CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Moderator: Moderatorzy WBP

Pavlin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 10:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: Pavlin »

Hej,
wiem czym się te pistolety różnią (mniej więcej). Wiem, że wątków o CZ SP-01 Shadow jest od groma i ciut.
Niemniej nie znalazłem nigdzie porównania praktycznego obu modeli.
Interesuje opinie kogoś kto strzelał (sporo) z obu i jest w stanie precyzyjnie wymienić przewagi
Shadowki nad CZ75B.
Jak bardzo zmiany w Shadowce przekładają się na wynik czy ogólnie - strzelalność.
Z CZ75B strzelałem trochę (kilkaset kulek) i dla mnie to dobry pistolet. Celny, niewielki odrzut, dość ergonomiczny, łatwy do kontroli podczas szybkiego strzelania.
Pytanie czy CZ SP-01 Shadow różni się na tyle by dawać zawodnikowi znaczącą przewagę w porównaniu do zwykłej 75tki.
Awatar użytkownika
paproć
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 25 sierpnia 2013, 21:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: paproć »

Z shadow przerobiłem ok 700, zaś z CZ75B ze 300.

Moim zdaniem do dynamiki przewaga Shadow warta jest różnicy w cenie. Większe przyrządy celownicze, światłowodowa mucha, większy przycisk zrzutu magazynka, ciążenie na lufę - samo wraca po strzale na miejsce celowania - łatwo nauczyć sie dublety robić, krótszy reset spustu, 3 magi w komplecie po 18 pestek.

Do samej traczy rozważyłbym CZ75B Omega.
Salvatore
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 174
Rejestracja: 17 września 2015, 17:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: Salvatore »

To jeszcze dodam, że Shadowka nie ma bezpiecznika iglicy co objawia się lepszym działaniem spustu.
Dlaczego Omega do tarczy? Raz z niej strzelałem i spust mi nie podszedł.
Strzelecki Klub Sportowy "Ardea"
Stowarzyszenie "Braterstwo"
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: LARPAK »

Mam zarówno CZ 75B jak i CZ SP-01 Shadow.

Jeżeli chodzi o noszenie to SP-01 zbyt duża, natomiast 75B mi nie przeszkadza w wewnętrznej kaburze.

Co do pracy spustu - tutaj na plus dla SP-01 chociaż moja 75B ma i tak całkiem niezły spust.
Mi osobiście nie podszedł zaczep zamka w SP-01 i wymieniłem go na ten od 75B.
Masz obustronny bezpiecznik w SP-01 i powiększoną dźwignię zaczepu magazynka.

SP-01 jest cięższa co przekłada się na lepszą kontrolę podczas szybkiego strzelania.

Światłowodowa muszka niestety u mnie dość szybko uległa pęknięciu.

Magazynki kompatybilne w obu modelach.

Co do 75B Omega to darowałbym sobie:
- mało tego na rynku wtórnym,
- różnice dość dyskusyjne w porównaniu z 75B,
- wysoka cena w porównaniu nowa Omega a SP-01.
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 29
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: xxxam »

CZ75 -przerobiłem 1500 szt, Shadow - na razie 400 - dopiero miesiąc na stanie. Lubie CZ w metalu... Strzelałem również z :
CZ75B
CZ85 (też nie ma blokady iglicy)
CZ75 Omega
CZ75 Compact
Wszystkie są świetne...
Omega ma spust prawie jak Shadow, ale inną od wszystkich konstrukcję wewnętrzną - w razie W może być problem z nietypowością. Zachowuje się też trochę inaczej niż pozostałe. Compact jest filigranowa :-) Taki G19 wśród Cezetek

Miałem wersję bez B - tzw transitional - przejściówke. Jakby nie to, że potrzebowałem kasy, to bym nie sprzedawał nawet mając Shadow.

Różnice już wymieniono - detale z mojego doświadczenia po przesiadce na Shadow:
1. Wolałem chwyt w CZ75 - ale to jest do zrobienia za 50 pln
2. Przyrządy na + dla Shadow
3. Ciężar na lufie - trzeba się przyzwyczaić
4. Spust na + dla Shadow
5. Wyposażenie na + dla Shadow
6. Akcesoria i części do tuningu - na + dla Shadow

Różnica w cenie niweluje się sama - jeden mag. więcej, gumowe okładziny, światłowód, spust.
Jeśli zakup nowej - zdecydowanie Shadow. Jeżeli używana - CZ75 lub jeszcze lepiej CZ85 Combat

A czy to wszystko przekłada się na wyniki ? Raczej nie - za dużo zależy od strzelca - osobiście nie oczekuję nie wiadomo jakiej poprawy wyników po zmianie. Widziałem też gości, którzy starymi 75 zostawiali Shadowy, Orange i inne 4x droższe pistolety daleko w tyle.
Nie spróbujesz, nie zobaczysz - a szydło i tak wychodzi po kilku setkach pestek
Awatar użytkownika
Wesley01
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 232
Rejestracja: 22 lutego 2013, 15:05
Tematy: 0
Lokalizacja: New Jersey
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: Wesley01 »

