dyskusja wiec Colt zrobił test i nikt nie był w stanie stwierdzić, czy strzela z serii 80 czy 70 ;)
Ostatnio zmieniony 27 września 2016, 16:30 przez Flexpoint, łącznie zmieniany 2 razy.
.22 / .357 / .36 / .38 / .44 / .45 / .50 // ZKS Warszawa
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: Shooter7 »

Willie357 pisze: Przed laty mialem Springfielda w 9,ale to jak baba z malymi cyckami,da sie kochac,ale czegos brakuje :-D
Oj grabisz sobie przyjacielu, oj grabisz :) :) :)

Nie widze jak dotad nic lepsiejszego od Springfield'a W 9 - ce moze i ma male dcycki ale w .45 ma dokladnie takie jakie lubia tygrysy :)

Na egun'ie moznan notabene roznych fajnych producentow wychaczyc, tyle, ze to uzywki, ale po 5 - ciu strzalach to i nowka jest uzywka :)

Jak baba, miala jednego *ja to juz nie dziewica :)

:wink:
alex7371
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 23 lipca 2016, 07:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: alex7371 »

Dużo dobrego czytałem na forach za oceanem o Sigu 1911 traditional match elite.
Akurat w Progresie jeden leży.
Miał ktoś przyjemność styczności jakiej?
Poza narzekaniami na luźne przyrządy celownicze innych częstych problemów nie wyszukałem.
W
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 02 czerwca 2010, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: W »

Strzelałem z trzech różnych - z szyną i bez szyny. Za cenę tak sakramencką, za jaką sprzedawane są Sigi 1911 oczekiwałbym od Jedenastki spasowania jak w Kimberze, a nie jak w Colcie :-?
Raffael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 09 czerwca 2009, 13:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: Raffael »

W ofercie Krotoszyna jest CZ 1911 A1. Czy któryś z kolegów miał z nim cos do czynienia?
Znalazłem w sieci kilka filmików i raczej nie są zachęcające, a cena niemała.
IA Hawken .45 - pierwsza miłość nie rdzewieje
mb3
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 358
Rejestracja: 17 grudnia 2011, 09:37
Tematy: 2
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: mb3 »

Czy ktoś może sie podzielić opinią na temat AMT Hardballer?
Raffael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 09 czerwca 2009, 13:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: Raffael »

Po przeczytaniu historii firmy zamieszczonej na angielskojęzycznej wiki nie kupowałbym nic produkowanego prze 1999, a najlepiej przed 2002.
IA Hawken .45 - pierwsza miłość nie rdzewieje
krzychu_74
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 25 listopada 2016, 23:37
Tematy: 1
Lokalizacja: Wałcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: krzychu_74 »

Witam szanowne grono.
Odgrzewam kotleta. Poszukuję informacji na temat pistoletów AMT produkowanych w Arcadia Machine & Toll w Kalifornii. Bardzo spodobał mi się pistolet jak na zdjęciu poniżej:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/7012a5a8acbaf4cd
Na zamku jest opis/ oznaczenie Colt's MK IV serie's 70 Gold Cup National Match .45 Automatic Caliber i logo Colta.
Na szkielecie zaś, tak jak widać- logo AMT Arcadia CA.
Szukając informacji w sieci nie znalazłem zbyt wiele. Na amerykańskiej stronie militaryfactory, znalazłem garść info. Jednak prezentowany tam pistolet "AMT Hardballer" jest cały ze stali nierdzewnej ( ma taki kolor) i na zamku ma również logo AMT. link do zdjęcia: https://www.fotosik.pl/zdjecie/f01385de26168f15
Chciałbym dowiedzieć się, czy taki pistolet ( jak na pierwszym zdjęciu) był produkowany przez fabrykę ( np: AMT ), czy to jakiś składak (zamek Colt'a na szkielecie AMT).
Zamek pistoletu który mi sie podoba, ma takie oznaczenia:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a0ae29e63f52c084
Jak są oznaczane oryginalne zamki w pistoletach Colt'a i gdzie ich szukać.
Chciałbym kupić ten pistolet, ale niepokoi mnie logo AMT na szkielecie. Na amerykańskim forum są różne opinie. Twierdzą że wczesne modele zacinały się. Firma AMT zmieniała też właścicieli, były kłopoty z jakością.Ponoć dużo zależy od egzemplarza- jedne działają bez kłopotu, inne zacinają się.
Z góry dziękuje za wszelkie informacje na temat tego pistoletu.
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 926
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: Dariusz DC »

BTW Hardballer odradzam, opinie w USA ma kiepskie
DC jeszcze nie 9
Awatar użytkownika
s2wed
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 234
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 21:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: s2wed »