Nie mam zbyt wiekiego dowswiadczenia (nabywam w koncu bo rozdrobnilem sie troche) a CZ 75B z 1994 roku, ktora kupilem nowa i ma 350 przebiegu, okazala sie bardzo celna i moj znajomy (zdobywca pucharow w lidze NJ) po przetestowaniu poradzil mi abym ja zatrzymal, bo jak na serwisowy pistolet sprawuje sie znakomicie i po winno byc lepiej po nastepnych 700 wystrzelonych pociskow (na dotarciu) Ok, zatrzymam, ale dalej moim " oczkiem w glowie" (pomijajac pistolety tarczowe) pozostaje MAG-98, ktory po pewnych ulepszeniach po winien dac mi wiele radosci, ale to juz inny temat...na razie mam ich 3 sztuki :)
Pavlin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 10:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: Pavlin »

Dzięki Panowie. Tak czy inaczej muszę sam się przekonać naocznie o różnicy.
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: Matrix33 »

Strzelałem z jednej i z drugiej, bo około roku temu miałem podobny dylemat. Wybrałem SP-01 - dla mnie lepsza kultura pracy, lepszy spust i subiektywnie lepiej leży mi w ręce (choć chyba zmienię okładki na aluminiowe). Skupienie w tamtym czasie też lepsze robiłem na SP-01.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: LARPAK »

Nie raz już ten dylemat na forum padał.
Jak dla mnie odpowiedź jest jedna:
- jeżeli nowy pistolet to bierz SP-01 SHADOW bo różnica w cenie nie jest specjalnie nowa
- jeżeli używany 75B to w cenie maksymalnie 1500 zł
- nie bierz wersji Omega bo to tylko uproszczona konstrukcja, a wcale lepsza nie jest

Do zastosowań jakie podałeś czyli statyka i względnie dynamika to SP-01 SHADOW jak najbardziej się nadaje bo jest i celny, a i do dynamiki się nadaje bez żadnych problemów - i tak na początku to Ty będziesz ograniczeniem sprzętu, a nie odwrotnie.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: Inku »

Jeśli chodzi o pistolet na strzelnicę i pod kątem zawodów, to SP-01 Shadow.
Jeśli szukasz pistoletu bojowego, do choćby sporadycznego noszenia, to 75B. Po 12h na pasku i tak będziesz szukał najbliższej rzeki, żeby się go pozbyć. ;laughing:

- Shadow ma lepszy spust, przyczepić można się jedynie do długiego skoku jałowego. Ciężar spustu, kultura pracy, reset wyraźnie na plus Shadowki.
- ma lepsze przyrządy, jednak muszka nie nadaje się do noszenia - czepna i delikatna. Światłowód można zgubić. Wielkie manipulatory są kiepskie do noszenia.
- SP-01 jest cięższy o 200gr i to czuć, mniej więcej pusty waży tyle, co 75B z amunicją.
- SP-01 przy szybkim strzelaniu sama wraca na cel, dodatkowy ciężar pod lufą pomaga - łatwiej się strzela niż z 75B, co nie znaczy że z 75B strzela się źle.
- cena/jakość Shadowki jest ciężka do pobicia.

Jeśli chodzi o skupienie to z 75B udało mi się zmieścić w połowie czarnego na 25m. Tyle, że zdarza mi się sporadycznie zrywać strzały (blokada iglicy).
Chwyt bardziej mi odpowiada w 75B, jest węższy, choć przydała by się guma.

Jeśli bardziej w ręce leży Ci 75B, a chciałbyś spust Shadowki, to zobacz CZ 85 Combat. Spust jest podobno bardzo zbliżony do Shadowki, jednak nigdy nie strzelałem.
Ostatnio zmieniony 06 września 2018, 17:34 przez Inku, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: PANPADRE »

Może drobinę omijam temat jakości strzelania, ale odpowiem jednoznacznie na pytanie nurtujące autora wątku.

Jeżeli chce kupić NOWY, ze sklepu pistolet, to tylko i wyłącznie CZ SP-10 Shadow. Nigdy nie CZ75B czy jakieś wynalazki w stylu Omegi czy CZ85 Combat.

Jeżeli chodzi o broń używaną, no... tu już mamy temat rzekę, a koledzy dużo napisali co trzeba :-D
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: Inku »

PANPADRE pisze: Jeżeli chce kupić NOWY, ze sklepu pistolet, to tylko i wyłącznie CZ SP-10 Shadow. Nigdy nie CZ75B czy jakieś wynalazki w stylu Omegi czy CZ85 Combat.
Złota porada. Kup nawet jeśli nie pasuje, bo innych się nie opłaca ;laughing:
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: PANPADRE »

Otóż to, samo sedno. Nie opłaca się.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: Fokat »

Podziwiam ludzi, którzy w poradach, używają kategorycznych słów, typu "nigdy". Odpowiedz mi Kolego, czy jeżeli będę miał kupić używaną CZ75 od kolekcjonera, z zerowym przebiegiem, za pół obecnej ceny, to mam posłuchać Ciebie, czy głosu rozsądku???? :)
Odpowiem Ci, że raczej zrezygnuję z Twoich kategorycznych porad ;laughing:
Ostatnio zmieniony 06 września 2018, 20:12 przez Fokat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: PANPADRE »

Fokat pisze:Odpowiedz mi Kolego, czy jeżeli będę miał kupić używaną CZ75 od kolekcjonera, z zerowym przebiegiem, za pół obecnej ceny, to mam posłuchać Ciebie, czy głosu rozsądku???? :) laughing:
Kluczem jest umiejętność czytania pisanego tekstu ze zrozumieniem, a słowem kluczowym, jest słowo UŻYWANA. "Kategorycznie" pisałem o zakupie NOWEJ broni ze sklepu, a nie używanej ;laughing:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”