Jako miłośnik, użytkownik i wyznawca "1911" dorzucę swoje 5 groszy do tematu 8-)
Jeśli chodzi o Norinco, to wszustko zależy od potrzeb kupującego. To jest kawał dobrego pistoletu z twardej stali i trzymajacego specyfikację, więc wszystkie graty tuningowe i nie tylko do niego pasują. Trzeba mieć tylko świadomość tego że niska cena to niska jakość wykończenia. Jeśli jesteśmy tego świadomi i potraktujemy Norinco jako bazę, naprawdę jest to korzystny zakup. Ważne, aby przed zakupem oglądać dokładnie kilka egzemplarzy, bo niestety one różnią się z fabryki :)
Co do 1911 Brixia, to nic innego jak Valtro pod inną marka. Kto interesuje się 1911 wie na pewno kto to Jardine i co to Valtro. Brixia wygląda dokładnie wypisz wymaluj jak ono, a po przeszukaniu internetu z informacji można domniemac że poprostu fabryka zmieniła właściciela i na tych samych maszynach wg tej samej specyfikacji tluka pistolety i strzelby pod inną nazwą.
Nawet pudełko i wycior wygląda identycznie. Co do kwestii technicznych, brixia jest dobrze wykonana, ma ładna powłokę, można kupić ja w cerakote z fabryki już. Ma duży beavertail, obustronny bezpiecznik, nacięcia na froncie chwytu, nacięcia zamka, usunięte wszystkie ostre krawędzie itd zupełnie jak Valtro.
Z Kimberem nie rozumiem jednej rzeczy... pistolet który w USA nie jest cudem świata a poprostu 1911 z półki 1000+ u nas został wypromowany na ósmy cud świata :/
Wystarczy poszerzać po forach z USA i z opiniami o Kimberze bywa różnie.
Co do Sig'a 1911, znalezione opinie są wyłącznie pozytywne - przez to zresztą sam mam dwa :)
Dla mnie wykonanie i spasowanie dużo lepsze niż np w Kimberze z dolnej półki. Oczywiście lepsze Kimbery są lepiej zrobione ale to nie ta cena, Sig to jakieś 5.5-6.5 a za porządnego kima krzyczą 7+ Sig ma wprawdzie zewnętrzny wyrzutnik, ale to akurat zaleta ponieważ klasyczny wewnętrzny jest powodem najczęstszych dysfunkcji. W sigu już z fabryki znajdziesz w zależności od modelu wiele modyfikacji charakterystycznych dla drogich 1911. Do tego dwa wysokiej jakości magi w komplecie ( w Kimberze gowniany jeden ), no i Sig robi to co każdy Sig, działa prosto z pudełka, zawsze :)
:502:
Awatar użytkownika
Flexpoint
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 121
Rejestracja: 18 marca 2008, 13:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: Flexpoint »

kolego krzychu/74 mam colta gold cup trophy national match mark IV 70 series .45 z 1976 roku z biciami na zamku wyłącznie takimi, jakie wyszły z fabryki. pistolet co prawda kupiony oficjalnie w sklepie z bronią w vaterlandzie ale po jakimś oficerze amerykańskim, który został w Niemczech po służbie w army i miał tam broń na jakichś specjalnych zasadach, więc nie ma żadnych dodatkowych bić niemieckich ani innych, tylko fabryczne. daj na priv maila to Ci wyślę dobre zdjęcia.
.22 / .357 / .36 / .38 / .44 / .45 / .50 // ZKS Warszawa
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: dziki_pl »

s2wed pisze:Jako miłośnik, użytkownik i wyznawca "1911" dorzucę swoje 5 groszy do tematu 8-)
Jeśli chodzi o Norinco, to wszustko zależy od potrzeb kupującego. To jest kawał dobrego pistoletu z twardej stali i trzymajacego specyfikację, więc wszystkie graty tuningowe i nie tylko do niego pasują. Trzeba mieć tylko świadomość tego że niska cena to niska jakość wykończenia. Jeśli jesteśmy tego świadomi i potraktujemy Norinco jako bazę, naprawdę jest to korzystny zakup. Ważne, aby przed zakupem oglądać dokładnie kilka egzemplarzy, bo niestety one różnią się z fabryki :)
Wpadnij do nas obejrzeć dwie 1911 na obie półki które mamy. Tisasa kupują najczęściej.... posiadacze norinco.
A w klasie 7+ zobacz Coonan. Obłędna jakość wykonania i genialnie się z nich strzela.
Awatar użytkownika
BBshooter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 11 lutego 2004, 20:41
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: BBshooter »

Żeby nie zakładać nowego wątku zapytam tutaj. W najbliższym czasie planuje zakupić budżetową 1911 w kalibrze 9 mm. Wiem, wiem profanacja. Na chwile obecna waham się między BUL-em Classic Commander oraz Kimber Custom II. Budżet to powiedzmy 4000 pln. Czy w tej cenie znajdę coś lepszego na naszym rynku?
Ostatnio zmieniony 01 listopada 2018, 11:48 przez BBshooter, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”